Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

Ráfért már a dologra egy kis egyszerűsítés.

(#2) Oliverda


Oliverda
félisten

"Ezért némiképp furcsa is az Intel múlt héten bejelentett közleménye, melyben leírja, hogy a komoly marketingértékkel bíró Centrino márkanevet nem alkalmazza tovább a notebookok piacán."

Akkor már miért nem inkább AMD Centrino? ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) ^Clown válasza cizoe (#1) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az biztos, de remélem, hogy a fejlesztés nem csak a marketingre fog vonatkozni, hanem az AMD előáll egy jó kis processzorcsaláddal, mert ez a jelenlegi nem valami ütőképes sajnos.

(#4) CsíkosMókus válasza ^Clown (#3) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Jaj, ne merj ilyet mondani, mert megesz az AMD-s pórnép. :)

(#5) Lars


Lars
őstag

AMD-nek egyetlen óriási hátránya van az intellel szemben, mégpedig a fogyasztás. Ez sajnos nem új probléma. Ha nem mész messzire a konnektortól a laptopoddal, akkor jó az AMD laptop is (tapasztaltam, volt 2 is már ) viszont a hosszú akksiidő a cél, akkor egyértelműen csak az intel az alternatíva.
Pont most néztem meg a tesóm régi intel gépét ( első generációs mobil proci 1.7 Ghz talán)
kihúzza a tápkábelt, fogyaszt a gép mobile meter és everest szerint is max 16 Wattot.
Nekem 25 a rekordom minimum fogyasztásban az én gépeimmel :B
Szóval hajrá AMD olcsó sokáig működő gyors gépeket kérünk. Köszi :C

(#6) Oliverda válasza CsíkosMókus (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Megunhatnád már...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) VaniliásRönk válasza Lars (#5) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"Gamer" notival nem tudom min csodálkozol, az enyém simán beéri 13-14W-tal normál használat mellett, PH nagyteszt körülmények között 11-12W körül lenne. (értsd csak áll a gép magában)

Szerk.: De ha annyira istencsászár tesód gépében az i855G, akkor cseréljetek. ;)

#3 ^Clown: Nyilván eszükbe sem jut 45nm-es procikat használni a versenyképesség javítására. ;)

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) Oliverda válasza Lars (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez sajnos igaz, de remélhetőleg az új 45nm-es procikkal már ez is nagy mértékben javulni fog.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) Kendek válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egész felhasználóbarát elnevezések. Ez legalább ésszerű és egyszerű, nem mint a túloldalon a csillagszóró hadművelettel. :DDD

<-ƘƘ->

(#11) ^Clown válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nyilván eszükbe jut :) Azok nem is lesznek rosszak, de most sajnos nemigen rúgnak labdába, ezt el kell ismerni...

(#12) Kendek válasza Kendek (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem válasz volt bocsi. :)
Szóval jól hangzik a név, könnyen választhat a vásárló. Még akkor is jó, ha csak marketing az egész, eddig is nagyon jól be lehetett határolni a cuccokat ár alapján is. Meg aki ért hozzá az megnézi a noti leírását és az alapján dönt. Aki meg nem ért hozzá annak meg tökmindegy, illetve azért csak könnyebb így nekik, stabil platformot kapnak.

<-ƘƘ->

(#13) VaniliásRönk válasza CsíkosMókus (#10) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Flame-elésért és hsz-gyűjtésért is szoktak bant osztogatni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#14) ádyz válasza CsíkosMókus (#10) üzenetére


ádyz
addikt

Csak aztan egy moderator nehogy megunj a hozzaszolas gyujtogeteseidet.

(#15) VaniliásRönk válasza ^Clown (#11) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Attól függ mik az igényeid. Én pl. egy masszív, megbízható notit akartam elfogadható 3D teljesítménnyel és árral. Az Intel változat nem csak másfélszer drágább lett volna, de az int. GMA X4500M-mel sem tudtam volna kezdeni semmit. Az üzemidő pedig elfogadható, egy (akár kisebb) diszkrét VGA-val szerelt Intel sem fogyaszt kevesebbet, sőt.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) marcias válasza ádyz (#14) üzenetére


marcias
őstag

Vagy az új RIOS engine majd támogatja a hozzászólások automatikus szűrését, és a leminősített userek kommentjei nem jelennek meg. :U

Steam: marcias88

(#17) ádyz válasza marcias (#16) üzenetére


ádyz
addikt

Akar. :U

(#18) Solten


Solten
addikt

Szuper. Es johetnek a 45 nm-es procik... :K

(#9) Kendek: :DDD

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#19) Stiky válasza Kendek (#9) üzenetére


Stiky
senior tag

"csillagszóró hadművelet" :C
Tény és való, hogy ez sokkal emberibb lett.

De ha már itt tartunk, olyat nem akarnak, hogy a közepesen balanszírozott, tehát 50-50 (premium) és a maximális teljesítményt nyújtó 100-0 (ultimate) közé egy 75-25-öst? :U Vagy vegye meg az ember fia a fullosat és feszelje alul, ha lehet? :)

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#20) radírfej


radírfej
senior tag

valószínűleg én vagyok járatlan a mobilgépek világában, de most olvasom először a "„Better by Design” felkiáltást.

nagyon rossz. nem csoda, hogy nem erőltették.

a vision viszont sokkal marketing érettebb, megjegyezhetőbb kategória, és nem is hangzik annyira hülyén. ennyit a marketingről, a tartalom meg alakul.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#21) hibavissza


hibavissza
veterán

Marcias:

A "jaj de jó, már úgy vártam" vagy a "remélem lesz olyan mint a" meg a " nekem tetszik, megvenném, ha lenne pénzem" című viszonylag ártalmatlan, de egy idő után idegesítőekkel mi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#22) Zeratul válasza Stiky (#19) üzenetére


Zeratul
addikt

"csillagszóró hadművelet"

Na ez inkább nem kellene emlegetni, elég sokat rohangáltam anno mikor rámosztottak egy rahedli üzletet.

(#23) leviske


leviske
veterán

Remélem nem ez a logó marad... A Game logója sokkal kellemesebb az emberi szemnek. Vagy, ha muszáj a feltűnő piros szín, akkor meg induljanak ki az ATi jelenlegi logójából.

Amúgy jó ötlet, a "Game"-et is ilyen célra kellett volna inkább felhasználni, csak desktopon és nagyobb erőbedobással.

(#24) Killing


Killing
addikt

Az Ultimate Vision fogyasztására kíváncsi eszek.GTA IV Premium matrica lesz rajta? :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#25) Kendek válasza Killing (#24) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, az már minimum pár atommal felér, én úgy tippelem, hogy molekula lesz :DDD

<-ƘƘ->

(#26) Kendek válasza Killing (#24) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

<-ƘƘ->

(#27) marcias válasza hibavissza (#21) üzenetére


marcias
őstag

Ha ezek idegesítenek, akkor fekete pontot adsz rájuk. Ha kettően sokan gondolják úgy mint te, akkor nem fog megjelenni. :P (persze ez csak spekuláció, de végülis nem lenne hülyeség)

Steam: marcias88

(#28) Lars válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Lars
őstag

Nem istencsászár, csak rávilágítottam egy dologra :)
Enyém nem gamer noti egyébként, a másikban is egy Ati 9700 van.
Szóval valamit tudtak akkoriban intelék.
Már csak azért sem akarok cserélni vele, mert az 4 éves, enyém meg még kislány. Alig 2 éves múlt :D
Egyébként nem AMD fikázás, ne érts félre, nézd meg az adatlapom. Éppen csak AMD-s kitűzőm nincs :P

(#29) FireKeeper válasza Lars (#28) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

manapság mindenre rá tudják mondani hogy gamer noti, elég ha az intel gma x3100-nál bivalyabb BÁRMI van benne :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30) Lars válasza FireKeeper (#29) üzenetére


Lars
őstag

Bocsi, akkor egy vérbeli Gamer notim van :D
Van abban valami amit mondasz, de szerintem a Gamer az, ami már annyira nagy, és nehéz, és gyors, hogy végülis egy összecsukható asztali gép, és drágán árulják ;) :P

(#31) FireKeeper válasza Lars (#30) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezt nehéz meghatározni, én a gamer notiknál ezeket tartom kritériumnak:
dedikált memóriás mobil-gpu, lehetőleg MXM modul
sok ram, erős proci
átlagnál jobb hangzás
strapabíró (akár egyéni) billentyűzet
valami gamer kellék (egér, füles, egérpad, ilyesmi)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#32) VaniliásRönk válasza Lars (#28) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

9700-zal a táp hatásfokát is rászámolva 16W az mérési hiba akkor. :)
Azért tettem idézőjelbe a Gamert. A diszkrét VGA-k simán rádobnak ~10W-ot az idle fogyasztásra is, ha fontos az üzemidő mindenképpen kerülendő, akár AMD akár Intel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#33) Lars válasza VaniliásRönk (#32) üzenetére


Lars
őstag

No itt történt a félre értés :)
Én mobile meter nevű programmal mértem akksi üzemben a két gépet.
Szóval ennyivel merül a program szerint az akksi.
Nem tudom hogy ez mennyire pontos, de nagyságrendileg összehasonlítható a két érték.
Az everest is kiír ilyen számot, méghozzá az energia gazdálkodásnál, de csak akkor, ha akksiról meg a gép.
Ilyen konnektoros mérőm nincs ( bár már egyet kinéztem magamnak, ha nagy leszek, meglepem magam szülinapra vele :) )

(#34) CsíkosMókus válasza FireKeeper (#31) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

gamer kellék (egér, egérpad) :DDD :N

(#35) t72killer válasza Solten (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az architektúrán is kéne csiszolni, és ugorhatnának egyenesen 32nm-re... így kb sikerülne beelőzni az intelt, sajna jelenleg nincs olyan mobil procija az AMD-nek, ami a komolyabb P-sorozatú core2-eseknek konkurrenciája lenne:( (gondolok itt a P9700-ra a maga 25W-os fogyasztásával 2.8GHz-en)

#28: az én régi notimban meg radeon 9600, anno komoly gamernoti volt, most egy ION-nal szerelt netbook 2x lekörözné:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) VaniliásRönk válasza t72killer (#35) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 32nm még nagyon messze van, mire alacsony fogyasztású CPU-kat tudnak gyártani azzal a technológiával nagy mennyiségben az meg pláne.
Jöjjön végre a rendes K10.5 45nm-en, nem ezek a hibrid K8-K10 változatok amik most mennek, csak azt lenne már jó tudni pontosan mikor.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#37) FireKeeper válasza CsíkosMókus (#34) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

tudod, olyan amin csini lángnyelvek vannak, ÁLLÍTÓLAG jobb mint akármelyik más, és ötször annyiba kerül. ne mondd, hogy még nem láttál olyat...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#38) Lars válasza FireKeeper (#37) üzenetére


Lars
őstag

Jaja, lángnyelvek. Attól lesz igazán gamer a noti. Meg gyorsabb is ;) :P

(#39) VaniliásRönk válasza Lars (#38) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Arról nem beszélve, hogy mennyivel nagyobb lehet az arcod vele. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) FireKeeper válasza VaniliásRönk (#39) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

de a legjobb, ha ráírják, hogy professional gamer stuff :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#41) marcias válasza FireKeeper (#40) üzenetére


marcias
őstag

ROBS (Republic of Blood Steeve) ;]

Steam: marcias88

(#42) bartucc


bartucc
addikt

Hát egyszerűbb, átláthatóbb :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#43) gixxer-tomee válasza marcias (#41) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Ez kvajó! :D Asus mintára, mi? :C

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#44) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Így legalább jóval egyszerűbb lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.