Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Strezi


Strezi
őstag

Nagy durranás lenne ha az LG elkezdené háttérvilágításnak használni a pixelhibás OLED selejteket :D

Mondjuk 16x16 pixelbe összefogva, csak szürke vezérléssel örök életű lenne oda :DDD
Kellene egy pár millis diffúzor réteg az OLED háttérvilágítás meg az LCD közé oszt csókolom.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2) #72042496 válasza Strezi (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3) MMSZoli


MMSZoli
tag

Én annó láttam ilyen local dimminges TV-t, nem voltam lenyűgözve, igaz az már jó régen volt.

Az igaz, hogy a fekete baromi fekete volt, de a 40" kijelző háttérvilágítása kb 20 szekcióra volt osztva, és ahol fényes tárgy ment el, ott bekapcsolt az adott zóna.

Úgy kell elképzelni, hogy az űrön mikor átment egy apró űrhajó, akkor körülötte egy jó nagy szögletes glória jelent meg, míg a többi helyen tökéletes votl a feketeség (mínusz a csillagok). Nem kellett messzire menni, az éppen akkor újnak számító Star Wars HDs kiadásán gyönyörűen látni lehetett az űrcsatáknál a dolgot, igaz az még prototípus termék volt.

Mit ne mondjak, ez sokkal zavaróbb volt mint egy rendesen megcsinált Edge LIT enyhe felhője (vagy Egde LED, ki hogyan szereti). Úgyhogy én maradtam Edge LIT-nél amikor TV-t kellett venni.

(#4) Ren Hoek válasza Strezi (#1) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Zseniális :D

Bár nem lenne annyira hatékony fogyasztásban az fix :D Esetleg ha lekaparják a Bayer szűrőt a subpixelekről.

(#5) Morph76 válasza MMSZoli (#3) üzenetére


Morph76
aktív tag

Minél nagyobb számú mátrix-ra osztják szét a panel területét ez ,annál kevésbé zavaró.Persze tökéletes ez sem lehet.A sony zd9 ebben azért elég jó ,ott kevésbé látszik ez a jelenség.De majd a micro led megoldja a problémákat.
Én ,amúgy üdvözítem a mátrix eljárást ,mert sokkal jobb képet lehet kihozni ,csak ,ugye a cellaszám kell növekedjen!Bár az IPS-nek baromira mind1 ,mert nincs feketéje.

[ Szerkesztve ]

(#6) adamssss


adamssss
veterán

Nem is rossz stratégia. Egyik évben kiveszik akkor vékonyítanak, aztán vissza akkor meg jobb a képminőség. Komolyan amit ezek a tech cégek csinálnak azon már csak mosolyogni lehet. :N

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7) dabadab válasza MMSZoli (#3) üzenetére


dabadab
titán

Igazából az egész local dimmingben az a jó, hogy ha az ember kikapcsolja, akkor elég homogén, felhősödésmentes háttérvilágítást kap.

DRM is theft

(#8) tecsu válasza dabadab (#7) üzenetére


tecsu
addikt

:D +1

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9) Barnuss


Barnuss
tag

Ez hátha nem fog oldalt elvilágítani

(#10) #94529552 válasza Barnuss (#9) üzenetére


#94529552
törölt tag

Középre világít, nem oldalra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.