Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picco


Picco
addikt

Li-Fe akksit kap vajon? erdekelne, sot ertekelnem ha tobb mobilgyarto is kovetne a peldajat :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2) plus44


plus44
veterán

Na legalább ennek van reális súlya, haszna. Talán egy új Ipad-re benevezek jövőre, ki tudja..

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#3) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

a súlycsökkentés ráfér, rohadt kényelmetlen ha tartani kell...
Tudom a szar coverre kell letámasztani de a döntött kijelzőt nézegesse akinek 2 anyja van...

(#4) magnum_pi válasza -=Ghost=- (#3) üzenetére


magnum_pi
tag

Nekem iPad-2 van és ha nincs rajta a cover akkor egész kellemes a súlya, bár én kicsit szeretem ha valami nem ultra könnyű. Az aku üzemidőre kíváncsi vagyok. Merz ok hogy új aksi de a kijelző is jóval nagyobb felbontású lesz ami alá nagyobb vas is kell szóval gonoldom többet fog fogyasztani az elektronika. Nekem mondjuk a mostani üzemidő is bőven elég

Gigabyte P55-UD3 F4, i5-750 @3.67 B1, ASUS ATI 6870, 2x2024MB Kingmax DDRII 1333Mhz, Samsung 245B, Chieftec 450W + FSP VGA Booster x3, Ninja Plus rev 2, CM 690

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azért én nem innék még hideg vizet a "kiszivárgó" ipad 3 infokra, az ipad 2-nél is rengeteg fals infó keringett. Az biztos, hogy az Apple nem szeret nagy lépésekben haladni, jellemzően csak pár hardveres paraméter fog változni és az se nagy mértékben. Persze a külső design az kivétel, abban szeretnek nagyokat lépni. Szerintem valamennyire már az iphone is visszafogja az ipad fejlődését, bár ebben is vannak fura anomáliák és néha az iphone képes valamire, míg az ipad nem ( persze ez jellemzően a funkció szándékos tiltása miatt van így, nem azért mert a készülék nem lenne rá képes )

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Nade minek kell karcsúsítani? Nem elég vékony? Vagy ezalatt a súlycsökkentést értik? Mert vékonyabbnak nincs értelme, könnyebbnek van.

(#7) kolosanyi válasza -=Ghost=- (#3) üzenetére


kolosanyi
veterán

Edzz valamit, akkor elbírod. :P

(#8) Tigerclaw válasza szilagyiv (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A marketingesek szerint fontos hogy még vékonyabb, még könnyebb legyen. Akkor hogy írnák rá, hogy a "Leg...." Én iPad 2-t használok. Vékonyabb inkább ne legyen, de könnyebb még lehetne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) D@niel


D@niel
addikt

Nem értem miért baj nektek ha vékony valami. Egyrészt ez súly csökkenést jelent, másrészt nem fogja vágni a kezet, ott a MBA ami azért tudja, de azt meg nem kézben tartod.

Azon túl, hogy high érzést ad a vékonyság, súlycsökkenést is jelent. Ez ne legyen baj.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#10) Solten válasza -=Ghost=- (#3) üzenetére


Solten
addikt

Jaja, bar igy is valamivel konnyebb mint a "dognehez" 1-es.

Saor Alba

(#11) GALARDO


GALARDO
addikt

Emelnek az üzemidőn?! :Y Már így is durva volt, de így. :C

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#12) erdoke


erdoke
titán

A vas már most is kifejezetten élvonal, de a szoftveren még lenne mit bütykölni. Pl. hogy jailbreak nélkül 2 nyomással tudjak rádiókat (gy.k: WiFi-3G-BT) váltani, vagy hogy az alapértelmezett böngészőt (esetleg naptárt/szervezőt, stb.) le lehessen cserélni a jónéhény sokkal nagyobb tudású egyikére, vagy legalább valami hitelesített beépülő fejleszthetőség fícsört beletenni.
A súlycsökkentés persze mindig jól jön. :K

A legjobb aláírás a héten

(#13) Borote válasza magnum_pi (#4) üzenetére


Borote
addikt

Mán megint... A nagyobb számítási teljesítmény nem fog nagyobb fogyasztással társulni. Fejlődik a technika: ugyanakkora fogyasztás mellett nagyobb teljesítmény ;) (Növekvő fogyasztás mellett bárki tudja növelni a teljesítményt :D )

Na náluk sem értem, mint ahogy a Samsungnál sem. Minek ezeknél vékonyabbra? Inkább legyen ugyanolyan vastag, és akkor hatványozottan jobb lenne az akkkumulátor :B

(#14) D@niel válasza Borote (#13) üzenetére


D@niel
addikt

"A nagyobb számítási teljesítmény nem fog nagyobb fogyasztással társulni"

Egy 600as proci kevesebbet fogyaszt, mint egy 800as.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#15) Tigerclaw válasza erdoke (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A legjobb az lenne ha a gyári safari lenne normálisan megcsinálva, mert a flash mellett rengeteg hiányossága van, ami nem kényelmi funkció, hanem az oldalak hibás megjelenítésével, használatával kapcsolatos. Feldob pl. egy legördülő listát, ablakot és nem tudom görgetni a tartalmát sehogy. Vagy pl. itt a prohardveren se tudok feltölteni képet a poszthoz, mert szürke a tallózás gomb.

A mail kliens hihetetlenül buta, anno a win 95 idejében is sokkal több funkciója volt egy levelezőnek.

Sajnos azt kell mondanom, hogy az ipad nem érte még el egy netbook használhatóságát még az internetböngészésben se és mindennek oka a Apple szemellenzős hozzáállása a dolgokhoz. Én pl. pár hónap múlva külföldre megyek dolgozni, és jó lett volna ha elég elvinnem az ipadot, de inkább az marad itthon és notebookot viszek, pedig semmi extra igényem sincs, csak pl. az ha egy bank vagy webáruház weboldalán pár adatot ki kell tölteni, és a születési évet egy legördülő listából kell kiválasztani, akkor megtehessem. Esetleg ha fel kell tölteni valahova egy cv-t, akkor ne csak meg tudjam írni, valami használható formátumban, de fel is tudjam tölteni. Most olyan az ipad mint egy zsákutca. Lehet rajta fényképezni, videót készíteni, dokumentumokat készíteni, de ha nem egy kib@szott iValami -re akarom feltölteni, hanem valami más helyre, vagy neadjisten egy pendrivera akkor már nem lehet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) sagit válasza D@niel (#14) üzenetére


sagit
addikt

Egy régebbi gyártástechnológiával gyártott 600as többet eszi mint egy újjal gyártott 800as... (sarkízott példa)

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#17) erdoke válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


erdoke
titán

Hát, nem tudom, azért a legtöbb dolog működik a böngészőben, és eddig a fájlokkal se volt különösebb gondom. Kicsit más logika mentén mozog, mint a PC, és ezt nem árt elsajátítani. Ha mindent pontosan úgy akarsz csinálni, ahogy egy notebookon, akkor nyilván olyan frusztrált leszel, amilyen most vagy.
Böngésző és mail kliens is javul egyébként az iOS 5-tel, ami már csak pár hét a nem jailbreakelő társadalomnak.

A legjobb aláírás a héten

(#18) D@niel válasza sagit (#16) üzenetére


D@niel
addikt

Igen, csak nem 600-800as prociról van szó, ha már így belemegyünk, hanem A4, meg A5-ös prociról. Utóbbi többet fogyaszt, nem hiába az csak 900mhz-es, itt is próbáltak takarékoskodni. Sebességben nem nagyon lehet észre venni ezt a -100mhz-t, üzemidőben viszont igen.

Ha lesz új procija az apple-nek, valszeg 4magos lesz, értelem szerűen éhesebb lesz, mint az A5.

Visszatéve erre "A nagyobb számítási teljesítmény nem fog nagyobb fogyasztással társulni", ha ez igaz, miért nem raknak 8magos cuccokat az android tabletbe, ha nem változna az üzemidő?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#19) sagit válasza D@niel (#18) üzenetére


sagit
addikt

Ha nem arról beszélünk minek azzal példálóztál?

Egy okosan gazdálkodó 4magos nem feltétlen fogyaszt többet egy kétmagosnál...

Azért nem raknak 8 magost mert elöbb a négymagost (és kétmagost) kell eladni és mert még nem áll készen a gyártástechnológia

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#20) D@niel válasza sagit (#19) üzenetére


D@niel
addikt

Egy messzemenő példát mondtam csak, le ne harapd a fejem :D szerintem amit írtam egyet értesz vele.

Elolvasva amit írtál, a tablet prociknál is állítod, hogy egy "okos" 4magosnak alacsonyabb a fogyasztása, mint egy 2magosnak?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#21) sagit válasza D@niel (#20) üzenetére


sagit
addikt

Nem értek egyet... A fogyasztás/telljesítmény arány fojamatosan javul az új generációkkal, azonos fogyasztás mellé nagyobb telljesítmény társul de ez így is van rendjén

Szerk: amint kihasználják az oprendszerek igen!

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#22) D@niel válasza sagit (#21) üzenetére


D@niel
addikt

Ja, jó, "amint kihasználják az oprendszerek igen", tehát még nem.

Oké, megvagyunk...

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#23) sagit válasza D@niel (#22) üzenetére


sagit
addikt

Még négymagost nem is kapsz, mire fogsz remélhetőleg ki tudják használni a párhuzamosítás előnyeit, de olyan hülyeségen hisztizel... Szerinted az amúgy is necces hőelvezetést be fogják álldozni? Nyílván nem...ha megoldható lesz h ugyan annyi vagy kevesebn fogyasztással ellátott 4 magost rakjanak a 2 magos hejére meg fogják lépni, és tuti hogy ez fog történni

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#24) D@niel válasza sagit (#23) üzenetére


D@niel
addikt

Jó, szerintem hagyjuk, ha már a hisztizés a téma.

Másrészt elkanyarodsz, fogyasztás volt a téma, nem az előnyök.

Az utolsó része meg arról szól, hogy JELENLEG még nem adnak ki tabletet 4magossal.

Zárjuk a témát, iPad2-be még több aksi került, kijelző felbontás nem változott, tehát első sorban a processzor követelte meg.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#25) sagit válasza D@niel (#24) üzenetére


sagit
addikt

Nem kanyarodok el, a kövi generáció szvsz 4 magos lesz és a fogyasztás\telljesítmény arány akkor is jobb lesz ha ezt te nem is tudod elképzelni ;)

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#26) D@niel válasza sagit (#25) üzenetére


D@niel
addikt

A jövőben el tudom képzelni. Most nem. Innen kezdődött, hogy jelenleg nem ott tartunk.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#27) sagit válasza D@niel (#26) üzenetére


sagit
addikt

Tehát fejletteb gyártástechnológiával jobb lesz a fogy./telj. Mutató...

Meg is vagyunk.:R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28) Tigerclaw válasza erdoke (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem az a lényeg, hogy úgy csináljam ahogy pc-n, hanem hogy működjön.

Például a safari nem képes feltölteni ide képet, de az icab mobil böngésző igen.

Az natív ékezetes virtuális billentűzetet is megcsinálhatnák, de ezzel se foglalkoznak.

Remélem, hogy nem lesz 4 magos a következő processzor.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) erdoke válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


erdoke
titán

Mondom, egy kezemen meg tudom számolni, hogy az általam rendszeresen látogatott több tucat oldalon mi az a pár apróság, ami nem működik. Safari mellett van még 3-4 olyan böngésző, ami sokkal többet tud, csak éppen bárhol egy linkre kattintva a Safari nyíik meg. JB kellett hozzá, hogy ezt kikerüljem.
Az ékezetes billentyűzet nem jó ötlet, vagy kisebbek lennének tőle a virtuális billentyűk, vagy több sorba kellene őket rendezni, és akkor nem érném el az összest. Mellesleg a mostani "suhintós" megoldás majdnem olyan gyors, mintha dedikált billentyűk lennének.
Biztos, hogy 4 magos lesz a következő generáció.

A legjobb aláírás a héten

(#30) Tigerclaw válasza erdoke (#29) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem jobban feküdne egy pár százalékkal kisebb billentyűzet, ha rajta lennének az ékezetek is. Ezzel a mostani megoldással pillanatok alatt összekoszolja az ember a kijelzőt, mert állandóan húzgálnia kell rajta az ujját. Mondjuk talán lesz tört billentyűzet az 5.0-ban ami segíteni fog gépelésben ha kézben van a gép. Lehet hogy visszaszokok az ékezet nélküli írásra, amit 15 éve kényszerből csináltunk a neten.

Jailbreaket semmiképp sem akarok. Most szemezek egy ilyennel, de attól tartok hogy ez is csak egyirányú lesz, mint az ipad:

Arra nagyon jó, hogy pótolja a tablet kis tárterületét, de attól tartok hogy csak egy irányú lesz a kommunikáció, vagyis a mobil HDD-ről nézhetek tartalmat, de a tabletről már nem tudok majd másolni a HDD-re, vagy akár szerkeszteni egy HDD-n lévő fájlt. Sajna itthon elég horror az ára, csak kintről érdemes megrendelni. Ismer valaki még hasonló kütyüt?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) erdoke válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


erdoke
titán

WD MyBook Live-ot nézted már? Van hozzá iOS progi is. Kb. 35e Ft a 2 TB-os.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#32) Borote válasza D@niel (#14) üzenetére


Borote
addikt

Félreértettél. Azt írtam, hogy ugyanakkora fogyasztás mellett az újabb technológiának nagyobb lesz a teljesítménye. Ez tény, még akkor is, hogy ha egy mondatot kiragadsz a mondandómból, és annak mondasz ellent. Legközelebb kérlek olvasd végig.

(#33) Tigerclaw válasza erdoke (#31) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hordozható kellene saját akkuval. (egyébként papíron ez is gyanúsan egyirányú, vagyis az ipad felé megy az info, de az ipadból vissza már nem és csak megjelenítés...szerkesztési lehetőségről gyanúsan nem esik semmi szó) Sajnos minden ilyen cucchoz saját app kell, amiknek erős kötöttségeik vannak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) BloodyEddie válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Ha azert nem tetszik az iPad mert nem netbook, akkor miert nem veszel azt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.