Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) nyunyu válasza pakesz (#129) üzenetére


nyunyu
félisten

pontosabban ez ugy tortent, hogy volt a 486os procko es lezerrel kivagtak a nem kivant tartalmat, hiszen az eloallitasi koltseg igy olcsobb volt

Intel csak koprocis 486-okat gyartott, csak az SX szerian le lettek utolag tiltva.

i487SX is teljes erteku i486DX-et rejtett, csak eggyel tobb laba volt, hogy a koproci foglalatba menjen bele.
+1 labbol tudta az alaplap, hogy tiltsa le a rendes procifoglalatot, helyette a "koprocit" kell hasznalnia.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#152) Peter789 válasza tothl (#147) üzenetére


Peter789
senior tag

Ehhh, mit meg nem adnék most egy PowerVR-es Matrox m3D-ért vagy hasonló kártyáért :)

Egyébként az újabb driverek sokszor sokat számítottak... Pl az előzőekben említett G200-at irtó olcsón kaptam meg használtan és rá is jöttem hogy miért: talán a 4-es PowerDesk drivercsomag volt hozzá még éppen amivel egy rakás xar volt, alig indult el valami rajta az is bugosan és nuku OpenGL. Nekikeseredtem, de pont a napokban kijött a PowerDesk 5 ( vagy az 5-ről 6, nemtom :) ) és csoda történt: remek OpenGL, és D3D-ben is minden hibátlanul indult amit fizikailag elbírt a vas! A haver V2 kártyája bár elvileg erősebb volt, de anyázott amikor meglátta nálam 32 bites színmélységgel és normális textúrákkal egyik másik addig ismert játékát :)) a V1/V2 de talán még a V3 is nagyon limitált volt textúrában, max 16bit és 256x256 bitmap-eket kezeltek, ahhoz képest a G200 képminősége űrtechnika volt. És mivel az akkori monitorom csak 43Hz interlaced-ben bírta el az 1024x768-at, ebből a felezett sorszámból is még hatalmasat profitált a GPU és sokszor gyorsabb volt mint a havernál 1024x768 60Hz-en a V2 :C Ráadásul a Matrox féle interlaced mód kifejezetten tűrhető képet adott még desktopon is szemben pl egy későbbi V3, TNT2 vagy ATi sorfelezésével össze vissza tört betűi és zizegős képe...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#153) nyunyu válasza tothl (#147) üzenetére


nyunyu
félisten

.hmmm valami A betűs...boltban a Móricztól nem messze....

Carrera a Karinthy utcaban?
Azok toltak nagyban az ipart a kilencvenes evek kozepen.
Valamikor 2000 korul huztak le a rolot, helyukon Mistral lett, de mar az is mexunt.

Regiek kozul mar csak a Rufusz meg a Qwerty van meg, tobbi lehuzta a rolot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#154) bambano válasza nyunyu (#153) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az egyik legelső vinyómat egy r betűs cégtől egy lakótelepi panel konyhájában vettem meg...
a kamrában hegyekben állt a bontatlan doboz vinyó, a vevők meg a folyosón...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#155) adm válasza bambano (#149) üzenetére


adm
őstag

egy gyerekkori haveromnál volt írtó nagy kínlódás egy isa scsi kártyával, amit a bátyja szerzett okosba' a 90-es évek második felében.

nekem egy isa portos hangkártyát leszámítva, ezekkel valahogy szerencsém volt, legalábbis utólag a kismértékű sz*pások belefértek az izgalmas hobbi kategóriába. mondjuk vidéken erősen korlátozó tényező volt fickándozásban a boltok "csak 3-4 féle alkatrészt vagyunk hajlandóak hozni" hozzáállása, amit néhol még a 900ft-os szerződéses futárok korában is tartanak...

azt nem mondom hogy heteket-hónapokat tudnék/akarnék már rá szánni vagy leköt ennyi időre egy új gép összeválogatása, de a munkahelyen lévő dell ws-t sem volt akkora élmény kiválasztani a 3 lehetséges modellből...

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#156) nyunyu válasza Peter789 (#152) üzenetére


nyunyu
félisten

Ehh, mennyit szoptam, mire 98-as Guru taborban be birtam uzemelni a Millenium G200-on a GLQuakeet.

Jo kartya volt, kar hogy a Matrox nem birta a tobbiek fejlesztesi tempojat, es nagyon lemaradt a versenyben.
Pedig a G400 meg versenykepes lett volna a vele egyszerre megjelent TNT2-vel meg a Voodoo3-mal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#157) bambano válasza adm (#155) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ja, mi is üldöztük egymást future domain scsi kártyáért, mert az mindennel ment. az adaptec meg mese volt, hol igen, hol nem. utána meg ncr pci-os kártyákat gyűjtöttem...
scanner kártyákkal lehetett még tornázni... meg szétpakolni úgy az irq-t, io-t, memóriát, hogy minden beférjen. kézzel forrasztgattam a soros portok irq-ját, hogy kettőnél több soros portot tudjak a gépbe rakni külön irq-val. boltban vadásztunk 16550a-s ic-t hozzá, mert abban volt puffer és nagyobb sebességeket bírt, mint a 16450 meg a 8250.

és szájtátva néztük, amikor nagyobb számítóközpont látogatásokkor mindig csupasznős képet nyomtattak a sornyomtatón 4-5 A3-as leporellóra :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#158) parampa


parampa
aktív tag

Ha valaki mostanában venne lap+procit. [link]
Asus H81M vmelyik verziója + Pentium proci verhetetlen ár/értékű páros.

(#159) Peter789 válasza nyunyu (#156) üzenetére


Peter789
senior tag

Igen, a G400 még időben volt kb és jó a TNT2 ellen, de a Gef256 mellé már csak a G450 jutott, a Gef2 mellé meg már csak a G550 ami végképp kifulladt hw T&L nélkül - elvileg benne lenne de végül talán nem is engedélyezték a Savage2000-hez hasonlóan. Utána a Parhelia-val még próbáltak villantani egyet és bár ígéretes lett volna a hw felépítése, feltehetően a drivereken rondán elvérzett, mint pl az XGI Volari Duo V8 Ultra... No nekem ezek a kártyák a kedvenceim amik olyanok amilyenek. Azért szereztem Gef2 és Gef4 kártyákat is hogy hozzá lehessen mérni pl a Xabre-t, Parhelia-t is :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#160) huskydog17 válasza nyunyu (#150) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nálunk 2003-ban pont fordítva volt, akkor az egyik rokonomnak egy Abit NF7 volt, ami kb. 1 év alatt megadta magát, ha jól emlékszem MSI-re lett cserélve.
Én 2003 szeptemberében vettem az akkor "játékos" gépemet, amiben egy ASUS A7N8X-X volt (NVIDIA nForce 2 Ultra chipset). A Socket A foglalatában egy T-Bred B magos AMD Athlon XP 2400+ (2,0 GHz) CPU csücsül. Ez a páros a mai napig működik. Ma is használják a szüleim internetezéshez.

(Oh, a jó öreg Socket A korszak talán a legszebb "gamer" korszakunk volt! :) Emlékszem, amikor az AGP port sebességét átraktuk 8x-ra, utána a GeForce 4 Ti 4200-al a Quake 3 több száz FPS-t produkált max grafikán 1024-es felbontásban. Az valami leírhatatlan élmény volt.)

A mai "gamer" gépemben már ASRock van, de ez már S1155-ös és Ivy Bridge APU van benne.
A jelenlegi ASRock H77 Pro4/MVP deszkám egy Intel Core i5 3470-et, egy Radeon HD 7870-et, 8 GB RAM-ot és három háttértárat (ja és kb. fél tucat USB perifériát) hajt 2012 decembere óta hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#161) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Anno C64-emet Nyugat-Németországból kaptam 1988-ban. Iszonyat burzsujnak néztek az iskolatársak, pedig nem voltunk gazdagok, csak faternak sikerült kimenni melózni. :)
Úgy állt össze a dolog, hogy eredeti Commodore monitor, flopy meghajtó meg vagy 200 lemez.
Suli után fél osztály nálunk lógott. :)
Aztán eljött a Pc korszak. Egy IBM 286AT 20 mhz személyében. Ez a gép csak hétvégenként volt nálam, de már akkor SVGA monitorral. (fater munkahelyről nyúlta le)
'91-től van saját pc-m, 386 sx33 -al kezdtem, még MFM 20MB-os vinyóval.
Rögtön felnyomtam 40mhz -re. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#162) Konflikt válasza mcmike (#25) üzenetére


Konflikt
addikt

"most jelenleg az IBM Magyarországnál dolgozom, és IBM System x szervereket..."

hogy mi mennyit szivunk az x3755M3 system-mel.. nemtudom most hogy a lenovohoz kerul az egesz koceraj, lehet hogy nemis rosszabb (lasd thinkpad) hanem inkabb jobb lesz a minoseg?:) mondjuk az is jelzes erteku, hogy az M4-es szeriaban mar nincs Opteron alapu rack a kinalatban.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#163) AxBattler válasza Csorosz (#161) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkoriban a C64+floppy+monitor a burzsujság netovábbjának számított... :D

Egyébként meg színes tévén az igazi! :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#164) jocomen válasza parampa (#158) üzenetére


jocomen
aktív tag

Asus h81m-plus ... csak ezen van 3 féle vga kimenet.
g3220: 14k, ... g3420: 16k cserébe 200MHz-el gyorsabb + kezel 1600-as ramokat.

Régebben középkategóriás asus alaplapot vettem, és örültem a "bővíthetőségnek", amiből 7év alatt nem lett semmi: e-sata, digital/optical audio out: sose használtam, usb-ből is csak 1-2-őt.
Ezért most "fapados", szintén asust vettem, ami csak annyit tud, amennyit használok is, és 10k-val olcsóbb volt, mint az előző. :)

[ Szerkesztve ]

(#165) Egon válasza Csorosz (#161) üzenetére


Egon
nagyúr

'83-ban vagy '84-ben kaptam a C64-emet. Egy Pest megyei kisvárosban laktunk, szerinted engem milyen szinten néztek burzsujnak... ;] Bár unokatestvérem egy évvel korábban kapott ugyanott... :DDD
Mondjuk floppym nekem csak úgy '89 körül lett: olyan drága volt, mint a komplett gép...:(
Régi szép idők...:) Utána nagy dolog volt a PC: '92 őszén, egy 368 DX-40, 4 MB RAM-mal, 80 MB-os vinyóval, svga monitorral nagy királyságnak számított - persze sok-sok havi fizum ráment...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#166) Egon válasza nyunyu (#150) üzenetére


Egon
nagyúr

Miutan annyit szoptam az A7N8X-szel, meg az A8N-E-vel, azota sem voltam hajlando Asust venni.

Mivel az Inteles lapjaikkal - saját és környezetemben levő tapasztalatok, no meg a topicok tanulsága, illetve a szavazás aránya alapján - közel sincs ennyi gond (sőt), hajlamos vagyok a történetben nem feltétlenül kizárólag a deszkagyártó hibáját látni... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#167) Barton


Barton
senior tag

Csőváz!

Ha valakinek 2 db Gigabyte, 1 db MSI, 1 db Asrock mobója van az, hogy szavazzon? :DD
Sok Gigabyte többi lapot legyőz, vagy mi? :DD

(#168) Barton válasza 14adam (#70) üzenetére


Barton
senior tag

Szia!

Déli híd, hogy van?
Nem melegszik egy kicsit?
Nem kicsit rontották el a hűtését ennek sem!

(#169) ttt1


ttt1
őstag

Én 386-ostól (jó c64-től) kezdtem és sajna a 386 sx még koproci nélküli volt utánna 486 SL és így tovább. Emlékszem az Unreal-t egy P1-100 mhz 120-ra tuningolt verziójával nyomtam, de ugya azért azon még néha szaggatott..:)

(#170) tothl válasza huskydog17 (#160) üzenetére


tothl
addikt

Az AGP port sebesseget tuti nem... :)

(#171) huskydog17 válasza tothl (#170) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A BIOS-ban van egy olyan opció, hogy AGP 8x support. Ha ezt kikapcsolod, akkor 4x tempóra vált.
Ezen felül az AGP port órajelét is lehetett módosítani. Ha jól emlékszem, akkor 100 MHz a maximum, amit enged, de én mindig automatán hagytam, viszont a 8x supportot természetesen bekapcsoltam.
Nézd csak, találtam róla egy képet.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#172) azopi74 válasza mcmike (#9) üzenetére


azopi74
addikt

ASRock? Feladva korábbi elveimet, gyereknek azt vettem a netező,, facebookozó nettopjába, gontoltam abba az is jó lesz, fél évig bírta is. Amikor visszavittem, a srác nem nagyon érdklődött, csak rögtön vitte hátra, és hallottam,ahogy beszól a kollégájának, hogy "a szokásos..."
Aztán kijött és megnyugtatott, hogy újraindul a garanciaidő. Hát nagyon megnyugodtam. És az elcseszett legalább egy napomat ki téríti meg? Az többet ér, mint a vacak alaplap. Szóval megtanultam, soha többet asrock, még olcsó gépbe se. Ilyenen nem érdemes spórolni, mert nem ér annyit a bosszúság. Lehet, hogy ki lehet fogni egy egy szerencsés példányt, de nem érdemes kockáztatni. Pedig elég sok gépet raktam össze régebben, volt, amikor olyan minőség volt az általános a legtöbb gyártónál, hogy hullottak az alaplapok, mint a legyek. De aztán úgy tűnt, véget ért ez az időszak. Hát az Asrock-nál nem. Egyébként a te asrockod mióta megy?

(#173) vhw válasza azopi74 (#172) üzenetére


vhw
addikt

Én már a 3-dikat vettem tőlük pár hónapja; egy ~3 éve szolgálót cseréltem le (eladtam).
Egyikkel se volt problémám.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#174) RyanGiggs válasza azopi74 (#172) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Nekem másfél éve van meg a (Z77 Pro3) lapom és "még" semmi baja!
Csak ne hogy a 2 év elteltével legyen vele vmi... annyi gari van rá.
Ez az első Asrock lapom.

Talán nem tartozik az alaplapokhoz, de azért megosztom életem első, és második merevlemezét veletek. Az első még az 1996-os gépemből való, a második 98'-as! Emlékbe elraktam.

(#175) nyunyu válasza RyanGiggs (#174) üzenetére


nyunyu
félisten

Jeee, ez mar nem a gyarihibas WD szeria.

Elso, narancs csikos 31600H-k hullottak, mint a legyek 96-ban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#176) nyunyu válasza Egon (#166) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel az Inteles lapjaikkal - saját és környezetemben levő tapasztalatok, no meg a topicok tanulsága, illetve a szavazás aránya alapján - közel sincs ennyi gond (sőt),

Anno a C2D-re valtasnal nezegettem a forumokat, de az Asus P5K es P5B szeriakkal legalabb annyi gond volt, mint az Amd alapu lapjaikkal.
Emiatt vettem inkabb Gigat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#177) Egon válasza nyunyu (#176) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogos, én inkább az újabb (már az i szériákra épülő) lapjaikról beszéltem (végülis idestova 3 éves lesz a jelenlegi deszkám is).
Az E8400-as procim alá én is Gigát vettem (2011-ben azonban már nem kockáztattam meg egy újabb Gigabyte lapot, ahogy vga-t sem: az 560Ti-ből kiadott három (sic!) revízió minden volt, csak bíztató nem (pedig előtte a 8800 GTS-em Giga volt, és bár állítólag egy korán haló nV-s kártyacsaládról beszélünk, a kb. 5-6 éves egykori kártyám azóta is vígan megy egyik haverom gépében...)).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#178) RyanGiggs válasza nyunyu (#175) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Amikor kivettem a gépből, úgy 2000 körül (pontosan nem tudom a dátumot), hogy lecseréljem egy 40GB-os Maxtor winyóra, akkor (még) nem volt semmi baja! Utána valamikor 2008 tájékán betettem poénból a gépembe (csak hogy mi van rajta), már nem üzemelt be! Lehet a pihenésbe tönkrement?!

(#179) Egon válasza RyanGiggs (#178) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja. Állás közben kiszárad a forgórészen levő kenőanyag, és nem pörög fel a vinyó. Érdemes legalább fél-egy évente beüzemelni pár percre...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#180) RyanGiggs válasza Egon (#179) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Na ezt az infót nem is tudtam! :N
De ez már az újaknál is így van?
Tehát egy külső winyót se lehet a szekrénybe dobni (2évre), hogy aztán később ha kell vmi róla akkor elővegyem? Azt se árt félévente felpörgetni (bekapcsolni)?

(#181) proci985 válasza nyunyu (#176) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a P5K mekkora egy szutyok volt.

kozepkategorias tuninglapnak hirdettek es araztak (kb a giga p35-ds3 korul volt arban amikot vettem), eredetileg ketmagost akartam bele, aztan a vegere par honap csuszassal q6600 g0 lett. ket-harom honapig probaltam stabilizalni benne a quadot 3,0an, de defaulton se volt stabil. kisse felve adtam el, hogy nehogy veletlenul a vevo quadot rakjon ala, mert azt mar barmennyire is irtak, nem birta el. a p5x deluxe/wifi a koraban legenda volt a dq6 mellett, viszont a p5k a maga 3 fazisavak amibol az osszes fet nem is kapott hutest... hatize. miutan eladtam, jott a p35-ds4, utobbival mai napig szepen teszi a dolgat 3.0an egy HTPCben:).

Asus lapot mar vennek, maximus vi formulaval szemezek is egy ideje, de a szeria katasztrofa volt. ha jot akarsz nevetni nezd meg a PCBjet, avagy ezt akkoriban 130USDert adtak, ami Magyarorszagon emlekeim szerint olyan 30 korul ment valahol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#182) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Köszönjük a véleményt. :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#183) azopi74 válasza RyanGiggs (#174) üzenetére


azopi74
addikt

Az igen. 167 MB-os merevlemez? :) Az még a 486-os időkben lehetett, nem? Lassan a cache lesz annyi a komolyabb CPU-kban :D

Nekem egy 1,7 GB-os Seagate volt az első, még 1997-ből, én is őrizgettem egy ideig, mint sok egyebet, de egy nagytakarítás/lomtalanítás áldozatául esett néhány éve, egy 166 MHz-es Pentium MMX , egy Celeron-300A, Voodoo 1-es 3D gyorsító (Diamond Monster), ABIT BH6-os alaplap, Riva TnT2 Ultra-s VGA meg egyéb ínyencségek társaságában .... De már bánom, hogy megszabadultam tőlük, ...

(#184) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Nekem Asrock Z77 Extreme 4-em van tavaly november óta de semmi problémám nincs vele. Sokan dicsérik a GigaByte alaplapokat. Ezt elfogadom, rutinos gyártó nagy tapasztalattal. De most valaki mondja már meg hogy például a csúcs ASUS lapoknak mi értelme? ( véleményre lennék kíváncsi mert tájékozatlan vagyok) Menő színek.. oké(külcsín), rengeteg extra( egy részüket sokkal jobb minőségben és lehet olcsóbban meg lehet oldani bővítő kártyák formájában... ja de akkor nem olyan letusztult). És eléggé combos áruk van. Nyújtanak Annyit hogy megérje kiadni annyi pénzt érte?

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#185) bambano válasza XXArcAngelXX (#184) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

például te, mint egyéni vállalkozó, kapsz egy megrendelést, ahol az egyik részfeladat egy tároló lementése. ehhez adnak fc kártyát, aminek pci-x csatolója van. ha olyan alaplapod van, amibe bele tudod dugni, akkor tied a meló, ha nem, nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#186) RyanGiggs válasza azopi74 (#183) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Neem ez még az első gépemből való, ami 386-os volt. :K
Első játékom rajta a Hocus Pocus! :D
Persze utána jöttek rá sorjában a nagy címek!!
(Wolf3D, Doom, Duke3D, C&C, Warcraft2...)

Kár volt azért kidobálnod azokat a régi cuccokat.
(mondjuk nekem is csak ezek maradtak meg)
Pentium 166Mhz MMX!! Jaj de szerettem volna egy olyat...
Helyette Pentium 120Mhz-eset kaptam!

(#187) lenox válasza bambano (#185) üzenetére


lenox
veterán

Legtobb PCI-X kartya megy PCI slotban, igazabol meg olyat nem lattam, ami nem ment, scsi, ethernet meg fc kartyakat probaltam.

(#188) XXArcAngelXX válasza bambano (#185) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

okés de mindent úgyse lehet belesűríteni egy lapba... Gondolom én. PL: firewire csati, miniPCIX foglalat, profi integrált audio, dupla lan, több csatlakozó monitoroknak, displayport bement, Thunderbolt csatlakozás, Wifi,Bluetooth, Infra, vízhűtésre előkészítve, Többkártyás SLI/CF-hez a vezérlő.... lehet ki is hagytam még dolgokat. Azért indennek kell a hely, plusz a vezérlőinek is kell hely. Értem én hogy ez pénzbe is kerül. De PL: ASROCK extreme 4 vs 6. Az utóbbi nem ad annyit a pénzért. És nem csak a költséghatékonyságot mondom. Ha tutira ez lesz hogy minden proci generációnál foglalat váltás lesz, akkor sokáig nem lehet befektetni egy deszkába, kivéve ha valami olyan spec dologhoz kell amit vga cserével stb... szinten lehet tartani. A Maximus 6 formula nagyon tetszetős lap. Mégsem ajánlják nagyon sehol. Helyette MSI gamingeket hoznak ki játékos szériából győztesnek. Van aki meg azt utálja. Komolyan nem értem hol lehet az arany középút....
Nyár közepén cserélek majd procit, és azon gondolkodom hogy kell-e mmásik lap majd alá. Bőség zavara van, dönteni se tudok, de most úgy érzem elég ami van.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#189) Vesa válasza XXArcAngelXX (#188) üzenetére


Vesa
veterán

A "profi integrált audió" kifejezést én nem tartom életszerűnek.
Eleve, mit nevezünk profi audio-nak?

A tudomány a valóság költészete!

(#190) bambano válasza lenox (#187) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lassan már a pci slotot is vadászni kell...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#191) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Még tavaly megöltem a legkedvesebb lapom, azzal hogy ráraktam egy régebbi biost, és ott átállítottam a memóriafrekvenciát akkorára, amennyit amúgy is bírniuk kell (ddr400mhz) :DDD persze azt hogy a codegen táp, lényegében alulfeszelte, volt mikor nem ment bele a videókártya rendesen, ezért a agp slot fele kilógott, ezektől semmi baja nem lett :DDD

V6

(#192) Kaiku válasza freeapro (#2) üzenetére


Kaiku
senior tag

Ezzel egyetértek azt még hozzátenném, hogy nálam a hangkártya az ami még számít. Egy ideje az Asrock egész jó minőségű (THX) hangkeltőket integrál. Illetve az, hogy a legfelső PCI-x (16) csatoló után maradjon ki egy üres hely. Ezt eddig csak a Asrock alaplapon tapasztaltam.

(#183) azopi74

Ha ilyet csinálsz miért nem ajánlod fel valakinek? Biztos lenne valaki örömmel megőrizné! :F

[ Szerkesztve ]

(#193) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Időközben véletlenül találtam egy képet a régi 386-os gépemről, még 1996-ból. :D Magamat kivágtam a képről, a 15 éves pizsamás fiút. :DDD
Ott van a Sanyo 6X CD-Rom, na meg a jó öreg Floppy meghajtó! ;]

[ Szerkesztve ]

(#194) parampa válasza RyanGiggs (#193) üzenetére


parampa
aktív tag

Jéh ugyanilyen volt az első PC házam. 95' :R
Intel Pentium 75, ment 90Mhz-en stabilan. :DDD
Előtte egy C64. Kazetta, majd floppy drive. Basic.

(#195) RyanGiggs válasza parampa (#194) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Akkor szép emlékeket sikerült eszedbe juttatnom! :D
Előtte nekem is C64-em volt. Kazetta (és ment a kétkazettás másolás)! ;]
Aztán természetesen Floppy! Street Rod volt a kedvenc játékom! :K

[ Szerkesztve ]

(#196) parampa válasza RyanGiggs (#195) üzenetére


parampa
aktív tag

Igen. Meglepődtem hogy múlik az idő.
Street Rod. :R Ford Fairlane

[ Szerkesztve ]

(#197) RyanGiggs válasza parampa (#196) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Jaja, az idő sajna telik! :O

(#198) Centre válasza bambano (#190) üzenetére


Centre
aktív tag

"lassan már a pci slotot is vadászni kell..."

Ezt 92-ben olvastad a fórumokon? :D

[ Szerkesztve ]

(#199) Oliverda válasza Centre (#198) üzenetére


Oliverda
félisten

Simán lehet, mert akkor még tényleg vadászni kellett őket. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#200) Rohamsüni


Rohamsüni
csendes tag

Tomato alaplap, 700-as cerkával..
első gépem megy a 200MMX volt, 1 megás S3 videokártyával, 16 Mega rammal.

"főnök, jó lesz az..."

(#201) snowvik


snowvik
friss újonc

H everyone...
if you are looking for a guide about motherboards, CPU & GPU. check at beembuild may be helpful for you.
Thanks...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.