Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) prabhu válasza NightGT (#3) üzenetére


prabhu
senior tag

Ezért rak össze magának gépet a hozzáértő - a saját szájíze szerint - és nem vesz komplett konfigot...

(#52) Cs1csó válasza prabhu (#51) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még SOHA sem láttam összerakott konfigot a miért egy fillért is adtam volna (a BRAND gépeket, vagy a notikat ne vegyük ide)

Saját logikám az lenne: összerakok egy über konfigot majd erre még rádobok +5-10%-ot

[ Szerkesztve ]

(#53) keembo válasza Cs1csó (#7) üzenetére


keembo
tag

Hát vagy legyen 600W, de a 850W tényleg felesleges. Aki esetleg később bővítené a gépet +VGAval, az meg úgysem előre összerakott gépet vesz.
Pár éve megállt 350-400k-n a csúcsgép...ennyit romlott volna a Forint? :D

(#54) keembo válasza Cs1csó (#39) üzenetére


keembo
tag

:D bérkommenter szagú a dolog

(#55) sb válasza NightGT (#36) üzenetére


sb
veterán

Jelent valamit, de őszintén, mennyire? Ez már tök szubjektív, hogy mire maximalizálunk, mert ez már az, általánosan nem nagyon lehet értelmezni. Más lesz a képlet, ha 240fps-t akarsz az X játékban vagy 50 helyett 52-őt Y-ban.

Főleg egyszálasokat emlegetve kezd tök értelmetlen lenni számomra a csillió magos 8-9xxx + 2080 kombinációval. Ebből is látszik, hogy nem lehet mindenre maxra gyúrni egy konfigot és felesleges is. Benne kell hagyni azt a 0-5%-ot és akkor elég a 2666-os ram. Vagy kicsit többet, ha mást nézünk: 2080 kihajtása... esetleg volt aki említett Ti-t is helyette... más szempontból meg brutálisan gyors így is. (Megint mások +10%-ért szoktak dupla fogyasztást és hűtésrendszert beleálmodni a tuning miatt hasonló konfigokba.)
Az SSD viszont biztosan dob rajta töltési időkben jelentősen. Csak ennyi volt a meglátásom.

(#56) sb válasza Chaser (#46) üzenetére


sb
veterán

Nem nagyon látom azt a brutális árkülönbséget ami miatt sokaknál kiakadt a sz*patásmérő.
Most kidobtál "jóval drágábban" az egyiknél 30k-t a másiknál 10 alatt. Százalékban ez mennyi a konfig árához képest? :)

De ha egyedi árat kérsz még jobb lesz. Sőt mindenkinek van egy Pityu haverja számtech boltban, az még olcsóbb. És persze Józsi a nagykerben és Zozó aki féláfázik a Bt-vel. Nem tudom, hogy jutottunk erre a síkra, de ha belevesszük akkor biztos a Foramaxnál is meg lehet játszani. :D

Ami a gondom: Nem erről beszéltem. Írtam, hogy gőzöm sincs a 2080 árakról mert nem érint. Nem azzal volt bajom, hogy ez drága vagy nem... hanem azzal a gondolatmenettel, hogy szolgáltatást hasonlítunk alkatrészárhoz. Ez egyszerűen nem működik. Még mindig ott a példa: krumplistászta ára vs te főzöl otthon mindent, mást is, minden nap: nem 0Ft lesz a ráfordított idő.
Ebben meg nem jutottunk előrébb. Értem az árlistád alapján a 3-5e-es összeszerelési költségeket, de nem tudom értelmezni. Nyilván nem ennyibe kerül az ócsójános munkaerő sem, ahogy nem 1 óra összerakni egy gépet sem. De a műhely/raktár is több áramot eszik ennyi idő alatt. Nyilván ez a költség másban van benne. Üzletméretben és egyéb árakban.
Innentől teljesen irreleváns arra nézve amit mondta: Mindenki a 0Ft-os 0-1 órás otthon összepattintom költséghez méri (Bónuszként véve, hogy össze is tudja). Ez fail mert fajlagosan k* drága a hozzáadott munka. Akkor is ha nagyüzemben megy és nem a kihirdetett összeszerelési árakban látod.
A Dellnél sincs ilyen és mégis jóval drágább az üzleti noti, mondjuk 2x ha összenézed egy "ugyanolyan vasú" alja konzumerhez képest.

(#57) sb válasza Cs1csó (#52) üzenetére


sb
veterán

Saját logikám az lenne: összerakok egy über konfigot majd erre még rádobok +5-10%-ot

Végül is most ide jutottunk, nem?
Chaser kiírt kb. 5%-kal kevesebbet jórészt alkatrészárban, hiszen majdnem 0Ft az összeszerelés az "olcsó" boltokban is. Ez alapján nem sokat tettek rá. :F

(#58) Caboose válasza sb (#56) üzenetére


Caboose
tag

Raktál már össze pc-t? Ha 1-2 óránál több időbe telik egy gyakorlott embernek, akkor ott nagy baj van. Egyébként a probléma ott van, hogy "akciósan" is drágább, mint bárhol ugyan ez. Az meg több, mint nevetséges, hogy ebben bármi hozzáadott érték lenne. Az hozzáadott érték,hogy összeválogattak egy tök egyértelmű konfigot? Ne nevettess már. Persze aki lusta utánajárni, annak jó ez is, annyira nem bukik sokat rajta.

(#59) atok666 válasza Caboose (#58) üzenetére


atok666
őstag

Ugye az megvan. hogy ez olyan embernek van, aki vagy nem ert hozza, vagy pedig leszarja a legozast meg a szerelest es csak jatszani szeretne miutan leemelte a polcrol?

Atok

(#60) Cs1csó válasza keembo (#54) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nevetek az ilyen lidérceken. Amúgy, HA tényleg összeraktak volna egy JÓ konfigot amin már ugye MINDEN alkatrészen rajta van a hasznuk akkor még +5-10k azért mert összeválogatta és összerakta de ennyi.

sb

Igaz, sokat tettem rá módosítottam, fent olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#61) Chaser válasza sb (#56) üzenetére


Chaser
titán

még mindig félreérted és magyarázod
nem hasonlítottam szolgáltatást alkatrészárhoz
itt semmilyen "szolgáltatás" nincs
semmivel nem ad többet a "komplett 3 év gar", mintha alkatrész gar van, az h "törekedünk 3 napon belül megjavítani" megmosolyognivaló...:)
ellenben, sok alkatrésznél eltűnik az 5 év gar - pl ssd, ram, táp -
az egyik gépnél 30k, a másik gépnél 10k + 4db játék, gondolom azokat sem ingyen adják
és nem kell jóskapistázni, ilyen árnál érdemes árajánlatot kérni, a magyar valóságban nem 10 percenként hagynak ennyit egy számtech boltban
itt az egészben a legbibibb a "viszlát tél helo akció" süketelés, szerintük ez akciós ár, kifejezetten örülök neki, érdekes h két boltban is olcsóbbra jött ki "akció" nélkül, de gyanítom bármelyik értelmesnél olcsóbb lenne
kicsit sztem el vagy tévedve, gépet összrakni gyakorlottan fél óra kb, mikor benne voltam "csukott szemmel" kategória, ez az egyik, a másik, nem véletlen akár szervizdíj alatti áron raknak össze gépet a boltok, _ha náluk vetted_ az alkatrészeket, mivel már ott megvolt a hasznuk, ilyen értéknél meg szted melyik kisker nem mondja azt, h grátisz a szerelés?
arról nem beszélve, mint láthattad, aki ért hozzá, ennyiért nem ilyen gépet rak össze - de most csak az árról volt szó -
"A Dellnél sincs ilyen és mégis jóval drágább az üzleti noti, mondjuk 2x ha összenézed egy "ugyanolyan vasú" alja konzumerhez képest." húha, itt már a szezont körtézed az almával ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) Aprósólyom válasza Pete55555 (#2) üzenetére


Aprósólyom
addikt

670kHUF PC egy faék deepcool házzal?! Ennyi erővel egy IKEA KNAGGLIG-ba is beszerelhetnék. :DDD

(#61) Chaser +1. Meg kell értenie, hogy egy nagyobb cég, nem fog felkérni egy PC boltot, hogy dobjon neki össze pár egy kaptafa PC-t. Komplett szolgáltatás kell, azonnali gari/szerviz reakciók. Tényleg vicces összehasonlítani egy Brand gépet egy PC bolti összeszereléssel.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#63) NightGT válasza sb (#55) üzenetére


NightGT
senior tag

Ez már nagyon off lesz, de...

Arról van szó, hogy 6-8 évig nem történt számottevő előrelépés a processzoroknál, pont. Q6600 kijött 2007ben 4 maggal, 2017ben meg mi volt? 7700k 4/8 :) Közben itt-ott volt IPC emelkedés, nem is kevés, de...ha már játék, akkor az első Crysis neccesebb pályáin máig nem tudsz fix 60 fps-t csinálni. Még fullHD-ban sem, még egy 2080Ti+8700k 5Ghz-n sem....miért? Az egyik válasz az, hogy mert egymagos szemét. A másik meg az, hogy akkor még azthitték, pár év múlva meglesz a 6-8Ghz, illetve abba az irányba megy majd tovább a fejlődés, csak aztán mégse.

Egyébként biztos megvan annak is az oka, hogy miért fut mégis általában gyorsabban az x magot használó játék a 2x magot kínáló CPU-kon...ilyen mélységben nem értek hozzá hogy ezt kifejtsem, de ez van. Mielőtt vki félreért, AMD-re ez megint nem érvényes sajna, ott azt visszafogja még az infinity fabric, kész. Lényeg: nem olyan egyszerű a matek, hogy egyszálas teljesítmény kell, és akkor már nem számít hogy hány mag. Ez a multi vs. single dolog nyilván nem akar menni ezeknek egyszerre...ezért van az, hogy enthusiast user OC-zik meg rammal játszik meg legozik mint a hülyegyerek.

Persze segítene, ha így 10 évvel a több mag felé történt elmozdulás után végre skálázódnának is a szoftvereink rendesen, de még ez sem akar menni...

És hogy mindez miért? Mert már fizikai limit van a szilikonon, vagy csak nem motiválta semmi a piacvezető gyártókat és fejlesztőket...én nemtudom, de mobilokon kicsit szebben fest a történet. Persze ott van kemény verseny is...

Speed is the only truly modern sensation

(#64) South Velen válasza keembo (#54) üzenetére


South Velen
addikt

kicsit kontraaktív a dolog, ezek után már véletlenül se vásárolok a foramaxtól, az is biztos :)

(#65) Chaser válasza Aprósólyom (#62) üzenetére


Chaser
titán

nem csak a deepcool ház, 30e-s lap, de belevág 1tb ssd-t, abból is jó drágát, ramból 2666-ost, ha nem is gyorsabb 3000-es de árban olcsóbb is - pár nappal ezelőtt néztem gskilleket -, ez a tipikus ezt is bele azt is bele, de hozzáértés az nincs, 850-es táp is felesleges 40e-ért
szolgáltatás meg valóban az lenne, meghibásodás esetén szerviz házhoz és csere gép ha nem tudják megoldani a gondot, akkor nem lehetne szólni a felárért, az nem szolgáltatás, h összeklattyingatott' egy átgondolatlan konfigot, bármelyik boltba be lehet menni h ezt a foramaxos csodát kérem összerakva, na bummm
az 5 év garok eltűnésésről nem is beszélve, nagyon jó, hogy a 10k-s házra ad +1év gart, aminek a meghibásodási esélye egyébként is konvergál a nullához

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66) Cs1csó válasza South Velen (#64) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Megjegyzem idáig nem is hallottam erről a "FORIZÉ"-ről, de én sem tervezek soha semmit venni. A honlapja is igénytelen, garázsbolt szagú kicsit = amikor az egész bolt egy emberből áll aki üzemelteti a honlapot és kapcsolatban áll a nagykerekkel.

(#67) NightGT válasza Chaser (#65) üzenetére


NightGT
senior tag

Írták már ilyenre más esetben, hogy ezeket a raktáron ragadt cuccokból rakják össze :D Ami nem lenne gond...csak nem még extra haszonnal.

Lehet hogy kicsit több RGB kéne bele... :D Bár ez a ház meg pont annak necces, aki megjelenésre megy

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#68) icp1970


icp1970
senior tag

Hát elég gyenge felhozatal.

(#69) nexplo


nexplo
őstag

Ne röhögjetek ki de én is simán kipróbálnám azt a csodás Gaba monitort.
Ennyiért szinte ingyen van. Lehet hogy nem fullos minőség, de ha azt hozza amit ígér akkor igenis best-of ár-teljesítmény arányú a kis moncsi :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#70) citkar válasza nexplo (#69) üzenetére


citkar
addikt

Nem röhöglek ki, meg is teheted, az itt feltüntetett akciós árnál máshol akár olcsóbb (bár nem érdemi összeggel), vagy kb ennyibe kerül, sőt valahol kb ilyen ár mellett ingyenesen ki is szállítják, ha hihetünk az árukeresőnek.

(#71) Dobrika válasza Chaser (#65) üzenetére


Dobrika
tag

Persze tartsanak rakltáron cseregépet csak úgy félmilliós értékben. Ez nagyon nem így működik, a PC cuccok raktározásáál nincs rosszabb befektetés, mert hetente esik az értékük, ráadásul elég kemény tőke kéne az ilyesmihez.

Az meg eleve nonszensz, hogy egy hibás ram miatt mondjuk az egész gépet cserélni kellene, nagyon életszerűtlen amiket írkálsz...

(#72) Cs1csó válasza Dobrika (#71) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem a cserét nem úgy értette, hanem mint egy prémium szolgáltatásnál pl. ha elromlik a telód akkor adnak egy ugyanolyat arra az időre amíg meg nem csinálják .

(#73) Chaser válasza Dobrika (#71) üzenetére


Chaser
titán

olvass vissza....arról volt szó, valaki szerint a foramax ahhez a géphez "mekkora szolgáltatást ad", meg komplett 3 év gart
a valóság:
bármelyik boltban az ott vásárolt alkatrészeket apróért' összerakják - értelmes helyeken ingyen ha ilyen összegről van szó, sőt bőven alatta is -
a komplett 3 év gar foramaxnál = "törekedünk 3 napon belüli javításra" amihez be kell vinni a gépet, ha futár kell, 3800ft
ellenben a drága 5 év garos alkatrészek + 2 év garja megy a levesbe

és két boltban is eza gép ugyanígy listaárból összerakva olcsóbb, akció nélkül

az szolgáltatás lenne, ha azonnal javítanának a helyszínen akár, és/vagy biztosítanának cseregépet ha nem sikerül megjavítani, az meg is érne felárat

ne nekem elemezd mi mennyire kifizetődő vagy nem, egyáltalán nem erről volt szó
hibás ram miatt meg nyilván a ramot kell kicserélni másikra...

szerk:
csicso82
néha pillogok milyen egyértelmű dolgokat nem sikerül megérteni egyeseknek

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) Dobrika válasza Cs1csó (#72) üzenetére


Dobrika
tag

Az meg aztán pláne életszerűtlen, hogy cseregépet adjanak, jézusom. :) Nagyonnagy hülyeségeket írkáltok, mellesleg, csak akkor jön ki olcsóbbra, ha nem annyira van fizetve az áfa, ahogy egyes olcsó webáruházaknál ez divat...

Egy laikusnak tökéletesen megfelelnek az előre összeszerelt gépek, nektek nyílván nem, ezt fogadjátok el.

A gépet meg persze, hogy be kell vinni, talán teleportálják oda magukat a helyszínre, vagy a gépet a szervízbe? Vagy üljenek kocsiba, vigyenek minden hardvert és autózgassanak többszáz kilómétert akár? :F

Ja és ezen az oldalon szimplán megjelentetni valamit ebben a cikkben szintén nem olcsó mulatság, bírom, hogy itt sokak szerint mindent is kéne vállalni persze ingyen, végtelenségig tartó garanciával. :)

[ Szerkesztve ]

(#75) Akula


Akula
őstag

Jé, van még Gaba?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#76) Chaser válasza Dobrika (#74) üzenetére


Chaser
titán

iponnál van garfutár pl
sztem olvasgass, aztán irkálj
termsztesen 670e-ért tömegével rohannak az emberek "kész" gépet venni, főleg olyat, ami sok jelzőt megérdemel, csak az átgondoltat nem
de! akciós ((( :
ha meg szted vmelyik bolt áfa csaló, akkor jelentsd fel, ennyire egyszerű

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) citkar válasza Dobrika (#74) üzenetére


citkar
addikt

Abban egyet értek veled, hogy egy laikusnak tökéletesen megfelelnek az előre összerakott gépek. Viszont, egy 600-700 ezres asztali gép szerintem más kategória, elsősorban nem laikusok keresnek ilyet. Laikus (általában, mert nyilván létezik kivétel, de őket ebben az esetben másképp nevezném) nem ad több, mint fél milliót egy összerakott asztali gépért. Ha mégis, akkor elvár bizonyos szolgáltatást, mint amit te nem, pl:"üljenek kocsiba, vigyenek minden hardvert és autózgassanak". Ez létező szolgáltatás itt Magyarországon is.
Régen pl a sokkal olcsóbb (kb negyed ennyibe kerülő) Acer laptopomért a gyártó küldte a futárt és vitte külföldre (akkor még nem volt nálunk szervizük), hogy ne én szenvedjek vele, majd 4-5 munkanap után hozta vissza, ingyen. A Dellnél pl a Premium garancia esetén, meg egyből azt kérdezték mikor és hova jöjjenek. Ha úgy ítélik meg, hogy szervizen kívül javítható akkor "kukutyinfalvára" is kimennek.

[ Szerkesztve ]

(#78) Dobrika válasza citkar (#77) üzenetére


Dobrika
tag

Ha ennél is ugyanez lenne a prémium szolgáltatás mint a dellnél, akkor ez a gép 1.1M forintba kerülne, akkor aztán lenne sírás és anyázás rendesen. Egy magyar kiskernek kivitelezhetetlen, amit itt egyesek alapnak tekintetének.

Chaser

Az árukeresőben lévő legolcsóbb boltok egytől egyig azok, nem gyanús, hogy beírod egy cucc nevét, majd van 2-3 bolt mondjuk 84K-ért aztán a többi 94-től indul? :DDD
Nem kell olvasgatnom, jól ismerem a magyar kereskedelmi viszonyokat, a néhány havonta más cégtől számlát kiállító nagy és kiskereket. :)

(#79) NightGT válasza Dobrika (#78) üzenetére


NightGT
senior tag

Akkor az hogy is van, hogy a helyi, kisvárosi, sarki PC-s boltban a srác kb. full szervízt vállal minden nála összerakatott konfigra? Akár haveri alapon is a garin túl? És megy a boltja 20+ éve...

Azért a céges garis business történeteket, garantált rendszerben állásokat, meg isten tudja mit ne keverjünk a home pc-s piaccal...egész más szolgáltatás az

Speed is the only truly modern sensation

(#80) citkar válasza Dobrika (#78) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem te nem érted mire utalunk (legalábbis én). Mi értjük, hogy a Dellnél egy ilyen konfig többe kerül, nem véletlen és szerintem ők többet adnak el belőle.
Aki ennyit szán egy asztali gépre, az vagy maga rakja össze olcsóbban, mint ez, vagy elvár bizonyos szolgáltatást és ad érte többet. Aki megteheti, hogy fél-1 milliós gépet vásárol (és nem maga rakja össze), általában drágábbra értékeli az idejét, mint a többség (pl mint aki összeszereli), azaz inkább fizet, mintsem a saját idejét pazarolja és ez érvényes a garanciális ügyintézésre is, mint a szervizbe járás, vagy egy alkatrész saját kezű cseréje.
Ebben az esetben, ilyen árkategóriában olyan érzésem van, mintha egy (több tíz milliós) luxusautót olcsóbban akarnának (bármilyen szokványos felszereltség nélkül) mondjuk komolyabb hangtechnika, szervó, vagy légzsákok nélkül eladni. Szerintem a drágább változatot fogják inkább vinni, amiben alapból lehet zenét hallgatni, van szervó, vagy vannak légzsákok. A többség, aki ennyit ad érte nem akar szenvedni azzal, hogy utána szereljék be ezeket, ebben az árszegmensben, akkor se, ha spórolhatna némi összeget.

Vagy informatikánál maradva: ha egy magad által épített NAS és egy hasonló hardware-s alapon nyugvó sokkal drágább (kb dupla árú) Synology/QNAP stb NAS közé hiába iktatsz be egy saját építésú NAS-t a Synology/QNAP szolgáltatásai nélkül, szerintem nem sokan vinnék, mert ha valaki saját maga telepíti a szoftveres részt, az össze is fogja rakni magának, aki nem tudja és igényt tart rá, az meg megveszi a fent nevezett gyártók eszközeit, mert tudja az árban nem csak a hardware, hanem szolgáltatás is van.

[ Szerkesztve ]

(#81) Dobrika válasza citkar (#80) üzenetére


Dobrika
tag

Pedig ez nem így megy és tapasztalat alpján tudom milyenek a vásárlók, de mindegy is.

NightGT

Milyen sűrűn ad el, félmilliós gépeket? Mert belépő 12K-s lapokat bárki tarthat raktáron és perezse lehet fullszervízt vállalni, de Itt gőz sincs arról, hogy miképpen üzemel egy több embert foglalkoztató áruház és annak milyen költségei vannak. Ha hetente kettőt adsz el félmillkás gépből, simán megteheted amit ti áhítoztok, de ez nem nyugat európa. :)

[ Szerkesztve ]

(#82) Cs1csó válasza Dobrika (#81) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ a FORMAXIZÉ összelegózott egy gépet (drága, rosszul összeválogatott alkatrészekből ) amire még rá is pakolt vagy 40 ezer forintot - egy gép összerakása kb. fél óra. + még mivel egységesen - ha jól értem - 3 év garit ad ezért ez mintha azt jelentené pár alkatrésznek lecsípte a garanciáját aminek akár 5 éve is jár.

EZ TÉNY nem kell magyarázni.

Ez miért és kinek jó a bolton kívül? Hogy a rég bennragadt alkatrészekből összerakott egy gépet? Mert a vevőnek nem az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#83) Dobrika válasza Cs1csó (#82) üzenetére


Dobrika
tag

A rosszul összeválogatásban egyet is értek, csak nem értem miért kell mindjárt nekikenni. Amúgy nem hinném, hogy tényleg össze is lenne rakva ez a gép, szerintem ez inkább reklám, amivel mutatják, hogy ilyet is tudnak jó drágán. A potenciális vásárlókört épp az vonzza, ha valami rohadtdrága. :) Előbb adsz el egy hamis napszemüveget 20 rongyért, mint egy eredetit 2-ért, mert utóbbiról senki sem hiszi el, hogy eredeti lenne. :)

(#84) NightGT válasza Dobrika (#81) üzenetére


NightGT
senior tag

Hogy mi mi, abba ne menjünk bele...

De a legutóbb pont a vásárlási szokásokról beszélgettünk. Szerinte itt, a (már majdnem) nyugati határszélen két kategória megy nagyon: a 100 ezer forintos gép, meg a fullos 600 ezres. Konkrétan ezt a számot mondta, meg hogy nála a középkat az, amire egyre kevesebb kereslet van.

Vagy szerinted nálunk, ahol fekete-fehér statisztikák készültek arról, hogy a válság alatt is mennyire növekedett a luxustermékek iránti kereslet, nincs vásárlóerő a prémium cuccokra? Meg a nyugat-európaihoz képest 120-130% magyar kiskerárakon szerinted nincs profit? Tudjuk, adók, fajlagos költségek, mind magasabb...nem fogalmatlan itt senki, de azért na.

És a még arra is felárat tevő, azt úgy pedig akciósnak hirdető foramaxot sajnálni kéne, hogy nekik biztos milyen rossz ezen az üzlet? Mert itt ez a bibi...

Értem én, hogy valakinek az "ördög ügyvédjének" is kell lenni...de van az a pont, ahol jobb visszavonulni...

Speed is the only truly modern sensation

(#85) keembo válasza Dobrika (#74) üzenetére


keembo
tag

Egy laikusnak tökéletesen megfelelnek az előre összeszerelt gépek, nektek nyílván nem, ezt fogadjátok el.

És felmerül a kérdés, vajon hány laikust találnak a prohardveren? Konkrétan egy mediamarkt szintű parasztvakítást dobnak elénk, hogy akcilyós. Értem én, hogy a ph-nak is fenn kell tartania magát, meghogy fizetett hirdetés, de ezzel kvázi hülyének nézik az olvasókat.

(#86) Cs1csó válasza keembo (#85) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :C +1000 Próbáltam megfogalmazni de ez nagyon tetszik:

"És felmerül a kérdés, vajon hány laikust találnak a prohardveren? Konkrétan egy mediamarkt szintű parasztvakítást dobnak elénk, hogy akcilyós."

Ez a cikk mindenkit lejárat: a formaxot, a PH-t, a cikk íróját, minket ph-sokat, és azokat főleg akik védeni próbálják a cikk tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#87) Dobrika válasza NightGT (#84) üzenetére


Dobrika
tag

Megdöbbennél, hogy mennyire keveset lehet keresni, full legálisan üzemeletetett webáruházként. Komolyan az hiszitek, hogy a néhány alacsony áron áruló webáruház a jófiú és mindenki más nyerészkedik? Pedig ez fordítva van, a trükközők keresik szarrá magukat, míg a többi szenved az ilyenek miatt, mert csak drágábban tudják adni a ccuccokat. Írd be az árukeresőbe, hogy gtx 1060, aztán csodálkozz az egyiken, ami majdnem 20 rugóval olcsóbban adja, és bármibe le merem fogadni, hogy a legolcsóbb keres rajta többet!

Van vásárlóerő prémium cuccokra, de nem olyan nagy, mint hiszed, nem azokkal lehet sokat keresni, hanem, egy iskolai pályázat megnyerésével, ahova eladsz 50db 150K-s gépet ez az ország kicsi és csóró ahhoz.

Sokkal több laikus olvassa az oldalt, csak ők nem fórumoznak, ha csak a fórumozókból kellene élniük a PH-nak, egy hétig sem húznák. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88) NightGT válasza Dobrika (#87) üzenetére


NightGT
senior tag

Ha ennyire benne vagy, és a tapasztalat az, hogy nem megy a buli, akkor van ám egy másik magyarázat is...hogy a saját webáruházaddal te valamit rosszul csináltál :)

Szvsz ez a gép is ékes példa arra ami senkinek sem kell, legalábbis én nem látom...noname shop, noname ház, rgb-n belül is a leggagyibb. Megjelenésre, árra, tartalomra mindenre gyenge így ez...non-k i7 jó, de azzal reprezentálni sem fog a vásárló.

Eladni ezt így...egyszerűen nem látom. 600ért a tudatlanoknak már olyat prebuilt gépek vannak magyar webshopból is, amihez képest ez a polcon egy 2005ből ittmaradt sulinetes gépet idéz. És ez erős statement...de aki meg nem a tartalomra, árra, használati értékre megy, az 660ért bizony imázst, márkát, megjelenést, vagy legalább abban a bizonyos autóskártyában minél nagyobb számot akar...

Pedig nem lett volna nehéz keresni neki egy értelmes, és jól is kinéző házat 3 hasonló rgb-s ventivel, meg egy coolerrel...aztán akkor az 50k összeszerelési felárat is lenne mire fogni :D

Vészhelyzetben meg mellé még egy rgb-s egérpad, meg csak most csak neked jelleggel rgb kábelszett 2 éjjeli fotóval róla, és pisti addig sír amíg apuci alá nem írja a hitelt :) Akár még az "akció" szó használata nélkül is...

Speed is the only truly modern sensation

(#89) keembo


keembo
tag

Végül is alkalmanként le lehet nyelni egy-egy ilyen cikket, hogy a ph üzemeltetésének anyagi háttere segítve legyen...legközelebb majd óvatosan (= nem) nyitom meg az ilyen című cikkeket, de fórumon akkor is kár védeni a parasztvakítós boltokat/ajánlatokat. Ennek a helye - mint mondtam - a Media Markt szórólapok hasábjain van, így utólag kár volt szóra méltatni.

[ Szerkesztve ]

(#90) Dobrika válasza NightGT (#88) üzenetére


Dobrika
tag

Nincs webáruházam. :DDD :F

(#91) nexplo válasza citkar (#70) üzenetére


nexplo
őstag

Ennyiért meg lehet vele barátkozni. Netes rendelés esetén pedig vissza tudom küldeni ha pl pixeles a képe. Gond nélkül el lehet állni a vásárlástól rendelés esetén. Nagyon elgondolkodtam rajta, ha mást nem kipróbálni :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#92) meci77 válasza nexplo (#91) üzenetére


meci77
tag

A pixelgarancia szerintem nem egy hatalmas összeg(4ezer kb 30napra), illetve én cégre vásárolok, így ott az "elállás" nekem nem opció, a törvény a magánszemélyeket védi csak. Én pl. most keresek helyet Pesten, ahol meg lehet nézni mindkettőt működés közben. :) Esetleg összehasonlítani az FHD-t a QHD-vel, esetleg egy rendes IPS-sel, úgy lenne az igazi... Egyébként ilyen árban TN panellel 24" és FHD van csak, ezek viszont már márkásabb darabok. A Freesync is érdekelne egyúttal, szóval nem egyszerű a dolog. Lehet ebből puding próbája lesz! :DDD

(#93) nexplo válasza meci77 (#92) üzenetére


nexplo
őstag

Akkor neked boltban kell venni és ott helyben megnézetni. Én így szoktam. Pár perces mutatvány de megéri. A freesync nagyon jó dolog de előtte csekkold a VGA-t mert nem mindegyiknél kapcsolható be. Nehogy úgy járj hogy kártyát is kell cserélned. Jelen pillanatban ennyiért nincs jobb monitor. Kiemelem: ENNYIÉRT. Szerintem nem fogsz benne csalódni. Én gyűjtök rá és eladom az enyémet hogy tudjam cserélni erre. Nekem csak 24-es van ami kicsi lett :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#94) BiP válasza Cs1csó (#82) üzenetére


BiP
nagyúr

"egy gép összerakása kb. fél óra."
Na, az ilyen csúsztatások feleslegesek.

Nem védeni akarom a konfigot, mert tényleg nem ideális válogatás, cserében drága is, de azért nem ennyi idő összehajigálni egy gépet. Még egy gyakorlott kéznek sem.

(#95) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A 24 hüvelykes ívelt kijelzőt gondolom 30 centiről érdemes nézni...

(#96) Cs1csó válasza MeszesKPT (#95) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ívelt kijelzőnek csak 34"-os 21:9-es monitornál van értelme, se tévénél, se kisebb 16:10-es monitornál. Tök mindegy mennyiről nézed, a felbontástól és a képátlótól függ.

(#97) Attila1007


Attila1007
csendes tag

Én most szereztem pont be egy ilyen gaba monitort, az állványa nem valami életbiztosítás kicsit tudom
billegtetni a monitort jobbra,de amúgy nem hajlik el vagy ilyesmi csak nem kell nagyon mozgatni, az alja eléggé melegedik, de azt olvastam sok más monitornál is így van, nekem a fullhd abszolút nem zavaró pedig elég közelről nézem és van benne hangszóró ami arra jó hogy abba dugom bele a saját hangszóróm és legalább jack dugó dugdosása nélkül, kattintással tudok váltani headset és hangszóró között. Képminősége szerintem teljesen jó, egy dell ips mellett nem tűnik pocséknak a színek elég élénkek színhűség meg nem fontos nekem úgyis "sárgásan" használok minden monitort hogy kicsit kímélje a szemem. Ennyiért nagyon megérte szerintem.

(#98) Cs1csó válasza Attila1007 (#97) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyetértek, nálam is közel fele fényerőn, színen van minden és még az F.lux is megy egy minimális sárgítással 0-24-ben - éjszaka kicsit sárgábbra vált.

(#99) Chaser válasza BiP (#94) üzenetére


Chaser
titán

Am2/785-nel hqgytam abba a "pczest", ment fel ora alatt gepet osszepakolni, akkor is mikor mar nem dolgoztam boltban, kabel elrendezesekjel, dobozok osszepakolasaval, win install es teszt ebben persze nincs benne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100) nexplo válasza Attila1007 (#97) üzenetére


nexplo
őstag

Én falra fogom feltenni. Gondolom a VESA szabványt csak tudja :)
Bizony az olcsóságnak lehet áldozata a design és a talp de ez a legkevesebb nekem is.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.