Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rottenbull


rottenbull
senior tag

Az ASUS megoldasa poppet komolyabb. Fura is egy lapon emliteni oket.

(#2) Dealer95 válasza rottenbull (#1) üzenetére


Dealer95
őstag

Csak az Asus köré kell építened egy "vízhűtés rendszert", ha azzal akarod hűteni, ez meg egy megveszed ->beszereled -> használod.
Nem kell tízezreket mellé kiadni pluszban.
Más a célközönség egy kicsit szerintem :)

Én a Sea Hawk EK kiadást várom nagyon :D

[ Szerkesztve ]

(#3) rottenbull válasza Dealer95 (#2) üzenetére


rottenbull
senior tag

Es ezt hasznalhatod csak levegovel ?

(#4) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Egy Gaminghez képest gondolom ez azért jóval hangosabb lehet, meg persze drágább is, én egyértelműen az előbbit választanám.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5) energy4ever válasza Scholes9 (#4) üzenetére


energy4ever
addikt

Ezek neman hozzak a maximumot, tuningolt gpu-val is.
Raadasul a huteset ugyis belehet rakni a gephazba, hogy a kartyan es a radin levo is csak kifele dolgozzon, igy nem futi be a gephazat se, ellentettben a Gaming-el.

En az EK-s Sea Hawk-ra leszek kivancsi. Bar en AMD parti vagyok, de mar olyan messze all eroben az NV, hogy elgondolkoznek rajta, hogy lecserelem a mostanit.

(#6) Pubszon


Pubszon
veterán

Semmibe nem nézem az ilyen hibrid megoldásokat. Inkább gaming vagy hasonló, amin van 2-3 csendes venti félpasszívan.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7) fuvi válasza Scholes9 (#4) üzenetére


fuvi
senior tag

ez alapján nem lesz hangosabb, esetleg idle-ben, mert ott nem kapcsol le a venti

(#8) Scholes9 válasza Pubszon (#6) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ennyi, én is így vagyok vele :K

fuvi: már amiatt kiesik nálam akkor, a kis 1050 Ti-ből sem véletlenül vettem a Gaminget, igaz nem olcsó, de nekem simán megérte. Idle és játokok alatt is totál néma :K :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#9) nejad


nejad
aktív tag

egy sima 1080 gaming x kb 190k körül van most a sea hawk meg 270k kb, valszeg itt is kb ennyi lesz a különbség, 25-30k-ért meg már olyan bóvlivizet lehet venni ami mesél, felrakni meg bárki feltudja aki rakott fel már procihűtőt.

(#10) energy4ever válasza nejad (#9) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, csak az sajnos legtobb esetben garancia vesztessel jar.

(#11) F e Z o


F e Z o
veterán

Ez a cikk cím olyan snassz. Bezzeg az asus 1080Ti : "Ez már nem tréfa: az ASUS bemutatta a ROG Poseidon GTX 1080 Ti VGA-t". Néha úgy érzem mintha az egyik márkát jobban tolnátok, mint a másikat.

H2O über alles!

(#12) energy4ever válasza F e Z o (#11) üzenetére


energy4ever
addikt

Van itt durvabb dolog is...

"Az ASUS ROG Poseidon GTX 1080 Ti mintájára az MSI is bemutatta saját, vízhűtéses grafikus kártyáját"

Hogy minek a mintajara? Egy vizezheto levegos kartyanak, ami kesobb jelenik meg mint a legelso Sea Hawk? :DDD Az MSI nem masolt le semmit se az Asustol, nekik mar megvolt a regi Sea Hawk, csak atemeltek az egeszet a Ti verziora, meg utanalitottak a kiosztasokon, hogy felmenjek a masik nyakra is, ennyi.

(#13) Csupingo válasza F e Z o (#11) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem láttál még asus reklámot az oldalon? :DDD

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#14) Walter_White


Walter_White
senior tag

"A viszonylag kompakt kialakítást a Corsair logós rész alá rejtett pumpa és a 120x120 mm-es radiátor teszi lehetővé." ..... ki az aki ezt kitalálta a kompaktoknál....

[ Szerkesztve ]

(#15) deja vu válasza nejad (#9) üzenetére


deja vu
addikt

Nem éri meg a felárat. De hardveraprón voltak használtan nagyon jó áron sea hawk kártyák 160 ezerért.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#16) nejad válasza deja vu (#15) üzenetére


nejad
aktív tag

Szerintem az NV kémek már kiderítették, mit hoz majd az amd, azért ilyen drágák.

(#17) berVi


berVi
senior tag

Ez x hetes hir, product page meg mindig nincs ra.

(#18) TTomax válasza Pubszon (#6) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt nagyon rosszul teszed,mert 400W-ot 60Cfok alatt tartanak az ilyen hütések 800rpmes ventikkel...nem véletlen rakott az amd is a FuryXre ilyesmit,mert ott az szempont volt...

Meg lehet nézni itt nálam a majd 1500MHzre huzott TitanX-ek SLIben ilyen AIOkkal hogyan mentek... [link] moddolt bios volt rajtuk ahol a 100% power limit az bizony 350W volt.Csukott házban leszabályzott ventikkel,hangjuk nem volt... a tápom (HX850) volt a leghangosabb a gépben.

Az árakról meg annyira nincs hir,hogy ide bemegyek és veszek egyet ha szeretnék... :DDD [link]

Egyébként nem ez a legnagyobb baj ezekkel a custom kártyákkal.Ha jól látom akkor ez refrencia pcbre épül,igy max 300W-ot kaphat,amit ezzel a hütövel gyorsan abszolválni is fog,sajnos custom bios nem lesz hozzájuk,igy aki igazán jó OC kártyát akar az olyat kell válasszon ahol a legmagasabb a power limit.... ez 3-4 féle tipusra lesz igaz,a Zotacnak az Asusnak meg a Gigának biztos lesz ilyen.Bár ha jól tudom azok is csak max 320Wig mehetnek majd el hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19) TTomax válasza berVi (#17) üzenetére


TTomax
nagyúr

Biztos? [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20) deja vu válasza nejad (#16) üzenetére


deja vu
addikt

Csak nem lesznek olyan rosszak.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#21) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gyerekjáték vízhűtés parasztvakítónak.

(#22) kromatika


kromatika
veterán

Nem túl meg győző ez a hűtés.

(#23) Walter_White


Walter_White
senior tag

De tényleg, Őszinten, kik voltak azok az "okosok", akik kitalálták azt, hogy egy pumpa a blokkon legyen? Nem gondolt senki a GPU (vagy a CPU -hiszen ott is ezen az elven működik) hőtermelésére? Az egész pumpa az elektronikájával együtt, milyen hőmérsékletnek van kitéve? Nem hiába pusztulnak meg az ilyen hűtések 1-másfél éven belül... ami rosszabb esetben magával viszi a méregdrága kártyát..-és ki lesz a hibás? "Nem rendeltetésszerü használat?!
Ha valaki vizet szeretne, (most már én is azt mondom), hogy építsen egy tisztességeset, vagy maradjon légnél.

(#24) F e Z o válasza Walter_White (#23) üzenetére


F e Z o
veterán

"Az egész pumpa az elektronikájával együtt, milyen hőmérsékletnek van kitéve?"

Mennyinek is, annyinak, amennyi a vízhőfok. 40-50 fok kb.

H2O über alles!

(#25) Pubszon válasza TTomax (#18) üzenetére


Pubszon
veterán

Én nem vagyok ilyen maximalista, nekem elég lenne az az OC amit simán szoftveresen bír semmilyen mod nélkül, mint pl ez a Strix.
Játék alatt nem nagyon zavar az a hang sem amit ilyenkor ki ad, melegnek sem nagyon meleg és nincs baj még azzal a radiátorral sem.
Na de kinek mi. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#27) MuLLeL válasza Cobra652 (#26) üzenetére


MuLLeL
csendes tag

"Unalmas ez a kompakt vízre köpködés - és teljesen alaptalan is"

Teljes mértékben egyetértek. Hsz-ek alapján sokan panaszkodnak a levegős változatokra. Akik levegőset vettek már arról diskurálnak hogy bontsák a kártyát és melyik gyártó vizes megoldására cseréljenek.
Sajnos nekem is kompromisszumot kellett kötnöm mivel sokat hurcolom a gépet, ezért is döntöttem ezen kártya mellett. Egyedi vízzel nem lenne mobilis.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.