Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

ráadásul elvileg ez ilyen audiophil telefon lesz, ami ennyiért nem egy rossz dolog: [link]

(#2) Lenry


Lenry
félisten

állam a földön... :Y

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) moleculez


moleculez
veterán

Durca, johetne, csakhat sose fog. Ezt a Samu is megoldana 100ezer plusszal.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Leguggolok és vége van. Vékonyítási barbárság.

A Nokia 8210 legalább pici volt a "vékonyságához". Volt annó egy Ericsson R320 telefonom - amit nagyon szerettem a kiváló hangminősége miatt - zsebben csak nagy odafigyeléssel lehetett hordani, mert lapos és jóóó hosszú volt + antenna.

(#5) saelin


saelin
veterán

Ezzel már borotválkozni is tudnék! :DDD
Isten segítsen meg minket és néhány év múlva ne ez legyen a "normális"... Én is amiatt félek, hogy így törékenyebbek lesznek a mobilok és kényelmetlenek, egy bizonyos méret és vékonyság után nem lesz jó fogása. Persze mindez csak a véleményem, mert nem fogtam (soha) ilyen vékony készüléket.

Örülnék egy ma-s tesznek majd vele... Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#6) Rav3n02 válasza saelin (#5) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Az, hogy törékeny lesz, nem feltétlenül biztos, de, hogy nagyon sok embernek kényelmetlen, az tuti...főleg a kis kezűek, mint én is megőrülnek tőle szerintem, hogy egymás után jönnek ki a nagy tepsi telefonok, amiket nem elég, hogy nem érek át egy kézzel, de mivel vékonyak, még fogni is kényelmetlen :(

(#7) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hmm, első ránézésre normális(nak tűnő) akksit toltak bele. Addig van értelme a karcsúsításnak, amíg az üzemidő nem látja jelentős kárát.

<< Heimdal >>

(#8) Straw


Straw
senior tag

Kedves többi telefongyártó (kivéve motorola)!
Ha ebbe a kis házba befér egy 2000mAh-s aksi, akkor a többi 3-4mm-el nagyobba mi a rákért nem lehet 1800mAh fölé menni?!
Költői kérdés volt!

Amúgy nagyon komoly kis teló, de itt már tényleg kezdünk a túl vékony kategóriába menni, ez még talán belefér, de biztosan lesz ennél is vékonyabb aminek nagyobb a kijelzője és az már tényleg veszélyesen vékony, és szerintem igen nagy mondjuk egy félbetörés esélye.

42

(#9) opr


opr
veterán

Oszt' Szalonnát, azt lehet vele szelni? ;] :DDD

Egyébként tudom, hogy ökörség ennyire vékonyítani, de b@kker, ez nagyon tetszik a képek alapján, bár félek, ez már nem tartható kényelmesen egy kézben. Szóval asszem félig-meddig kivételesen megvett a marketing, a htc dlx is marhára tetszik (kívül-belül), rádásul engem még a gyenge akku se zavar, úgyis tudok mindenhol tölteni. Ha 4 órát kibír egy telefon, akkor nekem már nagyon ritkán lehet vele bajom :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) Peterson_


Peterson_
addikt

Komoly.
Az meg pláne, hogy szépen belezsúfoltak egy becsületes teljesítményű akkut is.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#11) sekli válasza Peterson_ (#10) üzenetére


sekli
addikt

A kínaiaknál azért nem minden esetben biztos, hogy a kapacitása tényleg annyi, mint amennyii rá van írva...

(#12) Peterson_ válasza sekli (#11) üzenetére


Peterson_
addikt

Az már mondjuk igaz, de talán ilyen szinten csak nem csinálnak segget a szájukból.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#13) Zoja™ válasza Straw (#8) üzenetére


Zoja™
őstag

A számból vetted ki a szót...
Ebbe bezzeg bele tudták pakolni a 2000 mAh-t. :W

(#14) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Hú de megnézném ezt szétszedve.
Kíváncsi vagyok a mérnöki teljesítményre.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Emlekszem anno az X820-ra. Volt egy srac aki szervizeltette nalunk es a telefon kette volt torve. De ugy, hogy olyat meg nem lattam:) a telefon mukodott, pedig lifegett az egesz.
Szemely szerint nekem nagyon tetszettna kis Samsung akkoriban.

A kinai keszulekeknel pedig alobam semmi sem boztos..

(#16) Peterson_ válasza Zoja™ (#13) üzenetére


Peterson_
addikt

Így legalább veszel majd a telefonhoz külső akkut, meg ezer féle töltőt.
Meg nagyobb akksit a gyártótól, ha árul egyáltalán.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#17) Zoja™ válasza Peterson_ (#16) üzenetére


Zoja™
őstag

Igen, ezt a stratégiát meg is értem valahol, a kiegészítőket is el kell adni, de ha mondjuk lassan egy 35k-s táblagépben alap a 2 magos proci, akkor az akksi kapacitást is tolhatnák fentebb.

A 2000 mAh sem nagy durranás, ha non-stop ki van használva a ketyere, de ha vissza fogom magam, akkor jó lenne, ha 2 napot kibírna egy töltéssel.

Az aláírásodon még mindig besírok, ha meglátom... :DDD

(#18) Antares83 válasza Straw (#8) üzenetére


Antares83
tag

Kételkedem abban, hogy tényleg akkora akkumulátor van benne. Azért Kinában a javuló minőség ellenére még most is sokszor túloznak a méretekkel.
Látom, nem csak bennem merült fel ez a gondolat!:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S 5 Mini

(#19) Peterson_ válasza Zoja™ (#17) üzenetére


Peterson_
addikt

Igen, olyan extrém nyüstölés mellett amit én is produkálok pl tökmindegy, hogy 1500-as, vagy 2000-es az akku.
Ami lényegesen nagyobb teljesítményű, azzal meg két baj van:
-Általában utángyártott(nem is megbízható talán)
- Akkorák, mint egy ház.

Pont mostanában gondolkodtam valami értelmes aláíráson, de akkor naradona:DDD

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#20) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ezzel lassan kenyeret lehet vágni....

All→M8

(#21) raper


raper
senior tag

Kínai cucc ide, kínai cucc oda, azért ez igen jól néz ki, erős paraméterekkel. Én ezek alapján biztos elfogadnám.

(#22) Straw válasza Antares83 (#18) üzenetére


Straw
senior tag

Tök igazad van, de tételezzük fel hogy hogy nem kamu amit leírtak. Akkor a többi gyártó komolyan példát vehet a kínai csodafon gyártóktól.

42

(#23) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Még egy funkció mit tud egy okostelefon a borotva. De persze vezetékes a karcsú akku miatt.:D Egyébként ezt már fogni sem jó nem tudom hová lehet ezt még fokozni.:U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) freeknight


freeknight
őstag

Szép, a tudása pedig... hát, az nem semmi, főleg ennyi pénzért :DDD . De az igazán jó kínai smartphone-ok kínában maradnak. Ide csak a zte pléd kategóriát küldik el :(((

[ Szerkesztve ]

(#25) zord01


zord01
senior tag

Úr Isten!

A 8210 17mm vastag volt? Az emlékek megszépítik a tényeket. Emlékszem az első saját pénzből vett mobilom volt, mocskos drága volt, és mocskosul gizda. Kis pöttöm jószág volt, fele akkora, mint egy akkor átlagos telefon. Olyan diszkréten meg tudott lapulni öltöny és/vagy farmer zsebben. Egyszer ki is lett mosva: mikrofoncsere...
De nem ez, a szériahibás térerőgond vitte el szegénykét...

Ami pedig az X1-et illeti: le a kalappal. Ha már ilyen burnyák nagy tepsiket gyártank manapság, legalább vékonyak legyenek. Követendő példának tartom...

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#26) aAron_ válasza zord01 (#25) üzenetére


aAron_
őstag

szerintem meg hülyeség a vékonyítás

1. kisebb akku kapacitás

2. kevésbé strapabíró

3. szerintem kényelmetlenebb is a fogása egy idő után

semmi értelmét nem látom, a mostani mérettel is már teljesen kényelmesen elfér a zsebben bármelyik mobil, max a magassága miatt nem

What is your ikigai?

(#27) HuMarc


HuMarc
addikt

1. gondolat: Rohadt szép! :Y

2. gondolat: Rohadt vékony

3. gondolat: Viszonylag jó HW!

4. gondolat: Még az akkuja sem olyan gyenge

5. gondolat: Úgysem jön Magyarországra, szóval hagyjuk a francba... :O

(#28) sien válasza aAron_ (#26) üzenetére


sien
aktív tag

1. kisebb akku kapacitás: elolvastad a cikket?

(#29) dreamdancer válasza zord01 (#25) üzenetére


dreamdancer
őstag

Egyetértek, ha már tepsi, legalább vékony és könnyű legyen, az X1-be a leírtak és a kép alapján nehéz belekötni, nagyon korrekt (felső-)közép kategória.

De nekem nagyon fura, hogy egy átlag kínai gyártó csak úgy lerak egy ilyen telefont az asztalra a wow-kategóriában és nem küldi exportra a gazdag piacokra... Szerintem valami belerondît a képbe, ami messziről nem derül ki. Biztos paranoia.

Nem a lényeg a fontos.

(#30) aAron_ válasza sien (#28) üzenetére


aAron_
őstag

szerintem 2000 mhA nem valami sok

What is your ikigai?

(#31) HuMarc válasza aAron_ (#30) üzenetére


HuMarc
addikt

Azért ha megnézed, hogy a mai High-Tech telefonokban sem feltétlenül van 2000 mAh, akkor azért láthatod, hogy nem olyan kevés az. :U Tájékozódj, mielőtt írsz valamit...

HOX - 1850 mAh
HOX+ - 2100 mAh
LG Nexus 4 - 2100 mAh
Xperia T - 1850 mAh
SGS III - 2100 mAh

[ Szerkesztve ]

(#32) aAron_ válasza HuMarc (#31) üzenetére


aAron_
őstag

és ezek a telefonok szerinted mennyi ideig bírják? egy szóval sem mondtam, hogy a többihez képest ez rossz, azt írtam, hogy kevés, ha már ilyen vékonyra sikerült megcsinálni rádobhattak volna még egy kis akkut

HOX amúgy csak 1800 mAh-es :)

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#33) HuMarc válasza aAron_ (#32) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez a telefon nem csúcskategóriás (ld. a cikkben a HW-t) így jobban fogja bírni, mint a csúcskategóriások... A saját kategóriákhoz képest pedig főleg nagy benne az akku...

HTC One S - 1600 mAh/1650 mAh
SGS Advance - 1500 mAh

Xperia P - 1300 mAh/1305 mAh
LG L9 - 2100 mAh/2150 mAh

[ Szerkesztve ]

(#34) aAron_ válasza HuMarc (#33) üzenetére


aAron_
őstag

igen, valószínű jól fogja bírni az akksija a többihez képest, de nekem ettől még mindig változatlan az álláspontom, nem kell ilyen vékony telefon, inkább legyen nagyobb akku benne, vita off

What is your ikigai?

(#35) Mr. Byu


Mr. Byu
aktív tag

1. A Nokia 8210 az én emlékezetemben is úgy él, mint valami ultravékony csoda. A 3310-eshez képest olyan volt, mint egy Ferrari egy Volkswagenhez képest. :)

2. Szerintem az iPhone 5-nél (7.6 mm) vékonyabb mobilt már szinte hülyeség gyártani, azt így is épp hogy csak stabilan kézben lehet tartani... inkább nagyobb kapacitású akksit pakoljanak abba a néhány tizedmilliméterbe.

(#36) aAron_ válasza Mr. Byu (#35) üzenetére


aAron_
őstag

látom azért van olyan aki velem ért egyet :K

What is your ikigai?

(#37) LGyuri


LGyuri
tag

Szerintem legyen csak minden mobil papírvékony... amennyiben megoldják, hogy hajlékony is legyen.

Megfelelő rugalmasság mellett nem gond a vékonyság (lásd papír... vagy a vékonyabb műanyagok.)

Kijelzőben már régóta létezik a technológia

Onnantól az lesz a para, hogy a gyerek ne tépje ketté.. :D

(#38) Zoja™ válasza LGyuri (#37) üzenetére


Zoja™
őstag

Majd a gyártástechnológiát lenyúlják a románinai pénznyomdáktól, ahol a Lei-t gyártják...
Az bezzeg széttéphetetlen, max. egy picit nyúlik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39) LGyuri válasza Zoja™ (#38) üzenetére


LGyuri
tag

:D Téényleg! Mekkora ötlet....

(#40) Squirrel


Squirrel
őstag

De aranyos huzas a kinaiaktol, hogy gondolva a nyugati reklamra a telefon kepernyojen nem kicsi sarga gyerek porog :-)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.