Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Végre egy normális telefon.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) #24536576


#24536576
törölt tag

Sikerült még kikukázni pár elfeledett alkatrészt? ;]

(#3) #24536576 válasza janeszgol (#1) üzenetére


#24536576
törölt tag

Megnéztem a hozzászólásod dátumát, de nem 2015-öt mutat. :Y

(#4) sasa134 válasza #24536576 (#2) üzenetére


sasa134
addikt

hello, 2014

Avanti Roma

(#5) #76289792 válasza janeszgol (#1) üzenetére


#76289792
törölt tag

Már akinek ez normális.

(#6) Juhaszatti válasza janeszgol (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Csak ne lenne ennyire helypazarló. És sokan még így is rá fogják sütni hogy "kompakt"..

(#7) Wajk válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


Wajk
addikt

tetszik a design, de a felső káva az már erősen oldschool... sajnos.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#8) Egon


Egon
nagyúr

Megvárom a tesztjét, kíváncsi vagyok a kamera képességeire, az üzemidőre, no meg a (virtual?) dual-sim képességére.
Vagy ilyet vetetek a céggel, vagy marad (jobb híján, kompakt mobilt keresvén) az S10E.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Valószínűleg ugyan azt a kijelzőt fogja használni mint a nyolcas így tudták "olcsósítani".

(#10) doooo


doooo
veterán

Kreatív...

(#11) roli543


roli543
őstag

Nem értem mi a bajotok, annak idején a SE is az 5s designjával jött ki. Ez egy ilyen “olcsó” iPhone lesz. Szerintem akik szeretik a gyártót és a rendszert, meg az újjlenyomatolvasót és nem akarnak 1000 dodó felett venni telefont, azoknak tökéletes lesz.
igen, kissé régi a design, és? De belül kellően erős lesz majd.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#12) g4mer válasza janeszgol (#1) üzenetére


g4mer
senior tag

Szerintem is, nagy korrekt kis készülék, az ára is korrekt lesz.

;]

Sic Parvis Magna

(#13) Razzul


Razzul
senior tag

Máshol azt írják, hogy kamu a videó és a benne szereplő telefon egy iPhone 8, utángyártott készülékházban. Már az is árulkodó, hogy a videóban a mobil hátulján szerepel az iPhone felirat, pedig attól az Apple tavaly a 11-es verzióval megszabadult és csak a logó maradt.

Stat crux dum volvitur orbis

(#14) #95462144


#95462144
törölt tag

Ez aztán innováció a javából... Ja nem.

(#15) janeszgol válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

138.4 x 67.3 x 7.3 mm
Ez egy normális méret. A Lumia 640-et pl már kényelmetlen, még hordani is. Nem mondom pl az S8 is egy marha optimális cucc, jó mérettel, de nagy na.
Annyi lesz a gond, hogy szerintem marad a csirke akkumulátor. Hiszen a mérete miatt ugye nem lehet beletenni egy háromezreset.

A sokat emlegetett S10e-t én is vártam, de hogy a powergomb a jobb felső sarokba került, az megbocsáthatatlan.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) #76289792 válasza g4mer (#12) üzenetére


#76289792
törölt tag

Kár hogy nem április elsején jön ;]

(#17) doooo válasza roli543 (#11) üzenetére


doooo
veterán

És pont arra nem jó az ősi dizájn, amire kellene... a lehető legkompaktabbnak és egy kézzel is nagyon könnyen kezelhetőnek lenni. A 4,7"-es képernyők helyére mindig belefért volna legalább egy 5,1"-es képernyő is (még mindig ősinek ható kávákat hagyva), szóval új korában is elavult volt ilyen téren a dizájn, ez mostanra sokszorozódott.

(#18) zsoltiz válasza Wajk (#7) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"tetszik a design, de a felső káva az már erősen oldschool..."
Meg az alsó is, meg az oldalsó is :)

(#19) hogabesz


hogabesz
aktív tag

Lelépett a kopasz - nem mitha nagy újításokat hozott volna ő is - aztán megállt az élet.

(#20) Wajk válasza zsoltiz (#18) üzenetére


Wajk
addikt

az alsót az ujjlenyomatolvasó miatt megbocsátom, de felülre illet volna nyúlnia egy kicsit, de ez van. Mivel ráadásul egy kamerát kap, nálam marad még az SE ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#21) Razzul válasza doooo (#17) üzenetére


Razzul
senior tag

Pontosan. A régi dizájn újrahasznosításával pont a minél jobb kijelző-káva arány veszik el, ami a kompaktság kulcsa lenne.

Az iPhone SE egyik fő negatívuma és kritkája ugyan ez volt. Kompakt volt az is, de egy kis gondolkodással és energiabefektetéssel abba a házba is bele tudtak volna tenni egy nagyobb kijelzőt, lehetett volna jobb is.

Stat crux dum volvitur orbis

(#22) janeszgol válasza Razzul (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem lett volna jó. Akkor nem tudod megfogni. Egy szélesség alatt a csupa display inkább hátrány. Persze lehet rajta agyalni, hogy mekkora kijelző férne bele stb, de azért van előnye is a káváknak. Ti csak a hátrányát nézitek. Ott az S8. Egyszerűen kényelmetlen kézben tartani.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) gattolino válasza doooo (#17) üzenetére


gattolino
senior tag

Majd jön idén az is. 5.4"-os iPhone. Inkább azt venném.. ha szeretném az iOS-t :D

Vivo X90 Pro Plus

(#24) borand válasza janeszgol (#15) üzenetére


borand
aktív tag

Egy hét után már észre sem veszed azt a relatív magasan elhelyezett bekapcs gombot.

Az ellapított oldalak viszont komoly kényelmetlenséget fognak ennél eredményezni, ha ez nem fake termék a videón.

(#25) szaszyka


szaszyka
senior tag

Teljesen jó!

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#26) scyllarus válasza borand (#24) üzenetére


scyllarus
veterán

Szerintem fake. Ahogy az SE-nél újrahasznosították a korábbi modell házát, itt is ez lenne a cél, költségcsökkentés miatt. Hasonló, ugyanakkora de másmilyen házba rakni pont ugyanolyan drága lenne, mint teljesen új házat tervezni, értelmetlen.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#27) Razzul válasza janeszgol (#22) üzenetére


Razzul
senior tag

Szerintem ne próbáljuk megmagyarázni, hogy miért jó ha egy telefonnak mégis van pereme. A kissé bizonytalanabb fogás szerintem teljesen korrekt kompromisszum a csupa displayért cserébe. Ráadásul a kézrátétel problémája orvosolható egy tok beszerzésével, ami amúgy is minden telefon esetében ajánlott.

Stat crux dum volvitur orbis

(#28) Silenzio


Silenzio
addikt

Óemgé! Nem lesz rajta Jakabdugó? Akkor ez kurváááára modern dizájn!!!

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#29) Freiherr válasza Silenzio (#28) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem fér bele a kompakt házba.

XXX

(#30) laabom


laabom
tag

Ez pont olyan mint a Wow Classic. Mindenki évek óta várja és hypolja az elején még jónak is tűnik de olyan gyorsan lemegy a lelkesedés ahogy jött....

(#31) janeszgol válasza Razzul (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Értem. Tehát én ne érveljek mellette, de te igen ellene, mivel úgy is kötelező tokba tenni a csupa displayeket. Köszi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) #76289792 válasza janeszgol (#31) üzenetére


#76289792
törölt tag

Semmivel sem kényelmetlenebb egy full kijelzős mobilt használni. Férfi kézben bőven elférnek ezek és amúgy is a széleken tartja az ember.

(#33) Noukoum


Noukoum
veterán

Szinte biztos hogy nem így fog kinézni. Iphone 8 házban lesz a mobil, igazából jó lenne ha több specifikáció is kiderülne a mobilról (aksi méret, és változás az iphone 8-hoz képest.)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#34) Razzul válasza janeszgol (#31) üzenetére


Razzul
senior tag

Nem személyeskedtem. Azt mondom, hogy az elavult megoldások mellett nincs értelme érvelni, hiába vannak olykor az idejétmúlt technológiáknak előnyeik a modernekkel szemben. Ez olyan, minta valaki a lovaskocsi mellett érvelne az autók ellenében. Mert igaz, hogy az autó gyorsabb meg kényelmesebb, de a lovaskocsin élvezheted a friss levegőt.

Tokot tenni meg nem csak a csupa displayes készülékekre érdemes, hanem bármelyikre. Az iPhone 6s-emet is mentette már meg tok egy nagyobb zuhanáskor.

Stat crux dum volvitur orbis

(#35) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Ez így elég szar..
Annyit vártam azért, hogy legyen FaceID, ugyanekkora kijelzővel, de ez inkább egy Iphone 8 jack csatlakozóval, szal egy iphone 8c. Ez így nem kell. Pláne úgy, hogy mennyire nyomták a BT-t a füleseknél erre tessék.. ezzel ki akarnak hülyíteni de komolyan :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#36) #76289792 válasza Razzul (#34) üzenetére


#76289792
törölt tag

Vannak akik szeretnek méregdrágán egyetlen kompromisszum helyett nagyon sok kompromisszumot vasarolni. :)

(#37) hemaka


hemaka
nagyúr

Forintot nem ér ezzel a 6-os dizájnnal.

(#39) Wajk válasza Mr Anderson (#38) üzenetére


Wajk
addikt

mitől lenne kicsi? i8 méret, vagy az már kicsinek számít? lehet lemaradtam... :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#40) Ryoo válasza Mr Anderson (#38) üzenetére


Ryoo
senior tag

Szia! Miből gondolod, hogy kis méretű? Annyit tudni, hogy a kijelzője 4,7", a ház méreteiről nincs információ.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#42) Juhaszatti válasza janeszgol (#15) üzenetére


Juhaszatti
addikt

4mm-el alacsonyabb mindössze mint az az S10e, úgy hogy közben 1,1"-al kisebb a kijelző.
Borzalmasan helypazarló. Ha csak 0,5" lenne benne nagyobb, még akkor is lehetne a ház ugyanekkora méretű, fogást segítő, de nem túlzó kávákkal együtt. Még csak kávamentesíteni se kéne, csupán normális méretűre faragni.

[ Szerkesztve ]

(#43) janeszgol válasza Wajk (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Az i8 pont jó méretű. Persze ha huzamosabb ideig netezek otthon, akkor noti vagy tablet.
De mondom most lehet személyeskedni, értetlenkedni, de én így gondolom.

Paw: nem jár semmiféle kompromisszummal. Legalábbis nálam. Ma is használok kávás telefont. Pl a Lumia 550 nagyon jó fogású.

De befejeztem. Mehet tovább a hüledezés.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#45) Tibee86 válasza vodrosjozsi (#35) üzenetére


Tibee86
veterán

Feleslegesen vártál ilyeneket, az SE is arról szólt, hogy a már létező alkatrészekből összeraknak egy telefont, hogy jóval olcsóbban tudják adni mint a többit.
Jack csatlakozó pedig még ezen a kamu telefonon sincs. :U

[ Szerkesztve ]

(#46) Plug Life


Plug Life
senior tag

Tegnap teljesen máshogy nézett ki. Egy nap alatt áttervezték?

(#47) Silenzio válasza Tibee86 (#45) üzenetére


Silenzio
addikt

Jajj, de okos valaki! :U Vagy mégsem. ;] Az SE az 5S házába került, amiben A7 chipset volt és 28 nanométeres node-on készült, de az SE-ben ettől még 14-16 nanométeres A9 lett, tehát újra kellett tervezni a nyákot, mindemellett a többi hardverelem konstellációját is, még a kamerát is, hogy beférjen a kis nudli testbe. Szóval a ház volt régi, minden más meg nem.
Láttam már kispolskit Porsche sportkocsis motorral. Ami polesznek néz ki, de 4 másodperc alatt megy fel 100-ra, az szerintem mégse polesz. Már csak azért sincs igazad, mert az A9 abszolút kurrens volt a maga idejében, tehát eleve nem igaz, hogy már létező alkatrészekből olcsóbb volt előállítani. Nem régebbi modell-alapanyagokat használtak hozzá, hanem az aktuális legújabbét. Most is ez lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#48) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Nem értem, hogy miért vár bárki is csodát.
Itt is a profitmaximalizálás az elsődleges cél. Hiába lesz relatív olcsó az alma saját magához képest, az tuti hogy ennek ára lesz:
- gyengébb kijelző: sanszosan marad az ips
- "régi" SOC
- kompromisszumos kamera és abból is csak egy front oldalon
- gyors töltés tuti nem lesz támogatva
- kevéske RAM
- régi ház: 8

Nem lesz itt semmi revulúsöneri.

Attól még lehet "jó" telefon sok embernek, ha az adott lóvéért nem lesz túl sok a kompromisszum.
Mondjuk nekem személy szerint nem kéne.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#49) joey04


joey04
titán

Kuo pont nem az, aki naponta belenget minden fake szart....

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) Silenzio


Silenzio
addikt

A poén kedvéért idézek egy kicsit a legelső iPhone Mobilarenás tesztjéből, 2007-ből. Nosztalgiára fel!

"Az előlapon található a lényeg, a 3,5 hüvelyk átlójú, 320 x 480 pixel felbontású multi-touch érintőkijelző. Gombok hiányában kizárólag ezzel fogjuk kezelni a gépet, annak mikéntjére viszont egy külön oldalon térek ki. A megjelenítő képe túlzás nélkül gyönyörű, járt már nálam pár durva kijelzővel szerelt gép (legutóbb az E-TEN X500+, a maga 2,8 hüvelykes VGA kijelzőjével), de az iPhone mindet lepipálja. Maximális fényerőn elképesztően világos, a színek élénkek, tényleg csak szuperlatívuszokban lehet róla beszélni. A kijelző körül nincs perem, az egész előlap egy sík felület, egyedül az alul található, szintén kiváló minőségű "visszatérőgomb", valamint a fenti telefonhangszóró mélyednek be egy kicsit. Az egész előlap tükröződő felületű, az ujjlenyomatokat gyűjti, bár messze nem annyira, mint amennyire vártam. A karcálló bevonat a külföldi tesztek szerint teljesen rendben van, én ezt érthető okok miatt nem vizsgáltam behatóan. (Valóban elképesztő a képernyő, pedig ez is Ázsia keleti feléből érkezik. Vajon miért nem strapálták magukat eddig a többiek kijelzők tekintetében? - Bog)"

(#48) QwErTy42:
Öreg, egy hsz-szel előbb írtam le, hogy az SE is az aktuális legújabb hardvert kapta, és most is így lesz. Akkor most mi van?

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.