Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kristof93 válasza hugo chávez (#50) üzenetére


Kristof93
senior tag

PC-n sajnos az ar a donto tenyezo, nem a fejlettebb lehetosegek. Ezert lesz a dx12 a nyero szerintem.

En tobb svogi jatekot is tudok neked mutatni: The Tomorrow Children ps4-en es tobb cryengine jatek/demo (Baron Haussmann, Miscreated legujabb verzioja)

[ Szerkesztve ]

(#52) hugo chávez válasza Kristof93 (#51) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

A pénzkeretes résznél arra gondoltam, hogy amelyik játékot hozzák DX12-re, azt DX11-re már fogják, ha nem akarnak/tudnak erre külön költeni. Vagy kiadnak valami összecsapott DX11-es verziót és kész.
A nem PC-exkluzív játékoknál meg amúgy is a konzolok az elsődleges piac, mert onnan jön a több bevétel, tehát a kiadó arra fog több pénzt szánni.

Vulkan vs. DX12 témában én úgy vélem, hogy kezdetben, vagyis mostantól úgy másfél, két éven belül DX12-re fog jóval több játék jönni PC-n. De onnantól simán felzárkózhat a Vulkan is.

Szerintem nem olvastad a topikot. [link]
Szóval a kolléga szerint már 2010-től létezik PC-s játék (nem demó!), ami voxel cone tracinget használ. Na erre szeretnénk látni egy linkecskét, vagy valamit tőle.

A Miscreated-nél játszható pályán is alkalmazzák már, vagy ott is csak demó?

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#53) Angel1981 válasza berVi (#11) üzenetére


Angel1981
veterán

Találó! :DD

Hát igen, talán nem lenne "szüksége" a Valvénak ilyen "szakemberi nyilatkozatokra", ha folytatnák azt, ami naggyá tette őket, és ezzel lennének a hírekben folyamatosan; HL, TF, L4D, Portal, stb. :P

(#54) kikikirly


kikikirly
senior tag

Eredetileg nem arról volt szó,hogy a hardveres kihasználtságot felhozza a konzolok szintjére(vagy majdnem egy szintre)?Pc-s hardverek jóval erősebbek mint a konzolok,szóval ugyanakkora vagy hasonló kihasználtság mellett micsoda különbségek lehetnének grafikában...Ég és füld.Most úgy néz ki hogy ez a DX12-ben nem valósult meg mert az Xbox one is az MS-é. :W

(#55) huskydog17 válasza hugo chávez (#50) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Köszi! :R

Akkor lényegében a memóriahasználat lesz sokkal jobb WDDM 2.0 mellett. Ez amúgy kizárólag a low-level API-t használó játékokban lesz/van így, vagy általánosan maga a Windows 10 is kevesebb memóriát kér akkor is, ha a munkaasztalon kattintgatunk?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#56) CPT.Pirk válasza joysefke (#45) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tőled csak negatív hozzászólásokra emlékszem a PH! történetéből. :)

Lényegében hugo chávez a két hozzászólásában jól összefoglalta azt, amit én is gondolok ezekről a kérdésekről.

Kristof93: a Unity az nagyon ott van. Van egy Unity-s játékom, még a több asztal közötti futó játék áthelyezést is támogatja Linux alatt, pedig nem is a legújabb Unityra épült a játék, hanem a 4. valamelyikre. Ez az engine a portolás példája lehetne.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57) Peat;)


Peat;)
veterán

Ez a win téma nagyon túl van pörögve, ott az upgrade lehetőség, nagyon nyomják a win 10-et és az eddigi adatok alapján ez működik is, senki nem fog semmi mással vesződni szerintem. Semmi értelme gazdaságilag, a steam is ugrálhat, pont mint a steam os-nél, mire jutott vele...

(#58) Jack@l válasza hugo chávez (#50) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha leírod még ötször ugyanazt a hülyeséget, attól még hülyeség marad. Két év múlva rájössz, amikor még mindig elvétve találsz (vagy sehol) only vulkános játékot.
Ki kéne hőzni a fejed a homokból és látni mennyire szivatnak.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#60) exedoc


exedoc
senior tag

Szerintem több DX12-es játék fog jönni mint Vulkan-os. MS keze azért sok helyre elér, elég csak pl. Microsoft-Epic Gamesre gondolni, ahol is elég szoros kapcsolat van már az első Gears of War óta. Gondolok ilyenre, hogy a GOW licensz már Microsoft kézbe van, és hogy hogy nem a Microsoft csinál DX12-t az Unreal motorhoz, és az U Engine azért a játékiparban elég népszerű mostanság. Később pedig az Epic implementálja ezt, tehát itt már garantált a DX12. Hány játék is jön majd UE4-el? Sőt lassan UE5-el?

[ Szerkesztve ]

(#61) MASSlag válasza exedoc (#60) üzenetére


MASSlag
tag

Pont az Epic az, aki inkább fontolóra veheti a Vulcant, mivel nagyon nyitnak a mobil piac felé, az MS-től amúgy sem nagyon függenek. Nem hinném, hogy a PC-piac döntené el. Szerintem akkor tud nyerni a Vulcan, ha képes a mobil piacon értékelhetőt tud felmutatni, ott kb. senkit nem érdekel a HLSL, a Metal sem támogatja, az MS meg elég marginális szereplő. A nagy cégek (EA, Ubisoft) saját belső motorokat fejlesztenek, amiket aztán minden platformon használnak, nekik szerintem jobb a Vulcan, és az SPIR-V is hoz annyit amennyit belefektetnek. Annak örülnék a legjobban, fele-fele arányban osztoznának a piacon és senki sem tudna ráülni a fejlesztésre.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#62) b. válasza CPT.Pirk (#39) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom, próbáltad e a Win 10-t már. Én Win 7 ről váltottam át. Észre sem vettem a váltást, mindent profin ugyan ott találok és úgy lehet kezelni.mint a Win 7-et. Tökéletes frissítés volt, örülök neki. Nekem a win 8 kimaradt,. Kipróbáltam , nem jött be számomra.. Szóval ha valaki azért nem akar váltani win 7 ről mert csak, az vessen magára. Én játszok, szeretném a dx 12 előnyeit és a közös áruházat is majd használni. A felület a Win 7 hez szokott felhasználóknak nem okoz semmiféle átállási nehézséget, szinte ugyan az.

#56:
pedig minden egyes pontja a hozzászólásának igaz volt szerintem és egyetértek vele. Én is így gondolom ezeket a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#63) CPT.Pirk válasza b. (#62) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, persze. Frissen telepített Win10-es gépet hoztak be a céghez, hogy nézzük meg a fejlesztési dolgainkat, működnek-e rajta. A többség ment, de akadt olyan ami a 8.1-en még ment, itt meg már nem. Végül olyan dologba is belefutottunk, hogy az Edge böngésző egyszer csak nem indult el többet, akárhogy próbáltuk.
Ezek után arra jutottam, hogy nem is tetszik, nem is olyan stabil mint aminek lenni kellene, jó lesz ez majd valami service pack után is.
A magam részéről Win7 után egy asztali környezetre vágyok, az pedig a KDE.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#64) b. válasza CPT.Pirk (#63) üzenetére


b.
félisten

Ne keverjük ide a céges felhasználást és a speciális szoftvereket és a játékra, Dx 12 re vonatkozó felhasználást. Otthon, játékra atomstabil nálam, minden gond nélkül játszok ugyan azon játékokkal, mint win 7 alatt. Edge meg felejtős, mint ahogy az Explorer is volt , kipróbáltam,semmi extra. Firefox Gugli rulez.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#65) CPT.Pirk válasza b. (#64) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, Firefox rulz, de attól még az Edge az egyik reklámarca a dolognak, így elég ciki... Ha ezektől eltekintünk, mint írtam, nem tetszik. Ennyi. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#66) b. válasza CPT.Pirk (#65) üzenetére


b.
félisten

Elfogadom, nincs ezzel semmi baj. csak azt nem értem mi nem tetszhet egy felhasználónak, -aki win 7-et használ, -ebben. mert hogy külsőre szinte ugyan az , egy két apróságtól eltekintve.
Persze a hetessel szemben ez kap támogatást és hát ugye dx 12. Tehát aki játszik rendszeresen új játékokkal, annak nincs mit veszítenie ha frissít 10 re, Ez az egész a magyarázat arra, amiből kiindult az egész, hogy nem vált mindenki aki játszik 10 re. Igazából azért nem vált " mert csak". Vessen magára, vess magadra :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#67) BiP válasza b. (#66) üzenetére


BiP
nagyúr

Win7 meg a Win10 külsőre szinte ugyanaz? Ezt ugye nem gondolod komolyan.
Én szeretem a Win10-et (főleg mert kb. a Win7 és Win8/8.1 előnyős összegyúrásaként tekinthetünk rá), de ha 1 dolgot kéne megneveznem, mi az, amit nem hozott át a Win7-ből, az pont a kinézet, ami szerintem a Windowsok történelme során pont a Win7-ben sikerült a legjobban. Na, ez maradt ki.

[ Szerkesztve ]

(#68) arty válasza BiP (#67) üzenetére


arty
veterán

win7ből mit vett át? ugye nem a mai napig meglevő, lustaságból át nem irt control panelekre gondolsz? :D

okádék a w10. restriktiv, adattolvaj, ótvarul néz ki (inkonzisztensz moslék: van benne a win7ből is még, van ami totál modernUIs, van ami meg kéthelyen ottvan, kétféleképpen), nem testreszabható.

(én most csak a külcsínre értem. belsőre a w10 szvsz egy tákolt, bugos w8 + sok-sok-sok marketing + dx12 :D költői tulzással, persze...)

(#62) b. - a közös áruházra miért vágysz? szeretsz drágán vásárolni? :D

---

vulkánnak drukkolok, de szerintem sok esélye nincs .... :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#69) b. válasza BiP (#67) üzenetére


b.
félisten

Semmiféle változást nem kell benne látni. control panel kilőve ,mindent ugyan ott találok és ugyan úgy, ahogy megszoktam Win 7 alatt. Még a témám is ugyan az. És igen komolyan gondoltam, mivel ezt használom nap mint nap
Jól összegyúrták a win 7 és win 8 tulajdonságait. Nekem külső is tetszik , bár nagy változást nem látok benne, mert nem buherálom nap mint nap, mint ahogy a Win 7 et sem annak idején.feltelepítettem,. start menüt hagyományosra állítottam, majd feldobtam a témámat és ennyi. Észre sem veszem a változást a hétköznapokon.

Arty (#68):

Ezeket úgy írod le, mintha az egy másik gyártó által használt oprendszert loptak volna el. Még jó hogy van benne win 7 és win 8 is, hisz ugyan azon operációs rendszerről van szó.,csak frissített verzióban.
A véleményed teljen szubjektív, sokan nem így gondolják. Próbálnak megfelelni több platformnak , hisz az userek bizonyos százaléka sírt a csempe felület miatt, míg mások meg a csempéért, persze közben szeretnének egy azonos felületet minden platformon, (telefon , xbox, Pc.)
Nehéz feladat ez, maradéktalanul nem lehet megfelelni mindennek, valamelyik platform biztos sérülni fog. Szerintem jól megoldották a feladatot. Aki játszani akar , annak nem fog gondot okozni a váltás, aki meg nem annak ott van a win 7 vagy 8 ami továbbra is teljesen jól használható rendszerek.
Az áruházat főleg xbox onen-n várom, novemberben jön rá a Win 10 ,addigra meg akartam ismerni már PC-n. ( na meg a Fable legend nagyon várós)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70) arty válasza b. (#69) üzenetére


arty
veterán

azt mondod jó, amikor a klasszik win7 felületen az egyik tüzfalbeállítás "metrósan" jön elő?
vagy amikor a notepad régi, a calculator uj?
vagy amikor az edgeben az egyik menü uj dizájnos, a másik régi?

aki szerint ez oké, annak izlésficama van. ocsmány, inkonzisztens hulladék.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#71) hugo chávez válasza hugo chávez (#52) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Kimaradt egy "nem"... Helyesen: A pénzkeretes résznél arra gondoltam, hogy amelyik játékot hozzák DX12-re, azt DX11-re már nem fogják, ha nem akarnak/tudnak erre külön költeni.

#55) huskydog17:

Kevesebb videomemória-terület (videokártya esetén a kártyán lévő memóriából, IGP esetén meg a rendszermemória erre a célra lefoglalt részéből) kell majd adott feladathoz és emellett csökken a processzor terhelése.
A Windows grafikus felületének megjelenítése nem sok memóriába kerül, szóval ott nem igazán lenne érezhető a hatás. Ez inkább a komoly grafikai terhelést okozó programoknál lesz majd jelentős, ha azok támogatnak low level API-t.

(#58) Jack@l:

Na ne fárassz! Szerintem csak tényeket írtam, meg egy saját véleményt a jövőre nézve, amit az általam ismert tények alapján alakítottam ki. Ebben mégis mi a hülyeség? És pontosítok, mert lehet, hogy félreértettél: Nem "only Vulkan-"ra gondoltam a felzárkózással, hanem arra, hogy kb. hasonló mennyiségű játék fogja PC-n támogatni a Vulkant, mint amennyi a DX12-t. Ebben benne vannak azok is, amik mindkettőt támogatják.

De amúgy inkább A JÁTÉKOT linkeld már! Mert még a végén azt fogom hinni, hogy csak kamuztál... :(

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#72) Jack@l válasza hugo chávez (#71) üzenetére


Jack@l
veterán

10-15%-nyi játék fogja trámogatni max az elkövetkezendő pár évben. Ugyanúgy jár mint az opengl anno. (mert az is)
Utánakerestem. Pc-n alig használták a gagyi cone tracinget teljes megjelenítésre, ellenben jobb minőségű raytracing variánsokat sokkal többen. Szintén nem linkelem be, keresed meg őket te is...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#73) kikikirly válasza b. (#66) üzenetére


kikikirly
senior tag

Tipikus amit sokan csinálnak.Win 8-nál is micsoda hiszti volt,hogy hú de szar,és bizony igazuk is volt.Az tabletra való nem PC-re.Kijött 8.1 ma napig sokan fikázzák.Pedig teljesen jó kis oprendszer volt már hozzá szerencsém,egy gondom van vele sok régebbi játék nem indul el rajta,olyanok amik Win7-en simán mentek.Emlékszem mikor még Win XP volt a gépemen,(gyenge hardver miatt nem váltottam)és olvastam win 7 és win 8.1 összehasonító cikkeket,és jött mindenki azzal hogy 8-ban nincsen Aero,megmondom őszintén fogalmam se volt hogy az meg micsoda,csak annyi jött le a cikkből hogy valami felület ami jól néz ki vagyis szebb a win7 mint a 8.Most Win 7 van a gépemen Aeroval együtt,és kúrvára leszarom szívesen váltanék Win8-ra ha a régi játékok is mennének rajta.Win 8.1 nek modernebb a kinézete szép csak más értelemben szép.Más szempontból pedig szinte ugyanaz,semmi olyan különbség nincs ami indokolná azt amit B. feltett kérdésként.Most fogok váltani Win 10-re a DX12 miatt,de nem félek tőle hogy hú de rossz lesz.Igazából tört a win7-em van megveszem a win8 frissítek vagy egyből win 10-et veszek,ez az egyetlen oka.Még senkitől nem hallottam rendes érvet arról hogy miért rosszabb a win8 a win7-nél,csak ilyen érzelmi fröcsögéseket amik nem többek értelmetlen emberi baromságoknál. 2013 Simcity indulása: kb 3 napig voltak rosszak a szerók mégis sokan 2 hét múlva is azért szidták a játékot ami már rég nem létező probléma volt,emlékszem még egy tesztben is felrótták a játéknak.Ilyen érzelmi ömlengésekre gondolok,az emberek szeretnek túlozni és ha ez még nem volna elég rinyálni is.Na amikor ez a 2 dolog találkozik akkor fordulnak elő ilyen szituációk,amik teljes mértékben nélkülözik a tényeket.

(#74) arty válasza kikikirly (#73) üzenetére


arty
veterán

"csak ilyen érzelmi fröcsögéseket amik nem többek értelmetlen emberi baromságoknál. 2013 Simcity indulása: kb 3 napig voltak rosszak a szerók mégis sokan 2 hét múlva is azért szidták a játékot ami már rég nem létező probléma volt,emlékszem még egy tesztben is felrótták a játéknak.Ilyen érzelmi ömlengésekre gondolok,az emberek szeretnek túlozni és ha ez még nem volna elég rinyálni is.Na amikor ez a 2 dolog találkozik akkor fordulnak elő ilyen szituációk,amik teljes mértékben nélkülözik a tényeket."

veszélyesen fogalmatlan vagy sajnos :( mondhatnám, hogy az érzelmi fröcsögésedtől alig látni objektiv megállapítást ....

ÉN (veled ellentétben!) használom a win10-et és mivel korábban használtam sokáig korábbi windowsokat, van összehasonlítási alapom. win7 alatt volt egy egységes design, ami MINDENHOl visszaköszönt - win10 alatt 3 windows beállítási felülete van összeokádva - hogy néz már ki? Emellett rengeteg testreszabási lehetőséget elvettek, ami még a win8 alatt is megvolt (ablakok keretének színéhez theme hack kell?!) és kaptunk egy atombéna startmenüt, amivel a "miértnincsstartmenü"-s fanyalgók száját akarták betömni. Az igénytelenebbje el is kussol(t), aki meg használt mondjuk valami jobb(!) free alternatívát, az most is húzza a száját. Pl nem tudom kitenni a startmenübe a notepadot - mi az uristenért nem?! (ha én vagyok béna, akkor is a win a szar, mert egyáltalán nem intuitiv - eddig legalább ez nem volt gond, odahuztad és KÉSZ). De a szervezése is hulladék, persze erőltetni kell a metrós szemetet.... érthető... tableten vagyunk.... janem. (még nagyobb élmény ugyanez windows server 2012/r2-n ...)

W10 lassan indul. Sokkal többet kell várnom, mint a w8 esetén. SSD-m van, nem vagyok hozzászokva a több másodperces várakozásra a loginnál.

Autopecsel, reboottal zaklat.
Autodriverinstallál, zaklat. Kilőni macera.
Bugos. Az intézője totál baromságokat mutat, ha a baloldalon elkezdesz tevkenykedni (quick access, folders, átirányítások - ráadásul itt is van funkcióvesztés!!).

A 2013-as simcity volt akinél hetekig nem ment. Olyannyira hulladék volt, hogy az EA ingyen játékokat adott kártérítésként. Megint nagyon képben vagy ... egy teszt nem reklám, hogy csak dícsérjen egy játékot és a hibákat ne említse. Mondhatnám, egy teszt nem érzelmi ömlengés kellene legyen.

Sajnos a hozzászólásodban tényt nem találtam, pedig nagy mellénnyel hivatkozol rájuk a végén...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#75) b. válasza arty (#70) üzenetére


b.
félisten

Aki Edget használ meg gyári tűzfalat az meg is érdemli. Én Nodot használok ezen is és Win 7 en is azt használtam, ergo nincs különbség. kalkulátor LOL.Ezt most viccnek szántad ugye?Notepad pedig jó hogy régi, tökéletes döntés.
Egyéni ízlésen vitatkozni meg a legnagyobb baromság. jó hogy nem azt mondod , hogy akinek tetszik a Win 10 az ízlesficamos beteg ember. Gondolkozz el egy kicsit, mert kb én is ezt gondolom rólad ilyen gyerekes vélemény alapján.
A #74 -es hozzászólásod meg úgy hülyeség ahogy van , nincs is kedvem vele tovább foglalkozni és egysével megcáfolni, mert fáradt vagyok, amúgy is egy teljesen más topikba való, de ezeknek a dolgoknak a nagy része nem igaz és megoldható, csak egy kis utánajárás kellene, amire ha nem veszed a fáradtságot, akkor meg ne sírj itt, főleg ne ilyen alpári stílusban ahogy nyilatkozol. Mindenki megértette, hogy neked nem jön be, nekem sokkal jobban bejön mint a win 7 és nem, nincs ízlésficamom, szerencsére csak mások vagyunk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#76) b. válasza arty (#74) üzenetére


b.
félisten

Notepad kihelyezése 3 kattintás volt. Jobb egér gomb kihelyezés asztalra majd ott jobb egérgomb rögzítés startmenün. 12 éves fiam alapból megcsinálta , minden utána olvasás nélkül.

Ablak keret.:[link]
Amúgy az új Theme packok már alapból úgy vannak megcsinálva, hogy f változtatják az ablak színét az új buildban.

Jön az Aero felület is, még jobban hasonlítani fog a Win 7 re.[link]
Egyébként nem hivatalos már van sok, aero felület is elérhető.

Win 10 widgeteka a 'la Windows 7:[link]
Akinek kella sok kamu dolog megtalálja rá, akinek meg stabil megbízható és friss oprendszer kell annak meg jó így ahogy van.

Az hogy te behánysz a startmenütől egy dolog, szerintem meg tök baró döntés volt és sokkal szebb,modernebb mint a régi.
Rohadtul nem érdekel az ízlésed, sem az hogy neked nem tetszik ,mert nem érdekel, de az hogy neked nem tetszik és másnak meg igen az nem az oprendszer hibája, hanem egyszerű ízlésbeli eltérés, ami nem feltétlenül azt jelenti hogy te beteg ember vagy, mint ahogy azt gondolod te másokról.
Részemről off.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#77) BiP válasza b. (#76) üzenetére


BiP
nagyúr

Ablak keret: Pont erről beszélt. Hogy hekkelni kell, meg egyéni téma, hogy legyen egyáltalán. (Amúgy a legújabb Insider buildben van opció a színes fejlécre, de az is gagyibb, mint a hekkelt).

Notepad: Megoldható, nem is túl bonyolult (én is rájöttem, hogy így lehet), de azért mégiscsak plusz lépéssel kell trükközni, mert direktben nem megy.

Aero felület: Ez egy februári cikk, az akkori Technical Previewban érkező átlátszó start menü alapján álmodozva. Azóta sincs semmi Aero-ra utaló jel. Szóval felejtős.

Írod, hogy több Win7-es aero téma is van. Én 1 db-ot találtam, ami jól működik. Nem többet.
(sokat találtam, ami W7 aero akar lenni, névleg legalábbis, és korábbi buildben talán még valamennyire működött is, de az RTM-ben és későbbiekben már nem, vagy nagyon suta az egész).
Átlátszó Glass felületet csinálni pedig szintén csak 1db program tud, nem több. (az én ismereteim alapján).
Szóval annyira azért nincs elárasztva a net ilyenekkel. De persze a lényeg, hogy megoldható.
Együtt kombinálva a kettőt, megtoldva egy Startmenü programmal egész jó eredményt lehet kihozni.
(8.1 alá viszont már tökéletesen visszaadható az eredeti Win7-es Aero Glass kinézet.)

Start Menü: szerintem is teljesen jó a start menü. Én mondjuk kivettem az összes csempét, alap menüm van, de azzal nincs bajom, szerintem jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#78) schawo válasza arty (#74) üzenetére


schawo
titán

Lassan? Valami nálad nagyon el van cseszve, ssd-n is sokkal gyorsabban indul a 10 mint a 7 vagy 8. Én párhuzamosan használom őket, azonnali összehasonlításom van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79) arty válasza b. (#75) üzenetére


arty
veterán

"Aki Edget használ meg gyári tűzfalat az meg is érdemli.Én Nodot használok ezen is és Win 7 en is azt használtam, ergo nincs különbség."

Csak megnéztem, chrome+bitdefenderem van.

"kalkulátor LOL.Ezt most viccnek szántad ugye?Notepad pedig jó hogy régi, tökéletes döntés."

A példa kedvéért írtam, az inkonzisztenciára.
Az új kalkulátor amugy lassan indul a régihez képest. Tipikus "metrós" sz*r.

"Egyéni ízlésen vitatkozni meg a legnagyobb baromság. jó hogy nem azt mondod , hogy akinek tetszik a Win 10 az ízlesficamos beteg ember. Gondolkozz el egy kicsit, mert kb én is ezt gondolom rólad ilyen gyerekes vélemény alapján."

Nincs azzal gond, ha valakinek megfelel az egyik helyen ilyen, másik helyen olyan OS kinézet. De fogadja el, hogy ez a szépérzékkel megáldott embereknek nem tetszik, rossz érzés használni.

"Notepad kihelyezése 3 kattintás volt. Jobb egér gomb kihelyezés asztalra majd ott jobb egérgomb rögzítés startmenün. 12 éves fiam alapból megcsinálta , minden utána olvasás nélkül."

Írtam, hogy nem intuitív. Eddig drag and droppal működött. Visszalépés.

"Ablak keret.:[link]
Amúgy az új Theme packok már alapból úgy vannak megcsinálva, hogy f változtatják az ablak színét az új buildban."

Írtam, hogy hekkelős. Eddig nem volt az. Visszalépés.

"Jön az Aero felület is, még jobban hasonlítani fog a Win 7 re.[link]
Egyébként nem hivatalos már van sok, aero felület is elérhető."

Tehát most nincs, pláne nem beépített. Visszalépés.

"Win 10 widgeteka a 'la Windows 7:[link]"

Ez spec nemérdekel.

"Akinek kella sok kamu dolog megtalálja rá, akinek meg stabil megbízható és friss oprendszer kell annak meg jó így ahogy van."

Nekem együtt kell, mind. Stabilnak a w7-8 is stabil volt.

"Az hogy te behánysz a startmenütől egy dolog, szerintem meg tök baró döntés volt és sokkal szebb,modernebb mint a régi."

Csak funkcionalitásban gyengébb.
Kevesebb fér ki, több görgetés, nagyobb távok az egérrel, stb.

"Rohadtul nem érdekel az ízlésed, sem az hogy neked nem tetszik ,mert nem érdekel, de az hogy neked nem tetszik és másnak meg igen az nem az oprendszer hibája, hanem egyszerű ízlésbeli eltérés, ami nem feltétlenül azt jelenti hogy te beteg ember vagy, mint ahogy azt gondolod te másokról."

Továbbra sem izlésbéli gondok vannak, hanem megszokott funkcionalitásvesztésen esett át a win(10).

---
(#78) schawo

"Lassan? Valami nálad nagyon el van cseszve, ssd-n is sokkal gyorsabban indul a 10 mint a 7 vagy 8. Én párhuzamosan használom őket, azonnali összehasonlításom van."

Ez milyen kényelmes, "nálad valami el van cseszve". Mi?
Másfél éves w8 installt váltott és láthatóan nehézkesebben bootol be. És nem csak nálam, netszerte kimérték, hogy lassabb.

Párhuzamos összehasonlítás: cserélgeted az imagét UGYAN AZON az ssd-n? ;)

Ha nem lenne kötelező a DX12 miatt a 10es, nem is lenne itt miről vitázni.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80) Chrys_ válasza schawo (#78) üzenetére


Chrys_
addikt

Nálam is gyorsabb a W10 boot, mint a W8.1 volt, pedig rohadt sok program töltődik be. Ugyanazon az SSD-n. Ez nála user error lesz, bár szerintem nem fogja beismerni.

(#81) kikikirly válasza arty (#74) üzenetére


kikikirly
senior tag

Win 10-ről nem bszéltem,arról nincs tapasztalatom,csupán annyit írtam hogy nem félek tőle.Nekem ment rendesen a Simcity,de nem csak nekem hanem Uplayes imserőseimnek is.Oké,ettől még előfordulhat ohgy sokaknak nem ment,ebben igazat adok neked.Windowsra visszatérve,te is csak a 10-re tértél ki én pedig a 7-et hasonmlítottam össze a 8.1-el.

[ Szerkesztve ]

(#82) arty válasza Chrys_ (#80) üzenetére


arty
veterán

jaja, az ssdm lassu részére helyeztem a w10 telepités után bizonyos fájlokat :W

amikor nincs más érv, akkor jön a "juzer error"...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#83) kikikirly válasza arty (#82) üzenetére


kikikirly
senior tag

Aero:tényleg jól néz ki,de azért meg lehet lenni nélküle,persze jó lenne ha lenne, sajnos,vagy nem sajnos de nincs.Számomra 20.rangú kérdés az aero megléte,szerintem így is jól néz ki a win10.Inkább legyen gyors és megbízható a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#84) attila9988 válasza Peat;) (#57) üzenetére


attila9988
őstag

a steam is ugrálhat, pont mint a steam os-nél, mire jutott vele...

Arra hogy egy újabb platformot is támogat a meglévő mellett?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#85) Jack@l válasza arty (#82) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha 8.1-ről upgradeltél és nem tiszta telepítés volt, akkor azért szar. (format c és tiszta install)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#86) Chrys_ válasza Jack@l (#85) üzenetére


Chrys_
addikt

ami megintcsak user error...

(#87) arty válasza Chrys_ (#86) üzenetére


arty
veterán

... amiről ugye fogalmad sincs, hogy csináltam-e, de már juzererrorozol :)

tiszta telepítés lett, mert az upgradekor kaptam egy "Something has happened." errort.
ami NYILVÁN megint csak az én hibám volt ... :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#88) attila9988 válasza Chrys_ (#86) üzenetére


attila9988
őstag

Nem tudom, hogy hány gépen próbáltad, de ezzel a windows 10 -el annyi baj van, hogy még bétának is kevés lenne... Upgrade után mindenféle bajai vannak, amit aztán vagy meg lehet oldani, vagy nem... Volt pl olyan, hogy csak simán nem indult el. Olyan is, hogy a komplett hálózati alrendszer halott volt. Annyira, hogy nem lehetett rá telepíteni sem semmilyen hálózati driver -t, mert nem ment. Aztán olyan is, hogy a hangkártya nem szólt, vagy szólt, de csak néha. Ehhez hasonló, mikor szólt ugyan mindig, de a videólejátszás alkalmával nem, vagy mikor nem jelentek meg a hangkeverőben a külön csatlakoztatott eszközök normálisan, ezért aztán nem is szóltak normálisan.
Olyan gépekről van szó, amiken hetes, vagy nyolcas win volt, és amiken előtte semmilyen fajta problémát nem tapasztalt a felhasználó. Persze a microsoft -nak az upgrade funkció sosem volt az erőssége, ez igaz. De most annyira belelovalták magukat, hogy most aztán tényleg nagyon egyszerű, és kényelmes lesz, hogy az ember hajlamos volt jobban hinni benne, mint annak előtte.
A tiszta telepítés persze segít, de egy melós gépen ez nem annyira vidám dolog ám, mint az otthoni "gamer pc" esetében. Rengeteg dolog van rajta, amit az emberek szeretnének továbbra is ott találni, és használni.

Maga a rendszer pedig továbbra is egy öszvér megoldás. A csempe integráció valahogy nem akar sikerülni nekik. Undorító, még most is. Ha véletlenül mellé kattintasz, és a csempés biztbasz indul el, akkor csak idegesíti magát az ember. A start menü pedig csak gyenge másolata a korábbiaknak. Sokat kell állítgatni ahhoz is, hogy csak közelítsen a jóhoz. De legalább a teljes képernyős szutykot eltüntették. Ez is valami.

Beállítási lehetőségekkel is sokat spóroltak. Mindenképpen trágya módon néz ki az egész, és számos dolgot, ami régen egy, de maximum két kattintásból meg lehetett oldani, azt most megcsinálhatod tízből. Marhára innovatív cucc... :(

Ehhez képest egy KDE maga a mennyország. (de a windows templomosok úgyis megmagyarázzák, hogy mindig az a jó, ami éppen van. A baj az, hogy a windows 7 volt a legutóbb az a microsoft operációs rendszer, amit valóban kényelmes volt használni, és ami "modern" -nek is nézett ki, nem úgy, mint a c64 geos... )

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#89) BiP válasza arty (#87) üzenetére


BiP
nagyúr

Kezded kapizsgálni :)

;]

(#90) Chrys_ válasza arty (#87) üzenetére


Chrys_
addikt

Mondtam én egy szóval is, hogy úgy csináltad?

(#93) b. válasza attila9988 (#88) üzenetére


b.
félisten

Nyilván Én leszek az ellenpéldád, mert 9 gépet upgradeltem, ebből 2 laptop. A 7 Pc-ből 3 volt tiszta telepítés. mind hibátlanul megy azóta is, 3 gép egy családsegítőnél teljesít napi 10 órás szolgálatot.
Semmiféle hangdriver vagy hasonló probléma nincs sem ott, sem az otthoni gépeken, automatikusan telepített mindent, max frissebb drivert kellett csak feldobni, pl VGA esetében.
A starmenü meg egyéni ízlés dolga, szerintem sokkal jobb, mint volt és modern, bejövős . Az, hogy neked nem tetszik, másnak meg igen az nem egy oprendszer hibája, nem lehet mindenkinek megfelelni.
Csempés felületet beintegrálni, úgy, hogy aki azt szereti( mert igen, van sok felhasználó ) is elérje és aki utálja. az is tudja használni az új rendszert, szerintem ennél jobban megoldani nem lehetett, úgy hogy 3 platformot kell egy közös oprendszerrel elérni, ráadásul teljesen kikerülhető a csempe felület , még a startmenün belül is.Az pedig , hogy "mellé kattintasz" nem a rendszer hibája.
Messze nem tökéletes rendszer, de ingyenes upgrade szintjén meg vagyok vele elégedve, sokkal elfogadhatóbb, mint volt anno a Win 7 ről a sima 8 -ra váltás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#94) attila9988 válasza b. (#93) üzenetére


attila9988
őstag

Én nem azt állítottam, hogy ne lennének sikeres frissítések is... Nyilván vannak, és te ezek szerint pont belecsöppentél a jóba...
Ettől függetlenül messze nem annyira problémamentes, mint amilyennek lennie kéne.

És de igen, meg lehet felelni mindenkinek, ha engeded hogy a felhasználó átállíthassa a neki nem tetsző dolgokat, és tulajdonságokat másra. Ezért említettem a kde -t. Jó alapból is, ha hozzá sem nyúlsz. De ha akarod, a legapróbb részletekig állítgathatod, és ehhez nem kell semmiféle külső, megbízhatatlan program.

Nem azt kértem én, hogy a microsoft is legyen ennyire "bőkezű", csak azt, hogy annyira fapados sem legyen, mint amilyen.

Nincs igazad abban, hogy én lennék a hibás azért, mert a rendszer nem intuitív. Abban sincs igazad, hogy meg lehet szabadulni a metrótól, mert nem lehet. Sok beépített programnak csak metrós változata van, és a beállítási lehetőségek egy részét is átdobták metróra.

Az az érzésem, hogy sokáig menni fog még ez az erőlködés a csempékkel, de ezzel nem lehet mit tenni.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#95) b. válasza attila9988 (#94) üzenetére


b.
félisten

Szerintem meg fog jönni ez a változás is,frissítés formájában. Biztos vagyok benne , hogy finomítani fogják a rendszert még,a testre szabhatóságot és a kinézetet is, hisz erre jön a legtöbb panasz. Most jött ki, még új, közben meg koncentrálnak a Phone és box verzióra is. Ha kidobták mind3 platform végleges verzióit, akkor szerintem jönnek majd a finomítások. Mondjuk én várom is, mert benne vagyok az insdier programba.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#96) attila9988 válasza b. (#95) üzenetére


attila9988
őstag

Legyen igazad...

Hidd el nekem, én nem várom egy unix like rendszer testre szabhatóságát, és rugalmasságát, csak annyit akarok, hogy a win10 legyen valamivel alkalmazkodóbb, és gyomlálják ki belőle al nagyobb bogarakat... Utána kevesebb baj lesz vele, aztán aki akarja, az használja...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#97) schawo válasza attila9988 (#96) üzenetére


schawo
titán

A Mac testre szabható? Valamennyire minden testre szabható, de pont a OS X (BSD Unix) az összes mainstream oprendszer között talán a legkevésbé. De gondolom nem is így értetted, hiszen nem a kerneltől lesz egy rendszer testre szabható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#98) joysefke válasza arty (#79) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az hogy egy új oprendszert szinte kizárólag a grafikus interfésze alapján ítélsz meg, ami bár fontos de messze nem a legmeghatározóbb kritériuma egy oprendszer jóságának valószínűleg megmutatja, hogy mennyire is értesz hozzá...

féloldalas posztokat irogatni a GUI-ról meg az ikonok elhelyezéséről meg hogy nincs Aero szvsz nonszensz.

J.

(#99) attila9988 válasza schawo (#97) üzenetére


attila9988
őstag

Én utálom a macos -t, pont azért, amiket írsz... Jól belenyúltál... :)

Fentebb leírtam, hogy a minimum a korábbi windows -ok szintjét meg kellene ütni a tízessel, de még attól is messze van, valamint a rengeteg bogarat kellene kiirtani belőle..

A testre szabhatóságra pedig a KDE -t hoztam példának.. Nézz utána... A létező legjobb DE az elérhetőek közül... legalábbis, ha fontos tényező az, amiről éppen beszélgetünk.

Azt meg nem értem, miért beszélsz kernelekről, én nem azokról írtam.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#100) attila9988 válasza joysefke (#98) üzenetére


attila9988
őstag

Tévedsz... a grafikus interface az egyik, ha nem éppen a legfontosabb tulajdonsága egy operációs rendszernek, amit széles tömegeknek szánsz... És hogy miért? Azért, mert ez a része a rendszernek, amivel a legtöbbet találkozol, és amit a legtöbbet használsz...

A felhasználók több mint 90% -át egyáltalán nem érdekli, miként működik bármelyik eszköz, amit használ. Az viszont érdekli, hogyan lehet azt használni.

Ha meg a win10 -nél ezt a részt el is felejtenénk, közel sincs rendben alatta sem minden.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.