Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Én úgy tapasztalom, hogyha ilyen m.2-esre nem pöfékel rá egy az egyben egy 250W-os VGA 90°C-on, vagy van egy legalább közepes szintű házszellőzésünk, illetve nem terheljük az SSD-t folyamatosan ilyen körülmények között órákig, akkor abszolút kezelhető az SSD hőmérséklete, és nem fogunk throttling határig jutni vele.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Malák válasza snecy20 (#1) üzenetére


Malák
aktív tag

Nálam hűtő nélküli SSD jól szellőző házban idle is 35 fok környékén van, hosszabb terhelésnél simán felmegy 40-45ig is. Raktam rá sima hűtőt, ami jópár fokot lejjebb csavar, de még így se volt annyira hűvös. Az igazi megváltást egy direkt 140mm venti jelentette. Persze egy ponton túl már csak arra voltam kiváncsi, hogy meddig lehet levinni a dolgot, nyilván ennek sok értelme már nincs

(#3) Tyrel válasza Malák (#2) üzenetére


Tyrel
őstag

Kb. 70-80°C-ig simán felmehet, utána kezd throttlingolni, nem értem 45°C-ra miért kellett borda meg 140-es venti...

Turenkarn

(#4) snecy20 válasza Malák (#2) üzenetére


snecy20
veterán

Egy ilyen eszköznél a 45-50 fok az semmi, kb. a hideg kategória. Ahogy írva van felettem, még 80 fokig is oké.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) waterman_


waterman_
aktív tag

lehet nálam más kép jelenik meg de ez olyan, mint egy mini fehér koporsó hőcsővel. emlékszem régen a hűtőbordáknak _lamellái_ voltak, meg kiálló bizb*szok voltak rajta amik konkrétan leadták a hőt. ezek a mai hűtőtömbök ezek mik?

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#6) CPT.Pirk válasza waterman_ (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Teljesen igazad van, de egyben mégsem, mert ezt most a marketingesek tervezték gémereknek. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) Synthwave válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én azért bizonyosan jobb hatásfokot jósolok neki, mint a jelenleg elterjedt megoldásoknak.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) Malák válasza Tyrel (#3) üzenetére


Malák
aktív tag

Nem azért, mert kell, hanem azért, hogy mit lehet elérni :D

(#9) Tyrel válasza Synthwave (#7) üzenetére


Tyrel
őstag

Ugyan plexi oldalú házba nem túl szerencsés mivel nem kimondottan szép, de nekem a hagyományos dobozba egy ilyen vacak bőven elég volt arra hogy egy 970 EVO-t (ami talán a legforróbb M.2?) használhatóvá tegyen. Sztem így nem katasztrófa ha egy alaplaphoz vagy SSD-hez nem jár hűtés, fillérekből orvosolható.

Kb. 15°C-al lejjebb jár mint nélküle, az pont elég.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#10) Synthwave válasza Tyrel (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Aranyos cucc - és a kinézetével sincs semmi probléma. Tetszetősen fest, és 15 °C az nem kevés.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) CPT.Pirk válasza Synthwave (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kb nulla értelme van ennek így. Hőcsöves, de minek, ha az egész cucc kb 5 cm hosszú? Hova vigye a hőcső a meleget, ha nincs érdemi bordázat a leadásra?

Ez így egy egyszerű "hőtömeg", ugyanebben a méretben egy egyszerű rendesen bordázott fém megfelelő talpvastagsággal jobb megoldást jelentene.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) Televan74 válasza Tyrel (#9) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát igen,ha valaki olcsót és jót szeretne az tud ezekből válogatni.Nekem is van ilyen meg egy másik fajta is. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) F e Z o


F e Z o
veterán

Egy tesztet igazán dobhatnátok majd össze, van már egy-két példány a piacon.

H2O über alles!

(#14) Tyrel válasza Synthwave (#10) üzenetére


Tyrel
őstag

Jó mondjuk annyiban hazudtam, hogy a ~3USD árára még rá jött 2db kábelkötegelő költsége is (lehet vagy 5 Ft :D ) mert nem bízok benne, hogy az a kínai öntapadós vacak ami az alján van, az évekig meg fogja tartani a súlyát... Ha meg ez a réz vacak (ami ugye köztudattan rosszul vezeti az áramot) egyszer elszabadul és ráesik a videokártyára (aminek a hátán a sok kis forrasztás ugye abszolút 0 feszültséggel bír), na azt a tüzijátékot inkább nem nézném meg... :U

Nem szép, de úgy se látom zárt házban...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#15) apatyas


apatyas
Korrektor

Korábban az SSD-nek nem kellett hűtés. Régebben a HDD-nek nem kellett hűtés (kivéve Quantum Fireball :D ). Azelőtt VGA-ra nem kellett venti, még előtte borda se (Cirrus Logic akármi). Még korábban a CPU-ra nem kellett venti, meg borda. Azelőtt a tápnak se volt pörgettyűje.
Régen minden jobb volt. Kivéve, hogy lószart se számolt egy mostani kütyühöz képest.
Mikor kell majd a billentyűbe és az egérbe is forgómorgó?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16) Depression válasza apatyas (#15) üzenetére


Depression
veterán

Inkább azon akadt fenn a szemem, hogy egyelőre Kína only... Szóval itt tart a pc világ.

De az igazi élmény akkor lesz, amikor már a kábeleket is kellesz vizezni... :Y

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) snecy20 válasza Depression (#16) üzenetére


snecy20
veterán

Hát csak nem kellesz... ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18) Depression válasza snecy20 (#17) üzenetére


Depression
veterán

Borsodi vagyok, itt így a helyes. :D

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19) Cathulhu válasza Synthwave (#7) üzenetére


Cathulhu
addikt

Hat pedig igy ranezesre a felulete a beka segge alatt van, alig nagyobb mint a sima chipeke. Egyedul ket elonye van, hogy egyreszt oszlatja a hot, nem lesznek annyira forro pontok, valamint a puszta terfogata miatt el tud nyelni egy adagot, kicsit kesobb throttlingol majd az SSD. De ennel barmelyik filleres extrudalt alu borda jobb, aminek rendes felulete van, ez csak parasztvakitas.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) Synthwave válasza Cathulhu (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kiderül, hogy mit mutat, amint kapunk egyet. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) Tyrel válasza Depression (#18) üzenetére


Tyrel
őstag

[link]

Turenkarn

(#22) Televan74


Televan74
nagyúr

Szerintem 2000Ft -ért ez is van olyan hatékony mint a cikkben szereplő hőcsöves megoldás. De csak a piros-fekete dizájn miatt vettem. Most egy ilyen van az M.2 PCIE SSD -n. Ez is teszi a dolgát. Kb. -10 fokot hozott az SSD hőmérsékletén.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#23) Reggie0 válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Hocsonek amugy sincs itt ertelme, mert nincsen akkora teljesitmenysuruseg, hogy extrem kicsi hoellenallasra legyen szukseg. Jo, hogy nem hutobordazzak be az alaplapi ledeket, mert hat azok is elvisznek 5mW-ot...

(#24) Victorio


Victorio
aktív tag

A hőcső arra hivatott, hogy átvigye a hőt egy kis felületről, vagy egy szűk helyről oda, ahol elfér a nagy méretű hőleadó rész. Itt semmilyen hőleadó nincs. Hogy működik ez így?

Miért nem a kézenfekvő és régóta használatos megoldást választják, és ragasztanak a vezérlő chipre egy alu sünit? Vagy az úgy nem gémer?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#25) imibogyo válasza Televan74 (#22) üzenetére


imibogyo
veterán

Plusz a piros fekete hűtő biztosan nem fogja magát véletlenül elengedni a házon belül és még a nyák hátuljáról is talán el tud vezetni egy kis hőt a bordához. Bejön... :K

(#26) Raymond


Raymond
félisten

"Végre értelmes gyári hűtés egy M.2-es SSD-n?"

LOL, no :))

Ennek a parasztvakitason kivul nem sok ertelme van. A melegedo NVMe SSD-k elmennek hutes nelkul is, csak 80 fok folott jon egy kis throttling. Csak ezt egyreszt nem konnyu elerni, masreszt epdig a throttling nem azt jelenti hogy megall az elet hanem hogy mondjuk 3GB/s olvasas helyett 1.5-2GB/s lesz. Azon kivul nem kell ra semmi komoly hutes, a 10EUR bordak amit raragasztas boven eleg hogy 10-20 fokot levigyenek es igy mar eleve a 80 alatt maradsz. Az egyszeru bordak amik mondjuk az Adata Gammix vagy a Plextor M9Pe sorozaton vannak szinten elegek a homerseklet csokkentesere.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) kekedi


kekedi
senior tag

Nekem ez a hűtés dolog e-penisz szagú.
sose értettem amikor valaki arra költi a pénzét hogy vegyen ilyen olyan több 10 ezer forintos hűtőt, hogy a CPU ne 55 fokon menjen, hanem 45fokon. Mert ugye 50fok felett nem működhet M.o.-on a processzorok. Hülye hasonlítás de ez pont olyan, mint hogy 200.000km felett futott autó sincs M.o-on.

De ha valaki ettől jobban alszik, hogy már méhtelep (hűtőborda), valamint szélerőmű van a PC-jében ám legyen. Bizton én öregszem már.

Ui: Ha nem kapcsoljátok be a gépet, még kisebb hőfokon fog "menni". ;)

(#28) CPT.Pirk válasza Reggie0 (#23) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ez így van. Amúgy röhögni fogsz, de robbanásbiztos területre fejlesztünk eszközöket a cégnél ahol számolni kell egy led mint fényforrás hőhatásával is. :D

kekedi: az újabb prociknál mint a Ryzenek a hűtés érdemben befolyásolja a proci adott terhelés mellett elérhető órajelét ill. órajeleit mert magonként eltér (XFR), szóval azért van értelme a rendes hűtésnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) kraven54 válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


kraven54
aktív tag

Kicsit túl van misztifikálva ez a hűtés őrület. VAn egy lenovo y510em kb 5 éve használom majdnem minden nap kb mindene 80fok állandóan és köszöni jól van :) Amennyi ideig használunk manapság egy hardvert (mert jön jobb/gyorsabb) kb tök mindegy hogy 40 vagy 70 fok. Mire kárt tenne benne a "magas" hőfok már rég kicserélted. A mai IC-k 120fok felett halnak. De hát elkell adni a sok hítpájpot

[ Szerkesztve ]

(#30) CPT.Pirk válasza kraven54 (#29) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tudom, ezekkel dolgozom. :) De attól még ha egy ssd vagy proci throtlingol, akkor oda kell jobb hűtés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) Tyrel válasza kraven54 (#29) üzenetére


Tyrel
őstag

Az értelmesebbje elsősorban nem azért vesz komoly hűtéseket, mert fél hogy leég a gépe, szerintem mindenki tisztában van vele hogy olyat max. rövidzár esetén tudnak ezek csinálni...

Ha megnézel egy újabb processzort (akár Intel akár AMD), vagy egy újabb GPU-t (szintén mindegy melyik gyártótól), mindig azt fogod látni hogy amelyikeken jobb hűtés van, azok magasabb órajelekre tudnak boost-olni, és/vagy hosszabb ideig fent maradni a max. boost órajel közelében. Ezenfelül a rendszer stabilitásához is hozzájárulhat, pl. Ryzenekre nagyon jellemző, hogy egy adott órajel/feszültség párossal tök stabilnak tűnnek ill. azok is, mindaddig amíg 75-80°C alatt tudod tartani. Napokig elmegy azon az órajel/fesz. pároson, de ha egyszer átlépi a kritikus hőmérsékletet hirtelen kopogósra fagy a rendszer, és nem azért mert bármi baja lenne attól hogy 80°C-os, nem árt neki... csak a hőmérséklettől annyit változnak a chip fizikai tulajdonságai, hogy ott hirtelen több fesz. kellene már a stabil működéshez. Az extrém OC-t sem azért csinálják folyékony nitrogénnel mert a CPU hirtelen elkezd 500 Wattokat fogyasztani és mással nem lehet lehűteni, hanem azért mert lehet hogy egy 60-70°C-os chip-el már nem mennének át egy olyan stabilitás teszten amin 30°C-al még átmennek.

A másik fő szempont ami miatt sokat hajlandóak erre költeni az emberek, az meg a hangerő, de szerintem ez nem is szorul magyarázatra.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#32) kraven54 válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére


kraven54
aktív tag

jaj nem neked szántam csak úgy általánosságban akartam írni :D

(#33) kraven54 válasza Tyrel (#31) üzenetére


kraven54
aktív tag

Persze ezt most nem úgy értem hogy felesleges egy jó CPU vagy GPU hűtés. Nekem is NH-D15 van. De már heat pipe-ot teszünk a ramra, ssd-re, hangkártyára :)

(#34) Tyrel válasza kraven54 (#33) üzenetére


Tyrel
őstag

Van 1-2 NVMe SSD fajta ami valamiért sokkal jobban melegszik az átlagnál, azokra kellhet, de az tény hogy a többségére csak gimmick a borda...

Mondjuk én amondó vagyok hogy inkább hűtésből legyen túl sok egy gépben mint RGB LED-ből... :))

Turenkarn

(#35) Yany


Yany
addikt

Nem értem a világot. Évekkel ezelőtt még viszonylag ismertek voltak ezek a tök egyszerű réztüskék, most meg újra feltalálják a spanyolviaszt, csak azt is szarul: [link]

Ez az Ultracool P technológiás tüske meg szerintem már a jónál is jobb, ha a chipek között van hely. Anno vettem egy csomag ilyen Swiftech hűtőt, amikor hasonló gondom van, csak rárakom és tök faszán teszi a dolgát: MC14

De az amazon is tele van ezerféle megoldással, amik java részében jobban hiszek, mint a legtöbb ilyen gyári marketing-orientált cuccban: [link]

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Az m.2 ssd nem lapikba van kitalálva? Ez ránézésre vastagabb, mint az egész laptopom. Hova tegyem bele második ssd-nek?😂

(#37) Yany válasza INGJOKE (#36) üzenetére


Yany
addikt

Nem (csak). A modernebb desktop alaplapokban már gyakorlatilag alapkellék legalább egy m.2-es slot.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38) gargoyl79 válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


gargoyl79
csendes tag

RGB nincs? :DDD

(#39) Reggie0 válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem rohogok, en is talalkoztam vele :)

(#35) Yany: A pin-heatsink egyszeru, olcso es atlagos es kismillio gyarto van ra, igy nem igazan lehet ujdonsagkent nagy felarral eladni. Kell a wow-faktor, hogy lenyomjak a felarat a vevok torkan.

[ Szerkesztve ]

(#40) DraXoN válasza Tyrel (#31) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A jelenség oka a szilícium gyenge pontja, hogy magasabb hőmérsékleten lecsökken a szigetelőképessége, és az elektron hajlamos emiatt "átugrani" a szomszéd vezetékre.. nagyobb feszültséget ezt "ellensúlyozod".. de az meg több hőt termel, így egy idő után "veszítesz" ...

Erre megoldás részben a germánium alapú cpu lehet, annak 300-400C körül van ez a tulajdonsága ahol az elektron átugrik, így akár keskenyebb szigetelésű "vezetékek" is készülhetnek, ami által nagyobb lehet a tranzisztorsűrűség jelentősen...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#41) Reggie0 válasza DraXoN (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

A szilicium alapu felvezetok akar 450-500 fokig is mehetnek, egyaltalan nem ez az oka. Raadasul a szivargasi aram, amire utalni szeretnel nem a szilicium ellenallasabol adodik, hanem a P es N adalekolt reszekben levo tolteshordozok(lyukak es elektronok) aranyainak eltolodasabol adodik, valamint a vezetesi es a valencia sav kozeledesetol.

Germaniummal sem feltetlen kell vacakolni, ott van a SOI, azaz silicon on insulator technologia, csak hat ugy nehez procit kihozni, vagy akar a szilicium karbid. Manapsag egy bonyolultabb IC is siman megy 100...125 fokig, lasd nagyobb FPGA-k. Meg talan nagyobbak is, mint egy processzor.

[ Szerkesztve ]

(#42) Yany válasza DraXoN (#40) üzenetére


Yany
addikt

Az így nyert tágabb TDP keretre viszont a többi alkatrésznek is fel kellene készülnie. Ez nem ilyen egyszerű, hogy ha a chip maga bírja, akkor minden rendben van.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#43) KFORboy válasza Reggie0 (#41) üzenetére


KFORboy
senior tag

Márt azt hittem végre eljutunk a Kvantum összefonódás / áthidalásig... de nem, ilyen tök egyszerűen le kell zárni a témát : /

:DDD

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#44) gold007


gold007
tag

Egyetértek sok előttem szólóval. Jó lenne ha egy hűtésről szóló cikk írója tisztában lenne egy kicsit is a hűtés-hőátadás alapvető dolgaival... Persze ha marketing célú a dolog akkor oké, csak akkor meg illene ezt jelezni.

Na mindegy. A lényeg, hogy a "végre értelmes hűtés" cím egyszerűen nevetséges. Hűtésnek hűtés, bár a hatásfokát inkább nem vizsgálnám, mert a végén még kiderül, hogy a régi tnt2-es vga-ról bontott és kétoldalas celluxszal rágányolt kis borda effektívebb.. :D Az értelmes szó viszont kifejezetten nevetséges, ha szabad ilyet írnom.
Vagy az elmúlt években hirtelen megváltoztak a hőátadás fizikai törvényszerűségei, vagy pedig erősen parasztvakítással van dolgunk. Már sokan elmagyarázták előttem is, de a hűtőbordának a feladata az, hogy megnövelje a környezet felé a hőleadó felületet. Hát ezt most ne feszegessük, de szerintem bármelyikünk odavetne egy formát ami ennél jobban használja ki a rendelkezésre álló anyagmennyiséget.
A hőcsövet meg egész egyszerűen nem is értem :DD Konkrétan szerintem mérésekkel igazolható lenne, hogy nemhogy nem hasznos, de minimális mértékben még rosszabb is az eredő hőleadás, mint hőcső nélkül. A hőcső nagyon hasznos dolog, de a célja hogy egy relatíve messzi NAGY KITERJEDÉSŰ hűtőbordára szállítsa át a hőt, ahova alumíniummal költséges, vagy rossz hatásfokú lenne.

Nem is fárasztom magam tovább. Egyszerűen kijelenthetjük, hogy ez nem más mint PARASZTVAKÍTÁS! Értelmes hűtés az lenne, hogyha valaki megveszi a borda nélküli ssd-t, és a korábbi hozzászólók által belinkelt pár dolláros hűtőbordák egyikét ráteszi...
Alapvetően nincs vele baj, hogy ilyeneket gyártanak, mert persze jól néz ki, meg valamit hűt is, meg a gyereknek kell valami új a fa alá. Csak könyörgöm legalább egy "szakmai" oldalon ne írjatok már ilyen butaságokat. Nem is azért mert minket zavar, hanem mert az oldal színvonalát rontja minden egyes ehhez hasonló cikk.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#45) DraXoN válasza gold007 (#44) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez ahogy írta valaki feljebb, tényleg úgy néz ki mint egy "koporsó" :DDD
és tényleg inkább a hőelosztáson javít és némi "pufferként" viselkedést lehet várni tőle... másra szerintem nem jó..
a kinézet mondjuk relatív, de szerintem jól se néz ki...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#46) persil válasza Depression (#18) üzenetére


persil
nagyúr

Comment of the century :D
Egyebkent vegul is valoban nem helytelen :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#47) MMSZoli


MMSZoli
tag

Nem teljesen értek egyet az előttem szólókkal.

Azzal egyetértek, hogy egy hagyományos, tüskeágy szerű kialakítással hatékonyabb lenne. De akkor semmiben nem tűnne egyedibbnek, mint egy dzsunka kínai gyártó ráragasztható eloxált alu terméke, amit 1USD-ért megkapsz az ebayen. Rögtön rá lenne fogva a gyártóra, hogy az olcsó vackot megvette Kínában, ráapplikálta a cuccra és utána aranyáron adja.
Tehát megvan az egyedi kinézet, kipipálva, nem az ecseri piacon vette a bordát.

Többen értetlenkedtek, hogy minek a hőcső, hiszen azt nagyobb felületre kell kivinni.
Az SSD IC felületéhet képest ami látok, az egy óriási felület. Ennyivel nagyobb felületen sugározza ki a hőt.
Ha tippelnem kellene, akkor az IC-k felületéhez képest 5x nagyobb sugárzó felületet használnak még így is, mert NEM csak egy nagy tégladarab van ott (ami önmagában is nagyobb lenne az IC-k tokozásának a felületénél), hanem van egy csomó bemarás és extra felület.

Többen értetlenkedtek, hogy minek ekkora blokktégla.
Páran elmondták a varázsszót ("hőtömeg"), csak utána félre is söpörték, hogy az minek.
Pontosan azért, mert nem szerverbe szánják, ahol folyamatos a terhelés. Egy játék PC-ben a játék nem olvas folyamatosan a lemezről, vannak az erős töltések után nyugalmi időszakok, amikor nincs hő-utánpótlás. Ezeket a csúcsidőszakokat segít a hőtömeg átvészelni, gyorsan elvezetni és az IC felületéhez képest jelentősen nagyobb felületen kisugározni. Mivel kellően nagy a tömege, emiatt a a hőtehetetlensége is nagyobb, és hosszabb töltési időszakokat is le tud kezelni.

Még egy észrevétel, amit senkitől nem láttam, pedig fontos lehet a hőleadó teljesítmény szempontjából: a cucc felülete nem sima, hanem enyhén bordázott/rücskös mindenhol. Lehet, hogy nincsenek rajra extra nagy bordák/oszlopok. Viszont a "rücsök" szintén jelentősen megnöveli a hősugárzó felületet, bár nem olyan látványos, mint egy fizikailag kimart tüskesor. Szerintem nehezebb is elkészíteni.

Az viszont durva, hogy ez eddig egyik gyártónak sem jutott eszébe, és a "közismert" throttling ellenére nemhogy hűtőbordát nem tettek, de még inkább megfejelték a problémát egy hőszigetelő műanyag CIMKÉVEL? a lentki linkelt képnél: 400USD árba nem fér bele egy alu hűtőborda? Vagy a gyári teszten még soha nem láttáka jelenséget? Erősen kétlem.

A "paraszt" nem veheti le a cimkét, mert elveszik a garancia, de ennek a hőszigetelő elemnek a TETEJÉRE ragasszon rá valami bordát, ha fáj neki a túlmelegedés? Erősen kétlem, hogy különleges hővezető anyagból lenne az a szép Samsung feliratos cimke.
Nem a gyártónak kellene szavatolnia a stabil és folyamatos működést? Ehhez képest nekem úgy tűnik, még rá is tesznek egy lapáttal a problémára egy hőszigetelő réteggel. Csak mondom.

Én üdvözlöm a Galaxy kezdeményezését.

Nekem nincs M.2-m, csak Samsung és ADATA SSD-m, de azok is a műanyag háznak köszönhetően 10-12°C-al MELEGEBBEK, mint a közvetlenül mellette bracket-ben levő és folyamatosan forgó 2.5" HDD-k (aminek persze alu háza van), két különböző gépről beszélek.
Ami persze nem gond az IC-knek 80°-ig, de nem lehetett volna az egészet dizájnból megoldani?

Vagy ha túlmelegszik és tönkremegy, vagy csak a melegedés miatt gyengébbnek érzi egy kevésbé képzett felhasználó a teljesítményt, akkor inkább vegyen egy újat, drágábbat, erősebbet, mert az "biztosan" jobb lesz? (és ez persze plusz bevétel a gyártónak)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48) Yany válasza MMSZoli (#47) üzenetére


Yany
addikt

Sok esetben az a matrica nem műanyag, hanem egy rézlapocska. Nem venni észre könnyen, de nem minden esetben áll, amit mondasz.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#49) Reggie0 válasza MMSZoli (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

Mindezt pl. hocso nelkul is tudhatna, az az egyik legertelmetlenebb dolog rajta. Ha van esze a gyartonak, akkor a hibas hocsoveket pakolja ra, mert a juzer ugysem vesz belole eszre semmit es akkor a selejtek kidobasaval sem kell foglalkoznia.

Amugy pont ezt irtam en is, valahogy el kell adni a semmit dragan, ezert lett ilyen.

(#50) mepet válasza Yany (#48) üzenetére


mepet
addikt

Biztos ez? Te már láttál ilyet, vagy csak mesélték? Pontosan milyen típusoknál? Esetleg egy specifikációt vagy fotót tudsz linkelni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.