Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) cigam válasza nyuszi123456 (#250) üzenetére


cigam
félisten

És ha feloldod a korlátozást? Egyáltalán miért korlátoztad?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#252) nyuszi123456 válasza cigam (#251) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

helyrejött két órán belül. De nem derült ki, mi volt a pontos hiba. A hálózati hiba kizárható. Talán nem tett jót az újra és újra kisütés, de akkor sem kellett volna pont így reagálnia. Nem hallom másoktól sem, hogy láttak volna már ilyet.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#253) -Hantaboy- válasza nyuszi123456 (#252) üzenetére


-Hantaboy-
csendes újonc

Lítiumot nem kell kisütni (full merítés, hosszú töltés), mert csak kárt okoz az Lítiumos aksinak (főleg a fullos merítés).

A nagy kártya lassítani fogja, ha tele van mindenféle cuccal (pl előző telefonokról). Ajánlott lementeni róla mindent, majd formázni (a telefonon keresztül) és visszapakolni csak a szükséges dolgokat rá. Azért is, mert olyan "ideiglenes" fájlokkal szemetelik tele az alkalmazások, amiket sokszor nem is vesz elő többet az ember.

Ha ki van kódolva -> függetlenítve, és nem a szolgáltató által, akkor az bekavarhat a telefonon, mert buherált szoftvert használsz az eredeti helyett.

(#254) infobuzi


infobuzi
csendes újonc

Srácok, a feleségem kapott egy Smart 4 Minit ajándékba egy német rokonunktól, csak sajna német ROM van rajta. Már sikerült felraknom rá a CWM-et, de szükségem lenne egy magyar nyelvű romra... valaki segítene ebben? Köszönjük szépen előre is.

(#255) nyuszi123456 válasza -Hantaboy- (#253) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Igen, ez történhetett. Azóta is boldogan használom, ezért még különösebb. Egyébként a KitKat sokkal tovább bírja energiával. Ez is tetszik. Ebben az árkategóriában továbbra sincs hozzá fogható telefon.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#256) -Hantaboy- válasza infobuzi (#254) üzenetére


-Hantaboy-
csendes újonc

#183 hozzászólásban találsz linket a gyári ROM-hoz.

Amúgy az android, ha nem buherált, akkor tudnia kellene magyarul, csak a beállításokban kell kiválasztani a magyar nyelvet. Néhány kommenttel korábban már leírtam a mikéntjét.

Sok sikert...

(#257) infobuzi válasza -Hantaboy- (#256) üzenetére


infobuzi
csendes újonc

Azt a romot tettem fel, de nincs benne magyar nyelv... a telefon valami külföldi boltban lett vásárolva, és gyári angol rom volt rajta, ami nem tartalmazta a magyar nyelvet, még a recovery is az alap volt rajta.

Rávarázsoltam egy CWM-et, de akárhány romot találtam, egyik sem volt magyar :(
ot-V875-2AVDIT1_Original_SPFT_ROM_by_bRkA.7z -- ezt tettem rá, de ebben sincs magyar támogatás :(

(#258) -Hantaboy- válasza infobuzi (#257) üzenetére


-Hantaboy-
csendes újonc

Érdekes. Én akárhány gyári androidos telefonnal találkoztam (bolt, használt) mind ismerte a magyar nyelvet a beállításoknál.

Esetleg próbáld meg ezek közül valamelyikkel rávarázsolni a magyar nyelvet: https://play.google.com/store/search?q="set%20locale%20and%20language"&c=apps

(#259) infobuzi válasza -Hantaboy- (#258) üzenetére


infobuzi
csendes újonc

Sajnos ebben tényleg nincs benne, ahogy írták is a hozzászólásban. A morelocale2-vel annyit sikerült elérnem, hogy a programok magyarul indulnak el, de a rendszer ugyanúgy angol maradt... tényleg jó lenne, ha valaki feltenné a gyári magyar romját :(

(#260) cigam


cigam
félisten

Találkoztatok már ilyennel? Vajon mi baja lehet(ett, mert ma már megint a jó időt mutatja)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#261) -Hantaboy- válasza cigam (#260) üzenetére


-Hantaboy-
csendes újonc

Igen, többször is előfordult már velem. Az óra applikáció megfagy és simán benézi az ember az időt. Ha ilyet tapasztalsz, akkor nyisd meg az órát (nálam kint van az egyik oldalon is widget-ként) és rögtön észhez tér.

A jobb felső sarokban MINDIG pontos lesz az idő, szóval ha eltérést tapasztalsz, akkor a kicsinek higgy...

(#262) cigam


cigam
félisten

Gondoltam megritkítom az állandóan háttérben futó dolgokat, és sorra tiltottam le a google szolgáltatásokat. Ez működött a cloud print, drive, gmail, google play játékok, google play zene, google+ esetén. De hiába tiltom le a google play filmek, és google play újságsos, google play könyvek-et, pár másodpercek később visszatölti őket "valami". Hogyan tudok ezektől is megszabadulni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#263) -Hantaboy- válasza cigam (#262) üzenetére


-Hantaboy-
csendes újonc

#202-ben lépésenként van leírva az eltávolítási procedúra...

(#264) cigam válasza -Hantaboy- (#263) üzenetére


cigam
félisten

Oh... Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#265) cigam


cigam
félisten

Találtam egy jópofa trükköt arra, hogy fejhallgató csatlakoztatása nélkül is működjön a rádió:
A *#*#3646633#*#* tárcsázásával előhívod a szerviz menüt. Az FM Receiver menüpontban találsz egy Antenna Type választó menüpontot. Ezt át kell tenni EarPhone-ról Short-ra. A home gombbal visszalépsz a főmenübe, és kész. Ezek után a rádió indításakor feldob egy figyelmeztetést, hogy jobb lenne a vétel fejhallgatóval, de megszólal a rádió. Igaz nem lesz valódi antennája, de a helyi adók simán bejönnek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#266) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Két év után elkezdett gyengélkedni az akkumulátor. (Elosztóról már alig tölthető.) Hol lehet kapni?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#267) janeszgol válasza nyuszi123456 (#266) üzenetére


janeszgol
félisten

Eredeti 1.
Eredeti 2.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#268) cigam válasza janeszgol (#267) üzenetére


cigam
félisten

A 2. link nem nyílik meg, de ez a telefon árának a fele! Nincs véletlen hasonlóan jóársított készülék most a Vodánál?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#269) janeszgol válasza cigam (#268) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem működik linként, beteszem csak úgy:

http://www.mobiltartozék.hu/alcatel-akku-1400-mah-li-ion-cab60b0000c1-gyari-csomagolas-nelkuli/cikk/31848

Nincs sajnos. Most váltják a kínálatukat. Jön a következő széria. (Smart Prime 7 ismeretes még. De lesz oclsóbb verzió is, biztos! )

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#270) nyuszi123456 válasza janeszgol (#267) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

hű. Köszi. És nem eredeti?

Szerintem a kis telóhoz fogható méltó utód egyelőre nincs. Talán a Honor 3c utódai hasonlóan jó minőségűek. Ugye ami elképesztő az az, hogy amit vállal, azt stabilan és kitűnően nyújtja.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#271) janeszgol


janeszgol
félisten

Itt egy videó. Smart Prime 7 és a Smart first 7 van rajta. Utóbbi érthetetlenül 3.5 colos, holott a First 6 az 4 colos volt (gyakorlatilag egy Smart 4 Mini volt KK-val.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#272) janeszgol válasza nyuszi123456 (#270) üzenetére


janeszgol
félisten

Még egy eredeti.
Ez is talán még eredeti. (Aztán remélem, jókat linkelgetek. Ellenőrizd légy szíves az akkumulátoron a jelzést. Az Alcatel mindig ráírja az akksira a típus számot. CAB60B0000C1 vagy TLI014A1 )

Utángy. 1.

Nem nagyon találtam utángyártottat. Ha van is, alig olcsóbb az eredetinél.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#273) nyuszi123456 válasza janeszgol (#272) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Köszönöm!

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#274) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Ha valakit érdekel: a Battery Doctor az első két töltéssel helyrehozta az akkumulátort. Két nap után levettem a Battery Doctort, és az akkumulátor továbbra is működik.
(Előzőleg más appot is próbáltam, mely hatástalan volt, bár azonnal öt csillagot kér.)

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#275) janeszgol


janeszgol
félisten

Valaki kérdezte ennek az utódját. Vodafone Smart Mini 7 a becses neve (4x 1.2 GHz, 512mb ram, Marshmallow, 4 giga flash - 1 gigabájtnál kevesebb marad a usernek, 4 colos TN paneles kijelző, 480x800-as felbontással). A voda beárazta: feltöltősen 10 ezer forint. (Plusz egy feltötés díja.)
A voda azt írja, hogy nem tud 4G-t, de ráguglizva viszont kettő weboldalon is azt írták, hogy LTE supported (B20 is van).
Ha valóban tud LTE-t, akkor veszek én is magamnak egyet.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#276) cigam válasza janeszgol (#275) üzenetére


cigam
félisten

Tehát +2 CPU, és a 6-os android a difi. Csábító...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#277) xianhu


xianhu
csendes tag

Elajándékoznám rokonnak a telefonom, de ezzel a 4.4 verzióval tetű lassú. Úgy emlékszem a 4.2-es androiddal (amivel gyárilag vettem) jobb volt. Hogy tudnám azt visszarakni? Láttam a #183 hozzászólásban fenn van az eredeti ROM, de ezt a sima Android Recovery nem ismeri fel (gondolom az csak az update.zip-et szereti, 7z-t nem). Fel kell rakjam a CWM recovery-t is vagy vissza tudom valahogy egyszerűbben is varázsolni a régi ROMot?

(#278) cigam válasza xianhu (#277) üzenetére


cigam
félisten

Inkább csak tiltsd le a felesleges szolgáltatásokat, + a Vodafone óra widget-et.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#279) xianhu válasza cigam (#278) üzenetére


xianhu
csendes tag

Google Play, Google Keresés - max ezeket tudnám még letiltani. A vodás órát már régen leszedtem. Ennek ellenére sokszor még a hívás elfogadása / bontása gombok is másodpercek alatt reagálnak :(

(#280) cigam válasza xianhu (#279) üzenetére


cigam
félisten

Ennél az ért többet. Google zene, szövegfelolvasó,könyvek,újságos. + a Vodafone protect és társai.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#281) xianhu válasza cigam (#280) üzenetére


xianhu
csendes tag

Köszi, próbáltam de nem lett sokkal jobb...

Megpróbáltam az olasz firmware-t, de először azt mondta nem stimmel a chip, miután erőltettem utána meg behalt a telefon :W

Végül találtam egy jó firmware-t 4.2.2-vel (egyiptomi), magyar nyelv nincs benne csak angol. Úgy tűnik nekem egy másik chip-pel szerelt készülékem van (MT6572), mint amit a kolléga flash-elt (MT6575).

Lényeg, hogy újra megy a vas, és fürgébb (pl hívásindítás, hívás megszakítás). :DD

[ Szerkesztve ]

(#282) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Akkumulátort keresek Vodafone Smart 4 Minihez. :Y

:DDD

[ Szerkesztve ]

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#283) janeszgol válasza nyuszi123456 (#282) üzenetére


janeszgol
félisten

Még mindig vagy már megint? :)

link1
De nézhetsz olyan aukciókat, ahol összetört vagy hibás telefont hirdetnek Vodafone Smart First 6, Alcatel Pop D3, Alcatel Pixi 3 (4), illetve Pixi 3 (4.5) valamelyikéből. Ott elkéred csak az akksit, ha nem leharcolt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#284) -Hantaboy-


-Hantaboy-
csendes újonc

Egy pár hónapja küszködök már szegénykémmel, mert néhanapján gondol egyet és újraindul, majd bootloop-ba kezd. Cache törlése, gyári beállítás nem segít rajta, így kénytelen vagyok minden alkalommal telibe formázni, majd egy működő gyári romot tolni rá.

Eddig a bRkA féle egyiptomi romot használtam, mert csak az működött.
Pro:
-A telefon működik
-Tényleg gyors, mint új korában

Contra:
-4.2.2 120 XXX rom van rajta, ami nem túl aksikímélő mint tudjuk.
-A felhő alapú frissítés nem működik
-A 120 XXX összes hibája jelen van (gps jel keresése nem minden app számára érhető el, alkalmazások kidobálása, ...)
-Nem tud magyarul

Ma megint beadta a kulcsot a telefon, így mielőtt a szokásos "újratelepítésbe" fogtam volna, kicsit szétnéztem a neten, hátha van valami új, vagy érdemleges a neten. Találtam egy brazil/spanyol romot ami 4.4.2 330.XXX és szintén bRkA-nak köszönhetjük.

A fórum linkje , valamint a [ROM direkt linkje.]

Ez sem tud magyarul, cserébe működik. Talán ezzel most kicsit tovább húzom, mint az egyiptomival.

PS: Karácsony előtt írtam a vodának és az alcatelnek is hátha őt tudnak valami értelmes ROM-ot adni, de mindkét helyen leráztak a másikra hivatkozva.

(#285) cigam


cigam
félisten

Elkovettem egy hibát: Rootoltam a telefont (Egy androidos helyreállító programot próbáltam volna ki, de azt írta rootolni kell elötte) Erre a célra a "KingoRoot"-ot ajánlotta.

Sikerült is, de felpakolt mindenféle fura programot is. Elméletileg unroot-oltam, de azóta nem sikerül a telefon titkosítása.Van tippetek hogyan tudnám helyreállítani?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#286) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Ma szerencsésen vásároltam egy új (ismétlem ÚJ) polcon maradt S4 Mini Black Edition telót. 4.2es android van rajta. Hivatalosan hanyas androidot lehet rá tenni?

(#287) cigam válasza Bull Boss (#286) üzenetére


cigam
félisten

Ez komoly?

Ad 1. 4.4.2 (KitKat)
Ad 2. Külön topikja van. neki

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#288) Bull Boss válasza cigam (#287) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Pedig abba a csoportba akartam irni nem tudom hogy került ide :S

(#289) nyuszi123456 válasza cigam (#285) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Nalam jol mukodott a root. Nem tett fel progikat.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#290) Gábor1020 válasza Raymond1980 (#180) üzenetére


Gábor1020
újonc

Hogyan? Mit csináltál? Mert nekem is pont ugyanaz a problémám... csak pörög.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.