Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14051) ducsidu


ducsidu
senior tag

Azt jól gondolom,hogy nem tehetem fel Slyking romját Mininal Editionre úgy,hogy az megmaradjon?
Szóval Slyking romját nem lehet úgy feltenni a mostanira,hogy minden adatom megmaradjon?

(#14052) attilav2


attilav2
őstag

Slyking romja hogy áll magyarítás terén? Van magyar felület, ékezetek?
SD kártya felcsatolása hogyan működik? Említettetek vmi qtadb-t vagy mit amivel fel lehet csatolni, hol találok bővebb infót?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14053) attilav2


attilav2
őstag

Közbe megtaláltam a qtadb-t, egy progi ami többek közt felcsatolja az sd kártyát, meg kiolvassa az sms-eket a telóról.
Több romnál írják az xda-n hogy bár a romban nem működik az sd felcsatolás vagy csak olvashatóra csatolja fel, a qtadb vel működik az írható olvasható felcsatolás.
Slyking romjánál viszont a kommentek szerint nem megy az sd felcsatolása, a qtadbről nem tesznek említést mármint hogy működik e vele a felcsatolás. Valakinek van ezzel kapcsolatba tapasztalata? Továbbá az uccsó kommentek egyike azt írja hogy a GPS Wifi Bt túl gyorsan zabálja az akkut, ezzel mi a tapasztalatotok? Slyking Update8 van fenn valakinek?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14054) bohoc71 válasza attilav2 (#14053) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Nekem az 5-ös van a telón,nem tapasztaltam több fogyasztást wifin,mint a gyárival. Qtabbal megy az sd írás-olvasás,bár én az android commandert jobban
szeretem. Magyar nyelvű,pár menü angol csak,de elenyésző.

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#14055) ducsidu


ducsidu
senior tag

Most nézem,elég értelmetlenül sikerült leírnom
Szóval:úgy szeretném feltenni Slyking romját,mintha egy update lenne és így minden adatom megmaradna.Ez lehetséges?

(#14056) Mano_01


Mano_01
tag

van ez a csevegő progi, whatsapp.ahhoz van valami count widget esetleg?

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#14057) Mano_01 válasza Mano_01 (#14056) üzenetére


Mano_01
tag

találtam ezt a képet, de nem találom a progit :(

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#14058) attilav2


attilav2
őstag

joilaroi romja [link]
Jobb mint a Slyking féle? a joilaroi féle romnál 748mhz-t ír. Ha felrakom akkor alapból ennyire húzza a telót? Slyking romjánál 600mhz oc-t ír, ennél is alapból ennyin fog menni a teló ha felrakom?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14059) bohoc71 válasza ducsidu (#14055) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Rom managerrel próbáld, install zip-a felbukkanó ablakban csak a wipe dalvik chace legyen kipipálva. Nem 100% hogy sikerrel jársz,ezért előbb ments ugyancsak a RM-mel.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#14060) bohoc71 válasza attilav2 (#14058) üzenetére


bohoc71
aktív tag

748 Mhz-n nem fog indulni a teló szerintem. Slykig féle is húzható a Setcpu progival! Én max 633-on használom.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#14061) ducsidu válasza bohoc71 (#14059) üzenetére


ducsidu
senior tag

Köszönöm,megpróbálom

(#14062) ducsidu


ducsidu
senior tag

Két kérdés:
1. Ugye az update 8-ban minden működik?
2. A memória kártyán melyik mappába tárolja el az appokat a rom? Mert ha mindent újra kell telepíteni,akkor az app2SD maradványait törölném

[ Szerkesztve ]

(#14063) attilav2 válasza ducsidu (#14062) üzenetére


attilav2
őstag

How to fix the problem to mount the sd to pc in CyanogenMod 7.1 U8120

to mount the sd to pc driver need to download and install huawei U8120 leave a download link in this way solves the problem of mounting the sd to pc
installed after you double-click on DriverTools and wait to install the drivers

Go for Settings/Wireless & Networks/Tethering & Portable Hotspot and select Usb Tethering
Go for select to copy files (USB Conected) and select
Mount Sd To Pc Works

[link]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14064) attilav2 válasza ducsidu (#14062) üzenetére


attilav2
őstag

Hogy a gingerbread gyári a2sd-je hova tárolja el az appokat azt nem tudom, slyking topicjában sem írtak róla.
Egyedül ez az sd felcsatolás mizéria van, ami elvileg megoldódott egy kis trükközéssel.

Írd majd be hogy működik az update8!

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14065) ducsidu válasza attilav2 (#14064) üzenetére


ducsidu
senior tag

Egyelőre várok,hogy Dropbox feltöltse a romot,aztán letölthessem
holnap pedig felrakom :))

[ Szerkesztve ]

(#14066) Eli_Stone válasza ducsidu (#14062) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Az Update 8-ban nem működik minden.
Nincs képernyő elforgatás!!!! Elég idegesítő amikor egy app elforgatja a képet és amikor visszatérsz a főképernyőre az is elfordulva marad,
És a képernyő kalibráló cucc se kalibrál semmit. Bár erre írták azt még az update 7-nél, hogy flash-eld fel kalt_kaffe kalibrálóját vagy az update 6-ból a kalibrálót másold rá a mostanira.
Én az Update 6-nál újabbat nem használnék jelenleg. Az Update 6 elvileg annyival jobb az 5-nél, hogy Slyking beletette a V6 SuperCharger-t ami elvileg optimalizálja a RAM használatot.

(#14067) ducsidu válasza Eli_Stone (#14066) üzenetére


ducsidu
senior tag

Köszönöm!
Akkor inkább az update 6-ot teszem fel

(#14068) bohoc71 válasza ducsidu (#14067) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Ott trükközni kell a billentyűzettel úgy emlékszem,de itt valahol leírtam.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#14069) Jarod1


Jarod1
addikt

lehet valahol állítani hogy a billentyű alatt is világítsanak a ledek? 1 uj rom van vent 2,2 es

(#14070) attilav2


attilav2
őstag

Felnyomtam az update6-ot, a notibart nehezen vagy egyáltalán nem lehet lehúzni, sd felcsatolás még az xda-n linkelt beállításokkal és csoda driverrel sem megy. Sztem egy kalap....
Az appok áthelyezése legalább megy az sdre gyári gingerbread módon az alkalmazéskezlőben, miután a hátlap leküzdése után kibányásztam a kártyát tudtam meg hogy hová kerülnek az sd-re pakolt appok: .android_secure alá pakolja őket. mivel ponttal kezdődik a mappa neve ezért az android fájlkezelője nem mutatja természetesen unixos szokás szerint.
Ha slyking tisztességesen megoldja a notibar lehúzását akkor talán megér egy misét ez a rom, azaz a tűrhető kategóriát, az sd felcsatolhatóságával lenne majdnem korrekt, de a rádió még hiányozna az üdvösséghez.

Aki jót akar az ne szivassa magát főzött romokkal, jól bevált gyári rom+link2sd meg egy 16+gb sd azt jónapot. Egyszerűen nem éri meg a szívást ezekkel a sz*rokkal kisérletezni, csak aki nagyon mazochista + van ideje. Én még egy ideig elkókányolok ezzel a rommal, aztán megy vissza a gyári.
Hihetetlen hogy pont erre a telóra nem tudnak egy normális romot összehozni :W Már anno az anryl féle 2.2 ben is a notibar leengedése volt a legnagyobb kihívás.
Ha anyám nem venné el az egész fizetésem, akkor ezt a telót bal váll fölött el, aztán egy zte libra vagy bármi ami 800x480 kapacitív legalább 2.2 és jóárasított.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14071) bohoc71 válasza attilav2 (#14070) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Kalibráld újra, úgy hogy felül nem a pont közepét nyomod, hanem alá nyomsz.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#14072) attilav2


attilav2
őstag

Még az is eszembejutott hogy talán backportolni kéne 2.1-re a gyárira, a 2.2-2.3 a2sdjét, talán az egyszerűbb lenne mint 2.2-2.3-akat mókolni erre a telóra.

Debiannak is mindig k* régiek a stable verziói és megy a backport ezerrel, meg szervereken főleg debiant használnak, talán nekünk megfelelne egy 2.1-re bakcportolt a2sd hogy ne kelljen partíciót hasogatni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14073) ducsidu


ducsidu
senior tag

Elbizonytalanodtam :)) most bugos vagy nem?
A mostani romnak az egyetlen baja,hogy nincs oc,főleg emiatt váltanék,de ha nem jobb,akkor marad ez

attilav2: szerintem a legstabilabb ha felteszed qltsar Minimal Edition romját,húzod a procit és csinálsz 2. partíciót a Link2SD-nek. Egy ideig én is így használtam,de a link2sd sz@rakodott

[ Szerkesztve ]

(#14074) attilav2 válasza bohoc71 (#14071) üzenetére


attilav2
őstag

Bevált, mostmár lejön a notibar, viszont mellékhatásként a hárombetűs navigációban a képernyő alján levő gombok elég nehezen kezelhetők, meg a billentyűzeten, bármelyik progiban, gond van a szélső gombokkal. Viszont az pozitív hogy a hárombetűst is simán átpakolta az sd-re, holott a progi nem támogatja.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14075) attilav2 válasza ducsidu (#14073) üzenetére


attilav2
őstag

Szerintem tűrhető, egy próbát megér, gyorsabb mint a gyári, és természetesen alapból benne van a setcpu, rootolt, szóval tuningolni is bizonyára lehet. 3G működik, wifi megy, kamera megy, rádiót nem találtam, de alapjaiban véve egy elég tűrhetőt sikerült összehoznia slykingnek, még elsz*r*kodok ezzel az sd felcsatolással, próbálok pár progit ami hátha megoldja, ha ez meglesz akkor pár hónapra lehet h fennmarad.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14076) ducsidu válasza attilav2 (#14075) üzenetére


ducsidu
senior tag

Háát igazából a rossz kalibrálás fájó pont lenne nekem,a többit meg megszoktam

Még ezen a romon gondolkozok.Csak az a baj,hogy vissza kell hozzá tenni az AmonRa Recoveryt (ha jól értettem az angol szöveget)

(#14077) attilav2


attilav2
őstag

Hiába probálkozok sem a qtadb sem az android commander nem látja a telefont, fenn van java sdk andoid sdk, android adb usb driver sdk managerrel lerántva, az eszközkezelőben levő IDEOS eszközhöz hozzá sem szagol, mint ahogy az általam fentebb linkelt xda-s csoda driver sem. Még a wifis kapcsolatot adbwirelessel meg próbálom majd, sd felcsatolása egyelőre reménytelennek tünik slyking update6-nál, amúgy maga a rom jól szuperál.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14078) attilav2 válasza ducsidu (#14076) üzenetére


attilav2
őstag

Ebben is sajna van egy elég fájó hiányosság:

SDCard mount via notification bar (only read file)

figyelmedbe ajánlom a zárójeles részt :(

Még amit lehetne + próbálni hogy a huawei ideos usb driverével életre kelteni, akként jelenik meg az eszközök között, annak a romjából lett farigcsálva tehát ideos driverrel elvileg mennie kell.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14079) lancer77


lancer77
tag

Sziasztok,mi manapság a legstabilabb legjobb rom erre a telora?

(#14080) qltsar válasza attilav2 (#14070) üzenetére


qltsar
addikt

én már megondtam előre, hogy ez egy nagy .... :)

aki 2.3.x-ezni akar, az legalább menjen biztosra, anryl kerneljét használja mindegyik --> anryl romja működik a legnormálisabban.

2.3.7-es alap CM7.1,

recovery

ROM

Kernel fix + update + keylayout fix

az utóbbit a ROM felrakása után flashelni kell.

hajrá!

senior tag lettem yeah :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14081) ducsidu válasza qltsar (#14080) üzenetére


ducsidu
senior tag

Ez anryl romja? mert lehet,hogy majd kipróbálom (már akartam,de anryl oldala átláthatatlan)

grat a senior tagsághoz :))

(#14082) ducsidu válasza ducsidu (#14081) üzenetére


ducsidu
senior tag

Ja,és az ugye nem zavarja a mem. kártyára átrakott programok működését,hogy felteszek egy másik romot,aztán backuppal együtt visszateszem a mostanit?

attilav2: tudom,csak CM romoknál már megszoktam

lancer77: teljesen stabilat 2.1-esek között találsz

(#14083) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

Nekem slyking rom-val lejön a notibar rendesen kalibrált képernyővel is :)
De amúgy ha nem jönne le tapogatva akkor ott van az opció, hogy megnyomod a menü gombot és rányomsz a notibar opcióra és lenyílik.

@qltsar: én próbáltam felrakni anryl romját de mindig azt írta, hogy install aborted így maradtam slyking romjánál.

@attilav2: az sd2pc 2.3-as romon nem fog menni sajna lehet próbálkozni de nem megy. Tas0s írta, hogy közel van a megoldáshoz de mivel még nem rakott fel új rom-ot és jövőhéten bevonul így valószínűleg ez már nem is lesz megoldva, ha csak joilaroi nem folytatja a munkáját.
Használj qtadb-t vagy kártyaolvasót :)

[ Szerkesztve ]

(#14084) qltsar válasza Eli_Stone (#14083) üzenetére


qltsar
addikt

ez a recovery hibája miatt szokott előfordulni, de a hozzászólásomban a helyes recovery-t is belinkeltem.

(#14085) Eli_Stone válasza qltsar (#14084) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Megpróbálom majd akkor azzal feltenni. thx

(#14086) Jarod1 válasza qltsar (#14080) üzenetére


Jarod1
addikt

ennél működik a pc s kapcsolat usb-n?

(#14087) attilav2 válasza qltsar (#14080) üzenetére


attilav2
őstag

Szerintem nem olyan rossz ez az update6, kalibráció tűrhető, sebesség kitűnő, minden hókusz pókusz nélkül az sd-re pakolja az appokat. Stabilnak tünik, wifi 3g működik, szal egy darabig még kisérletezek. Te mint fejlesztő jobban belelátsz a dolgokba, mi az oka hogy egy ilyen bagatel dolgot mint a pc2sd nem tudnak összehozni?
Itt egy kép az eszközkezelőről, így ismeri fel a gép az update6-os telót:
http://www.xs.to/photo/129912 az egyéb eszközök alatt öt felkiáltójeles IDEOS eszköz van, slyking topicjába javasolták rodry21 driverét+az usb tethetring bekapcsolását, de így sem működik, az ismeretlen eszközök nem eszik meg a drivert, próbáltam IDEOS drivert ráhúzni, azt sem eszi meg.
Azthiszem anryl-é is csak qtadb-vel áll szóba ha egyáltalán működik a pc2sd, de én már nem rakom azt fel mert ott sem garantált a siker.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14088) attilav2 válasza Eli_Stone (#14083) üzenetére


attilav2
őstag

Qtadb-vel, Android commanderrel szóba sem áll a slyking rom, legalábbis nálam.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14089) ducsidu


ducsidu
senior tag

Ugye nem zavarja a mem. kártyára átrakott programok működését,hogy felteszek egy másik romot,aztán backuppal együtt visszateszem a mostanit?Szóval utána normálisan működnek?

(#14090) attilav2 válasza ducsidu (#14089) üzenetére


attilav2
őstag

Szerintem inkább helyezd vissza a telóra a kártyára kipakolt appokat, vagy töröld őket. Nagy valószínűséggel bekavarhat ha másik rom által kipakolt appokat talál az újabb rom, és ha a régi romot visszateszed akkor sincs garancia hogy a korábban vele kirakott app működni fog.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14091) ducsidu válasza attilav2 (#14090) üzenetére


ducsidu
senior tag

Akkor a legfontosabbakat visszateszem belső memóriába tesztelés előtt

(#14092) Eli_Stone válasza attilav2 (#14088) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Akkor valamit nem jól csináltál.
Én Qtadb-t használok Slyking update 5-el és tökéletesen működik.
Két dolog lehet az adb valamiért nem indul el, vagy beragadt lefagyott(, nem jól van telepítve :) )
a másik, hogy a telefon drivere nem jó.
Az adbt én a komplett android sdk-val együtt telepítettem, majd a az adb.exe-t hozzáadtam a környezeti változókhoz majd kicsomagoltam a qtadb-t egy mappába megadtam neki hol találja az adb.exe-t meg a appt.exe-t és ennyi.
Nekem megy akkor is, ha már be van dugva a telefon és akkor is, ha előbb elindítom a progit és utána dugom be a telefont.

(#14093) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

@attilav2:
Ahha már látom a korábbi hozzászólásodból, hogy nem jó a telefon drivere
Nézd így kéne kinéznie [link] a driver.png az :)
Én a gyári vodafone drivert használom vagy azt amit a win 7 felrakott magától nem tudom az biztos, hogy én felraktam a gyári voda drivert és így működik a qtadb.

[ Szerkesztve ]

(#14094) ducsidu


ducsidu
senior tag

Nagyon király ez a rom,így első ránézésre.És a kalibrálás is tökéletes

(#14095) Eli_Stone válasza ducsidu (#14094) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Slyking épp most tette fel az update 9-et :)
Bár lehet te nem slyking romjáról beszélsz :)

(#14096) ducsidu válasza Eli_Stone (#14095) üzenetére


ducsidu
senior tag

De arról :DDD
megnézem a changelogot

UPD.:megnéztem,de marad ez :)

[ Szerkesztve ]

(#14097) Eli_Stone válasza ducsidu (#14096) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Én most raktam fel és működik a sd2pc :D
Épp most másolom a kártyára vissza a zenéimet :)

(#14098) ducsidu válasza Eli_Stone (#14097) üzenetére


ducsidu
senior tag

A bugok amiket írtál ki lettek javítva? Szóval a képernyő elforgatás és a kalibrálás
Mert akkor felraknám :DD

[ Szerkesztve ]

(#14099) attilav2


attilav2
őstag

Felraktam a gyári voda drivert, miután rádugtam a telót ezeket találta:

Most ugrik a majom a kútba.

Benyomtam az usb tethert, bekapcsoltam az sd felcsatolást, de semmi....

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#14100) attilav2


attilav2
őstag

Működik a QTADB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hurrá!!!!!!!!!!!!! A titok hogy a notibaron nem kell csatolni a kártyát, mert akkor csak a teló belső memóriáját látja. Egyszerűen rá kell dugni és a QTADB /sdcard/ alatt látja.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.