Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hm. Végülis ez egy nagyszerű ötlet én már várom és lehet benevezek egy ilyenre is. Habár nem lesznek annyira hordozhatóak mint ezek a kissebb társai, de a nagyobb képernyő valóban előnyösebb lehet.

<-ƘƘ->

(#2) VaniliásRönk válasza Kendek (#1) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem beszélve a nagyobb billentyűzetről, ill. hogy a tapipad gombjait nem kell két oldalra nyomorítani.
Remélem lejár ezeknek a minignómoknak az ideje. :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3) Raymond


Raymond
félisten

Bocs, de ennek a hirnek se fule se farka valahogy.

"Változik az AMD stratégiája a notebookok piacán"

"A cég alacsony fogyasztással, könnyű tömeggel és vékony kialakítással rendelkező netbookok piacra dobását tervezi, szigorúan 14 hüvelykes vagy ennél nagyobb kijelzővel."

Az mar nem netbook lesz. Es az uj strategia most a notebook vagy a netbook piacot erinti majd?

"Az AMD meglátása szerint azonban a „kicsi” netbookokra csak a kedvező áruk miatt van kereslet. A vállalat elmondása szerint a kisgépek kereslete drasztikusan visszaesne, ha a nagyobb kijelzővel rendelkező termékek hasonló áron lennének beszerezhetők."

Nem tudom azok akik felmertek a piacot melyiket mertek fel, de a netbookok nem csak az arukkal taroltak. Pont hogy a meret is lenyeges szvsz. A nagyobb (14, de foleg 15.4") kijelzoju gepek is kaphatok azon az aron amin a dragabb netbookok. Peldaul az Asus 900-as szeria €380-450 kozott mozog, az 1000-es szeria pedig €500-at nyaldossa mindket oldalrol (modelltol fuggoen). Ezert az azert kapni az olcso 15-os notikat is gyakorlatilag az osszes neves es nevtelen gyarotol.

"Az árak várhatóan a jelenlegi kisképernyős gépek szintjére lesznek majd pozícionálva."

Ha €350 ala akarjak nyomni akkor van ertelme, ott vannak az olcsobb netbookok.

"Az Intelnek ez a helyzet meglehetősen kínos lenne, hiszen kénytelenek lennének ők is követni a rivális stratégiáját, ami komolyan veszélyeztetné a Centrino platformra épülő termékek eladását."

Nem nagyon, feljebb irtam hogy ott vannak az €400-500 kozotti nagyobb kijelzos Centrino-s gepek.

"Az alacsony fogyasztású AMD processzorok várhatóan a K8 architektúra némileg módosított változatára fognak épülni, ami elsőre riasztóan hathat, de a netbookok piacán Intel Atom és VIA Nano chipekkel kell majd versenyezni."

14-es kijelzovel nem fog a netbookokkal versenyezni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) ngabor2


ngabor2
nagyúr

22W fogyasztás a proci részéről... az intel 2-magosa mennyit eszik? 8W-ot? ez így kicsit soknak tűnik nekem elsőre.

ráadásul 14"... és gondolom nem 1kg-s súly társul hozzá, tehát részemről a netbook lényege vész el: kicsi, könnyű. 2-kilós notit "bárki" tud venni normális áron.

[ Szerkesztve ]

(#5) VaniliásRönk válasza ngabor2 (#4) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Platform szinten nem olyan látványos a különbség.

Annyival nem kényelmesebb egy ilyen izét cipelni, amennyivel kényelmetlenebb használni, ha már a hordozhatóság a cél, akkor PDA.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Lehet hogy 22W, de sztem erősebb lesz az Athlon mint az Atom, na meg az AMD chipset majd kompenzálja a fogyasztást. Az meg hogy normális kijelzőt raknak egy ilyen gépre, csak üdvözölendő.

(#7) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de AMD és Intel csak a procit és a chipsetet szállítja ezekhez a notikhoz, nem?
Az már a netbookgyártó hatásköre, hogy milyen kijelzővel szereli fel, vagy tévednék?

Tehát ez a hír kb arról szól, hogy AMD kijön új, kisebb fogyasztású procikkal, amiket szeretné, hogy legalább 14"-os gépekbe szereljenek. Ebből legfeljebb az elsőt tervezhetik legalább 95%-os biztonsággal, a második nagyrészt nem tőlük függ. (Kivéve például ha olyan beszállítói szerződést kötnek, de ez miért lenne érdekük?)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8) Atocha válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Atocha
senior tag

"kicsi, könnyű. 2-kilós notit "bárki" tud venni normális áron."

Ezt pls bizonyitsd nekem linkekkel! Magyar kereskedő, magyar oldallal.
Árgép, depo.hu és tsr. vagy akár magán kereskedő oldal, mint a notebook.hu meg ilyenekkel.
Ha Te mutatsz nekem egy kedvező árú (a 400 e ft nem kedvező ár! ) 2 kilós notit, akkor kalapot emelek neked!

komolyan apám eldobom az agyam... kicsi, könnyű 2 kilos noti... mikor olvastam a kedvező árat, már lefordultam a székről...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#9) VaniliásRönk válasza Atocha (#8) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ő az Eee PC-re gondolt, neki az noti. ;) Nekem max. neti. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#10) Aprósólyom válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerk.: Most látom erre más is rájött, de azért itt hagyom a vélemény erősítése végett..

14", 2Kg bárki tud venni? Ez pedig az a kategória ami nem olcsó. Egyébként szórakozásra jó egy netbook, de a legtöbben mégsem csak poénból vesznek mobil eszközt. Ezt én is úgy tartom, hogy csak az olcsóság miatt kelendőek ezek a gépek, a laptopot nem váltja ki. Bár ezek ellen csak azok a laptop/volt laptop tulajok tiltakoznak, akiknek valójában nicsen szükségük notira... Mindezt úgy mondom, hogy van notim, és menet közben rájöttem hogy ennél a 14"-os D600-nál kisebb csak rosszabb lett volna, pedig nézegettem 12" notikat használtan, de az ár akkor elrettentett, a használat meg meggyőzött, hogy jól választottam.

Szerk.: FehérHolló: Szerintem hatni akar egyes gyártókra. Máskülönben tényleg kicsit vicces a kijelentés. Én örömmel üdvözölném, ha lenne belőle valami. Kérdés a gyártóknak ez mennyire érdeke, hiszen ez eddig nem volt olcsó szegmens, és most meg adják kevésért még akkor is ha belépőszintűek lennének? Kicsit kételkedem...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#11) syC


syC
addikt

Amd már korábban is próbált versenyezni az atommal, fogyasztás terén eddíg majdnem mindíg tudott nyerni. remélem most is sikerült neki. :)

(#12) venember83 válasza syC (#11) üzenetére


venember83
nagyúr

Lényeg, hogy a chipset keveset zabáljon, akkor megközelítheti az Atomot, chipset fogyasztását meg alacsonyan tudja tartani, mivel a memóriabusz ugye a prociban van.

(#13) VaniliásRönk válasza syC (#11) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pl. ha a TSMC gyártana 40nm-en K8 X2-t, az elég versenyképes lehetne, nem kéne hogy magas órajelre legyen képes, de nem hiszem hogy erre van kapacitása az AMD mérnökeinek.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#14) .mf


.mf
veterán

[I]"Az AMD meglátása szerint azonban a „kicsi” netbookokra csak a kedvező áruk miatt van kereslet. "

"A cég alacsony fogyasztással, könnyű tömeggel és vékony kialakítással rendelkező netbookok piacra dobását tervezi, szigorúan 14 hüvelykes vagy ennél nagyobb kijelzővel."

"A duplamagos termék Socket AM2+ foglalatba illeszthető, és 1,5 GHz-es magfrekvenciával illetve a 22W-os fogyasztással rendelkezik, mely kedvező teljesítmény/fogyasztás arányt feltételez."[/I]

:(

Tehát a kicsi-könnyű-olcsó piacból kimarad az AMD, marad az intel egyeduralma. Ez nagyon rossz hír.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) Cyrin


Cyrin
addikt

Így van, a chipset és a proci fogyasztását együtt kell nézni, és így nincs hátrányban az AMD.

Egyébként meg az 1000H-nál ami nekem van sose vennék nagyobb notit magamnak. Teljesen elegendő. A videoszerkesztést úgyse ezen kell elvégezni.

(#16) .mf válasza Atocha (#8) üzenetére


.mf
veterán

:U

Ritka nagy láma vagy, ha ennyit sem találsz meg.
Pl: depo, notik, ár szerint rendezve második(!) oldal: FuSi U9200 12.1" 1.8kg, 100k alatt
-- és még ennél is voltak olcsóbb 14.1"-es notik, amik épp 2kg fölött voltak.
200k-ig bőven vannak még 12.1"-esek, pl. Asus F9, MSI PR200, PR201-széria, Albacomp Smart, stb; depo szerint még FuSi Lifebook 14.1" 1.8kg is van 200k alatt

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) airwin


airwin
csendes tag

Laptopokba az igazán jó megoldást a SoC jelentené (Az egész rendszer egy lapkára integrálva).

Kérdés, hogy a Fusion-t hogyan képzelik, csak a GPU-t szeretnék-e a CPU mellé tenni, vagy a hidakat is? Az Intel féle Nehalem úgy tűnik az eőbbi felé halad.

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

22W-on már nem az atommal, hanem a sima mobil cerkákkal és a P-sorozatú core2 procikkal kell majd ezeknek versenyezni (azoknál 25W a fogyasztás). Szóval az amd megint alkotott valamit, csak minek...

Amúgy 12.1"-os notira vadászok mostanság - komolyabb darabok (2+GHz core2, intel 4500/nvidia 9300 graf) esnek le 6-700€ körül a német ebayen. Ehhez képest a "nagyonolcsó" eeePC 400€, szinte semmi tudással (no DVD-olvasó, no grafika, max netre elég proci) ha 14"-on gondolkodik az AMD, nézzen körül, h mit ad a vetélytárs EBBEN a szegmensben... (+hogy MENNYI AZ AKKSIIDŐ)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Sajnos most nincs igaza az AMD-nek. Én kimondottan a kis mérete miatt vettem netbookot, nem akartam egy ormótlan 15"-os gépet cipelni. A méret igenis fontos. Az Atom és a C7 tette lehetővé, hogy a kicsi gépekhez kicsi árcédula tartozzon. Korábban 400k+ volt ezeknek az ára.

[ Szerkesztve ]

(#20) spirit007


spirit007
senior tag

Aszonnya "am2+ foglalatba illeszkedik"
Akkor ezek szerint asztali gépekbe is mehet (?) ....mert akkor már egész jó érték a 22W két magra ....vs 45W egy mag (Sempron 1150LE)

(#21) .mf válasza Aprósólyom (#10) üzenetére


.mf
veterán

"Ezt én is úgy tartom, hogy csak az olcsóság miatt kelendőek ezek a gépek, a laptopot nem váltja ki. Bár ezek ellen csak azok a laptop/volt laptop tulajok tiltakoznak, akiknek valójában nicsen szükségük notira..."

Tiltakozom :P
- én egyből rohannék, ha megjelenne egy 10-11" WSVGA, Atom+Poulsbo és legalább 6cellás, jól összetett netbook (már mióta várok egy ilyenre);
- most is egy 12.1"-es subnotiról írok, és a képernyő mérete egyáltalán nem zavar, akár kisebben is meglennék, csak az XGA (1024*768) felbontását keveslem;
- valamint szükségem van notira; számomra nem csak munkaeszköz, azon kívül is használom.

Tézised megdőlt :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) vlaci79


vlaci79
senior tag

Akkor ez kb. olyan mint egy mostani 5000+ X2-t 1Volton 1,5GHz-n jártatnánk :))
Az a kérdés meddig tudja visszavenni a feszültséget és szorzót.
VLaci

[ Szerkesztve ]

(#23) Jim Tonic válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De az AMD szerint nem a fogyasztás a lényeg, hanem az ár. Szerinte a netbookok sikere nem az alacsony fogyasztáson, kis méreten múlik, hanem az alacsony árakon. Vagyis az AMD szerint, ha relatíve kis fogyasztású, hasonlóan alacsony árú, ámde sokkal jobb képességű gépekkel mennek neki a piacnak, a netbookoknak befellegzett. A poén az, hogy szerintem igazuk van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) .mf válasza .mf (#21) üzenetére


.mf
veterán

most látom, hogy pont fordítva írtam: szóval a tököm tele a most kapható netbookok 1024*600 WSVGA kijelzőivel, nekem 1280*800 WSXGA kéne 10, max 11.1" képernyőben.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) bejmuller válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


bejmuller
aktív tag

sztem a netbookok vasarloinak egy resze (talan a nagyobbik :D ) azert vett netbookot, mert kis meretre, hordozhatosagra vagyott, viszonylag olcson. en ebbe a retegbe tartozok.
viszont valoban van olyan resze aki csak az olcsosaga miatt veszi. de nemhinnem hogy ez veszelyeztetne a netbookok piaci helyzetet.
Mindkettore van igeny, es szerintem egyik sem fogja kiszoritani a masikat a piacrol.

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#26) Cyrin válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát Magyarországon biztos így lenne, mert itt az számít hogy minél olcsóbb legyen, és minél több/nagyobb.

(#27) Oliverda


Oliverda
félisten

A hírben szereplő CPU desktop-ra (UVC) készült.

Illetve majd jön mellé a 780E ami a 780G energiatakarékosább mása.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) ngabor2 válasza Atocha (#8) üzenetére


ngabor2
nagyúr

azért tettem idézőjelbe a bárkit, mert tudni kell, hol keresse. oké, lehet, hogy a 2kg-t alulértékeltem, de szemléltetésnek megteszi. én a saját bőrömön tapasztaltam az 1,2kg-os, 9"-os eee és a 2,16 kg-os sl300 közötti különbséget... hiába "csak" +1kg, valójában ez kb. dupla súlyt és lényegesen nagyobb méretet jelent. az egyiket lehet "csak úgy bedobom a táskába és viszem" módon hurcolni, a másiknak eléggé elő kell készíteni a helyet és vigyázni, hogy ne nyomódjon.

(amúgy az sl400 ha nem is 2, de 2.5kg, és 200k alatt van. hogy kinek mi a kedvező ár... az keretfüggő. nekem a 240 az volt az sl300-nál.)

Jim Tonic: De az AMD szerint nem a fogyasztás a lényeg, hanem az ár. Szerinte a netbookok sikere nem az alacsony fogyasztáson, kis méreten múlik, hanem az alacsony árakon. Vagyis az AMD szerint, ha relatíve kis fogyasztású, hasonlóan alacsony árú, ámde sokkal jobb képességű gépekkel mennek neki a piacnak, a netbookoknak befellegzett. A poén az, hogy szerintem igazuk van.

részben igazuk van. viszont én azért vettem netbookot, hogy ne egy nagy notit kelljen cipelni, ha megyek valahova. aztán volt lehetőségem lecserélni egy "rendes" notira, amit nem mondom, hogy megbántam, de néha jól jönne egy 9"-os, 1,2kg-s cucc. úgyhogy lehet, hogy hamarosan be lesz szerezve ismét egy eee901.

úgyhogy az AMD nem a netbook, hanem az olcsó notebook piacra akar betörni. nem ugyan az a kettő, bár van átfedés. ahogy tapasztalom, sokaknak a netbook 10"-nál ér véget, és 11"-tól kezdődik a noti. másoknak kicsit fentebb tolódik. de 14" az már egyértelműen notebook, nem netbook.

[ Szerkesztve ]

(#29) csibor


csibor
őstag

Szerintem,élesíti a versenyt.Talán megjelenik a 3g modem,hdmi,e-sata,és opcióként a digitális tv tuner.Valamint az Intel is rákényszerül korszerűbb kisebb fogyasztású gma-t beépíteni a rendszerbe.Mert a jelen állás szerint,teljes rendszer fogyasztást nézve kb egyforma lehet a platform energiaigénye.

(#30) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

A lényeg, hogy egy újfajta szemléletmód jön, több kínálat. Aztán majd a kereslet úgyis eldönti mi az életképes. Nekünk ez csak jó, a gyártók kockáztatnak nem mi. Ugyanakkor a kicsi eee-kre sem hitték, hogy annyira keresettek lesznek, ma már meg ez a trendi.

<-ƘƘ->

(#31) lúzer válasza .mf (#16) üzenetére


lúzer
veterán

hát ez tényleg tök jó, és 1400×900 felbontás!

kár hogy fusi, lehet vennék egyet :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#32) Andre1234


Andre1234
aktív tag

Vicc az egész.a netbookot is a könnyű súlya, és kis mérete miatt vettem.Nem mind1 hogy 2 órán keresztül kézben tartva konfigurálok egy 9''os kis gépen vagy 15''ös "óriáson.
akkor "kaszálna" ha megcsinálná 9-11.1-es kijelzővel + dobna rá egy rs232 portot ami nem csak virtuálisan emulált xar lenne. piac nyílna szélesebb körben a munka eszközök felé.

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#33) Raymond válasza Andre1234 (#32) üzenetére


Raymond
félisten

"9-11.1-es kijelzővel + dobna rá egy rs232 portot"

Mondjuk az Asus-tol meg kitelik. Ok a netbook piac Sparkle-ja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34) vehement69


vehement69
senior tag

No...

Az első, ami eszembe jutott: vagy én vagyok nagyon fáradt/bebaszva (ez utóbbi jogos), vagy a 14 col az má nagyon nem netbook ( bár ki tudja, hallotta én már ezt a 'szitokszót' a MacBook Air-re is :( )...

A másik: a 22W amennyire én jól tudom az az egész mindenségességesség fogyasztását jelenti, nem csak a prociét, mint az az intel esetében vagyon - és mint ilyen, ez egészen jónak számít, sőt, alázás eset állatik fenn..

A harmadik: bár ez nincs 2kg alatt, de 2.4 kg, 300eHUF, MacBook Black.. (persze rinbancoidnak [=nőnemű] nem javasolnám én se, azok gyenguszok.. meg a ratyoidok is, meg az imóók is.. ) Szerk: 13,1 col, ez szerintem pont a használhatóság (egyáltalán nem kicsi, pont tökéletes) és a hordozhatóság közti optimum.. a 14,1 és a 15,4 már sztem sok, bár csak centiméterekről van szau..

Kéretik nem megbántani ezen hozzászólás íróját, de a feléig sem olvastam végig a topikot, mert nagyon hangyás lett a kép.

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#35) marcias válasza Raymond (#33) üzenetére


marcias
őstag

Az ASUS sztem vhogy még arra is képes lenne, hogy AMD procis, Intel GMA-s, SIS chipsetes gépeket áruljon... :(((

Steam: marcias88

(#36) azbest


azbest
félisten

végülis, ha jól értem a netbook és a notebook közé pozicionál netbook áron... nyerő ötlet :) Ha jó ára lesz (60-80eft max) akkor igencsak népszerű lehet... persze nálunk a 400$ az 400euró lesz és még lehet, hogy extra haszonrész is rácsúszik.

(#37) sNORh válasza marcias (#35) üzenetére


sNORh
addikt

simán.. nagyon leáldozott már az asus.. :(((

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#38) dKes


dKes
tag

Szerintem azt lenne érdemes észben tartani, hogy ez a platform nem a mostanság netbook-oknak tartott kategoriájú gépekkel száll harcba. Az AMD-nek esze ágában sincs az Intel-t a "saját térfelén" legyőzni. Előnyös ez számára azért is mivel nem kell egy teljesen új architektúrát kifejlesztenie, mint az Intel-nél az Atom.

Ez a platform a mostani netbook (és szubnoteszek - igaz ez más árkategória) és a 15,4" és afeletti notebook-ok közé kíván beékelődni, mint tudásban, mint árban. Persze ez a kategória már létezik, de AMD-ééknél úgy érzik, hogy ebben a szegmensben még van potenciál és a már előbb említett okok miatt is érdemes lehet erre gyúrni. Még az is lehet, hogy bejön nekik, hiszen ahány ember annyi szükséglet. nekem speciál a normál notebook se nagyon jön be (főleg melóra) csak, ha valamiért hurcolászni kell (melóhelyen is és itthon is van sima PC+noti).

(#39) lúzer válasza sNORh (#37) üzenetére


lúzer
veterán

mert mi történt?
minőség esett vissza, vagy...?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#40) ngabor2 válasza lúzer (#39) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem esett nagyot, nem volt honnan... vagy nekem sikerült eddig mindig rossz asus cuccot kifogni? meg a környezetemnek?

(#41) 04ahgy válasza t72killer (#18) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak két dolgot nem vettél figyelembe. Az AMD chipset alapból jóval erősebb grafikával van megáldva, alacsonyabb fogyasztás mellett, mint az intel. Másrészt, az intel TDP jelölése eltér az AMD TDP meghatározásától. (Thermal Design Power vs. Total Dissipation Power) Míg az előbbi egy meghatározott mérési környezetben, egy bizonyos átlagterhelés mellett értendő, addig az AMD által megadott egy csúcsérték, melyet soha nem lép túl a processzor által termelt hőmennyiség.

Ez a gyakorlatban a te 25W (intel) TDP-s Celeronod és a 22W (AMD) TDP-s X2 fogyasztása között a gyakorlatban akár 10W fogyasztáskülönbséget is kiadhat. AMD felé húzza még a mérleg nyelvét az IMC, valamint az, hogy a Celeron M az nem szabályozza ám az órajelét, az AMD esetén pedig a CNQ-t még számításba sem vettük. Újra eljő a 800, ne adj' isten 600MHz-ig visszaskálázó mobilprocik korszaka! Ámen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#42) ngabor2 válasza 04ahgy (#41) üzenetére


ngabor2
nagyúr

... és ismét előjön a "nagyobb teljesítmény azonos fogyasztással" vs. "kisebb fogyasztás azonos teljesítmény mellett" dolog.

a netbookokat nem 1080p lejátszására, meg 3d-modellek számítására találták ki. felesleges bele a piszoknagy teljesítményű videochip. bár igaz, hogy a piaccal ők is változnak, csak nem vagyok róla meggyőződve, hogy jó irányba.

(#43) Chaser válasza Raymond (#3) üzenetére


Chaser
titán

Nálad a pont...sokan épp azért veszik a netbookot, mert kicsi, nem az ára miatt, mert noti is van annyiért...sőt egy 12"-os MSI subnoti is rohadt jó árban volt mikor utoljára néztem, és mondhatni fullextrás. A csajok be vannak halva az ilyen kis netbookokért..mekkora királyság, amikor olyan színű mint a telefonjuk..legalábbis ők ezt hiszik:D Tisztelet a kivételnek :R

#4 ngabor2: De ebben benne van az IMC is, ami intelnél az NB-ben van, és annak a legjelentősebb a fogyasztása...szóval nem feltétlen rossz ez az érték.
Ha jövőre kijönnek egy 40 nanos chipsettel alá, nagyon jó kis dolog lesz ez.

A szerzőnek...
"A duplamagos termék Socket AM2+ foglalatba illeszthető, és 1,5 GHz-es magfrekvenciával illetve a 22W-os fogyasztással rendelkezik, mely kedvező teljesítmény/fogyasztás arányt feltételez." Az "a" nem kell oda.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Goose-T


Goose-T
veterán

Na, megint jönnek a tévhitek:
* az Atom platformszinten sokkal többet fogyaszt netbookokban, mint maga a proci
* az AMD TDP-je valójában jóval alacsonyabb fogyasztást takar, mint az Intelé
:R :DDD

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45) azbest válasza Goose-T (#44) üzenetére


azbest
félisten

Egyáltalán elolvasod amit írsz? :W

Jóhogy többet fogyaszt a platform, mint csak a proci. (platform = proci, chipset...) A 945-ös kövület, 10W-nál is többet eszik.

intel:
"Thermal Design Power is specified as the highest sustainable power level of most or all of
the real applications expected to be run on the given product, based on extrapolations in
both hardware and software technology over the life of the component. Thermal solutions
should be designed to dissipate this target power level."

AMD:
"The thermal design power is the maximum power a processor can
draw for a thermally significant period while running commercially useful software. The
constraining conditions for TDP are specified in the notes in the thermal and power tables."

Viszont érdemes elolvasni ezt az AMD whitepapert is, ami az ACP-ről ír:
"With AMD Opteron™ processors, the TDP, or Thermal
Design Power, was used to represent the maximum
power for the processor. Because this was an
engineering design specifi cation, it was signifi cantly
easier for AMD to report to customers. But that didn’t
help customers accurately assess the power required
for the processor, because a processor with a 115W TDP
may not break the 70W mark under extremely high
workloads – just like a car with a 150MPH speedometer
rarely hits speeds above 90MPH. Some customers were
unnecessarily limiting the amount of growth within the
rack based on an over-estimated power budget and
potentially sacrifi cing data center effi ciency. They
demanded more accuracy, and that led AMD to develop
ACP, a better way to think about processor power
consumption."

"The ACP values for each power band include the power for the cores,
memory controller, and HyperTransport™ links"

És egy régebbi cikk, ahol idézik az Intel és az AMD TDP jelentését is
"However, while AMD's TDP numbers are its maximum power numbers, Intel's TDP numbers are lower than its maximum power numbers."

(#46) Bgs


Bgs
senior tag

[@]
könnyű tömeggel

Konnyu tomeg az az anorexias kismamak felvonulasa :)
Amire a cikk iroja valojaban gondolt azt 'kis tomegnek' mondjak ;)

[/@]

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#47) Goose-T válasza azbest (#45) üzenetére


Goose-T
veterán

És te elolvastad, amit én írtam? Netbookokban sokkal többet fogyaszt, ez a tévhit. Ez a cikk pedig az alapja, ahol nyilván sokkal többet fogyaszt az egész platform, mint a proci, viszont netbookokba a 945-ös chipset mobil verzióját teszik, ami jóval kevesebbet eszik.

Amit te kopipasztáztál, azt sem olvastad el? Szerintem ugyanazt jelenti mind a két TDP, csak más szavakkal leírva:
* highest sustainable power level... real applications expected to be run...
* maximum power a processor can draw for a thermally significant period... running commercially useful software...

De rég trollkodtam már AMD-Intel flametopikban, nagyon jól esik. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#48) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Szóval ahelyett, hogy marha sok pénzért kifejejlesztenek egy netbook procit, egy régebbi technológiát csiszolgatnak? Az árakra és a teljesítményekre nagyon kíváncsi vagyok.

(#49) azbest válasza Goose-T (#47) üzenetére


azbest
félisten

Bocs, az atomos fogyasztást elnéztem a 12W a chipsettel együtt értendő.
A platform 3x annyit fogyaszt mint maga a proci ;] Egyébként tényleg nem annyira vészes. :)

A bemásolt részeket nem kommentáltam, AMD esetén többféleképp is írták a TDP jelentését. (bocs lemaradt a másik link az acp-tdp whitepaperről [link])

A legutolsó idézet annyiból érdekes, hogy egy Inteles ember panaszkodott, nem az intel TDP-jét, hanem a max fogyasztását szokták jelölni az AMD féle "maximum power numbers" -szel (TDP) szembeni összehasonlításokban.

Ezen kívül az AMD TDP-jébe olyasmit is beleszámolnak, ami intelnél a chipsethez számolnak. (IMC, HT).

A lényeg, hogy nem hasonlítható össze egy az egyben a két gyártó értéke. Azt hiszem valahogy így lehetne összehasonlítani a különböző számítási módokat:
AMD ACP < Intel TDP < AMD TDP

Kiegyezünk döntetlenben? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50) lúzer válasza ngabor2 (#40) üzenetére


lúzer
veterán

passz, eddig kb. 25 asus mobo-t vettem (kisirodában én felelek a gépekért, plusz otthon),
3 notebook szintén asus, vga-k pár db.

eddig egyikkel se volt SEMMI bajom, nem vagyok asus fan, csak nekem bevált
és mindig csak kiöregedtek a lapok, azért volt csere

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.