Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) FEDman válasza FEDman (#23) üzenetére


FEDman
addikt

Ahogy elnézem rajtam kívül nem sok mindenkit mozgatott meg a Fuji második generációs X-Trans szenzora. :)
Na mindegy, azért még leírnám, hogy megnéztem a Raw-okat is és nagyon úgy néz ki hogy itt tényleg történt egy újabb előrelépés. Vagy még inkább azt lehetne mondani, hogy mostanra érett be igazán a Fujinak ez az új technológiája.
No nem mintha eddig nagyon szégyenkeznie kellett volna. A zajszint például meglepően alacsony volt eddig is. Viszont az X-Pro1/X-E1 vázaknál LR konvertálva (beleértve az legújabb LR4.4-et is) kicsit olyan puhák voltak a képek egy hagyományos szenzorhoz képest. No nem nagyon, de azért egy AA szűrő nélküli géptől ennél azért több apró részletet és élességet várna az ember.
Na most a második generációs Fuji X-Trans szenzornál maradt a korábban megszokott nagyon alacsony zaj szint, ellenben most már szép éles/karcos és részletgazdagok a képek, pont úgy ahogyan azt egy ilyen géptől várja az ember.

Itt van pár 100% crop az imaging-resource-ról származó Raw képekből. A legújabb LR4.4-el konvertáltam őket, zajszűrést lehúzva. Referenciának végére beraktam a NEX5n-t is.

X-Pro1 iso200
100% crop

X100s iso200
100% crop

NEX5n iso100
100% crop

Amit pedig így most magas iso-n művel...
Szinte rossz nézni, hogy iso6400-on hogy elkalapálja az eddig szenzorban etalonnak számító NEX5n-t is! :U

X100s iso6400
100% crop

NEX5n iso6400
100% crop

Itt is lehúztam a zajszűrést, még a színzaj is 0 volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.