Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kromatika


kromatika
veterán

ígéretes újdonság :K köszi a cikket.

(#2) Spancho


Spancho
őstag

Szép képeket csinál :)
A tengeres meg a balettos nagyon tetszik ,biztos volt vele utómunka is :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#3) FEDman válasza Spancho (#2) üzenetére


FEDman
addikt

Abban a két képben inkább elő, mint utómunka a van. ;)
A kezdő fotósok amúgy jellemzően az utólagos feldolgozásban látják a megoldás kulcsát mikor egy jó képet látnak, pedig az igazság általában ennek pont az ellenkezője, egy profi kép megalkotásánál a munka nagy része a kattintás előtt történik.
Jelen esetben az első képhez kellett egy profin bevilágított színpad, egy ügyes balettos és egy tehetséges fotós, aki látja és tud bánni is a fényekkel és ezen felül képes elkapni a megfelelő pillanatot.
A másodikhoz se kellett ennél több. Szép helyszín, egy csinos lány + egy ügyes fotós aki nem csak a természetes fényekkel bánik jól, de ezen felül külső vakuval is profin deríti az ilyen ellenfényes helyzeteket.
Na ezek miatt olyan jó ez a 2 kép és nem az utómunkától.

(#4) |AP|


|AP|
veterán

Továbbra is nagyon sajnálom, hogy nem 24mm-ről indul az X20, akkor számomra a tökéletes kompakt lenne.
Dehát "...az X10 optikája olyan jó minőségű, hogy annak cseréjére nem volt szükség az X20 megépítése során..." szóval nincs mit tenni, ezek szerint sosem fogják ezt az optikát lecserélni :)

(#5) Sequoyah


Sequoyah
tag

Már az X100-ast is imádtam (abban a két napban amíg nálam volt, plusz 1 nap X-Pro1), szóval ez csak jó lehet. Kár hogy igazán csak másodgépnek jó, ahhoz meg átlag magyarnak drága...
De a képek hangulata utánozhatatlan, és technikai adatokkal leírhatatlan. Majd egyszer az asszonyt meglepem vele és kölcsönkérem tőle:)

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

musthave /nyalcsorgatos

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) nord_ válasza |AP| (#4) üzenetére


nord_
veterán

Bakker, pont ezt a mondatot másoltam ki a cikkből, és pont ugyanezt akartam reagálni, hogy az X20-nál nem a minőség, hanem a látószög miatt kellett volna a csere!

X100s: nah, ezen a gépen már lassan nem lehet mit javítani... ha az árcédula kicsit emberibb lenne, azt mondanám, hogy ez a masina a 100%-os tuti vétel. :)

(#8) Sequoyah válasza nord_ (#7) üzenetére


Sequoyah
tag

Az X100 árával az a baj, hogy igazából megér ennyit:) Kb minden ami kategóriájában olcsóbb, az rosszabb is.

(#9) nord_ válasza Sequoyah (#8) üzenetére


nord_
veterán

Az X100-zal az a "baj", hogy az utód mindenben jobb, nem csak egy marketinges tessék-lássék rancfelvarrás. :)

(#10) Sequoyah válasza nord_ (#9) üzenetére


Sequoyah
tag

X100-at és X100s-et egy kalap alá vettem, mind2re vonatkozott a mondanivalóm.
Amúgy egyetértek veled, főleg az AF javítás ami jól jön, mert abban tényleg elég gyengus volt.

(#11) Freddy76


Freddy76
addikt

Huhh, tudja valaki mennyivel indult az x100 annak idején? Csak hogy mikorra lehet belőni az áresést...

Nekem az x100 nagyon musthave volt, csak az af lassúsága zavart benne, emiatt esett ki. Nekem az elsődleges "célpontom" a viszonyla gyorsan rohanó 19 hónapos lányom, sokszor bent a lakásban, erre az az af kevés lett volna talán.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12) Sequoyah válasza Freddy76 (#11) üzenetére


Sequoyah
tag

Arra lehet az X100s is kevés lesz. Az X100 termékvonal inkább utazós, tájképes fényképező. Sportfotózáshoz, amihez a gyerekek fotózása legközelebb áll mindenképp egy dSLR-t ajánlanék. Mire a többi gép fókuszt talál, a gyerek már dimenziót váltott. Ehhez fél másodperc is elég:)

(#13) MC Pite válasza Freddy76 (#11) üzenetére


MC Pite
veterán

X-E1, vagy ha jön utódja... Ígérték annál is a normális af sebességet, de még csak előzetes teszteket olvastam anno, így végülis nem tudom mennyire sikerült betartani.

X-E1 szettért beáldoznád-e a cuccod? Én be, de annyira, hogy gondolkozom hogy jövőre lehet nem az asszonyt lepem meg egy X10el, hanem az arra szánt pénzt ráborítom a mostani cuccra és X-E1 lesz belőle :)
A kis X20is annyira tetszik, nagyon kipróbálnám azt is (az lenne az igazi gép páromnak, de hát egyelőre az X10 is húzós). Pontosítok, nem a gépek drágák (jó, a zsebemhez képest de) hanem mi keresünk relatív keveset, mert ezt a minőséget másutt ennyiért nem kapom meg (X-S1/X10/X100 és utódjaik). El akartam hozni az 50 1,4G-t, de jobban belegondolva inkább ide kuporgatom a lóvét már :D

Sequoyah: Freddynek most az van, de korábban kontraszt alapú af-es géppel is elégedett volt. Nem hinném hogy fázis/hibrid af-el ne lenne a célra megfelelő a fuji, pláne ha belevesszük hogy nem átlagos üvegek vannak előtte (akár X100s, akár X-E1ről beszélünk).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14) nord_ válasza Freddy76 (#11) üzenetére


nord_
veterán

Rohangálásra, mozgásra inkább videókamera. Sokkal jobban visszaadja a hangulatot. Mozgás, hang, a későbbiekben visszanézve nagyobb élményt fog adni.
Nekem már 13 éves a lyány, ha visszamehetnék az időben, a fotók mellett sokkal több mozgóképet rögzítenék (X100s bőven alkalmas a fényképekre, minimáldofos, kevés fényes játékra, de egy jó videókamera kell a gyerek mellé). Te időben vagy, tanulj az én esetemből: ne csak állóképben gondolkodj! Szépen le lehet fényképezni egy karácsonyi ajándékbontogatást, egy úszóversenyt, a zongoravizsgáját vagy csak azt, amikor játszanak az anyjával, de közel sem kapod fotón ugyanazt az élményt.

(szerk. hogy pont egy off hsz-szel lettem ph addikt... de legalább a legjobb masina topikjában. :))

[ Szerkesztve ]

(#15) tetrix


tetrix
tag

mindig is bírtam a Fuji prezentációkat,annyira meggyőző volt még a szép szuper CCD korszakban,be is nyeltem vele egy S7000-est anno. :DDD
-azért egy WB-ot lőhettetek volna be a képekhez!
amúgy milyen ISO-n készültek?

(#16) MC Pite válasza nord_ (#14) üzenetére


MC Pite
veterán

Na azért lehet ezekkel családi célokra bőven megfelelően videózni is, nem tudom milyen téren nem felel meg... Nálam tonna fény kell az af-hez (vagy a fix és még akkor is kell normális fény) és akkor is hangos, de ha érdekelne a videó, kapna egy kis mikrofont a vakupapucsba, azzal már használható.

Azt a részt pedig -ügyes fotós esetén- azért nem írnám le a kép mire elég. Akinek a fotóhoz van több érzékel, sokszor sokkal élvezhetőbb eredményt produkálhat, mint amilyen mozgóképet tudna, ha ahhoz meg nincs affinitása (úgy is mondhatnám hogy a videók 99%a pocsék amiket látok, de a fotók 10-20%a pedig jó, sőt; a pocsék videót vastagon üti). Persze embere és technika is válogatja. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#17) Sequoyah válasza MC Pite (#16) üzenetére


Sequoyah
tag

Én azért részesítem előnyben a fotót a videóval szemben, mert jóval egyszerűbb a kezelésük. A legjobb fotóimat gyakran visszanézegetem, akár keretbe is teszem, de a videókat csak ünnepekkor veszi elő az ember.

(#18) Freddy76 válasza nord_ (#14) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem csak neked, hanem az előtted szólóknak is.

Én egy nikon d3100-5100-olympus om-d-nikon d7000 utat jártam be. Az előző szettem egy olympus om-d em-5 volt, 9-18, 20/1.7. 45/1.8 trióval, most egy d7000 van 17-50/2.8, 50/1.8G, 18-105, sb700 szettben. Nekem az oly af-jével már nem volt bajom - azaz de, túl nagy volt a fókuszmező, emiatt néha tévesztett, és zavart az is, hogy nem voltak pontok, hanem az egész képernyő fel volt osztva fókuszmezőkre, tehát ha át akartam volna "menni" középről a szélére, akkor nyomkodnom kellett a gombot. De gyors volt és pontos... Jobban zavart, hogy az om-d-t elb.szták azzal, hogy kezelhetetlen gombjai voltak.

A d7000 nagyon baba, szeretem, a mostani obijaimmal pazarul tesz a dolgát, de nagy. Ebből kifolyólag nem tudnám eldönteni, a kettő közül melyik összeállítás lenne nekem jobb (képminőségben mindkettő teljesen jó volt iso 3200-ig, de kompromisszumokkal felette is). De ha kérhetnék valamit, az az om-d lenne, a két tárcsa mellett három normálisan használható dedikált gombbal, és egy kicsit más af-fel.

A videó nem az én világom, sem készíteni, sem nézni nem szeretem - de a feleségem állandóan emiatt nyaggat, az általad leírt érvek miatt is. A d7000 (és általában a dslr) normális videózásra nem annyira alkalmas, erre jobb lenne egy milc.

A fuji-val kacérkodtam, de az ára azért eléggé eltántorít. Ha lenne egy ütős, jó af az XE-1-ben, talán. Akkor beáldoznám a mostani cuccomat. Vagy megvárom az em-6-ot :DDD.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19) nord_ válasza MC Pite (#16) üzenetére


nord_
veterán

Nem technikai kérdés, hogy a gyerek első lépése, első biciklizése két keréken; de főleg a hangja, beszélgetései nem adható vissza fotóval. Majd ha lesz saját csemetéd, meglátod. ;)

Freddy,
higyj neki. Ezt az időt semmi se hozhatja vissza.

[ Szerkesztve ]

(#20) MZperX75


MZperX75
addikt

(Apróbapadon-oldalon)
Felülről a második kép nagyon ott van ,jól meg lett vakuzva is :C -lopom

[ Szerkesztve ]

(#21) MC Pite válasza nord_ (#19) üzenetére


MC Pite
veterán

Lehet.
Bár magam részéről nézni sem szeretem a videót, a fotók meg a lakás több pontján megtalálhatók nálunk. Meg gépen, neten, stb, szeretem visszanézegetni. Pl a telefonommal elég jó videókat lehet csinálni (az említett célra tökéletes, és a kamerával szemben ez mindig kéznél van!) - mégse nézem soha vissza őket. Egy panorámát, egy részletet inkább. Imádom a mozgást, a lendületet elkapni(svenkelni), egy pillanatot is belőle. Mind a természetben, mind autós eseményeken, mind bringaversenyeken. Persze, ez nem ugyanaz, tudom; de mások fotóit és videóit látva a gyerkőcökről sokkal jobban díjazom azt a pár jól sikerült képet, ami kirakhatsz a hűtőre, szobába, akárhova, mint végignézni x perc videót, ami relatív híg. Persze vannak olyanok is akik a képeket generálják tonnaszám gondolkodás és koncepció nélkül, az ilyen ismerőseim a képeket nem (sem) nézik vissza, csak gyártják, és majd 'egyszer'(soha) ki fogják válogatni.
Ha nálam van a fényképező akkor azzal, ha nem, akkor a telefonnal szerintem bőven olyan videót tudok csinálni(stabi, kb 32-96mm veszteségmentesen 12/15mb bitráta, az elégséges dinamikáról és a kordában tartott zajról az 1/1,8" gondoskodik, zajszűrés 2 mikrofonnal), ami családi célra megfelelő; inkább az állókép részére próbálok gyúrni - ne csak nekem legyen egy emlék; próbáljak egy hangulatot, egy érzést visszaadni, ami _bárkinek_ mond valamit aki ránéz a képre.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22) nord_ válasza FEDman (#3) üzenetére


nord_
veterán

Ez mennyire igaz! :K

(#23) FEDman


FEDman
addikt

Mikor a Fuji az X100s-nél a szenzornak X-Trans II nevet adta akkor arra gondoltam ez a nagy testvérekhez képest max. attól második generációs, hogy azokhoz képest itt már megtalálhatók a szenzorba integrált hybrid AF pontok, de amúgy a képminőséget ez nem érinti.
Nos, most hogy felkerültek az imaging-resource oldalra a X100s képek már egy kicsit máshogy látom ezt. Döbbenet, de úgy néz ki hogy az X-Pro1/X-E1 eddig is bitang jó magas iso-s teljesítményét sikerült még egy kicsit megfejelniük.
Mivel a Raw-okat még nem néztem így a végeredményben nem tudom mennyi ebből az eddigiekhez képest is még ügyesebb Jpeg motor, de talán ez a Fujinál mindegy is.

Hogy látványosabb legyen az összehasonlítás iso12.800-as képekből vágtam ki 100% crop-okat:

Azt hiszem ezen olyan túl sokat nem kell magyarázni. :)

Egy másik részlet:

Nem csak a jel/zaj arány nagyon jó, de hogy őszinte legyek ebben a kategóriában én még nemigen találkoztam olyannal, hogy iso12.800 mellett se folynak össze a színek.

Fuji X100s iso12.800
Fuji X100 iso12.800
Fuji X-E1 iso12.800

Nem tudok erre már nagyon mást mondani, csak hogy Fuji :R

[ Szerkesztve ]

(#24) FEDman válasza FEDman (#23) üzenetére


FEDman
addikt

Ahogy elnézem rajtam kívül nem sok mindenkit mozgatott meg a Fuji második generációs X-Trans szenzora. :)
Na mindegy, azért még leírnám, hogy megnéztem a Raw-okat is és nagyon úgy néz ki hogy itt tényleg történt egy újabb előrelépés. Vagy még inkább azt lehetne mondani, hogy mostanra érett be igazán a Fujinak ez az új technológiája.
No nem mintha eddig nagyon szégyenkeznie kellett volna. A zajszint például meglepően alacsony volt eddig is. Viszont az X-Pro1/X-E1 vázaknál LR konvertálva (beleértve az legújabb LR4.4-et is) kicsit olyan puhák voltak a képek egy hagyományos szenzorhoz képest. No nem nagyon, de azért egy AA szűrő nélküli géptől ennél azért több apró részletet és élességet várna az ember.
Na most a második generációs Fuji X-Trans szenzornál maradt a korábban megszokott nagyon alacsony zaj szint, ellenben most már szép éles/karcos és részletgazdagok a képek, pont úgy ahogyan azt egy ilyen géptől várja az ember.

Itt van pár 100% crop az imaging-resource-ról származó Raw képekből. A legújabb LR4.4-el konvertáltam őket, zajszűrést lehúzva. Referenciának végére beraktam a NEX5n-t is.

X-Pro1 iso200
100% crop

X100s iso200
100% crop

NEX5n iso100
100% crop

Amit pedig így most magas iso-n művel...
Szinte rossz nézni, hogy iso6400-on hogy elkalapálja az eddig szenzorban etalonnak számító NEX5n-t is! :U

X100s iso6400
100% crop

NEX5n iso6400
100% crop

Itt is lehúztam a zajszűrést, még a színzaj is 0 volt.

[ Szerkesztve ]

(#25) nord_ válasza FEDman (#24) üzenetére


nord_
veterán

Tetszik, nagyon… de majd alacsonyabb áron fog megmozgatni. :)

(#26) MC Pite


MC Pite
veterán

Szintén... :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.