Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) bencze válasza #32839680 (#150) üzenetére


bencze
senior tag

Nem akarok beleszólni a vitátokba de egy szakkifejezés és egy személynév alma és körte, egyébként az idegen személynevek lefordításával egyetértek, megtévesztő. De ha rajtam múlna szinkron sem létezne csak felirat. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#152) Dr. Romano válasza bencze (#151) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha rajtam múlna minden hangalámondásos szinkronnal lenne kiadva orosz felirattal.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#153) bencze válasza Dr. Romano (#152) üzenetére


bencze
senior tag

Azzal nem csak az eredeti színész hangja veszne de nem is értené senki. Minek?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#155) Dr. Romano válasza bencze (#153) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Miért ne, ha már lúd legyen homár!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#156) CyberPunk666 válasza #32839680 (#154) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Meg mondjuk a nyelvük nagyságrendekkel jobban hasonlít a megtanulandó idegennyelvre, mint a mienk.
Logikájában is sok az átfedés, ami a legtöbbet segít, amikor folyékonyan kell beszélni. Az már mellékes, hogy még a szavak fele is minimum hasonló, de sokszor ugyanaz.

Az, hogy egy német-angol-norvég-spanyol... megtanulják egymás nyelvét az nem valami hatalmas teljesítmény.

Egyébként ha egyet értesz, akkor egy darab valami az amit értesz. Ha azt gondolod, hogy helyes amit mond, és azonos véleményen vagy vele, akkor inkább úgy írnám, hogy egyetértesz vele. Ez már nem az általad értett dolgok darabszámára utal, hanem a véleményed egyezőségét fejezi ki.

Amúgy szerintem sem kellene szinkronizálni mindent. Javítaná az olvasás sebességét, a nyelvtanulást, a helyesírást...

(#157) CyberPunk666 válasza bencze (#153) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az irónia és a szarkazmus szavakat lapozd fel a googleban szerintem.

(#158) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ugyan nem vagyok szotyi árus, de nem magokról kéne itt szó legyen?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#161) Dr. Romano válasza #32839680 (#160) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Wow, hát akkor lépek mert ehhez nincs mit hozzáfűznöm, nevezed ahogy jól esik, csak értsük kiről van szó (pl. azért Japánul ne hivatkozz rá: ジョン・フォン・ノイマン :D )

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#162) CyberPunk666 válasza #32839680 (#159) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Amúgy jók az ilyen kimutatások, de Portugáliában Lisszabonban és környékén úgy kellett vadászni az angolul beszélőket (értem én, hogy ez a kimutatás nem mutatja, hogy milyen nyelvet tudnak, de azért na.... nem volt könnyű)

[ Szerkesztve ]

(#163) Sinesol válasza #32839680 (#159) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát az ilyesfajta kimutatásokat nem tudom kik készítik, de vagy nagyon kicsi a minta, vagy fizetett az egész felmérés.

Sokszor voltam Szlovákiában és Németorszagban is, de bármerre is mész ugy kell vadászni embereket, aki beszél valamilyen idegen nyelven. Pl konkrétan Németországban kb 10/7-en semmilyen nyelvet nem beszéltek németen kivül, pedig próbálkoztunk vagy 5-6 nyelven de egyik sem jött be.

A Szlovakia 85% is egész érdekes, mivel kb az egész országot bejártuk már és 10/7-8 semmi idegen nyelv legtöbbször. Bár annyiban jobb a helyzet hogy tásaságunkból többen beszéltek oroszul és megértették egymást a szlovákokal. Gondolom szláv nyelv és hasonló.

(#164) CyberPunk666 válasza Sinesol (#163) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Na meg ki hiszi el, hogy itthon minden harmadik ember beszél idegennyelvet xd
Jó lesz az olyan 10-15% körül is. Talán 20 budapesten.

[ Szerkesztve ]

(#165) Sinesol válasza CyberPunk666 (#164) üzenetére


Sinesol
veterán

Na ja, az meg a másik :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.