Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Wlac


Wlac
Ármester

Ahogyan a cikkben is le van írva, a fő probléma egyrészt a gépre való keret, másrészt a leendő tulajok nincsenek tisztában, hogy mire is lesz használva a gép. Ha valaki hordozni szeretné a gépét, de játékra is használni, akkor bizony kiesnek a kis gépek (általában gyenge teljesítmény), amik az olcsó szegmensben bizony nagyon gyengék, de a 17"-os szörnyek sem maradnak bent, mivel nem mobilisak. Anno én is egy 15.6"-os géppel (Aspire 5536G) kezdtem, mivel ár/érték arányban nagyon jó volt, ám később egy 11.6"-osra (Lenovo E125) cseréltem, mivel akkora egy olyan masinára volt szükségem, ami sokáig bírja akkuval, és hordozható is.

Szerencsére mostanra lecserélhettem egy szintén mobilis, de erős gépre (Dell E6230), mivel a Lenovo teljesítményét nagyon kevésnek találtam, azonban az már biztos, hogy a későbbiekben is maradok a 12.5" körüli képernyőméretnél, mivel számomra ez a legtökéletesebb. Édesanyám számára ellenben a 15.6" a megfelelő méret. A gépet ölben használja, tehát nem árt, ha nem nyomja agyon őt, de a nagy kijelzőt szereti, így kiesnek a kis gépek.

A legtöbben - legalábbis a baráti körömben - akkor vesznek gépet, ha felsőoktatásba kerülnek, elmennek otthonról, elhagyva így az asztalit. Ha a keret 100-130 ezer forint körül van, akkor bizony nem nagyon van kisebb alternatíva, amelyen normálisan lehetne dolgozni (a Lenovóm olyan gyenge CPU-val rendelkezett, hogy a böngészés is sokszor szenvedés volt a 4GB RAM ellenére), a nagy gép pedig már egy másik szegmenst céloz meg, így én is a 15.6"-os cuccok közül szoktam ajánlani.

“The wha-"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.