Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ratman


Ratman
tag

Biztos volt egy csomó elfekvő VHS mechanika a raktáron, amit fel kellett használni a kidobás helyett :))

(#2) xmaas


xmaas
őstag

Lattom van meg boven VHS magno alkatresz a raktaron hogy nem akarnak kifogyni meg 2014 ben se :O

(#3) Tutu7030 válasza Ratman (#1) üzenetére


Tutu7030
veterán

10 éves unokaöcsémet megkérdeztem, hogy emlékszik e a videókazettákra? Válasz helyett kérdés jött: Te miről beszélsz?
:DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) Sinesol


Sinesol
veterán

"rögzíthet a felhasználó videokazettára"

Még mindig lehet kapni kazettákat? :Y
Mégis kinek éri meg még gyártani?

(#5) GIJoe


GIJoe
addikt

Akkor lenne érdekes ha lenen benne egy MTK8127 chip ami kezeli a HEVCt, és mondjuk lehetne VHSre adatot rögzíteni... ;] A szalagos tárolók már bizonyítottak, azért egy princoDVDről pár év után nem sokat olvasol ki, mit bír 1 verba 5 év?

[ Szerkesztve ]

(#6) Móci


Móci
addikt

Itt valaki valamit nagyon elnézett. így 2014 derekán... De nem baj, a mai derűt legalább megalapozta ez a kis 'olcsó' masina. ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) Tutu7030 válasza Sinesol (#4) üzenetére


Tutu7030
veterán

A múltkor asszem talán a madarasteszkóban láttam vhs kazettát, ezer pénz körül volt az ára.:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8) rii válasza Tutu7030 (#7) üzenetére


rii
nagyúr

az írható DVD meg 200 Ft.

szépen fejreállt a világ

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9) 5hat7 válasza GIJoe (#5) üzenetére


5hat7
tag

8-10 éves princodvd lemezeket gond nélkül tudom használni. csak fénymentes helyen tároltam ezidáig. :)

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

(#10) -=MrLF=- válasza rii (#8) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

akarod mondani 40-50Ft, DVD lemezért többet nem is adnék

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#11) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Abban az esetben van értelme, ha VHSről DVDre lehet menteni vele onthefly.
Mai napig megtalálnak néha archiválós melókkal az idősebb generáció tagjai.

(#12) rii válasza -=MrLF=- (#10) üzenetére


rii
nagyúr

nem akartam, mert erről nem is tudtam

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13) bacsis


bacsis
Közösségépítő

gyerekek, nincs ezzel semmi gond...
sírtok hogy nem tud bulray-t... minek? marhára nincs az se' elterjedve... külső HDD? oké, ez télleg jogos :)
vegyük úgy hogy egy dvd írós set top box, amihez ajándékba beépítettek egy VHS részt is.. azért mert benen van, nem kötelező használni ;) szal ne sírjatok, inkább örüljetek neki hogy tudja azt is :DD
ez olyan mintha egy zsír új fullos alaplapra raknának AGP-t... ha elfér, kit zavar nem? :))

(#14) #67977536 válasza bacsis (#13) üzenetére


#67977536
törölt tag

Kit zavar?
Mindenkit ,mert feleslegesen építették bele az árba a már már használhatatlan, régi eszközt.
:)

Van párszáz vhs kazettám még mindig, a lejátszó bekrepált, viszont nincs szívem kidobni őket (emlékek)
Ellenben drágább a tartalmukat átmenteni dvd re mint megérné, külső vinyóra meg persze hogy nem lehet... Értelmét vesztette ez a ketyere számomra.

[ Szerkesztve ]

(#15) Yutani válasza bacsis (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kitolod VHS-re a Prometheust, és mint anno az Alient és az Alienst, lehet azt is kaziról nézni. :DDD

#tarcsad

(#16) bacsis válasza #67977536 (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó, akkor te vegyél olyan eszközt, amin van külső HDD-s téma is...
hidd el vannak, nem kevesen akik only optikára mentik az adataikat, mert a HDD-kben nem bíznak :) azok megveszik ezt és még örülhetnek, mert kaptak egy VHS részt is, amit vagy használnak vagy nem...
Honnan tudod hogy a VHS miatt ilyen dárga? lehet szimplán túl van árazva a VHS-től függetlenül :P :))

(#17) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Egy ilyennel újra meg tudnám nézni a Végrehajtót. HDMI van rajta? Mert úgy már 1080p-be menne a VHS :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) #67977536 válasza bacsis (#16) üzenetére


#67977536
törölt tag

Tudni nem tudom hogy miért ilyen drága, viszont a vhs "részét" biztos nem ingyen rakták bele. Akinek nincs VHS kazettája annak felesleges benne, akinek meg van, az már rég átmentette HDD/CD/DVD/anyám tyùkjára a filmjeit, vagy ha nem akkor már nem is érzi szükségèt valószínüleg ergo nekik is felesleges.
Szerintem.

(#19) Kernel válasza #67977536 (#14) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ugyanez VHS nélkül, szerintem inkább felesleges lenne és piacképtelenebb.

Régebben videoszervizt is üzemeltettem, mára a TV-javítás maradt, de én is találkozom időnként olyan ügyfelekkel az idősebb korosztályból, akik sajnálják elveszni a VHS-gyűjteményt és érdekli őket a lejátszás és/vagy DVD-re archiválás lehetősége.

Egy ilyen készülék kezelését még hamarabb el tudják sajátítani (tapasztaltam / láttam több esetben), mint a számítógépes digitalizálást, ami általában az otthoni gép fejlesztését is igényelné.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20) Razermazer válasza Speed® (#11) üzenetére


Razermazer
őstag

Így van, ezzel egyetértek, csak nem ilyen áron. Viszont ha utánaszámolok, egy svhs magnó amiben van line tbc panasonic, jvc 15-20k környékén mennek ha vannak még + kell hozzá egy DV kamera full tbc-vel 9k-30k-ig már ott vagyok egy ilyen masina áránál majdnem(viszont tuti minőségben mentek vhs-ről ezzel a kombóval). Talán 10k-val beljebb vagyok, kérdés hogy van e ebben a csodában ilyen áramkör és chip, csak akkor éri meg, ha nincs akkor semmit sem ér.
Tehát archiváló studióknak jó lehet, de ők profi kártyákat használnak inkább az svhs videók mellett.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#21) bacsis válasza #67977536 (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igazad van.. de az nem jelenti azt hogy nekem nincs ;]

(#22) elistvan válasza #67977536 (#18) üzenetére


elistvan
senior tag

Mint az már más is mondta, lehet nincs létjogosultsága, de akinek nem ilyen kell az VHS nélkülit vesz. Ha nem tetszik otthagyod, senki nem áll a tarkódnál egy berettával és kényszerít rá, hogy vedd meg! :W

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#23) #67977536 válasza elistvan (#22) üzenetére


#67977536
törölt tag

Céloztam volna rá, hogy feláborít hogy meg kell vennem? Nem. Nem vagyok én hülye. Ez nem is tudom,hogy is jött ide...
A vèleményem írtam le.
Nagyon szűk réteg fogja használni szerintem, felesleges befektetés volt. Főleg ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#24) Khaal


Khaal
őstag

Ha nem lenne ilyen drága, állítom én vennék egyet.

Idősebb szülőknek, nagyszülőknek ez egy szuper termék, nekünk is van itthon egy csomó régi kazettánk tele emlékekkel, fényképek teli cd-k, plusz mindenféle régi dvd-k és egy régi CRT tv, amit analóg kábel-tv híján nem tudunk használni. Ezzel a cuccal minden meg lenne oldva egy termékben, a blu-ray meg kell a fenének, az tényleg csak feleslegesen drágítaná. Aki meg annyira hdd-re akar menteni az felveheti egy DVD-RW-re amit akar, aztán PC-vel átmenti.

(#25) oriic válasza Speed® (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pontosan emiatt is lesz jó cucc ez.

Live-Die-Respawn

(#26) eslight


eslight
csendes tag

Most komolyan, 2014-ben nem SVHS?
Ennyi erővel CD írót is rakhattak volna bele.

(#27) zizi7229 válasza eslight (#26) üzenetére


zizi7229
tag

nekünk itthon LG megnemmondommilyentipusu kazetta dvd kombó van. annak sem volt olcsó az ára, de az ennyi nem volt. az csak kb 50 volt. nem vágom mi ezeken olyan drága

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#28) burriebonz


burriebonz
tag

Ez egyébként valami oem cucc? Lehet én vagyok rohadt vak de gyártót nem látok rajta.

(#29) Dyrg válasza eslight (#26) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Én azért hiányolom belőle a kis kazettát, meg a bakelit írót! :DD

Megvenni és megszerelni...

(#30) Killer01


Killer01
őstag

Teljesen rendben van ez a cucc, nem kell fanyalogni....időutazásra Nr1 :K :D

(#31) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

lejárt dolog vagy nem, szerintem nagyon kúl. Ha töredékébe kerülne, vennék is egyet mert mutatós darab.

(#32) Taky válasza #67977536 (#14) üzenetére


Taky
senior tag

Ha zavar, akkor nem veszel ilyet, mert nincs rá szükséged. Bakelit lejátszót is gyártanak még és gondolj bele, aki megveszi, az azért teszi, mert szüksége van rá. :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#33) Taky válasza zizi7229 (#27) üzenetére


Taky
senior tag

Valószínűleg azért ilyen drága, mert keveset gyártanak, adnak el belőle... :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#34) haddent válasza oriic (#25) üzenetére


haddent
addikt

Nagyon odavagytok a digitalizálással, de biztos, hogy tudja? :DDD

(#35) elistvan válasza Dyrg (#29) üzenetére


elistvan
senior tag

Ráhibáztál. Ugyanis a piros "merthülyeazértnemvagyok" áruházban dolgozott több mint hat évig a húgom. El se hinnéd, de sokan keresik a bakelit lemezeket és a lemezjátszót is.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#36) burriebonz


burriebonz
tag

Lehet japánban mások az igények, mivel rákeresve leginkább csak japó oldalakon láttam.

Különben meg apám is vett fel ezt azt vhs-re még két-három éve is, azt szokta meg aztán kész.

(#37) Bundyta


Bundyta
tag

Ez egy nagyon okos dolog. Bár van video digitalizáló kártya a gépemben - ami tud kompozit és S-Video jelet is fogadni -, viszont a digitalizálásnál pár paramétert tudok állítani. Többek között az RGB-t tudom tologatni - a mattabb piros legyen pirosabb, ilyesmire gondolok.
De ehhez ugye meg kellett venni a kártyát, stb.

Ez a berendezés, ami a hírben van, pár sebből azért vérzik:
- nincs benne HDD
- nem is kezel külső HDD-t
- nem tudni, a VHS beolvasásánál lehet-e a színegyensúlyokat állítani

A HDD kezelés azért is lenne jó, mert teszem azt, valaki ki szeretne vágni néhány percet egy-egy kazettán lévő anyagból és mi sem lenne egyszerűbb, ha a masina rögzítené HDD-re az anyagot és ott lehetne szerkesztgetni. Pl: Panasonic HDD rögzítő.

Mondom, okos cucc, csak pár "apróság" hiányzik belőle.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#38) Pacák válasza Yutani (#15) üzenetére


Pacák
senior tag

Nem is rossz ötlet. Sötét szoba, picit matt és csíkozódó kép, már csak kéne egy vállalkozó kedvű társaság, akik hangalámondással szinkronizálják a Prometheust és kész is a hamisítatlan 1989-es vhs hangulat.

Nuclear launch detected

(#39) Hintalow


Hintalow
senior tag

Nosztalgiázóknak ideális.
Szerintem aki régi vhs-ek digitalizálására venné, annak túl drága. (tuti nem nálunk lévő árszintre lőtték be :U )
A családi videókat pár éve én is átnyomtam gépre egy 2000Ft-os tv tunerrel, aztán ment az egész hóbelevanc a kukába/eladásra, annyi helyet foglalt mint a fene családnál.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#40) oriic válasza haddent (#34) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Muszáj neki. :D

Live-Die-Respawn

(#41) AAAgold válasza #67977536 (#23) üzenetére


AAAgold
senior tag

japánban slágertermék lesz - amennyi vhs ott még forgalomban van, tuti szép nagy igény lesz egy ilyen cuccra

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#42) kkf


kkf
aktív tag

majd kérnék szépen egy globális eladási statisztikát 1 év múlva.
ha 10.000 felett lesz, akkor fejet hajtok.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#43) Griff55 válasza 5hat7 (#9) üzenetére


Griff55
senior tag

most találtam nem rég egy bud spencer - terence hill dvd-t ami 7 éves gond nélkük megy :)

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.