Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) e=mc²


e=mc²
őstag

Tok jo lesz majd ha a plexin keresztul latni a gombvillamok csatajat :). Mindenesetre edekes.

Ambulimax Provider

(#2) #54715584 válasza e=mc² (#1) üzenetére


#54715584
törölt tag

na igen....
hozzaersz veletlen a hazhoz es megb... az aram :D
mindenesetre jo otlet, dobnam is kifele a ventijeimet :)

(#3) #95904256


#95904256
törölt tag

Érdekes ötlet. Kíváncsi lennék a kütyü hatásfokára...

(#4) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egész hasonló elveleket (na jó, annyira nem) használ fel ez: [link] Bár mondjuk ez önmagát hozza mozgásba...

Mégis hány kVolt feszültéggel jön létre az elegendő légáramlás?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) Neil Watts válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


Neil Watts
veterán

DE JÓ! :)
Mostmár ilyen 100000 kW-os tápok kellenek majd? xD :F :Y :C :W ;] :U :DDD
Bocsi a "kifestőért", de ezt így tudom jellemezni...

(#6) Kombat válasza Neil Watts (#5) üzenetére


Kombat
őstag

Miért is kellene akkora táp? :U :F

(#7) xuldar válasza #54715584 (#2) üzenetére


xuldar
őstag

Én a szélzajra vagyok kíváncsi. Egy forgóventinek elég alacsony fordulatszámon nincs hangja, legfeljebb a szélzajt lehet hallani. Ennek a kis hűtőnek elég sűrű rácsozata van. A koncepció mindenesetre ötletes.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#8) .mf


.mf
veterán

Ah, nincs is jobb mint ózonszag és magasfeszültséggel sütött chipek kora reggel... :DDD

Amíg még mechanikus HDD-k lesznek a gépben, addig még pár nagy és lassú ventilátor (120-as 5V-on) belefér, mert a HDD hangosabb lesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) paix


paix
tag

1,5cm x 1,5cm.. hm... nem túl nagy, egyelőre.. :) vajon ebből is lesz 12cm-es modell? vajon milyen áron, és mikor kerülnek majd forgalomba? :U persze, ha kerülnek egyáltalán.

(#10) Yany


Yany
addikt

Az úgynevezett lifterek is ezzel a módszerrel működnek, ott viszont tényleg nagyon magas feszültségeket produkálnak. Ez a chip-hűtés vajon mekkora energiákat igényel?

A korábban linkelt oldalon elvileg nem ion-szél okozza az elfordulását a kütyünek.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Tiszta sci-fi :D Tömeggyártásra mennyi esélyt láttok?

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#12) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Höhh... Ez már létezik, csak "nincs gyártója".
Ionos hűtésnek hívját, és lényegében egy standard ionizátor.
A levegőnek negatív töltést ad, mert ag jót tesz a szervezetnek, mögötte pedig egy földelt rács miatt beindul a légmozgás.
(Ugye a levegő igyekszik megszabdulni attól a fránya elektrontól, amit a nyakába vartak...)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) Neil Watts válasza .mf (#8) üzenetére


Neil Watts
veterán

Apokalipszis most? :DDD Ja nem ott a napalm volt.. :DDD

(#14) Neil Watts válasza Kombat (#6) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Szerinted honnan fogja előállítani a hűtéshez szükséges teljesítményt??? :F farzsebből? :F

(#15) Kombat válasza Neil Watts (#14) üzenetére


Kombat
őstag

Nem, de egyáltalán nem biztos, hogy többet fogyaszt, mint egy mai átlag venti!
Vagy Te esetleg tudsz valamit a fogyasztásáról? :F

(#16) Hani válasza Neil Watts (#14) üzenetére


Hani
aktív tag

Két megoldás is van:
1. rákötöm a tápra - ha nagy a cucc tápigénye, akkor naaaagy, drága táp kell
2. külső tápegységet kap (lényegében egy szimpla trafó), ez kijön mondjuk 2.000,- csengő magyar forintból.

Itt van egyébként egy csináld magad - verziója. Itt egy standard, tápra köthető (12 voltos) iongenerátort használ a srác, de sehol nem említi, hogy böszme nagy tápegysége lenne..

[ Szerkesztve ]

(#17) eziskamu válasza Neil Watts (#14) üzenetére


eziskamu
addikt

Ilyenhez szerintem nem kelll nagy telesítmény, csak nagy feszültség pici áramerősség mellett. Amit remélhetőleg valami félvezetős kütyüvel elég jó hatásfokkal elő tudnak állítani.

(#18) duni84 válasza Kombat (#15) üzenetére


duni84
aktív tag

többet fogyaszt, ráadásul tényleg átható ózon szag fogja ellepni a környéket ;) ... no meg a lapocskákra "kicsapódik" majd minden szennyeződés, ami a levegőben figyel ...

amit én itthon kikisérleteztem valamikor tavaly az spec hangosabb, mint egy ventilátor ( mintha egy csőből szivárogna a gáz folyamatosan ) és még többet is fogyaszt ..... persze ezek tuti, h profibban oldják meg, mint a sufni-tuning fizika az íróasztalomon :DDD

de tuti nem ez lesz a jövő ( hacsak nem érvényesül az áramerőművek lobbija az informatikában :P )

#metszéspontok

(#19) CPT.Pirk válasza Neil Watts (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jelen esetben nem a teljesítmény a lényeg, hanem a feszültség. Kilovoltok előállításához nem kell kilowattokat bepumpálni, a cuccot IC-k hűtésére is akarják használni, ott pláne nincsennek kilowattok...

A hagyományos TV-k képcsöve 20-30 kiloVolt feszültséget használ, mégsem kell kihelyezni mellé Paks 2-es blokkot. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) Kombat válasza duni84 (#18) üzenetére


Kombat
őstag

És honnan tudod, hogy többet fogyaszt? :F

(#21) gban


gban
Közösségépítő

Szerintem sem lehet nagy a tápigénye, mert akkor többet fűtene mint hűtene kis túlzással.
Egy tanárom kedvenc példája volt, hogy mindig röhögött a meséken, amikor a hóember bemegy, és magára nyitja a hűtőt, és ettől jobban lesz, nem olvad tovább. Ekkor ugyanis a szoba hőmérséklete nem csökken hanem nő, mert a hűtő hátul leadja az elől felvett hőt, ez eddig nulla, meg leadja a motor által termelt hőt is, és mindjárt melegebb van mint volt.

Postázást nem vállalok.

(#22) JanR


JanR
addikt

inkább veszek egy mélhűtőládát, beleteszem a gépet és nem kell hűtésre köldeni :DDD
de egyébként jó ötletnem tűnik...de majd meglátjuk mit kap az élettől ;]

(#23) Jofi81


Jofi81
őstag

Okos ötlet, kíváncsi vagyok, mennyire fog beválni...

(#24) Obi-1


Obi-1
őstag

[link]

Tulajdonképpen ez is egy hasonló megoldás.

Only a Sith deals in absolutes.

(#25) MasterDeeJay

Mini Tesla borda :)

Sztem jól mutatna egy gépben 3-4 ilyen borda miközben szép kék szikrákat szórnak.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#26) [CS]Blade2 válasza JanR (#22) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Megnézném, hogy milyen 0dB-el tudod járatni a hütőládát! :C

Akkor ha a hang nem számit, és egy repülőgér rotort dobok be oldalra, ami a folyékony hidrogénel teli kádba levő gépre fog hídeg levegöt fujni... :C

(#27) shtml


shtml
őstag

Akkor már inkább egy Scythe SFF21F vagy -E ventilátor. Nincs ózon, nincs koszlerakódás és nincs nagyfeszültség sem a házban. Mert jó, a nagyfeszültség normál üzem közben nem okoz kárt, ha jól van összeszerelve az ionos ventilátor, de csak egyszer nyúljak be véletlenül rosszul és máris oda az alaplap vagy más eszköz.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#28) Thomas1


Thomas1
őstag

Nemrég néztem az egyik Mythbusters részt, amiben az antigravitációt próbálták bizonyítani/cáfolni, és abban is volt egy ilyen kis szerkezet, ami hasonló elven működött, és ott akkor volt a szél, hogy felemelte a kis eszközt, ami alufóliából, és kábelekből állt.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#29) Male válasza Neil Watts (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Még jó, hogy a linken az egyik előnyként a kis fogyasztást emelik ki a hagyományos ventikhez képest... ;)

(#30) duni84 válasza Kombat (#20) üzenetére


duni84
aktív tag

az én sufni "gépem" 12wattos ( volt ) és simán beillatozta a szobát friss finom ózonnal, no meg kábé ugyanott voltam, mintha a ventilátorom "suhogott" volna 800as fordulaton ... de az csak egy "ráérek, miért ne kisérletezgetnék" hóbort kis fizikus érdeklődéssel, amit nem sikerült teljesen kiölni belőlem a fősulin :O

erre mondtam, h ők biztos profibban oldották meg, mint egy amatőr az otthon talált cuccokból :)

#metszéspontok

(#31) shtml válasza Male (#29) üzenetére


shtml
őstag

Ez azért érdekes. Én nem láttam még olyan számítógépet, amelynél a ventilátorok fogyasztása érdemben beleszólt volna a teljes fogyasztásba.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#32) HummeRC


HummeRC
senior tag

A Vadászat a vörös októberre című regény és film címadója egy Tájfun osztályú orosz tengeralattjáró "hernyótalpas meghajtása" ugyanezen az elven működött. Hozzátenném, hogy nem teljesen sci-fi a mű. Akit érdekel nézze meg/olvassa el. A könyvben részletesebben kitérnek a technikai részletekre. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) #95904256


#95904256
törölt tag

Egy ilyen ionszeles processzorhűtő rengeteg levegőt ionizálhat és az ugye valahol ki is jön a gépből.. Ennek van valami élettani hatása? Pl. kiszárad az ember szeme, hályogot, allergiát vagy esetleg bőrrákot okoz? :)

(#34) Ősember válasza Neil Watts (#5) üzenetére


Ősember
őstag

lövésed sincs mi a különbség w és v között, mi? :D

nagyon jo kis szerkezet, SSD mellett lesz majd SSF :DD és ezzel megszünik az összes mozgo alkatrész egy aktiv hütésü gépben :C

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#35) #65675776 válasza Ősember (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha kis keresztmetszeten akarsz átnyomni sok levegőt, akkor annak egy eredménye van: b@szott nagy szélzaj. Valószínűleg nem lenne csendesebb, mint egy motoros ventilátor.

Egyébként nem tudom mi a bajotok az ózonnal. Legalább fertőtleníti a gép belsejét.

(#36) Ősember válasza #65675776 (#35) üzenetére


Ősember
őstag

ki mondta, hogy ezt a célkitüzés? :F gondolom nem éppen nagy müvészet ebböl nagyobb modellt gyártani és több mint valoszinü, hogy feszültség állitgatással a légmozgás mértéke is állithato. :)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#37) KrAt


KrAt
veterán

Nemhiszem, hogy elfog terjedni :(

(#38) xuldar válasza #65675776 (#35) üzenetére


xuldar
őstag

Azon kívül, hogy az ózon (O3) mérgező, semmi...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#39) #65675776 válasza xuldar (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Normális körülmények között az O2 is...

Van egy másik probléma is. Mégpedig a nagy mennyiségű akadály a levegő útjában. Egy ilyen eszközt nehéz turbulenciamentesen megcsinálni, szóval nem valószínű, hogy érezhetően halkabb lenne egy ventilátornál.

[ Szerkesztve ]

(#40) Hani válasza #65675776 (#39) üzenetére


Hani
aktív tag

A szélzaj jól megválasztott légnyílások, terelőlemezek, elnyelési falak segítségével csökkenthető. Ha igényesen megcsinálják, nem lehet nagy gond. Kérdés persze, hogy a méreteket tekintve mindez hogyan fér bele egy notiba.

Mindenesetre megvárnám a végét, nem sietek sehova.

(#41) #65675776 válasza Hani (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

A terelőlemezek spec jelen esetben az aerodinamikai veszteségek miatt jelentősen csökkentenék az egész hűtő hatékonyságát. Szóval kontraproduktív.

(#42) Neil Watts válasza JanR (#22) üzenetére


Neil Watts
veterán

értelmes vagy b+! :(((
előbb-utóbb lejegesedne (jó lesz a kávéba nyáron :DDD) ,és nem indulna be...

(#43) shtml válasza #65675776 (#39) üzenetére


shtml
őstag

Az ózon már kis koncentrációban is mérgező. A lézernyomtatók és fénymásolók gyártói nem véletlenül törekednek az ózonemisszió csökkentésére.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#44) 4sal3


4sal3
tag

tetszik az ötlet, de sztem még eleinte lesznek gondok a pc alkatrészeivel.. nehogy véletlen kisüssön vmit. de elég előrelátó dolognak tűnik. :)

(#45) LOTR válasza Neil Watts (#42) üzenetére


LOTR
addikt

értelmezd is amit írt, a mélyhűtőládát is le kell hűteni, arra ugyan úgy -sőt még többet is- kell költenie, az csak vicc volt

One Ring to rule them all

(#46) csongi válasza #65675776 (#35) üzenetére


csongi
veterán

Egyébként nem tudom mi a bajotok az ózonnal. Legalább fertőtleníti a gép belsejét.
A számítás technika hadat üzen az ózon lyuk növekedése ellen :D

[ Szerkesztve ]

(#47) Komplikato válasza #65675776 (#35) üzenetére


Komplikato
veterán

"Egyébként nem tudom mi a bajotok az ózonnal. "

Mérgező? Kb. mint szénmonoxid? ;]

"Normális körülmények között az O2 is..."
Igaz, de lasabban öl, illetve segít, hogy lasabban haljunk meg. ;)

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#48) CPT.Pirk válasza csongi (#46) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyébként egy nagyon agresszív oxidáló szer az ózon, szal inkább maradjon meg a felső légkörben...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49) dezz


dezz
nagyúr

Nincs itt semmilyen ózon, mivel és mint ahogy kisülés sincs, ami termelje.
(A DIY ionosventi cikkben írják is, hogy úgy kell beállítani a dolgokat, hogy ne húzzon át.)

Mint a cikkben is írják, az ionos szobai légtisztítók elvén működik, amik nem arról híresek, hogy ózonnal árasztják el a szobát.

Továbbá, a szélzaj nagy részét a hagyományos ventillátor lapátjai keltik.

[ Szerkesztve ]

(#50) xuldar válasza dezz (#49) üzenetére


xuldar
őstag

A szélzajt az kelti, hogy a levegő nagy sebességgel megy át kis helyeken. Pl az irodám ajtaja alatt simán áthúz a szél, és olyan, mintha szellemkastélyban melóznék :) Viszont ha kinyitom, akkor elég nagy nyílás keletkezik, hogy ne legyen szélzaj. Igaz, a huzat mindent visz :D
Na mivel itt is szűk helyen kell átmenniy levegőnek, csak akkor nem lesz szélzaj, ha viszonylag lassan halad a levegő. Szerintem.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.