Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98) Peter789 válasza nyunyu (#96) üzenetére


Peter789
senior tag

Igen, de van még pár érdekessége ennek a lapnak:

- ugyan 386-os, de koprociból van hely 80287-nek és 80387-nek is
- a "SPECIAL 32 BIT SLOTS" fogalmam sincsen hogy micsodák - nem EISA, pontosan ugyanolyanok mint mellettük a mezei 16 bites ISA slotok, tehát nem értem hogy hol férne ott el még 16 bitnyi adatvezeték, hacsak nem az ADDRESS meg IRQ szálak rovására...
- van egy csomó SPARE feliratos IC foglalat, van amiben van valami és van ami üres - ez még az elektroncsövek megbízhatóságát hozta és gyakran kellett cserélgetni ezt azt, ezért ott volt kéznél a pót?:))

Valóban 2MB RAM van rajta +ECC. Régen próbáltam beindítani, akkor nem nagyon mozdult meg, de már az is lehet hogy a DIP kapcsolók el lettek állítgatva. Sajnos semmiféle leírást nem találtam eddig hozzá...

"Aztan a 386 korszak vege fele kezdtek jonni a konnyebben bovitheto+kisebb helyigenyu memoriafoglalatok"

Szerintem ez inkább a 286-ra igaz, ott is már sok deszkán ott voltak a 8/9 bites SIMM kártya foglalatok. Ez a 386 valami rettentő korai példány lehet, ezeknél már 99%-ban a 8/9 bites SIMM volt a jellemző

486-okon a régebbieken még volt 8/9 bites SIMM foglalat, de a legtöbb már 32 bites folalatokat is kapott vagy már csak az volt rajta, az első pentiumokra már teljesen kihalt a kis SIMM/EDO és már csak 32 bites maradt, bár nem tartom kizártnak hogy valami nagyon korai példányokon még ott is előfordulhatott...

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.