Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) antikomcsi válasza #65675776 (#37) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Félre értesz, én nem akartam se bizonyítani, se cáfolni semmit.

(#52) MCGaiwer válasza MongolZ (#49) üzenetére


MCGaiwer
addikt

annyira nem érted ezt...

jelen esetben NINCS VÁD. Az ember egy polgárjogi keresetet nyújtott be, miszerint az amd átvágta őt, és a többi fogyasztót, ezért kártérítést követel. Itt se vád, se rágalom nincs. Az, hogy a keresetet megírják a lapok, az felperes oldaláról irreleváns. Itt max nem adnak igazat neki, és kifizettetik a perköltséget, ennyi.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#53) lenox válasza Abu85 (#48) üzenetére


lenox
veterán

Ez kb. mondatrol mondatra nem igy van, de hat ezt irtam fent is.

[ Szerkesztve ]

(#54) #65675776 válasza lenox (#53) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogy nyolcmagosként viselkedik-e, azt nem komoly probléma bizonyítani. Csak kell egy alkalmazás, ami érdemben kezel ennyi magot, és lefuttatni mind a nyolcféle lehetséges magkonfigurációval. Erre akár egy x264 is megfelel.

(#55) jsk


jsk
senior tag

(#56) #06658560 válasza #65675776 (#54) üzenetére


#06658560
törölt tag

Biztos, hogy ez bizonyítja ezt? Mert akkor az intel termékei a HT miatt dupla annyi magosak, mint amennyi fizikailag van bennük.

(#57) #65675776 válasza #06658560 (#56) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért a skálázódás mértéke sok mindent elárul. Ha Apache-val teszteled, akkor meg az intel procijai még kevesebb magosak is aktív HT-vel, mint anélkül. Arról nem is beszélve, hogy ott maximum HT ONés OFF van. AMD-nél meg kényedre-kedvedre kapcsolgathatod a magokat akár.

Plusz érdekes lenne HT-vel mondjuk páratlan számú magot előállítani.

[ Szerkesztve ]

(#58) Duree válasza jsk (#55) üzenetére


Duree
veterán

Ez számomra hihetelen,komoly felnőt emberek ennyire ráérnek ,hogy ilyenekkel foglalkoznak.Akkor legalább valami hozzáértövel kellene ezt az egészet megnézetni mert így csak az ember lejáratja magát.

duree54

(#59) djculture válasza Abu85 (#48) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem hibázott ez nem kérdés. Mikor két végrehajtó egység erőforrásainak egy része megvan osztva azt nem lehet két külön végre hajtó egységnek tekinteni. Az hogy lehet erre a két összehuzalozott végre hajtó egységre lehet olyan programot is írni ami két külön egységként kezelve fut le a kód az más kérdés. Gyakorlatilag ha nincs erre a felépítésre optimalizálva a végrehajtás akkor megette a fene.

[ Szerkesztve ]

(#60) Abu85 válasza djculture (#59) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És akkor a mai processzorok egymagosak, mert közös a gyorsítótáruk?
De egyébként a Bulldozerben nincsenek megosztva végrehajtók. Ezek dedikáltan hozzá vannak rendelve a szálakhoz. Ez egy tévhit, hogy bármi meg van osztva, csupán van a rendszerben egy olyan ütemezés, amely bizonyos utasítások esetében eléri, hogy kétszer gyorsabban legyenek végrehajtva, ahhoz képest, mintha nem lenne ez az ütemezés. Erre még optimalizálni sem kell. Ez az egész célja és semmi más. Ha kiveszik belőle, akkor az ominózus utasításoknál a sebesség a felére csökken.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#61) #65675776 válasza Abu85 (#60) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az AMD jobban tette volna, ha nem úgy vázolja fel az architektúrát a szélesebb rétegek számára érthető formában, hogy az FPU megosztható a két mag között, hanem úgy, hogy a két mag FPU-ja szükség esetén összevonható. Emiatt van aztán a sok értetlenkedés.

(#62) Abu85 válasza #65675776 (#61) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valójában ezt mondták. Fizikailag persze sosem történik összevonás, de logikailag az egész működés eredménye az, mintha megtörténne, így pár utasítás esetében a feldolgozás sebessége a kétszeresére gyorsul.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#63) #65675776 válasza Abu85 (#62) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a baj, hogy az egyszerűsített blokkdiagramokon úgy van ábrázolva, hogy az FPU teljesen elkülönül az integer magoktól. Szóval így tényleg félreértésre ad okot, még akkor is ha két 128 bites önálló FPU van a közös scheduler alá rajzolva.

(#64) djculture válasza Abu85 (#60) üzenetére


djculture
félisten

Valami korlátozás akkor is van ebben a felépítésben mert 5ghz körül kell hajtani egy szerencsétlen fx8350-et is hogy normális teljesítménye legyen. Ismersz, AMD fan vagyok de ez minden csak nem normális termék. Örülnék ha kukáznák és versenyképes felépítéssel jönnének ki..

[ Szerkesztve ]

(#65) Abu85 válasza djculture (#64) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De ennek semmi köze ahhoz, hogy hány magja van. Egyébként nincs benne olyan irányú korlátozás, hogy a szálak nem kapnak dedikált végrehajtót. Ez egy nyolcmagos termék minden ismert definíció szerint. Nem tudsz olyan helyzetet mondani, amikor nyolcnál kevesebb utasítást hajt végre, ha a program oldali kód tényleg úgy van megírva, hogy eddig legalább skálázódjon.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#66) lezso6 válasza #65675776 (#61) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hát az egyik oldalról nézve két szálhoz egyetlen FPU tartozik, de a másik oldalról nézve egy szál használhatja a modulon belüli másik szál FPU-ját is, ha az épp üresjáratban van. S ehhez nem kell semmi szoftveres trükk, megcsinálja magától.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#67) lezso6 válasza djculture (#64) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem a konkurencia alapján kéne eldönteni, hogy hány magos a processzor. :U

Amúgy ha jól tudom a Zen SMT-vel fog jönni, azaz lesz benne hasonló feature, mint az Intel HT-je, szóval ez a felépítés úgy tűnik tényleg zsákutca.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#68) GeryFlash válasza Egon (#35) üzenetére


GeryFlash
veterán

várj, most nézem az i7 nem is 7 mag csak 4 :Y Engem átvert a Zintel!!!444

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#69) lenox válasza #65675776 (#54) üzenetére


lenox
veterán

De nem az a kerdes, hogy van-e olyan scenario, amikor nyolcmagoskent viselkedik, hanem az, hogy aki megvette az meg lett-e tevesztve.

(#70) #06658560 válasza #65675776 (#57) üzenetére


#06658560
törölt tag

Persze, egyértelmű, viszont univerzálisan nem igazán jó megoldás.

#63: Teljesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#71) nyisziati válasza lenox (#69) üzenetére


nyisziati
veterán

Ha nyolcmagosként működik minden helyzetben, akkor nincs megtévesztve senki.

(#72) MCGaiwer válasza lenox (#69) üzenetére


MCGaiwer
addikt

mintha normál user szempontjából nem lenne teljesen tök mindegy, hogy adott számítási kapacitást 2 - 8 - 3000 maggal éri el... sőt, ha 1 magosként ugyan azt tudja produkálni mint egy párhuzamosított 8as, akkor még jobb is.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#73) lenox válasza nyisziati (#71) üzenetére


lenox
veterán

Hat szerintem meg akkor se biztos, hogy barki meg van tevesztve, ha nem minden helyzetben nem mukodik 8 magoskent, de nem en perlek, meg nem is en vagyok a biro, valami faszsagot biztos kitalaltak, amitol ez atmehet.

#72: Egyetertek, csak ennek nincs koze ehhez a keresethez.

(#74) #65675776 válasza lenox (#73) üzenetére


#65675776
törölt tag

XviD-del tesztelve meg minden proci gyártóját be lehetne perelni.

(#75) Thrawn válasza lenox (#73) üzenetére


Thrawn
félisten

"...valami faszsagot biztos kitalaltak, amitol ez atmehet."
Úgy hívják a pereskedő illetőt, hogy Tony Dickey. Érted. Dickey... ;] :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#76) nalaca000


nalaca000
tag

8 magosak, az hogy a teljesítmény fogyasztás mutatójuk nem a legfényesebb az más kérdés.
Amennyire én tudom itt az fpu-n megy a vita, márpedig a régi processzorokban nem is volt egyáltalán fpu. Akkor azok mag nélküli processzorok.

Más részről egy processzoron belül egyes dolgok meg vannak osztva a magok között pl cache3. Valamennyi mag használja...

Mondjuk szívesen venném ha egy tényleg hozzáértő személy pontosan elmagyarázná, hogy egy magnak pontosan mit is kell tartalmaznia, milyen funkciókat kell tudnia ellátnia, hogy megfeleljen a mag általános értelemben vett definíciójának.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#77) Šolaire


Šolaire
veterán

Nekem a win10 8 magnak írja mondjuk mikor vettem rendesen utánaolvastam a procinak. Szerintem a fórumon is így vagyunk hogyha veszünk valamit tájékozódunk rendesen. Aki meg laikus azt szerintem meg konkrétan nem érdekli hogyan épül fel a 8 mag. Ez csak az én véleményem mint fx tulaj.

“Praise The Sun” \[T]/

(#78) tailor74


tailor74
őstag

Emberünk részéről ez "egyéb időt rabló tevékenység" :D . Szerintem ő is tisztában van pontosan a helyzettel, csak szeretne egy kis extra pénzt.. :N

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#79) lenox válasza #65675776 (#74) üzenetére


lenox
veterán

Xvid nelkul is be lehet barkit perelni, max elbukod. Nyilvan amugy olyan merulhet fel, hogy elotte is adtak ki procit, es az elso 4 szalig ugyanugy skalazodik, mint azok, de felette meg mar nem, vagy nem tudom, mit gondolnak pontosan, majd eloadjak.

(#80) Sinesol


Sinesol
veterán

Mondjuk az Nvidia GTX 970-nek is 4gb memóriája van, mégis elmarasztalták őket.
Tehát a precedens adott.
Több mint valószínű, hogy rájuk vernek egy szép kis büntetést.

[ Szerkesztve ]

(#81) Geller72


Geller72
veterán

Én holnap perelek az egy terrás vinyómért..:P.

(#82) #65675776 válasza Geller72 (#81) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert mi a problémád a földdel?

lenox: A programozástechnikai korlátok miatt bármilyen processzor gyártóját be lehetne perelni. Ami AMD-n nem fut nyolc magon, mert nem tud négynél több magot használni az alkalmzás, az nem fog i7-5960X-en sem.

(#83) kissthomas válasza antikomcsi (#33) üzenetére


kissthomas
csendes tag

Akit érdekel a magyarázattal ellátot die:
DIE

Ez alapján kitalálhatjátok mi-micsoda, és az előzőleg linkelt képen, pedig jól lászik, hogy a modulok túl szimmetrikusak, így valószínűsíthető, hogy minden modul 2 mag, csupan minimális a közös eszköztáruk, ami mint kiderült csak az FPU bizonyos speciális feldolgozóit érinti, nem is a teljes lebegőpontos rendszert... :)

[ Szerkesztve ]

ThomaS

(#84) MCGaiwer válasza kissthomas (#83) üzenetére


MCGaiwer
addikt

amennyire laikus vagyok (előző képen az L2-t néztem magnak lol) nekem egyáltalán nem tűnik szimmetrikusnak :)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#85) #06658560 válasza kissthomas (#83) üzenetére


#06658560
törölt tag

Logikailag inkább lehetne úgy definiálni, hogy mi mennyi, azt kellene keresni, mennyi olyan egység van, amit letiltva a többi teljes értékűen működik.

(#86) Thunderzolee

Index szalagcím. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#87) hibavissza


hibavissza
veterán

A bíró két perc alatt elhajtja. Nem lehet bebizonyítani a kárt, mivel az ár-teljesítmény mutatóik nagyjából azonosak. Az egyik fehérebbre mos a másik olcsóbb és nem habzik annyira. :D

[ Szerkesztve ]

(#88) #06658560 válasza hibavissza (#87) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem biztos. A VW tulajokat sem érte eddig kár, mert a teszt során csalt a szoftver, sőt, akár nyerhettek is vele, mégis kártérítést fognak kapni. Meg kell várni a végét!

(#89) bencze


bencze
senior tag

Kíváncsi leszek mi lesz ebből, de számomra nem tűnik annyira egyértelműnek mint amennyire ez a poszt állítja.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#90) SylverR válasza bencze (#89) üzenetére


SylverR
senior tag

Gyanús nekem, hogy egyszerű hírverés az AMD számára. Beindult az új PR az AMD-éknél. ;] :P

Nem!

(#91) Rive


Rive
veterán

Meg miér' süt a forró tea. Meg miér' nem lehet a macskát mikróban szárítani. Meg effélék :U
Fa*sság.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#92) DoxaM válasza MCGaiwer (#40) üzenetére


DoxaM
aktív tag

10 millió jogtudós hazája yeah.

beperelheti simán jóhírnév, hamis állításért, stb, így , h kikerül sajtóba. ráadásul kis túlzással azért amiért akarja, nem kell erőlködni ;)

[ Szerkesztve ]

(#93) #06658560 válasza DoxaM (#92) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ahhoz, hogy a sajtó megírja, mi köze a pert kezdeményezőnek?

(#94) Reggie0 válasza DoxaM (#92) üzenetére


Reggie0
félisten

te vagy a legnagyobb tudos :))

(#95) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Itt nem a magok számával van a gond, hanem azzal a tényel, hogy az AMD 8 magosnak titulált CPU-ja nem veszi fel a versenyt az Intel 4 magos CPU-jával sem!
Ergó a vásárló tévesen hiheti azt, hogy neki kell a 8 mag mert több párhuzamos feladatott akar adni a gépének, de valós helyzetben ez a 8 mag semmivel sem jobb mint az Intel 4 mag + Hyper-Thread-je.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#96) SylverR válasza Feruendios (#95) üzenetére


SylverR
senior tag

Téves. Ha 8 szálon akarsz dolgozni, a 8 mindig is jobb lesz mint a 4+ht. Legalábbis ha az FX-t vetjük össze a Sandy/Ivy-vel.

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#97) Geller72 válasza #06658560 (#88) üzenetére


Geller72
veterán

Az annyiban más, hogy sokan csak azért vettek bluemotion modelleket (és a spanyolok még lóvét is tettek ebbe a vw-nél) mert környezet barátabbak, mint más autók, ezzel szemben nagyon nem, hanem sőt..[akár 40x több károsanyag kibocsátás..etc]. Míg nálunk azért vesznek, vagy vennének (ha olcsóbb lenne) hibrid autókat, mert olcsóbb a fenntartásuk, addig más országokban lehet, hogy csak azért, mert kevesebb a káros anyag kibocsátásuk, esetleg, városban, vagy dugóban araszolva nem használnak belsőégésű motort. Például. És ha ezt nézzük, akkor igen is szerződést szegett a vw a vevőkkel szemben. :K Ha a jelen esetben a felperes bizonyítani tudja, hogy konkrét kár érte, vagy megvezették, akkor a vád megáll. Gondolom, előtte azért a faszinger nem egy szaktanácsot meghallgatott és pontosan tudja, hogy van e és ha igen, akkor mennyi esélye arra nézve, hogy ügy legyen a dologból és akár peren kívül, de hatalmas lóvéval megegyezzenek. Várjuk ki a végét. Sok olyan dologból lett ügy, amit errefelé kiröhögnénk.

(#98) #06658560 válasza Geller72 (#97) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csakhogy a VW esetében nem a Bluemotion modellekkel van a gond, s a valóságban nem változott semmi a motort tekintve.

(#99) Joachim21


Joachim21
senior tag

Csodálkozom, hogy csak most jutott ez a dolog idáig az USA-ban. Mindenki tudja, hogy sem a HT, sem az AMD megoldása nem egyenértékű 2 különálló processzor maggal. A különbség csak annyi, hogy az intel 4mag/8szál-ként adja el, az AMD meg ráírja, hogy 8 magos, holott 4 modul részben duplikált részekkel.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#100) Geller72 válasza #06658560 (#98) üzenetére


Geller72
veterán

Nem CSAk a Bluemotion modellekkel. De nem is ezen van a hangsúly. Hanem azon, amit írtam. Hogy valaki állít valamit és az nem igaz, vagy nem úgy igaz, ahogy azt más értelmezi. Pontosan ezekből a kétértelmű dolgokból szoktak a komoly perek lenni... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.