Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Még a kirakatkatonáknak sincs két egyforma cuccuk bakancs ruha kesztyű sisak minden más :D

[ Szerkesztve ]

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Szabadjon megjegyezni, hogy a 12.7mm-es M2-es a HMMWV tetején géppuska a magyar terminológiában. ;)

Egyébként én is azt akartam írni, amit flashpointer - bakker, még ide sem tudtak két azonos mintájú gúnyát összehozni... :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) kekegsm


kekegsm
őstag

Kisfiúk, ez azért van, mert más terepre való a ruha. Ha eszetek nincs, legalább a pofa súlyba.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#4) foka


foka
aktív tag

Pihenj, folytasd...

Üdv: Fóka

(#5) aram01


aram01
nagyúr

Én is itt szolgáltam anno :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) csizo13


csizo13
tag

Teljesen mindegy mit állít ki a Honvédség, ahogyan az is, hogy mit hajtanak végre a katonák, mert mindig lesznek főokos szakértők a monitorok előtt, akik tudják, hogy minden és mindenki sz*r a Honvédségnél, és ők sokkal jobban csinálnák bármiről is legyen szó.

(#7) Byk01 válasza csizo13 (#6) üzenetére


Byk01
senior tag

Annyit hozzátennék, hogy ezek a főokosok élőben max akkor láttak katonát, ha véletlenül elmentek egy laktanya előtt.
Mondjuk a (rendezői) jobb oldali katona ruhája érdekes azokkal a sötétebb részekkel.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#8) TK36


TK36
aktív tag

Le a kalappal a két rohamosztagos/ember előtt, hogy egész nap ott pózolnak.
Remélem azért vizet és ételt adnak nekik. Vagy túlélőpróbára jelentkeztek? :D

A sisakukon kamera van? Ez a rendszeresített?

A képre rápillantva azt hittem, hogy bábuk, de jobban megnézve és elolvasva a szöveget ...
A kiállításon szerepel a magyar fejlesztésű mesterlóvész fegyver is?

[ Szerkesztve ]

(#9) Gabor 13 válasza flashpointer (#1) üzenetére


Gabor 13
csendes tag

Mert ezeket a külföldi terep ruhákat a saját pénzükön veszik , mivel a magyar egyenruha pár mosás után teljesen kifakul és szétszakad az igénybe vett részeken / térd , könyök , fenék , comb , zsebek / .

(#10) Gabor 13 válasza TK36 (#8) üzenetére


Gabor 13
csendes tag

A sisakok csak replikák , ezek nincsenek rendszeresitve , a rendszeresitet a régi acél sisakok .

(#11) Kisgépkezelő válasza kekegsm (#3) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nem nyert. Mindkét katonán ugyanolyan Multicam mintájú gyakorló van, csak a jobb oldali srácé már kicsit jobban kifakult. Valószínűleg korábban kapta, vagy gyakrabban szokta mosni.

Gabor mivel a Bercsényi egy különleges alakulat, ezért ők más, modernebb, jobb felszereléshez is hozzájutnak, mint ami a többi alakulatnál van rendszeresítve.

[ Szerkesztve ]

(#12) HUAFBANDITA


HUAFBANDITA
tag

Eddigi hozzászólások bebizonyították, hogy nagy hiba volt a sorkötelezettséget eltörölni! Szánalmas csikó taknyok, miért nem mentetek oda, és kérdeztétek meg, hogy mit viselnek ezek a katonák? Okostelefon nyomkodásán, meg a facebookon kívűl szart se tudtok!

(#13) DiamondBack válasza HUAFBANDITA (#12) üzenetére


DiamondBack
senior tag

hatalmas +1 :R

szégyen hogy ma már nincs rá pénz, rossz nézni a sok elhagyatott gazzal benőtt laktanyát, Szabadszállás, Kiskőrös, Szombathely...legélménydúsabb 9 hónapom volt.
Na meg ilyen kiállított cuccot egy halandó baka nem igen látott, örültünk az orosz AK-knak is.. Hummer? Jó lesz az Kraznak meg Uaznak is...

(#14) HUAFBANDITA válasza DiamondBack (#13) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Köszi! Azt a rengeteg laktanyát fenntartani nem lehetett, horribilis pénz lett volna! Az említett alakulat ezeket az eszközöket használja, amit bemutattak!

[ Szerkesztve ]

(#15) petipetya


petipetya
nagyúr

Nagyon érdekesek voltak a katonai eszközök, főleg az aknamentesítő felszerelés. :C Hát mit mondjak, azért még abban a lábbeliben sem érezném magam biztonságban egy aknamezőn...

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#16) aram01 válasza HUAFBANDITA (#12) üzenetére


aram01
nagyúr

nyugi, ez már egy másik generáció, nem olyan mint mi :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) F e Z o válasza Gabor 13 (#10) üzenetére


F e Z o
veterán

A sisakok eredetiek, nem replikák. A 34-nél kevlár sisakok vannak már jó ideje rendszeresítve. ;)

H2O über alles!

(#18) aram01 válasza F e Z o (#17) üzenetére


aram01
nagyúr

amikor még én voltam ott, elég "fapadoskommandó" volt :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) F e Z o válasza aram01 (#18) üzenetére


F e Z o
veterán

Már a sorkötelezettséget is vagy 10 éve eltörölték, bár sok minden nem változott azóta, de a Bercsényit elég jól modernizálták.

H2O über alles!

(#20) HuMarc válasza HUAFBANDITA (#12) üzenetére


HuMarc
addikt

A sorkatonaságot nem törölték el, csak felfüggesztették. Egyébként meg mi értelme lenne visszaállítani, ha még a hivatásos katonáknak sem jut megfelelő minőségű és mennyiségű felszerelés?(index.hu)

(#21) HUAFBANDITA válasza HuMarc (#20) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Mert szerinted a "minőségen meg a mennyiségen múlik"? Vagy szerinted ki kell nyalni a seggüket? Nem értem, hogy érted! Alapvető értékeket kellene megtanulni, amihez nem kell modern felszerelés! Ami meg az aktív állományt illeti, aki tud az szerez magának, aki meg nem, az nem is akar!

(#22) HuMarc válasza HUAFBANDITA (#21) üzenetére


HuMarc
addikt

A legtöbb gyerek élete első 18 évét (de 16-ot biztosan) azzal tölti el, hogy tanuljon, többek közt az alapvető értékeket. Nem hiszem, hogy emiatt szükség lenne sorkatonaságra. Inkább olyan pedagógiai képzést kéne kialakítani, melyben a leendő tanítók és tanárok nemcsak a tanítást, de a nevelést is elsajátítanák, és alkalmaznák.

Annyira nincs felszerelés, ahogy én hallom, hogy egyenruha sem jutna a bakák felére sem, hogy lőfegyverről már ne is essen szó. Ennyi azért kéne ahhoz, hogy lehessen „katonásat játszani”.

Az aktív állományban, ahol így is baromi keveset lehet keresni (bezzeg van mindenkinek százezer forintja az ilyen katonai ruházati csekken, amivel az a gond, hogy nem lehet beváltani sehol), de mindenki vegyen magának saját bakancsot, meg málhazsákot. Csodás. Szerintem semmi szüksége Mo.-nak a jelenleginél nagyobb haderőre, de azt, ami van, rendbe kéne szedni.

(#23) conqver válasza Cifu (#2) üzenetére


conqver
aktív tag

Majdnem.....Browning M2A2 .50 nehéz géppuska :K
A cikk egyébként pontatlan rengeteg helyen :K

Shadow&Dust.....

(#24) #65675776 válasza kekegsm (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

A bakancs és akesztyű sokkal inkább azért tér el, mert jelenkleg nincs hivatalosan rendszeresített ilyen jellegű felszerelés a MH-nél. Kb ki van adva a katonáknak, hogy vegyenek maguknak, amilyet akarnak.

Rohamosztagosok egyébként a StarWars-ban vannak.

conqver: Cifu ezzel tisztábvan van, csak nem akarta bőlére ereszteni. Másrészt meg csak a kategóriát pontosította, nem teljes hadrendi megnevezést akart írni.

Egyébként meg M2HCQB. M2A2 nem létezik. Az M2A1 meg nem lehet, mert azon van lángrejtő.

Ha M2A2-t akarsz, akkor a Bradley IFV körül keresgélj.

[ Szerkesztve ]

(#25) User64476 válasza HUAFBANDITA (#12) üzenetére


User64476
őstag

jaja, nagy kar. ha te szoptal szopjon mas is...

(#26) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Érdekes látni, hogy kb USA only felszereléssel demózik a magyar honvédség. Nyilván a normál alakulatok ebből semmit nem látnak, tudtommal kb semmire nincs pénz. A sorkatonaságnak akár még értelme is lehetne, de nem abban a formában, ahogy nálunk működött. Én hat hónapig élveztem a magyar honvédség vendéglátását, ebből 1 hónap volt a "kiképzés". A maradék 5 a láblógatás/járdaseprés/értelmetlen dolgok végrehajtása. Ez idő alatt összesen 26 lőszert sikerült az 1 db lövészeten elhasználni, ezzel valószínűleg komoly rutint szereztem :D. Ha majd lesz pénz/akarat és átvesszük pl a svájciak kiképzési rendszerét, akkor lehet róla beszélgetni, hogy van e értelme a sorkatonaságnak.

Laci

(#27) kekegsm válasza #65675776 (#24) üzenetére


kekegsm
őstag

"Rohamosztagosok egyébként a StarWars-ban vannak."-> ezt miért is írtad nekem?

#11 Kisgépkezelő: Az egyik a sima Multicam, másik (jobb oldali) a Multicam Arid.

#Baskiria: Szerintem sok fogalmad nincs a dologról. Miért is lett volna szopás? Csak a tápos kis csótányoknak volt az legfeljebb, akit elvittek anyuci mellől...
De ehhez csak annyit:

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#28) Cifu válasza #65675776 (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elviekben van rendszeresített bakancs, mindig éppen mikor milyet szereznek be (nem vicc...), amennyiben az itt látható sivatagi színösszeállítást nézzük, akkor ha jól tudom a HAIX P3 és P6 sivatagi változatát vették meg (a jobb oldali katona lábán ilyen van amúgy, de hogy P3 vagy P6 én meg nem mondom), de ha elkopott, vagy valami baj éri, pótolni nem nagyon tudják, azért jellemző, hogy legalább annyit előírnak, hogy a színe stimmeljen (amúgy az érvényes öltözködési szabályzat szerint is létezik rendszeresített sivatagi bakancs, tehát kellene legyen, csak ugye sose kapható, oldja meg a baka, ahogy tudja...).

Ha teljesen korrektek akarunk lenni, akkor az a HMMWV tetején feltehetően egy M2E2 vagy M2A1 változat, amire nem rakták rá a lángrejtőt (itt egy PDF brossúra, ahol lehet látni, hogy lángrejtő nélkül hogy néz ki a csőtorkolat). A QCB-re átalakított M2HB-k hivatalos jelölése M2E2 volt korábban, most egységesen M2A1 a hivatalos amerikai jelölése.

Az U.S. Ordenance (a hadsereg egyik beszállítója) csinált egy "saját" QCB változatot, ezt hívják ők M2A2-nek, de tudtommal ez nincs rendszeresítve. Hogy aztán játékokban miért használják következetesen M2A2-nek folyton, azt ne tőlem kérdezd (bár ötleteim lennének. :P ).

A sorkatonaságnak meg valóban nem volt úgy értelme, ahogy a végén (hát kb. az utolsó 15 évben) csinálták... Gyakorlatilag alapvető harcászati képzésekben is sok évtizedes elmaradások, nem volt nomális lőkiképzés (az, hogy az öregek, meg a kiképzők lenyúlják a kopaszoknak kiszámolt lőszert, és 3-9 lövéssel kellett volna megtanulni lőni...). Egyébként pedig katonailag a sorkatonaság nem opció, nem véletlen, hogy még németország is beszüntette. Harcérték szempontjából nehezen vethető össze egy sorkatona és egy (rendesen kiképzett) hivatásos katona...

Akik telibeszájjal szólnak le: nem közöm sincs az egészhesz, csak a partvonalról puffogok... Most jó? :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) Cifu válasza kekegsm (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az egyik a sima Multicam, másik (jobb oldali) a Multicam Arid.

Itthon úgy hívják, hogy Huncam, és szerintem nem Multican Arid van a jobb oldalon... ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) kekegsm válasza Cifu (#29) üzenetére


kekegsm
őstag

Lehetséges. Bár mondjuk a papíron ugyanolyan minták között is vannak árnyalati eltérések:

Különboző gyártási időben készültek, de mindkettő új:

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#31) User64476 válasza kekegsm (#27) üzenetére


User64476
őstag

Miért ne lett volna? Kötelező vadkemping meglehetősen szar körülmények között, ami miatt az ember éveket veszített az életéből, miközben sok esetben olyanok olyanok utasításait kellett követnie, akiknek az értelmi színvonala lényegesen alacsonyabb szinten állt a sajátjánál. Persze be lehet ezt csomagolni valami férfias mázba, no meg az évek is megszépítenek mindent. Akinek ez bejön, annak nyitva áll a rendvédelmi pálya, de ne legyen már kötelező. Érdekes módon a katonasztorik szinte minden esetben a hogy megszopattuk a kopaszokat hogy bebasztunk hogy elkéstünk hogy beszóltunk a felettesnek vonalon mozognak, de persze van akinek ez a nagybetűs élet. Az egyetlen pozitív vetülete a dolognak, hogy sokszor életre szóló barátságok köttetek, de ez is inkább régen lehetett jellemző.

A kép amit belinkeltél pedig igen manipulatív. A "hős férfiak" nagyrészét besorozták a húsdarálóba, hogy adott esetben csak azért haljanak meg, hogy az aktuális politikai erő még pár hónapig hatalmon maradjon és addig is szörnyűségeket tudjon véghezvinni, akart a fene önkéntesen a halálba menetelni.

(#32) HuMarc válasza kekegsm (#27) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez a kép egy nagy baromság. Sztereotípia. A bal és a jobb oldal sem tükrözi a valóságot. Ilyen képek belinkelésével tudod magad teljesen hiteltelenné tenni :)

(#33) elmepocok


elmepocok
tag

Szerintem Hummerrel a feka gengszterrepperek járnak, rohamosztagosok pedig csak a Star Warsban vannak, de ezt már írták előttem is. :)

(#34) kekegsm válasza HuMarc (#32) üzenetére


kekegsm
őstag

(#31) Baskiria : Voltam katona, méghozzá a MH88 zászlóaljban. Sajnos egészségügyi okok miatt nem volt meg végig a 12hónap. Kemény volt, de nem szopás.

#32) HuMarc:Tehát akkor te a jobb oldalon vagy, és ez fáj neked?

Nézzetek már rá a facebookra, hogy a 12-20 év korosztály legnagyobb része hogyan néz ki, hogyan viselkedik, miket írogat...

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#35) Byk01 válasza kekegsm (#34) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem kellene elfelejteni, hogy a 12-20 éves korosztály apái azok, akik voltak sorállományú katonák (ha nem tudtak kibújni alóla, vagy nem hivatásosok). Nem a seregben kell 6-9-12-18-24 hónap alatt megtanulni a "férfiséget", hanem otthon.

Mielőtt engem is valamelyik oldalra tennél: voltam katona (nem 12, csak 9 hónapig ... igaz még 12-re vonultam), nekem sem tetszik, amerre halad a világ, de nem akarom a nevelés felelősségét a szülőkről az iskolára vagy a seregre áttenni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#36) HuMarc válasza kekegsm (#34) üzenetére


HuMarc
addikt

Kérlek, ne személyeskedj! Nem, nem sorolnám magam a jobboldali kategóriába (és senki sem sorolna oda, aki kicsit is ismer), és mint írtam, ez a kép egyszerűen nem tükrözi a valóságot. Ránézek a Facebookra, és látom, hogy vannak magamutogató hülyegyerekek. Nem azt állítottam, hogy ilyenek nem léteznek, hanem azt, hogy nem ez az általános. Ez a feltűnő. Ha ez alapján ítéled meg a 12-20 éves korosztályt, azt általánosításnak hívják, és mint ahogy írtam, általában hiteltelenné tesz.

Ha lenne rálátásod a 12-20 év közöttiek „legnagyobb részére”, akkor mondhatnál ilyeneket, hogy hogyan néznek ki stb., de abból, ahogyan írsz, kiderül, hogy egyáltalán nincs rálátásod erre a korosztályra. Azt meg főleg nem értem, mi közöd ahhoz, hogy valaki milyen ruhát vesz fel (nyilvánvalóan ezt a jó ízlés határán belül kell értelmezni)?

Szerintem zárjuk rövidre ezt a témát itt. Peace.

(#37) Cifu válasza kekegsm (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ja értem, az édesapám és két testvére az 1960-as évek végén hosszú hajjal, bajszosan-szakálasan nézett ki 17-18 évesen, bő és laza ruhákban jártak, mert ez volt a polgárpukkasztó akkoriban. Akkor azon ütköztek meg a "konzervatív" emberek, hogy így néztek ki, meg házibuliban hangoskodtak (volt is balhéjuk belőle).

Amúgy pedig gratulálok, ha társadalmi képet akarsz festeni a saját ismerőseid (ill. azok gyermekeinek) facebook üzenőfala alapján. Szociológusnak azért ne menj el. Bár most biztos engem is a "jobb oldalra" sorolsz, mert szeretsz skatulyákat osztogatni minden komolyabb ismeret nélkül.

Ugyan nem hiszem, hogy érdekel a véleményem (akkor meghallgatnád a másokét is, és nem egyből támadásnak vennéd, ha valaki nem ért egyet veled), de én úgy látom, hogy voltak, vannak, és lesznek is lázadó kamaszok. Az, hogy éppen hogy fejezik ki a lázadásukat, mindig az adott társadalmat és a kort jellemzi. Az én fiatalkoromban a középsulim tanulóinak vagy harmada dohányzott, mert az volt a menő és tilos, meg a bakancs, veszkó csizma, bőrkabát. Azért ettől még jelentős részük nem lázadt semmi ellen, vagy legalábbis láthatóan ezt nem fejtette ki.

Hogy kicsit a saját kútfőből szóljak, amikor én gyerek voltam, az MHSZ-nél volt légpuskás lövészet a lőtéren, műanyag kézigránát-dobó verseny, meg ilyenek. A helyi egyesületnél gondoltunk egyett, és megpróbáltuk visszahozni. A fiatal, 12-14 éves (ugyebár általános iskola) gyerekek közül alig pár jött el. A mi régi légpuskáink nem érdeklik őket, amit az egyik roppant őszintén a képembe is vágott: van neki otthon airsoft AK-ja, sokkal komolyabb azzal lövöldözni az udvaron. Valahol igazat is adok neki... (de akkor sem szándékozom .22LR kaliberű fegyvert sem éles lőszerrel a kezébe adni, pláne nem nagy kaliberűt... és nem csak azért, mert szabálytalan...)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) User64476 válasza kekegsm (#34) üzenetére


User64476
őstag

Akkor bizonyára azok között vagy, akiket ez érdekel és szórakoztat. Sajnálom, hogy nem tudtad kitölteni a teljes időt.

(#39) #65675776 válasza Cifu (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, elviekben van rendszeresített. Gyakorlatilag nincs, aminek az okait leírtad. Viszont ha a katonára van bízva, hogy mit vesz, csak a színe stimmeljen, akkor azzal nyiltan elismerik, hogy nincs rendszeresített eszköz.

Az teljes mértékben hidegen hagy mit hogy neveznek a játékokban. Attól még az nem lesz hivatalos. Csak az, ami hadrendben van, és megkapta az ennek megfelelő jelzést. Szóval a gyártói M2A2 nem létezik hivatalosan.

Mondjuk az amerikaiak szép lassan a kézifegyvereknél eljutnak oda, ahol a '60-as években a hk-knál voltak. Egyre követhetetlenebb és átláthatatlanabb az egész jelölésrendszer. Lehet nem ártana azt is újrakezdeni.

(#40) jani04


jani04
aktív tag

Nekem hivatásom volt a Honvédelem.Azt kell mondjam nem volt valami hú de jó olyan emberekkel kínlódni akik nem akartak ott lenni.Hozzáteszem meg tudtam érteni őket......
Egy haszna volt a sorkatonaságnak.Most lehet róla sztorizni.

[ Szerkesztve ]

(#41) Cifu


Cifu
nagyúr

...csak a színe stimmeljen, akkor azzal nyiltan elismerik, hogy nincs rendszeresített eszköz.

Egen, ha így nézzük, akkor igaz. :)
De hát ez a MH...

Mondjuk az amerikaiak szép lassan a kézifegyvereknél eljutnak oda, ahol a '60-as években a hk-knál voltak. Egyre követhetetlenebb és átláthatatlanabb az egész jelölésrendszer. Lehet nem ártana azt is újrakezdeni.

Az M2 ugyebár az egyik első jelölt fegyvertípus volt, hogy a mostani felújításnál belekeveredtek az M2E2/M2A1-be, már más kérdés - az M2A2-ért pedig csak az US Ordenance a felelős. ;)

Atláthatóság terén mondjuk az "M" elég ciki, hiszen mindent ezzel jelölnek, a pisztolytól kezdve a terepjárón és a harckocsin át a vontatott ágyútarackig. Ennél csak egy rosszabb van, az ázsiai országok (Japán, Kína első sorban) követhetettlen TypeXY jelölései :DDD

Egyébként mivel igen összetett programok vannak, a jelölésrendszert átláthatóvá tenni csaknem képtelenség, a harckocsiknál most is ez van, hiszen pl. az M1 Abrams-nál külön kezelik az M1A2(SEP) szintre felújított M1A1-eseket (M1A1HC, M1A1D, M1A1AIM, M1A1SA, és az USMC-nél M1A1FEP) illetve az eleve M1A2-nek gyártott harckocsikat, illetve azok fejlesztését (M1A2SEP), ezek után pedig külön szépség, amikor egy külön program keretében régi M1, M1IP és M1A1-eseket felújítottak M1A2SEP szintre (új tornyot adva rájuk), és ezeket is M1A2SEP-ként nevezik el.

Hozzá kell tenni, hogy ezzel nincsenek egyedül. A mi Gripen-jeink ugyebár a megrendelés után változtatva lettek, így kaptak a JAS-39C/D törzshöz JAS-39A/B félszárnyakat (ami miatt kisebb pl. a fegyverterhelés, mint a C/D verziónál). A hivatalos jelölés JAS-39 EBS HU, de egyébként (szinte) mindenki C/D verziókként hivatkozik rájuk... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) elefant


elefant
HÁZIGAZDA

Egyébként a két katonasrác nagyon jó fej volt. Beszélgettünk velük tíz percet kb, halál normálisak voltak meg viccesek. és a maszkot még akkor sem vették le. Szerintem iszonyú lehetett végignyomni abban a kurva meleg, üvöltő csarnokban a napot, főleg, hogy kb. 20 méterre volt tőlük egy színpad amin meg a cosplay meg mindenféle játékok. Nem nagyon irigyeltem őket, de nagyon jól viselték.

(#43) #65675776 válasza elefant (#42) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet még így is hűvösebb volt bent, mint mondjuk Irakban vagy Afganisztánban... Ha tenyleg jól kiképzett katonák, akkor ez meg sem kottyan nekik, mert ez a munkájuk része. Képesnek kell lenniük alkalmazkodni.

Cifu: Ráadásul ugye kategóriánként külön-külön létezik ugyan az a jelzés.

(#44) aram01


aram01
nagyúr

amikor én a bercsényiben voltam anno azt mondták hogyha jobb bakancsot hozok min a suranó, akkor lehetek benne. egy 10 soros martens(hernyótalpas) és egy 14 soros jettaában (csillagtalpas) nyomtam le az évet. Magyarán ne csodálkozz ha semmi sem egyforma(de szabványos) a magyar hadseregben :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#45) Gusztáv válasza #65675776 (#39) üzenetére


Gusztáv
addikt

Amikor én sorkatona voltam, akkor épp vegyvédelmi felszerelés nem volt. A régit már kivonták, az újból meg gyakorlatilag bemutatóba volt 2 db az egész laktanyában, na ennyit a magyar honvédségről.

Laci

(#46) Kisgépkezelő válasza Cifu (#41) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én úgy tudom, hogy a TypeXY jelöléseket csak a NATO aggatta rá az ázsiai harceszközökre, abból a nyilvánvaló okból kifolyólag, hogy az eredeti nevüket nem nagyon tudná leírni/kimondani/megjegyezni senki.

[ Szerkesztve ]

(#47) #65675776 válasza Kisgépkezelő (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Japánok ebből önjáróak.

(#48) Cifu válasza Kisgépkezelő (#46) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bizonyos szintig, egész pontosan a kínai szárazföldi járműveknél ez igaz. A japán fegyvereknél (ahogy Daa-Raa is említette) azonban nem igaz, ők következetesen maradtak a Type jelölésnél. A kínaiak a hadihajóknál saját maguk szintén ezt a megjelölést használják. Pl.: Type 093 osztályú SSN kínai wiki-n, ennek a NATO elnevezése például 'Shang-osztály'.

Anno egyébként az M**/**** jelölésekkel volt ugyanígy. Nemcsak nálunk (pl. Mannlicher M1895 puska), de a XIX. század végén, XX. század első felében szinte minden európai állam így jelölte a fegyvereit (pl.: francia Lebel M1886 puska, német Mauser M1896 öntöltő pisztoly, amerikai Springfield M1903 puska, stb.).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.