Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) parampa válasza tothl (#83) üzenetére


parampa
aktív tag

+1 A hírös Epox 8rda+ volt szintén. :K Nvidia Soundstorm Song
hárdveres gyorsítás, Audigy 1 szint, szépen bár halkan szólt.

(#102) nyunyu válasza Peter789 (#98) üzenetére


nyunyu
félisten

90-es 286-osomon meg DIP volt, 386 nekem kimaradt, 93-as 486DX-en mar 8/9 bites SIMM.
32/36bites SIMM az csak a joval kesobbi 486DX4-eken, 5x86 lapokon volt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#103) PetX


PetX
aktív tag

DFI alaplapok hova tűntek amúgy? Anno Abit korszak végéhez tudom kötni őket amikor utoljára hallottam felőlük, akkoriban eléggé istenítették őket tuning miatt.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#104) bambano válasza nyunyu (#96) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az első xt-n, amit a kezemben fogtam, 41256-os meg 4164-es ic-kből volt összerakva a ram. a 41256 az 1 bitx256K, ebből volt 9 a bájt + paritásbithez, összesen 18, plusz még 18-ból volt összerakva a maradék 128k, így lett meg a 640k-s xt. haveré volt, az emo-ból egy marék hernyóval jött haza, az volt a rambővítés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#105) Akula válasza atee (#97) üzenetére


Akula
őstag

Abit ST6: :C UP!

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#106) bambano válasza Peter789 (#98) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

fogadni mernék, hogy a spéci 32 bites aljzat az ems bővítő volt.
a 286-osok sem dil memóriával jöttek már, hanem sipp-pel. a sim későbbi.

a spare meg attól lett spare, hogy a lap megtervezése után fejlődtek az integrált áramkörök és már kevesebb darabban le tudták gyártani ugyanazt. pl. a bios is fejlődött, szerintem azért van a két eprom mellett két spare, mert dupla kapacitású epromot is tudtak már venni.

szerk: ekkoriban még nem volt mezei alaplapon ecc, csak paritásbit, az ecc-hez több paritásbit kellene, itt meg 9 bites a bájt.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#107) vhw válasza Csabroncka (#76) üzenetére


vhw
addikt

"Fillérekből" nem lehet összerakni valamire használható inteles gépet? (új alkatrészekből, természetesen)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#108) 8th válasza vhw (#107) üzenetére


8th
addikt

Minden gép használható valamire. Ha más nem ajtótámasznak. :DDD

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#109) bambano válasza 8th (#108) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ajtótámasznak csak az, amelyiket nem bírod felemelni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#110) Csabroncka válasza vhw (#107) üzenetére


Csabroncka
addikt

érted és átlátod a lényeget... :)

"in medias res"

(#111) Vesa


Vesa
veterán

486SX/DX/DX2/66-ok, hehe, de rég volt már.
És mennyit szívtunk akkoriban a hardverrel. Emlékszem, hogy VESA kártyákat (IDE/VGA pl.), úgy kellett válogatni minden egyes laphoz, még akkor is, ha azonos gyártótól voltak, mert fagytak állandóan. Aztán a sok jumperelés...Legendás, de borzalmas időszak volt.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#112) Vesa válasza Peter789 (#57) üzenetére


Vesa
veterán

Vagy inkább az XT-ig. :-)
Az volt a csoda...Emlékszem, anno a Műszertechnika nevű cégnél (Széles Gábor bácsi ugye), a raktárban külön széfben voltak a 8087-es koprocesszorok, olyan drága volt és annyira ritka. De a csúcs az volt, hogy az un. "turbo" funkcióért, (mely mint tudjuk, rá volt integrálva az alaplapokra), kb. 30k-t kértek el (1985-öt írunk, nagyon nagy pénz volt akkor), holott csak annyit kellett csinálni, hogy a szervizes rádugta a "turbo switch" kábelt a lapra...:-) Bomba üzlet, nem voltak hülyék...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#113) nyunyu


nyunyu
félisten

Soroljam?

286, 486: passz
Socket 5: Intel Advanced/EV
Slot 1: Asus P2B, Abit BH6, Asus P3B-F
Socket 370: Asus TUSL2-C, CUBX-E
Socket A: Asus A7N8X Deluxe, Abit NF7-S 2.0
(Socket 754: MSI K8N Neo, fater gepebol most dobtam ki)
Socket 939: Asus A8N-E
Socket 775: Gigabyte P35-DS3
Socket AM2: Asrock A785GXH/128M
Socket AM3+: Asrock 970 Extreme3

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#114) gordonfreemN válasza mcmike (#9) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Es mostanában értünk el oda -mint a cikk is írja- hogy mar semmi lényeges nincs az alaplapon, mindent a CPU tartalmaz. :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#115) RyanGiggs válasza bambano (#106) üzenetére


RyanGiggs
őstag

(#116) ricshard444


ricshard444
veterán

Ahogy írták többen is, okosan és/vagy olcsón kell venni alaplapot.
Ki kell nézni, hogy az igényeidhez melyik illik a legjobban (elrendezés, hűtés, tápáramkör, etc.) és azt választani.

Manapság a márka egy olyan dologgá konvertálódott az alaplap piacon, hogy szinte csak megjelenésben térnek el egymástól a lapok, a többi dolog meg vagy nem érinti a gamer-t/felhasználót, vagy marketing.
Most egy fullos X58 Asus lapom van, nagyon szeretem, így lappal még nem voltam megelégedve, de igazából az újon 10k-s Asrock AMD-s lappal sem volt semmi bajom, jó kis márka lett az Asrock, tényleg stabil és minőségi cuccokat dobálnak "olcsóért".

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#117) Rhino666


Rhino666
őstag

Tyű mennyi ASUS, hát ennyire nem tudjátok hogy az rossz? :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#118) proci985 válasza PetX (#103) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

kivonultak consumer piacrol par eve, utoljara x48as lapjaik voltak talan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#119) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Az Abit-ra miért nem lehetett szavazni? Szerintem az nem egyéb kategória.

¯\_(ツ)_/¯

(#120) Gyuri27 válasza Zsoleszhun (#119) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert meghóttak.
Viszont a sapphire müködik ma is. Arra se lehet szavazni. :(

Amd - Radeon - Ryzen

(#121) shteer válasza Gyuri27 (#120) üzenetére


shteer
titán

De azt normalis nber nem veszi :P

..szerintem jónak tűnik

(#122) polika


polika
senior tag

Én pl most az fm2+-hoz választhattam volna egy árban asrock, gigabyte, msi lapok közül. Megnéztem hangkodek alapján mind egy kutya volt, 2 apró különbség volt igazából, az egyiken volt esata is, a gigabyteon meg dual bios volt, én régebben futottam már bele bios frissítési, ill 10éves használat utáni "alaplap fáradása" körüli bios problémákba, emiatt a dual biost/ultra durable 5-öt választottam.

színek, miegyéb nálam nem számol, a tesztek és az általam igényelt feature-k befolyásolnak csak

(#123) Spr1nG válasza nyunyu (#113) üzenetére


Spr1nG
tag

Nagyon hasonló alaplapjaim voltak! Az ASUS P3B-F és aTUSL-C-t nagyon szerettem. És persze a legendás ABIT NF7-S -t. :K

http://www.spring-gas.hu

(#124) E.Kaufmann válasza Spr1nG (#123) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Abit NF7, hát a dupla csatornás memóriavezérlőt nehezebb volt megetetni memóriával, mint amennyi hasznot hozott a dupla sávszél. Olyan mimóza egy "vackot".

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#125) Hintalow


Hintalow
senior tag

Most éppen gigabyte lappal csapatom, de nekem is volt asus, abit, stb soha nem volt problémám velük.
Nem tuningolok, cserélgetni sem nagyon szoktam az alkatrészeket.
2004-ben váltottam s478-ra egy abit is7-el, a következő váltás meg 2011-ben volt, amikor az egész gépet cseréltem a jelenleg használt konfigomra. Amire nekem szükségem van arra bőven elég lesz még évekig.
Addigra meg alaplap választás terén szerintem még egyszerűbb dolgom lesz.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#126) partxxx


partxxx
tag

mindig asus alaplapom volt, a 2. (asus a7v8x-x) tizeniksz év után adta meg magát, de az is inkább a tápegységek öregedésének mellékhatása volt (3.3V feketére kormozódott, de a lap még ment, csak be kellett rúgni :D ). Az 1. lapomat eladtam, azzal nem tudom mi van azóta.

Mostani asus kínálat AMD procikhoz viszont nem olyan kielégítő mint régebben volt. Vagy alacsonyabb felszereltségű, vagy drága. Következő lapom lehet asrock lesz ... kitudja

Ha alaplapot nézek (az integrálások után) legfontosabb (a chipkészleten és a szükséges IO csatlakozásokon kívül) a stabilitás.
Egy alaplapnak szerintem a legfontosabb feladata most a tápegység erőforrásainak jó és stabil elosztása.
Egy VRM kört nem lehet eléggé túlméretezni és szűrő/puffer kondikat is lehet mindig mindenhova tenni.

Tuning sem kell hozzá és már ki is használtad a stabil alaplapot.
Bármi amit beledugsz és egy kicsit is érzékenyebb (főleg ram) már 1-3 éven belül meghálálja.

[ Szerkesztve ]

(#127) Oliverda válasza Zsoleszhun (#119) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert már kb. 6 éve csődbe mentek.

Ha az összes valaha létező márkát beletesszük, akkor fél méteres lett volna a szavazás. Katt az egyébre!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#128) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

ASUS P8P67 WS Revolution alaplapom van és a tudása okés, de a szoftvertámogatás egyszerüen vicc. 1 évvel a Win8 kiadása után még mindig nincs hozzávaló szoftver....Nem, a Win7 verzió nem megy, még komp. módban sem :S

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#129) pakesz


pakesz
aktív tag

"A 90-es években az integráció még meglehetősen gyerekcipőben járt, így például az i486DX processzor megjelenéséig a matematikai koprocesszor, azaz az FPU (Floating-Point Unit, magyar fordításban lebegőpontos egység) különálló, opcionális egységnek számított, ami szükség esetén egy dedikált foglalatba volt illeszthető."

hahahah
erre mondjak hogy egy ujszulottnek minden vicc uj!!!

pontosabban ez ugy tortent, hogy volt a 486os procko es lezerrel kivagtak a nem kivant tartalmat, hiszen az eloallitasi koltseg igy olcsobb volt

[ Szerkesztve ]

(#130) Oliverda válasza pakesz (#129) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosabban?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#131) erkxt válasza mcmike (#14) üzenetére


erkxt
tag

Elfogadnám a konfigod :) :))

(#132) vhw válasza Csabroncka (#110) üzenetére


vhw
addikt

Nem, komolyan kérdeztem, nem csak trollkodás.

Számtalanszor hallom ezt, hogy "ár/érték arányban, ha olcsón kell konfig, akkor amd". Nem rég vettem én is új konfigot, amd-m volt előtte, szerettem volna újra ilyet. De egyszerűen nem volt az amd-nek alternatívája egy G3220 árában/teljesítményében (ha már költséghatékony olcsó konfigról van szó).
Ami már pariban lett volna, vagy akár túl is szárnyalja, az drágább volt az amd-nél is (:FX-ek - ez alá ugye kell a jobb lap - 20k+ kategória)

Biztos, hogy van olyan ársáv/teljesítmény, amiben van előnyösebb amd megoldás, de kategórikusan kijelenteni, hogy olcsón, ár/értékben csak amd... amikor pont a legalja budget szinten nem nagyon van ami labdába rúgjon egy pentiummal szemben...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#133) vittorio7 válasza Oliverda (#127) üzenetére


vittorio7
őstag

És Intelre? Ők még csinálgatnak lapokat.

AZ MSI elég kevés szavazatot kapott, többet gondoltam elsőre.

(#134) hokuszpk válasza DigitXT (#20) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

csak a szavazas miatt akartam irni, hogyaszondja milyen lapod van ?
van egy MSI, egy Asus, meg egy Asrock. chipsetre AMD/Via/Nvidia.
sajnos csak egyet lehetett jelölni, ezért az msi-t irtam, majd tessenek beszámolni a másik kettőt. igazából van még a szobában pár lap, de azokkal nem dolgozom.

és ha már, megy a kinek nagyobb... akarom mondani régebbi jatek, megosztom veletek, hogy az első pc-m i8088 alapú 4.77/8Mhz ( turbógomb ! ) volt azaz xt compatible, a sky computernél vettem alkatrészenként, 1986 Októberében. 256KB ram, 1.2MB floppy. a mai napig megvan a lap, de azt sem tudom bejelolni, sajnos a markaja az az akkoriban világhírű "Noname" nincs a kinalatban :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#135) hokuszpk válasza Bici (#67) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerintem inkabb az Asus P2B.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#136) Oliverda válasza vittorio7 (#133) üzenetére


Oliverda
félisten

Még éppen, de már ők is kifele hátrálnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137) vittorio7 válasza Oliverda (#136) üzenetére


vittorio7
őstag

Igen-igen! Olvastam már. Át fognak állni NUC-ra. Gondolom én. ÉS van is benne realitás.

De szerintem, annak a 4% egyébnek a fele Intel. :DDD

(#138) Oliverda válasza vittorio7 (#137) üzenetére


Oliverda
félisten

Kétlem. Szerintem itt a fórumon nagyon kevés embernek van Intel alaplapja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#139) vittorio7 válasza Oliverda (#138) üzenetére


vittorio7
őstag

Most már mindegy. Úgy sem tudjuk meg, mert nem lehetett rájuk szavazni. :)
De 0.5%-ot csak kaptak volna? :D

De az is tény, hogy a többségnek nem egy lapja van. Nekem is van 2 gépem, MSI, Gigabyte alappal itthon.

Meg egy 478-as Asus lap a polcon. És most azért nincs több mert a régieket kiszórtam már.

(#140) hallador válasza Oliverda (#138) üzenetére


hallador
addikt

Nekem van egy pár, éppen nem rosszak, és egészen ritkán mennek tönkre. Persze nem azért írom, hogy ellenpéldát mondjak, mert teljesen egyetértek veled, az Intel nem ad annyit, amivel tudna home környezetben versenyezni a konkurenciával, viszont ipari felhasználásra nagyon megfelel. (Stúdió gépek.)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#141) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Korábban mindig felső-középkategóriás lapjaim voltak, mert úgy gondoltam egy erős procihoz ilyen "illik". Mai fejjel már pénzkidobásnak tartom (spec igények és hardcore tuning persze kivétel), a mostani gépemben egy olcsó Asrock lap is tökéletesen kiszolgálja a 4670-est.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#142) pakesz válasza Oliverda (#130) üzenetére


pakesz
aktív tag

leirtam hogyan allitottak elo
volt egy processzor(=486), amin rajta volt a 2 egyseg (= 386 + koproci)
utana attol fuggoen hogy melyik nem kellett azt kivagtak belole, azaz a vezetekeket vagtak csak el lezerrel ( ? )

ezt anno SZamitogep ARchitekturan hallottam, de ez is leirja: http://www.dailykos.com/story/2013/07/15/1223809/-Smart-Economy-Crazy-Market-Logic-the-486-Computer-Chip

a sztori roviden az iskolapeldaja annak, hogy hogyan adjuk el ugyanazt kulonbozo embereknek, annak aki nem tud sokat fizetni es aki kepes nagyon sokat fizetni

(#143) Oliverda válasza pakesz (#142) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez így ebben a formában nem igaz. A 486 nem egyenlő egy 386+koproci (FPU) párossal. Ott van még a 8 kB on-die L1 cache, módosított pipeline, MMU tweak, illetve a 486-ban már egy dedikált buszon kommunikál az FPU. Egy 486-ból így elég nehéz lett volna 386-ot csinálni, de néhány más variáció (pl.: SX) összejött.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#144) lenox


lenox
veterán

Nekem volt 486 DLC is, az is eleg vicces volt. Meg a Tseng et4000-ek (w32p).

(#145) Peter789 válasza nyunyu (#102) üzenetére


Peter789
senior tag

Én így határolnám be a generációkat:

- korai 286 DIP, késői 8/9 SIPP vagy SIMM, esetleg mellette még DIP helyek is
- nagyon korai 386 DIP, az után már csak 8/9 SIMM
- korai 486 8/9 SIMM általában már 32 bites SIMM-el kombinálva, a DX4/Am5x86-ok alatt általában már csak 32 bites SIMM/EDO
- S5/S7 P1 EDO párban, később SD is vagy már csak az
- P2 korai létezett még EDO-s is de jellemzően már inkább csak SD

Természetesen kivétel erősíti a szabályt, a nagyon korai és késői valamint a speciálisabb ipari lapokon sokféle kombináció előfordulhat...

(#106) bambano

Elképzelhető, de utalás nincsen rá - bár tippre akkor sztem a procihoz legközelebbi 2 slotot alakították volna ki ilyenre, nem a 2 legtávolabbit - bár az is igaz hogy a DIP csippek így is elég távolra esnek. Mindenesetre a lap alján a vezetékezéseket elnézve a legtöbb sáv egyenesen átjön a többi 16 bites ISA felől, nem látok semmi nagy trükközést.

Az ECC / paritást valóban kevertem, az utóbbira gondoltam :)

A SPARE feliratos csippek: van egy üres hely a bal felső sarokban és a 387 koproci foglalata mellett is, másrészt valóban a BIOS ROM-ok mellett is - dehát már így is van benne 2 ROM és olyan kombóról nem tudok hogy 4 db 4 bites ROM-ból raknák össze a BIOS-t, csak olyanról ahol a Hi/Lo ROM 2 db 8 bites meg az újabbakon már csak 1 darab 16 bites...

De viccesek, hogy a foglalat alá írták hogy SPARE és nem mellé - így lehet még tele van a lap ilyenekkel, ha sorban kipattintgatnám a foglalatokból az IC-ket akkor lehet még jópár alatt ott figyel ez a felirat - dehát honnan tudod melyik a pótalkatrész ha kitakarja? :D

Mindenesetre jó lenne beindítani valahogy - kéne találni egy leírást hozzá, az még talán a 32 bites slotokra is magyarázatot adna - érdekelne hogy azonos CPU típussal és órajellel mennyivel lassabb különböző helyzetekben egy ilyen ősi DIP csoda, szemben egy már igazi "agyonintegrált északi hidas" 8/9 SIMM-es típussal... Lehet keresek valami igazán elvetemült nemzetközi retró fórumot ott hátha megmondja valaki hogy pontosan mi is ez, vagy legalább mutatnak képeket referenciának hogy másnál adott procival milyen beállításokkal működik éppen...

(#112) Vesa

Ez gyönyörű lehúzás, igazán kreatív kihasználása a tudatlanságnak... Dehát a net korszaka előtt honnan is tudhatta volna ezt az egyszeri felhasználó :) Amikor "A" gépem egy Am5x86 volt, akkor már a 133@160-as tuningot is félve léptem meg, hiszen ha tönkremegy akkor nincsen más. Sok évvel később előkerült és picit eldurrant az agyam, bepróbáltam a 200MHz-et, de nem indult. Akkor milyen fesz opciók is vannak? ~3.5V a proci, a köv lépcső az 5V... Megkapta, úgy már elindult de nem volt stabil :))

(#59) E770

Nekem az XT-286-386 eléggé kimaradt, utóbbiakat is csak a bátyámnál láttam, az első gépem egy Cyrix 486SLC 33 vagy 40MHz volt - de ez lassabb volt mint a haver 386DX 25-öse :D Utána még volt DX2 66 meg az előbb említett Am5x86, de az első olyan gépem ami korszerűnek volt nevezhető a maga idejében, nem csak úgy megörököltem sok sok évesen az egy 500-as K6-2 volt egy Matrox G200-al. Így kimaradt a 3D igazi hőskorszaka is, a G200 az akkori új PowerDesk csomagjával már kifejezetten hibamentesen jól vitt mindent. Valószínűleg pont ez idézte elő bennem utólag az igazi retrózhatnék vágyat és kezdtem el gyűjteni a korai 3D kártyákat - minél borzasztóbb, bugosabb annál érdekesebb számomra, egy TNT2/Geforce már annyira nem tud felizgatni mint egy AT3D, Trident 3DImage, Chromatic Mpact! vagy NumberNine Revolution. Jelenleg a listám már 115 db felett jár és van benne sok különlegesebb is a mindenki által ismert kommerszek között, és az egyedi működő példányok száma is szépen nő... :C

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#146) bambano válasza vhw (#132) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pont ár/érték arányban nem jó az amd, mivel gyengébb és olcsóbb. árban jobb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#147) tothl válasza Peter789 (#145) üzenetére


tothl
addikt

Azt tudom, hogy elsőre valami PowerVR kártyát vettem, de nem ment vele a GLQuake, szóval kiizzadtam magamból még 10ezret kb. és megvettem a Diamond Voodoo 3D karit...asszem talán 96?? lehetett, majdnem 50.000 Ft volt a ....hmmm valami A betűs...boltban a Móricztól nem messze....

[ Szerkesztve ]

(#148) adm


adm
őstag

emlékszem még azokra az időkre, amikor az alaplapok között is volt 10-15% elvi teljesítmény különbség, ami aztán szép lassan a tuningra, majd jóformán a szolgáltatásokra korlátozódott.

felső(-közép) kategóriás lapjaim vannak egy ideje és azóta prociból többgenerációt szolgálnak. egy ideig azt hittem, hogy először az abitot, majd az asust és ws lapjaikat nem lehet überelni aztán találkoztam a supermicro-val.

96' 486 100mhz dx4 - socket? : ?
99' pentium 233mhz - socket 7: intel ?
01' p3 450-1000mhz - slot 1 -> socket370: abit BE6-II v2
04' p4 2,4ghz - socket 478: abit IS7
07' e/q6600 - lga775: asus P5W64WS pro
11' xeon x55**/X56** - dp lga1366: supermicro X8DAi

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#149) bambano válasza adm (#148) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az elején az isa slotos ide vezérlőket is hajkurásztuk, mert azoknál is volt valamennyi különbség.
meg a trident 8900c-ket...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#150) nyunyu válasza E.Kaufmann (#124) üzenetére


nyunyu
félisten

Abit NF7, hát a dupla csatornás memóriavezérlőt nehezebb volt megetetni memóriával, mint amennyi hasznot hozott a dupla sávszél.

Asus A7N8X Deluxe sokkal rosszabb volt.
Se a tuningot nem birta, se a meregdraga Kingston HyperX ramokat.

De legalabb ATX12V sem volt rajta, hanem a rendes ATX tapcsati 5V agarol probalta etetni a 100+W-os procikat. -> majdnem leegett az akkori Chieftec tapom ATX csatija.

Tyű mennyi ASUS, hát ennyire nem tudjátok hogy az rossz? :(

Miutan annyit szoptam az A7N8X-szel, meg az A8N-E-vel, azota sem voltam hajlando Asust venni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.