Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#109) Kansas válasza Abu85 (#108) üzenetére


Kansas
addikt

Az elejére válaszul: én sem állítottam mást, csak annyit, hogy ha nem magok számával hanem modulok számával reklámoznak, nincs olyan rossz szájíze az embereknek és talán ez a per se lett volna(tudom, akkor az lett volna, hogy ahol a Bulldozer erősebb, ott "nem fair az összehasonlítás, 2x annyi mag van" :D )

"Az IT-szabályok 99%-a megfigyelésre alapoz, viszont valós fizikai ok is van a többségük mögött." - lehet, viszont amíg a fizikai törvények nem függenek a fejlesztések irányától, az IT "törvények" csak annak változatlansága mellett maradnak igazak. Mihelyt a szekvencialitásról a masszív többszálúságra, vagy X86/64-ről RISC-V-re, már csak igen korlátozott predikciós képességük marad.

Természetesen a visszafelé kompatibilitást nem lehet elvágni egyik napról a másikra, akármennyi teljesítményt is lehetne nyerni, hisz azok akik még a proci-gyártóknál is többet invesztáltak az x86/64-be 3rd party programok, komplett folyamatrendszerek, adatközpontok, stb. képében, nem fogják hagyni, illetve nem fogják venni az újat helyette, hanem megvárják az átállással, míg kirohad alóluk a régi(és a processzor lassan rohad...).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.