Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én azt hittem, hogy a nagy szerverfarmokon használt rackes szerverek költséghatékonyabban üzelmetethetőek és az ár/teljesítmény arányuk is jobb. Persze nem ismerem mélyebben a témát, csak valahogy ez látszik logikusnak.

Szerintem a cloud témában nem a hardver a döntő, mert minden megoldásnál van lehetőség bármilyen hardverkiépítést használni.

A cloud inkább szoftveres és üzemeltetési kérdés, mint hardveres.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) wiggen123 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


wiggen123
aktív tag

A microserver miért ne lehetne rack-ben? :) Ha rákattintottál volna a Docler hírdetésére, láttad volna, hogy Supermicro SYS-5037MC rackbe szerelhető egységekről van szó.
Remélem nem arra gondolnak egyesek, hogy a manapság trendi HP microserverekből építenek egy nagy kockát :)

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#3) Tigerclaw válasza wiggen123 (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor nem értem az írás lényegét, legalábbis azt ami azt fejtegeti, hogy az én hardverem jobb mint a szomszéd hardvere. Ha jól tudom a felhő azt jelenti, hogy saját szerverpark és személyzet helyett bérelek tárterületet, kapcsolatot és számítási teljesítményt egy szolgáltatótól aki erre van berendezkedve. Ha ez így van akkor nincs értelme filozofálni azon, hogy hardver döntő szempont.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) maross


maross
veterán

"javítása több napok is igénybe vehet."

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#5) anulu


anulu
félisten

"A legtöbben hisznek a felhőkben, ami nem véletlen."

kivételesen nagyon örülök, hogy a kisebbséghez tartozom.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) #21346560 válasza anulu (#5) üzenetére


#21346560
törölt tag

Különösebben nem örülök, de annyi fontos adatot még nem sikerült összeszednem, hogy egy pendrive tele legyen vele és ne tudjam magamnál tárolni felhőben :DDD

(#7) Béééla válasza #21346560 (#6) üzenetére


Béééla
őstag

Nem az adat mennyisége, hanem minősége számít, hogy kell-e felhő.

Amúgy meglepően jó áron van.

De ennek ellenére a felhőben ha nem kell teljesítmény, lentebb veszed, ha kell, alátolsz teljesítményt.

Bélabá

(#8) cucka válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


cucka
addikt

Az írás lényegét nem kell érteni, ez egy reklámcikk.
A Cloud meg a cikkben említett mikroszerver cuccok között pedig alapvetően az architektúrában van a különbség. Röviden: mikroszervernél x darab szervert bérleti díját fizeted, cloud-nál pedig az alkalmazásod által felhasznált tárterület és processzoridő után számláznak.

(Ja, és reklámcikk ide meg oda, de azért a Docleréknél nem hülyék ülnek, lehet tőlük tanulni okos dolgokat)

[ Szerkesztve ]

(#9) #21346560 válasza Béééla (#7) üzenetére


#21346560
törölt tag

Minőségben is jobb a Pen :DDD

(#10) aronocs


aronocs
tag

Nofene, ott dolgozok, de nem tudtam, hogy már ilyen formában is "hirdetünk" :)

Aut inveniam viam aut faciam.

(#11) Béééla válasza aronocs (#10) üzenetére


Béééla
őstag

Prohardveres ismerősöknek mennyi kedvezmény jár? :DD

Bélabá

(#12) wolfnet


wolfnet
tag

nemtom! maradok annál hogy az egyetlen biztos megoldás ha magad csinálod.
1, megtanulod
2, kitapasztalod
3, tudod mi fut a teremben
----

Privátban érdeklődj! :)

(#13) bambano


bambano
titán

jó cikk, de ezt egy éves kutatás nélkül megmondtam volna nekik 5 perc alatt:) szorozni kell tudni hozzá, meg néha olvasni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) MacCaine


MacCaine
őstag

Barátságos árak. :K

Az előadásra is elmennék, ha nem hétköznap lenne...

[ Szerkesztve ]

(#15) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Én valahogy akkor megint a kisebbséghez tartozom, mármint a véleményemmel. Az a biztos, ami otthon van! Bármikor hozzáférhetek saját cuccaimhoz, nem függök senkitől, ingyé van.
Amit ki akarok számoltatni, számolja ki az otthoni gép.

A pénzzel is majdnem ez a helyzet kártyán tartott 100K egy év után 90K :K

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#16) cucka válasza Johnny001 (#15) üzenetére


cucka
addikt

Nem, te a véleményeddel azok közé tartozol, akik nem igazán értették meg azt, amiről ez a cikk szólt :) .

Nem az a kérdés, hogy te a filejaidat hol tárolod, hanem hogy ha szeretnél létrehozni egy szolgáltatást, akkor ahhoz milyen infrastruktúrát válassz. Például az, hogy a prohardver fórumon elkövetett hozzászólásaid a Prohardver kft. tulajdonában lévő szerveren vannak, bérelt mikroszerverekből álló clusteren vannak vagy esetleg fellőtték őket valamilyen cloud-ba, az nem a te személyes döntésed, sőt, téged végfelhasználóként ez nem is kéne érdekeljen.
Senki sem azért bérel a cloud-ban számítási kapacitást vagy tárhelyet, mert nincs asztali gépe, amin tárolhat fileokat meg végezhet számításokat a processzorral.

[ Szerkesztve ]

(#17) MacCaine válasza Johnny001 (#15) üzenetére


MacCaine
őstag

Kösd le, és 105-6k lesz.

(#18) Johnny001 válasza cucka (#16) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

A lényeget azért értem, de még egyszer végigolvasom a cikket :K
Mondjuk nekem nem is kell webes kiszolgálás, abban tényleg igazad van. Én kizárólag az adatok tárolására gondoltam.

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#19) Pug válasza Johnny001 (#18) üzenetére


Pug
veterán

A legtöbben hisznek a felhőkben, ami nem véletlen.

Ezzel kapcsolatban kissé szkeptikus vagyok. Ez az enyhén általánosító kijelentés milyen felmérések, statisztikák alapján pattant ki a szerző "tollából"? :U

Szerk:

Elnézést, nem válasznak szántam.

[ Szerkesztve ]

(#20) cucka válasza Johnny001 (#18) üzenetére


cucka
addikt

Mondjuk nekem nem is kell webes kiszolgálás, abban tényleg igazad van. Én kizárólag az adatok tárolására gondoltam.
Adattárolásnál ugyanez a helyzet. Az adattárolást végfelhasználóként valamilyen frontend-en éred el, az, hogy azt az adatot a szolgáltató hogyan teszi elérhetővé számodra, az kizárólag az ő dolga. Cloud-szerű adattárolást pedig már régóta használnak, csak azt CDN-nek hívják és valószínűleg te is számtalanszor találkoztál már ilyen CDN-től érkező adattal anélkül, hogy észrevetted volna. (És ez így van jól, az lett volna a nagyobb baj, ha észreveszed :) )

(#21) beteg válasza cucka (#8) üzenetére


beteg
őstag

Valszeg nem hülyék, de attól még nem biztos, hogy igazuk van.

Csak futni kell!

(#22) bambano válasza beteg (#21) üzenetére


bambano
titán

látatlanban én sem mondanám, hogy igazuk van, de alaposabb végiggondolás után kiderül, hogy igen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nagy sommás állítások vannak ebben a reklámban :)

(#24) schawo


schawo
titán

Ó, ha tudnátok, hogy hosszú évek óta min edződött ez a szerverterem :)) :DD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.