Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ilyet ha jól emlékszem a Gigabyte csinált régen, szóval ez sem egy olyan „hűde új” dolog.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2) C$abi


C$abi
aktív tag

Amolyan póráz a szülőnek nehogy még egy légy is ártson a gyereknek.
Nagyon erőlködnek a gyártók hogy valami újat tudjanak mutatni.

(#3) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Itt is van:
Megjelenési dátum: 2005

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Sebesség korlát? Helymeghatározás?

Fiam, ne rohangálj a szomszéd kertben! :D

(#5) helixP válasza Fr0z3n (#4) üzenetére


helixP
nagyúr

Figyelem: az ön gyermeke tiltott utcai gyorsulási versenyben vesz részt!!

(#6) Zeki válasza Fr0z3n (#4) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gyerekrablás riasztó magyarul. Itthon ez nem annyira divat, mint kint.

(#7) Ihsahn válasza helixP (#5) üzenetére


Ihsahn
tag

:C Gyorsulási verseny, mi? A triciklivel?

Biztonsági zsinór? Ha kirántod ordít a telefon? Hmm... mókás, fognak ezzel szórakozni hülyegyerekek, az tuti. Mondjuk engem a gránát biztosítószögére emlékeztet... :D

"Ah, bollocks, there's no school like the old school and I'm the fuckin' headmaster" (BlackBerry Z10)

(#8) Fr0z3n válasza Ihsahn (#7) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Mekkora ötlet gránátnak használni. Kislányokhoz kell dobni, tuti a kiabálás :D

(#9) halkow


halkow
őstag

robbanó töltet kéne bele :D

Alcatel onetouch idol2s the king

(#10) Zeki válasza Ihsahn (#7) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem olyan vicces ez, odakint már gyerekpóráz is van.

(#11) beccyboy válasza Fr0z3n (#8) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Csak nehogy túl nagy erővel dobd el, mert még a végén beriaszt arra is :DDD

Caffeine addict.

(#12) dezs520 válasza Zeki (#10) üzenetére


dezs520
senior tag

Az már itthon is van,de nem arra szolgál,ami a neve...
Gyakorlatilag a járni tanuló gyerekekre szokták rakni,hogy mikor "sétálnak",egy el eséskor ne fejeljenek le szemmel,állkapoccsal semmi kiálló oszlop,járda szegély,vagy bármi mást...

[ Szerkesztve ]

(#13) Zeki válasza dezs520 (#12) üzenetére


Zeki
nagyúr

ez is?

(#14) Kiki18


Kiki18
őstag

hasonló történik a pánikzsinór eltávolításakor is, ám ilyenkor az eszköz nagy hangerejű riasztásba is kezd

Mennyibe fogadunk,hogy minden gyerek azzal a zsinórral fog kezdeni? :C

(#15) dezs520 válasza Zeki (#13) üzenetére


dezs520
senior tag

:) nem,én erre gondoltam:

(#16) Paul119 válasza dezs520 (#15) üzenetére


Paul119
addikt

Ez a tuti :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#17) meroly


meroly
veterán

Ez az egész koncepció több sebből is vérzik.
1. ha annyira kicsi a gyermek, hogy még a számokat sem ismeri (mondjuk óvodás), akkor mindig van vele felnőtt, akinek megvan a telefonszáma, így ha valami van ő tud hívni, illetve én tudom őt hívni, vagy az óvodát stb. A gyereknek pedig nem az a dolga, hogy a telefonja után kajtasson vagy anyát-apát hívogassa, hanem hogy játsszon.
2. ha meg már írástudó a gyermek és igényli, mondjuk általános felsőben, akkor egyértelmű hogy nem egy ilyen kacatot fog kérni, hanem valami tapis csodát.
3. nyilván 18 éves kor alatt a szülő döntése, de én először egy teljesen átlagos telefont fogok venni a gyereknek, hogy érezze felelősség van a kezében és ez nem egy játékszer, ahogy ma több felnőtt is tekint rá, tehát azzal a telefonnal bátran lehet hívni bárkit havi egy feltöltés erejéig, ha elfogy, akkor úgy járt. Én sem kapok hónap közepén még egy fizetést, jobb ha időben megtanul gazdálkodni a dolgokkal, szóval itt megint értelmetlen egy ilyen kütyü.

Kérdem én, kinek szánták úgy mégis ezt? :F

Szerk: na hát ez a gyerekpóráz no comment :(((

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#18) Zeki válasza meroly (#17) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hidd el, nem forgalmaznak olyat,a mire nincs igény.
Nagyobb ovis, kisiskolás simán megnyomja a gombot ha kell. Van beépített GPS, ha eltűnne a gyerek, ezzel követhető, ha csak letér a szokott útról, ez riaszt, ha hírtelen a gyaloglásból átvált gyorsulásba, mert beült egy autóba a cukrosbácsihoz, akkor is riaszt..stb... van gyerekkaróra is, beépített telefonnal, és GPS-el. Kilehet jelölni online, hogy ha adott útvonaltól letér, sms-t küld az adott telefonszámra.

Az ott kint egy másik világ. Sok helyen rabolgatják a gyerekeket, még itthon is néha előfordul.

(#19) meroly válasza Zeki (#18) üzenetére


meroly
veterán

Az én gyerekkoromban (pedig nem is volt az olyan régen) ezt úgy oldották meg a szüleim, hogy eljöttek értem iskolába, vagy a nagyszülők.
Aki ilyenben gondolkodik ahelyett hogy figyeljen a gyerekére, nekem szánalomra méltó. Minek vállalta a gyereket? Aztán majd jönnek a szopató robotok, az ölelő robotok, aztán azt veszik észre, hogy a gyerek csak egy pont a határidőnaplón, avagy csak egy pötty az androidos okosakármi navigációján? :U

Impossible is nothing

(#20) Zeki válasza meroly (#19) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyre szétziláltabb lett a világ, a nagyszülők máshol laknak, a szülők több műszakban, mégrosszabb helyzetben az, aki egyedül nevel.
És egyre több az agyilag beteg felnőtt, vagy nagyobb gyerek, akiknek a kisebb gyerek préda.
Amikor én voltam kicsi, még nagyságrendekkel jobb volt a közbiztonság, elsősként egyedül buszoztam be a városba, és gyalogoltam el a suliba. Semmi gond nem volt.
Manapság meg már a lányom is kapott egy GPS-es telefonos karórát, és úgy megy reggel a suliba, kb 10 perc sétával.
Nem bízok ebben a világban. És sokan nem. Ennyi.

(#21) adidas4death válasza meroly (#19) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Ezzel (és az előző hsz-eddel) teljes mértékben egyet értek, sajnos efelé haladunk erőteljesen.... :( Mindenki ül a szobájában a laptopjával/okosmindenféléjével és nem figyel a másikra, csak "rá ir fészen" hogy mi a helyzet és kész.... :( :W
Ugyan én még csak 22 éves vagyok és még sokakhoz képest "gyerek" de én is látom hogy jópár évvel ezelőtt mennyivel másabb volt hogy a nyaralás nem arról szólt mindenkinek hogy elmegyünk a balaton mellé és telefonozunk.... hanem családi programok/parton együttlét/játék stb... :K

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#22) meroly válasza Zeki (#20) üzenetére


meroly
veterán

Így teljesen rendben van, ha a gyerek biztonságát szolgálja és nem lehet személyes módon megoldani azt. Bár kétlem hogy bármilyen telefon megvédené őt, ha valaki megkalapálja az utcán vagy ha ellopnak tőle valamit. Ez csak biztonság érzetet ad, de biztonságot nem hinném.

(#21) adidas4death: én 29, de számomra is döbbenet ez az egész.... osztálytalálkozót szerveznének FB-on, ami jó erre, de kb a huszadik alkalmat mondjuk le mert valakinek mindig közbejön valami. Szerintem amennyi időt mindenki fb-on beleölt, annyi idő alatt bőven be tudtunk volna ülni egy sörre. De lehet a végén virtuális osztálytalálkozó lesz :D

Impossible is nothing

(#23) adidas4death válasza meroly (#22) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Én is épp ezen az osztálytalálkozó vonalon szenvedek most :D Nem hiszem el hogy nincs egy szombat estéje valakinek aki egésznap online van face-n... :W na mind1, majd csinálok egy Skype-os konferencia hivást és jónapot kivánok. :DDD

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#24) Mpi


Mpi
tag

Hívni nem is lehet vele?
A kijelző nem négyzet, inkább 128x160.

(#25) Zeki válasza Mpi (#24) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#26) Zeki válasza meroly (#22) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy pánik gomb van rajta. Ha gyanús valami a gyereknek, megnyomja.

(#27) SsPL711 válasza Zeki (#26) üzenetére


SsPL711
őstag

És mit ér a pánik gomb megnyomása, ha Te pl. 25 kilométerre vagy tőle?

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#28) Zeki


Zeki
nagyúr

Ott a GPS. Nyomonkövethető.

A múlt hét végén egy fiatal kislány eltűnése sokkolta a hazai közönséget. A Music FM a rendőrség kérésére adta közre a hírt és posztolta ki Facebook oldalára a kislány képét, innen azonosította az a villamosvezető nő, aki értesítette a rendőrséget.
Hétfőn, a Music Fm Délutáni RoadShow című műsorában szólalt meg a kislányt megtaláló hölgy, akinek a gyermek azt mesélte, hogy egy idős házaspár vitte őt el, akiktől később sikerült megszöknie. Az adásból kiderült az is, hogy a házaspár megfenyegette a gyermeket, hogy senkinek nem mondhat semmit. A kislány – ahogy ezt megtalálójának mondta -, minden bátorságát összeszedve azonban elszökött tőlük még péntek este. Aznap egy bokor aljában aludt, szombaton pedig egész délután a városban lézengett, sokkos állapotban.

(#29) meroly válasza Zeki (#28) üzenetére


meroly
veterán

Úristen ezt nem is hallottam :Y

Impossible is nothing

(#30) Zeki válasza meroly (#29) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az fikázza azt a gyerekfigyelőt, akinek nincs gyereke.
Az csak a telójára rak figyeltető progit lopás esetére.
De nekünk a gyerekünk többet ér. NAGYSÁGRENDEKKEL!
Ezért tudja a kiskolás lányom, hogy senkihez sem mehet oda, és ha mást küldök magam helyett érte, előtte felhívom a karórás mobilján. Azt nem hagyja el. Azon tud hívni, ha kell.Csak 1 gombot nyom hosszan. Vagy ha anyát hívja, akkor a másik gombot nyomja hosszan.
Itt még van mit fejlődnie a technikának, mert összességében gagyi a kínai cucc.

(#31) meroly válasza Zeki (#30) üzenetére


meroly
veterán

Hát nem tudom, én még biztonságban érzem a gyerekem, mert mindig mi hozzuk-visszük az oviba, ott meg állandó felügyelet alatt van. Mondjuk mentek kirándulni és akkor már kicsit bennem volt a para.

Impossible is nothing

(#32) Zeki válasza meroly (#31) üzenetére


Zeki
nagyúr

Óvodást persze hogy hoz-visz az ember. De ahogy növekszik, úgy lesz egyre önállóbb.

(#33) Shatter98


Shatter98
tag

ne, csak ilyen telókat ne ><

(#34) SsPL711 válasza Shatter98 (#33) üzenetére


SsPL711
őstag

Ne félj, neked már nem kell ilyennel villognod :D

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#35) meroly válasza SsPL711 (#34) üzenetére


meroly
veterán

Ha '98-as még meglehet ;]

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.