Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

A Paint3D-re nem érzem miért volt szükség, de az új Defender és a Windows Edge nagyon jók lettek :K

(#2) Syl


Syl
nagyúr

Csak azt tudnám, ez mitől "creators"? :F A 3D Paint-től?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) papi77


papi77
addikt

Asus laptomom be sem bootolt az első indításkor :DDD
Az ügyfél szolgálatnál mondták,hogy már páran telefonáltak nekik ez ügyben...és még csak egy napja elérhető hivatalosan :DD

Az első: NOKIA 1611

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rákerestem a cikkben a "hiba" illetve a "javítás" kifejezésekre -> :( . Magyarul a hibajavítások kimaradtak, a szokásos felesleges hülyeségtenger viszont jön.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) #41133696 válasza Syl (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

+1 Az elnevezését én sem értem.

(#6) darkhorse válasza t72killer (#4) üzenetére


darkhorse
tag

Gondolom megint lesz egy rakás új bug meg dolgok amik eddig működtek most meg nem, aztán lehet ezt a verziót kalapálni a következő nagy frissítésig. Aztán minden kezdődik elölről.

(#7) Pano


Pano
addikt

Úristen, már előre félek!
Agyf**zt kapok, ha újra kell telepítenem a céges notim, az biztos. A legutóbbi nagy update is szét cseszte az egészet, Microsoft válasza annyi volt, hogy csináljak egy friss telepítést. 'nyád.
S még ráadásul fel is települ, ha akarom, ha nem.

(#8) t72killer válasza Pano (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Munkára win7, 8.1, macos, linux - hacsak nem szorítanak fegyvert a fejemhez...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Pano válasza t72killer (#8) üzenetére


Pano
addikt

Sajnos nem én határozom meg, ha ezt adják oda nekem.
Én meg nem fogok a saját kontómra plusz egy más fajta Win-t venni a céges notira, a cég által vett W10 mellé az biztos:)

Privát használatra linuxot használok, de munkára sajnos nem alternatíva (még).

[ Szerkesztve ]

(#10) darkhorse válasza Pano (#7) üzenetére


darkhorse
tag

Nekem van egy ilyenem, akkor frissítek amikor akarok és azt amit akarok. [link]

(#11) joghurt


joghurt
addikt

Jól értem, hogy a Neonnal még egy fajta UI dizájn fog keveregni, amikor még a régiektől sem szabadultak meg teljesen, különösen a rendszerbeállítások környékén?

A cikkben szereplő felsorolásban (vagy azon kívül) amúgy van bármi is, ami egy átlag felhasználót érint - azon kívül, hogy a frissítés megint megeszik néhány gigát a vinyójából?

A tej élet, erő, egészség.

(#12) #20691712 válasza Pano (#7) üzenetére


#20691712
törölt tag

Servicesbol tiltsd le a fenebe.
Frissitesek elott meg nezz utana mit is taknyoltak rajta.
Ha semmi extra akkor hagyd letiltva.

#10:
En fazok az ilyen ganyolo szoftverektol.
Marad a frissitek amikor valami ertelmes is van a updatben.

[ Szerkesztve ]

(#13) t72killer válasza Pano (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na ilyenkor adok hálát az IT-nknek (nagymulti vagyunk), melóra maradt a win7 a cégnél, az egész világon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) darkhorse válasza #20691712 (#12) üzenetére


darkhorse
tag

Nincs ebben semmi gányolás. Windows Update Agent API. Szerinted a gépházban levő updater hogyan frissít? :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Pano válasza #20691712 (#12) üzenetére


Pano
addikt

Ezzel az a baj, hogy Windows Defender az AV védelem, az meg azon keresztül frissít. A biztonsági frissítésekről meg nem is beszélve, ugye.

(#13) t72killer: Mi "picik" vagyunk. Igazából ezt leszámítva nem lenne gond a W10-el számomra, csak ilyenkor. De akkor nagyon :D

[ Szerkesztve ]

(#16) t72killer válasza Pano (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a baj, hogy kb évente jön egy ilyen nagyfrissítés. Az Anniversary-t még nem hevertem ki - még mindíg fagyogat az egyik gépem, ha USB-eszközt teszek az előlapi csatiba - erre tessék, itt az új fícsör-csomag. És említés sincs hibajavításokról, csak csilivili hülyeségekről.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) #41133696


#41133696
törölt tag

Érdekes, hogy sokan panaszkodnak rá, és jellemzően azok akiknek nem is saját maguk által épített egyedi konfigurációjuk van. Szerencsére nekem az AU és ez sem okozott gondot eddig.

(#18) Tamás88 válasza t72killer (#16) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Az nem a Windows hibája, hanem az eszközé, vagy az előlapi cuccé.

(#19) t72killer válasza Tamás88 (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1511 és bármilyen egyéb windows alatt miért ment hibátlanul? A 1511 ugyanúgy win10, ergo a korábbi hivatalos, aláírt(!) drivereket kutya kötelessége lett volna a 1607-nek is hibamentesen lekezelni. Intel Haswell lapról van amúgy szó, M$ szerverről töltött driverekkel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) efi99


efi99
senior tag

Nekem herótom van az ilyen képernyő 70%-a üres, a maradékra meg írjunk hangyabetűkkel designtól. Minden fél kilométerre van a másiktól, ronda, na.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

No, thx. Majd ha szétpatchelték lefrissítem.

[ Szerkesztve ]

(#22) t72killer válasza hemaka (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1. Ha jól látom, már 3 kumulatív is kijött, pedig még mindíg nem értük el a hivatalos kiadási napot (ápr. 11). Ezek még kicsik, ami azt jelenti, h csak ezt-azt javítottak, majd ha 4-500MB-os lesz a pakk, azaz már mélységben javítgatja ezt a trágyarakást, akkor lesz érdekes.

Úgy nézem, hogy a régi SP-stratégiával szemben most az megy, hogy tolják folyamatosan a fícsöröket és a legrosszabb egy "update-be" akkor beszállni, amikor az még friss. (A hibajavításokra fókuszáló SP-ket meg azonnal érdemes volt leszedni pl xp, vista, win7 esetén)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) PuMbA válasza t72killer (#22) üzenetére


PuMbA
titán

Mindhárom kumulatív update-ben teljesen lényegtelen dolgokat javítottak, amik körülbelül a felhasználók 0,01%-át érinti: például :) Szóval nagyon izgulni nem kell, semmiféle nagyobb javítás nem fog kijönni már.

[ Szerkesztve ]

(#24) t72killer válasza PuMbA (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, látom, nagyon közérdekű:(... Sztem nem fogom elkapkodni a build kipróbálását, élesben használatát meg pláne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) BiP válasza t72killer (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálunk dettó. (Globális nagymulzi, Win7) Örülök a Win7-nek.
8.1-et még elviselném, ha kéne. Otthonra jó a Win10, munkára nrm kéne.

(#26) t72killer válasza BiP (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ipari környezetbe ezek a hibajavítás helyetti fícsör-baromságok totál kontraproduktívak. Nem tudom, vállalati környezetben hogy menne a frissítés (hacsak nem LTSB, akkor késve, de azonak is lenyomják a torkán), de hóttziher, hogy a napi munkához nem fog az r=1 sopánka paint3D-t meg áttervezett start-menüt kérni az Auto/Archicad-jéhez + Outlookjához.

Cégesen kíváncsi leszek, milyen irányba lépünk, ha lejár a win7 támogatása, az LTSB-vel az a gond, hogy pro-kat használunk, nem enterprise-t.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) azbest válasza Pano (#7) üzenetére


azbest
félisten

én a szolgáltatásfrissítések halasztásával várom, az előzőnél bejött és fél évvel később önszántamból frissítettem, addig csak biztonsági frissítések jöttek rá

Mondjuk arra nem emlékszem, hogy gpeditben ezti s külön be kellett-e kapcsoni (szerk: hm nincs nálam bekapcsolva) [link]

Reboot kell utána vagy gpupdate parancs.

Elvileg a véres éles béta helyett egy szinttel stabilabbra vált így, Current Branch helyett Current Branch for Business ágon lesz. Home verziónál valsz a szívás marad, vagy valami registry mókolás.

[ Szerkesztve ]

(#28) gyurkikrisz válasza t72killer (#4) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Jesszusom. :W ez már az a szint, amikor nem is akarsz tájékozódni, csak kell valami, amire beböffentheted, hogy szarM$.

Ugyanez a mágikus USB-s problémád. 99,9 százaléknek tökéletesen megy, neked meg nem, és ezért szar a vindóz? Hagyjuk már. Fogadni mernék, hogy Nálad van a probléma.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#29) Syl válasza gyurkikrisz (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig bizony az AU nagyon-nagyon sok embernél okozott USB problémát. Meg HDD partíció eltűnést.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30) myckie2 válasza Syl (#2) üzenetére


myckie2
őstag

(#31) #02683648


#02683648
törölt tag

Surface 3-on úgy döntött ma a W10 hogy elhasal (pedig csak a windows.old könyvtárat szedtem le a beépített karbantartóval), úgyhogy akkor már rögtön rá is tettem clean installal a CU-t.
Első ránézésre azt állapítottam meg hogy már van vmi "View 3D Preview" vagy hasonló app az eddigiek mellé a start menüben amit szokás szerint nem lehet csak úgy eltávolítani :) :)

(#32) t72killer válasza gyurkikrisz (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mielőtt böfögsz, tájékozódj. Ezt javították, az "én problémám" csak ritkult, már nincs instant BSOD, csak bizonyos szitukban (pl médialejátszás USB-ről ill kamera firmware-update(!!!)). És két gépünk is csinálta a családban, egy Broadwell-es laptop és egy Haswell asztali, nem ma jöttem le a falvédőről:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Mister_X válasza t72killer (#13) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Csak nem ITSH?

Egyébiránt azért nem álltak át, mert az ügyfeleket így is nehéz volt rávenni, hogy Win7-et használjanak XP helyett. Most meg 1-2 éven belül kénytelenek lesznek Win10-re átállni Kaby Lake és Ryzen miatt.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34) t72killer válasza Mister_X (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Kaby téma lehet aktuális lesz, de kétlem, hogy nálunk 2 évnél hamarabb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) sad_Vamp válasza #03412736 (#35) üzenetére


sad_Vamp
őstag

őőő.... az MS monopóliuma, az hogy a legtöbb barom fejlesztő csak a win-ig lát, és az sem utolsó, hogy az új HW-ket jóformán direkt tiltotta az MS a régebbi wineken..... hát igen "csak" ezek a dolgok amik régiW-re vagy W10-re kényszerítik az embert.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#37) -Skylake- válasza t72killer (#16) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azert nincs, mert user errort nem lehet updaterrel javitani.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38) -Skylake- válasza sad_Vamp (#36) üzenetére


-Skylake-
addikt

"őőő.... az MS monopóliuma, az hogy a legtöbb barom fejlesztő csak a win-ig lát,"

Nem. A legtobb "barom" fejleszto szeret enni is meg inni is, sot nem vetik meg a futott lakast sem, ebbol egyenesen kovetkezik, hogy olyan rendszerre fejlesztenek, amit sokan hasznalnak, ugyanis ott terul meg. A sok hulye mi ? ... Te mire fejlesztenel , BB OS + WinPhone vagy Android+iOS ? Egyszeru ez a keplet, oda fejlesztek ahol nagyobb esellyel kifizetnek. A linuxnak eselye sincs desktopon barmit elerni addig, ameg nem kukazzak a picsaba az osszeset es kezdenek el rendesen fejleszteni EGYET.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#39) Syl válasza myckie2 (#30) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, a marketinghalandzsát ismerem, de attól még ez egy sima gémer ápdét ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#40) Ringman


Ringman
nagyúr

ami bekerült: - altatás utáni felébresztéskor nincs kép. - dell e6430 nvidia

persze hivatalosan mától tehetném majd fel, mindenesetre ha ma-holnap se jön rá patch az elég bosszantó lesz

Windows 10 Upgrade Assistanttel tettem fel egyébként.

(#41) sad_Vamp válasza -Skylake- (#38) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Azért szerintem nincs akkora különbség a Linuxok között hogy a jó 70%-án ne fusson, ha valaki arra fejleszt.
Amúgy érdekes hogy pont a legtöbb programátor fejlesztő NEM WIN-t használ.... minő véletlen ugye? :)
De ahogy te is mondtad, az egész a pénzről szól... csak cseszheted a pénzt ha valami (értsd MS W10) már úgy szét lesz cseszve meg telemetriázva, hogy hirtelen boldog-boldogtalan se fogja akarni használni.... na akkor lehet majd egy kopp.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#42) -Skylake- válasza sad_Vamp (#41) üzenetére


-Skylake-
addikt

"hogy hirtelen boldog-boldogtalan se fogja akarni használni...."

Ez 100%-ig igaz LENNE, ha egy valtas siman csak egy cleaninstallbol allna. De majd amikor szerdarol csutortokre mondjuk 100millio gamer valt Winrol Linuxra (otthoni felhasznaloknal ugye a jatekokbol jon a legtobb zseton) akkor azert szolj, nehogy lemaradjak rola.

Az pedig, hogy milyen rendszeren fejlesztek mire, az egyaltalan nem relevans a fejlesztett termek szempontjabol. Ezzel az erovel ugye aki iOS fejleszto az se Winen fejleszt, meg nem is Linuxon , mert az xcode mac exkluziv. Csak arra celzok, hogy rengeteg dolog befolyasolja, hogy milyen rendszeren fejleszt valaki.

Ui: es egyebkent nem mondtam egyetlen szoval sem, hogy a linux szar. Azt mondtam, hogy otthoni mainnek az atlagemberek szenpontjabol konkretan annyit sem er, hogy megfontolja. A ketto nagyon nem ugyan az.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#43) t72killer válasza -Skylake- (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mesélj már, mitől user error, ha valami full hibátlanul megy 1511-en, aztán 1607-en hirelen elkezdi hányni a kékhalált? Nem buherált rendszerekről van szó M$ szerverről letöltött driverekkel. Amúgy olvasol is, vagy csak írsz?

#41: teljesen kikerülni sokan nem tudjuk (különben már régen repült volna a családi gépeinkről), de sokmindenre tökéletesen jó a 8.1 (=uannyi telemetria, de nem forgatják fel fenekestül a rendszert évente), illetve lehet dual-bootban tolni, win-must progik windows alól futtatva (alkalmasint net és frissítések nélkül), az összes többi meg megy pl ubunturól - ezt fogom hamarosan kipróbálni, uis az office-t már sikeresen dobtam Libreofficera.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) -Skylake- válasza t72killer (#43) üzenetére


-Skylake-
addikt

Figyelj, en annyit tudok, hogy megcsinaltam kb 30-40 gepet ismeroseim koreben , teljesen mas konfig az osszes (nem 40 ugyan olyan gep) illetve az en mainem is haswell alapu es sem en, sem azok akiknek megcsinaltam, sem pedig olyanok akiknek nem csinaltam meg de tolem szoktak segitseget kerni nem jeleztek soha, hogy barmi ilyesmi problemajuk lenne, vagy ugy altalaban barmi problemajuk a win10el. Az egyetlen dolgok amivel megkeresnek neha, hogy lassu a gep, de ez MIND 5400es winyos cfg aki ilyennel megkeres. En meg az elso alpha ota hasznalom ELES rendszernek a w10-et es az egyetlen dolog amiben visszalepesnek latom az a privacy, de ugye ez ma mar egy divat (lsd telefonok) szoval ezzel nemtudok mit csinalni. Sosem volt meg sem hardware sem pedig szoftver kompatibilitasi problemam es az olyanokat sem ertem mint amit most mondasz hogy ilyen-olyan driver, mert cleaninstall utan adok neki netet, magamnak meg 2 cigit es mire vksszaerek, konkretan megvan minden illeszto automatikusan, magatol. Kicsit azt erzem, hogy egy divat az hogy fikazzuk ezt a rendszert, mikozben egyebkent egy w7et kepest minden ertelemben elorelepes (kiveve ugye a biztonsag). A frissitesi mizeriat sem ertem, hogy emberek kepesek itt kezzel valogatni, en onnan veszem eszre hogy frissult, hogy mikor bekapcsolom reggel akkor telepiti a frssitest. Nem kekhalalozik, nem szarakodik, leulok ele , megy, en meg dolgozok es viszlat. Ha nekem tud igy mukodni, nehezen hiszem el hogy masnak ne tudna, nem vagyunk akkora spanok satyaval hogy nekem kulon buildet kuldjenek a volgybol...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#45) Воланд válasza t72killer (#4) üzenetére


Воланд
titán

És ezt a remek követeztetést az ITcafe "cikkéből" sikerült levonni, amitől egy random, új build-ről szóló blogposzt is hosszabb az ms insider oldalán, de persze arra már lusta vagy, hogy ott megnézd. Gratulálok, ismét nagyot alkottál. :C

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#46) t72killer válasza -Skylake- (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, taníts mester, mit kell mást csinálnom?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) azbest válasza -Skylake- (#44) üzenetére


azbest
félisten

Én elhiszem, hogy vannak gépek, amelyeken minden tökéletes. Sőt, az is előfordul, hogy valakinek nem tűnnek fel kisebb botlások, mert nem tudja hogyan kellene működnie. Van olyan kollégám, aki azt sem látja, ha tizedmásodpercre rendszeresen lekapcsol a monitora, mert olyan az idegrendszere.

De ne nézzük már hülyének azokat, akinél kijönnek problémák. Ráadásul olyan problémák, ami biztos, hogy széles rétegeket érintenek. Sok cikk is született már a frissítések után előjövő bajokról. Van aki unja már, hogy napokat vagy heteket szív, mivel az általa használt speciálisabb programok vagy hardverek fejlesztői nem tudnak lépést tartani a pár havonta változó windowssal.

Win update és az általa telepített driverek... fiatal és naív vagy. Más meg szívott eleget már az ilyen update-es driveket miatt is. Persze arra mindig van kifogás, mert a felhasználó a hülye, amiért nem ms által válogatott hardvert vesz a saját igénye vagy pénztárcája által megszabott helyett. Komolytalan ez így...

(#48) #56474624


#56474624
törölt tag

A redmondiak azt ígérték, visszatér a OneDrive on-demand szinkronizációja (Placeholders), tehát az a funkció, hogy megtekinthető a fájllista, de csak igény szerint töltődnek le az egyes dokumentumok a felhőből. Sokan fájlalták mikor ezt a lehetőséget letiltotta a vállalat, nekik továbbra is türelmesnek kell lenni, várhatóan a Redstone 3 hozza majd vissza a helyi tárhellyel takarékos megoldást.

Remek, nem kell elsietni az értelmes funkciók visszahozatalát, majd 10 év múlva talán benne lesz minden, amire igény van. Az Edge fejlődése is lenyűgöző, már 19, azaz tizenkilenc bővítmény érhető el hozzá! Emellett ugyanolyan fapados benyomást kelt, mint az első win10 verzió idején. Fantasztikus tempót diktál a MS! De nem az alaposság okán, mert ennek ellenére minden nagyobb frissítésnél el kell telnie néhány hónapnak, mire stabilnak mondható a rendszer. :W

(#49) k3nnny válasza -Skylake- (#44) üzenetére


k3nnny
csendes tag

+1!!!!!

Én sem értem ezt a hurka user hozzáállást, hogy csak a win7 mert az jó meg bezzeg a ZIKSZPÉ meg az NT mert ott nem votl kémkedés közben mindenki zsebében ott virít a netre kötött lehallgató és infószóró kézikészülék. Kérem vissza a lyukkártyákat mert azok nem kékhaláloztak!!!!
A win10 halál jól eltalált kiadás és szintén már korai megjelenés óta nyüstölöm és semmi baja.
Furamód angoloknál csak win10 van munkára. Miért is használa az ember egy outdated szoftvert?

[ Szerkesztve ]

(#50) Ghard válasza -Skylake- (#44) üzenetére


Ghard
őstag

Akiknek csinálod a gépét, biztosan alap dolgokra használják, különben ők telepítenék fel a wint ;)
A probléma nagy része nem azoknál jön elő, akik maximum a firefox / edge böngészőt töltik be napi 1-2 órára. Nálam a Win 8.1 sokkal stabilabb volt, pedig ezt a metró-csempés izét utálom, de erre váltanék win10ről ha muszáj lenne. Kb 5-6 hónapja nincs gondom a win10el(leszámítva hogy lassan indul a gép ssdről), előtte voltak random kékhalálok. Pedig az összes driver a gépen win10re készült.
De például most is több monitornál a windows intézőt rendszeresen újra kell indítani, mert a tálca beragad és nem tűnik el teljes képernyős videólejátszáskor. Szóval a 10es win eléggé csalódás, főleg a 7-8.1 után.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.