Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) MC Pite válasza shteer (#31) üzenetére


MC Pite
veterán

Tudom; azért írtam.
Fentebbi linken már kifejtettem...

van
ioncserélt -no korrozió, no vízkő
desztvíz - no alga
bidesztvíz -se korrozió, se vízkő, se alga

Mivel utóbbi ritka ezért ált ioncserélt+(gyógyszertári) alkohol keveréket szoktunk/tam használni.
Másfél liter vízhez bő egy deci alkohol aztán nem old ki semmit; adalkénak írtam, nem teljesen azzal használni. Innentől lerakódást sem produkál. Plexit sem bántja ne izgulj.

Szerinted abban az adalékban mi van? ;) (Ugye csapvízhez azt sem lehet önteni tehát rosszab megoldás mint a fentebb felvázolt.)
Sőt, akkor már megosztom azt is veled hogy az UV reagans festéket tartalmazó korroziógátló adalék fél év után kivállt, egy év után faxán lerakódott mindenhova, egyes blokkoknál eltömítette volna a lukakat! (Mint a mostani mikrós blokkom, ezért kellett kimosom a rendszert :(( . Plusz kis utómunka.)

A ventik 5Von kb 2-3× annyit bírnak, nekem 2003ban lettek 5Vosítva az antec 8cmseim, 1-2ú olajoztam őket (nem volt még hangjuk) és 3 éven át 7/24be(!) ment a gép...
Szal ez nem ehlytálló hogy a ventiknek is lesz hangjuk... ja, 10 év után... De normális golyóscsapágas venti 5Von néma marad sok-sok évig.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.