Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Változás

Hozzászólások

(#1) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Ezeket valamilyen randomgeneratorral irjatok, es mindnel kidobja a busz/mp3lejatszot/utalomakaracsonyt/regiszerelmemmeltalalkozok elemeket? Nem mintha az iras rossz lenne csak ezek inkabb szemelyes blogba valok szvsz. Most ebbol mit tudtam meg, hogy utalod az esot, a karacsonyt es hogy talalkoztal valakivel?

Nem beosztani akarok, de.... most mondhatod hogy irjak jobbat meg mittudomen de akkor sem latom ertelmet, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#2) sz0k3e_ válasza ipavlidu! (#1) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

szerintem pedig tök jó, én szeretem az iylen életképeket olvasni :B
az, hogy most ebből nem tudok meg a szerzőről semmit, na bumm. nem önéletrajzot kell írni; gondolatokat közölni, ahogy az ember látja a világot és amit fontosnak tart, vagy csak egyszerűen nincs akivel megossza, megosztja hát mindenkivel! :)

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#3) kevlarvest válasza ipavlidu! (#1) üzenetére


kevlarvest
csendes tag

Nincs is értelme. A világon nem minden olyan rohadt egzakt, mint ahogy azt látni szeretnénk. Ez csak egy életkép, kész. Az meg hogy gyakran hallgatok zenét, meg buszozok, az egy nagyvárosban még jó hogy nem kirívó eset, ezért kerül sok történetbe. Az "utálom a karácsonyt script" meg ugye pont esedékes :) , bár nem pont ez volt a mondanivalója, de legalább megpróbáltad megfogni a dolgot.

go Ken go

(#4) Sh4rKy válasza sz0k3e_ (#2) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

egyet kell értenem, aki nem akarja nem olvassa, itt senki nem kényszerít senkit arra, hogy elolvassa ami neki nem tetszik

szerzőhöz:
multkor én is hasonlóan sz@r nap után hasonlóan annak tudtam őrülni, amikor haverom az 1.8T ~260lovas leon cuprájával elpisszegett mellettem és az egész kis utca a betontömbök között attól visszhangzott ahogy kaparja el a kerekeket és visít a túrója...

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#5) Vakegérke válasza sz0k3e_ (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen. Megosztja a szerző mindenkivel, hogy a sörözés fontosabb, mint a dolgozatra készülni. Egyes? Na bumm.

Sz*r a busz, undormány az idő.
"Nekem nem itt kéne élnem."
Ezen nincs mit vitatni.

"Jah, persze megmutogatom neked a bérletem te hatalommániás paraszt."
Az ellenőr a munkáját végzi. Ez a mondat a személy, vagy a munka lebecsülése?

"Mindenki rohangál, mint a mérgezett egér, a reklámok már november óta nyomják tele a birka emberek fejét jobbnál fantasztikusabb ajánlatokkal, beindult a nagyüzemi agymosás."
Igen, a sok birka igyekszik valamit venni, hogy örömet szerezzen birka családtagjainak, és a kisbirkáknak.

"Még szinte el sem vettem a lapocskát, már össze is gyűrtem. (...) A környezetszennyezés mesterfoka."
Én például nem fogadom el a szórólapot, és kész. A szerző viszont lazán eldobja, és még ő beszél a környezet szennyezéséről.
"A kurva anyját az ilyennek."
No persze a szórólaposnak, de úgy ám. Hogy képzeli, hogy mosolyogva osztogat? Direkt csinálja, hogy legyen mivel szemetelni, aztán morogni a szemét miatt.

"Húzz már el innen a picsába, elég kárt csináltál. - gondolom magamban."
Khm... Inkább nem mondok semmit.

Mi is a cím? "Változás"
Nem tudom mire utal. Nálam az kattant be, hogy jó lenne.
Jó lenne ha a szerző emberszámba venne másokat is.
Jó lenne, ha nem közömbösen fogná fel egy dolgozat negatív eredményét.
Sokminden jó lenne még...

Sh4rKy: "egyet kell értenem, aki nem akarja nem olvassa, itt senki nem kényszerít senkit arra, hogy elolvassa ami neki nem tetszik"
Címlapos írás? Igen. Akkor hadd mondja el mindenki, aki csak akarja a véleményét. Igaz ez még akkor is, ha nem mindenki dícséri az írást, vagy magát a szerzőt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) kevlarvest válasza Vakegérke (#5) üzenetére


kevlarvest
csendes tag

Na végre valaki úgy istenigazából bepicsog! Gondoltam, hogy lesz olyan, akinek ez sérteni fogja az egóját. Az a baj, hogy az embereknek abból van a legtöbb. Ha meg nem érted mi a bajom a szórólapokkal, meg a karácsonyi hajszával, az a te bajod.

go Ken go

(#7) Pompi válasza kevlarvest (#6) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Az a baj, hogy az embereknek abból van a legtöbb."

Igen. És ezt az írásod és ez a hozzászólásod is elég jól bizonyítja ;)

Feel Good Inc.

(#8) nomotmo


nomotmo
csendes tag

Ahogy olvastam az írást, egyszercsak felmentem az oldal tetejére, hogy megnézzem, ki ez a fasz. Figyelj, kit érdekel, hogy mit nem szeretsz? Vannak olyan dolgok, amiket nem kell kimondani, mert az emberek csak ellenszenvet fognak érezni irántad. :R

DIÓ!

(#9) Vakegérke válasza kevlarvest (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd, barátom, az én egommal nincs semmi baj. Pont arról beszéltem, hogy a tiéd túlteng kissé.
Avagy nem ego kérdése, hogy semmibe veszed a tanárok fáradozását, és még egy sörözést is fontosabbnak tartasz egy elfogadható osztályzatnál?
Mondd, ezzel nem becsülöd le szüleid erőlködését, hogy taníttassanak? Feltételezhetően nem lenne módod tanulni, ha nincs meg a biztos anyagi háttér. Egyes? Na bumm. A szülők meg le vannak ejtve, nem muszáj büszkének lenniük Rád, igaz? De azért etessenek továbbra is, és legyen meg a sörrevaló, igaz?

Az nem ego kérdése, hogy hatalommániás parasztnak nézel valakit, aki a munkáját végzi? Ő dolgozik, ellenben Veled, aki még arra sem vagy hajlandó, hogy tanulj. Pedig kötelességed lenne, hiszen az élősködés nem szimpatikus életforma.

És az nem ego kérdése, hogy mindenki, aki ajándékok után kajtat, szerinted birka? Mondd, anyukádék nem vásárolnak semmit Karácsony alkalmával? Én biztos vagyok benne. Ebből logikusan következik, hogy a szemedben ők is birkák.

És mi van az egoval a szórólapos esetében? Elvetted tőle a lapot csak azért, hogy tüntetőleg összegyűrd, és eldobd. Gratulálok, nemes cselekedet.
"A kurva anyját az ilyennek."
Nos igen. Ha már ilyen felfuvalkodott, és egotól duzzadó, akkor igen.

Még egy ego, ahol önmagad köpöd szembe:
"Húzz már el innen a picsába, elég kárt csináltál. - gondolom magamban."
Szeretted azt a lányt? Ha most azt mondod, hogy igen, akkor hazudsz. Akit az ember szeret, avagy szeretett valaha, azzal, vagy arról nem beszél így.
Ego...
Én ma is a legnagyobb tisztelettel gondolok arra a pár lányra, ugyanígy a legnagyobb tisztelettel beszélek róluk, azokról, akiknek szeretetét valaha birtokolhattam.
Ja, hogy ettől kisfiú leszek a szemedben? Nem baj.

"Nekem nem itt kéne élnem."
Látod olyan is van, amiben igazat adok Neked.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) nomotmo


nomotmo
csendes tag

Másokat szídsz, pedig csak magadat nem szereted. :U

DIÓ!

(#11) KilgoreTrout válasza Vakegérke (#9) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Azért ne tegyünk úgy mintha bármi tényleg megvetendő lenne az írásban. Nem mesevilágban élünk, ahol mindenki szorgosan és jókedvvel végzi a dolgát, nem ítél el semmit és senkit és mindenkiről csak jókat gondol.

Bármilyen furcsa, az emberek 80%-a jobban értékeli a sörözést, mint a tanulást, valamint fáj neki, ha megbántották, visszaéltek az érzéseivel és igenis, gondol rosszat még - kapaszkodj meg- lányokról is. Egyszerűen ilyen a világ.
És igenis gondolunk rosszat emberekről, van akiket lenézünk, stb.
Ne legyünk már álszentek.

Én nem szeretem az ilyesmi írásokat, de szerintem ez kifejezetten jól sikerült. Átad egy hangulatot, rendesen meg van írva és elkerüli az ilyenkor szokásos "jaj most szétszakad a lelkem, mi értelme van élni" okfejtést.

nomotmo: Látom neked sem volt még soha rossz kedved.

[ Szerkesztve ]

(#12) kevlarvest válasza Vakegérke (#9) üzenetére


kevlarvest
csendes tag

"Feltételezhetően nem lenne módod tanulni, ha nincs meg a biztos anyagi háttér."
Hopp, téves. :Y Szegény családból származok, édesanyám egyedül nevel. Csakis magamnak köszönhetem, hogy bejutottam az egyetemre. (BTW szeretlek Anya.)

"az élősködés nem szimpatikus életforma."
te miről fröcsögsz itt? azt hiszed, azért mert 50 múltál, meg mert melós vagy (egyébként ezért respekt, komolyan :R ), attól még más nem csinál semmit... olyan dolgokról beszélsz, amit én el sem mondtam... "Aki azt hiszi magáról, hogy első látásra mindent tud egy emberről (jelen esetben ugye első írásra - a szerk.), annak vagy hatalmas a hiúsága, vagy csekély a sütnivalója" - ha jól emlékszem, Szerb Antal.
Az meg hogy a buszost magamban elküldöm melegebb éghajlatra, az én dolgom, igazából ő is megteszi csak általában hangosan.

"És mi van az egoval a szórólapos esetében? Elvetted tőle a lapot csak azért, hogy tüntetőleg összegyűrd, és eldobd. Gratulálok, nemes cselekedet."
Szerinted mi nemeset lehet cselekedni egy szórólappal? Azon kívül hogy az a szórólap olyan nemeset cselekedett, hogy x darab fa életét oltotta ki közvetve, nem tudom, hogyan lehet itt nemeskedni.


"Szeretted azt a lányt? Ha most azt mondod, hogy igen, akkor hazudsz. Akit az ember szeret, avagy szeretett valaha, azzal, vagy arról nem beszél így."

Fogalmad sincs róla, hogy ki ő és az írásezen részének az volt a célja, hogy ne is legyen. Ebből következik, hogy nem tudod, mi történt, tehát a mesélő ebben az esetben él az indokolatlan utálathoz való jogával.

go Ken go

(#13) Vakegérke válasza KilgoreTrout (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem kritizáltam az írást.
Nekem a szerző hozzáállásával van gondom. Hol nyegle, hol fennsőbbrendű modora az, ami zavar. Joga van hozzá? Igen.
Elmondtam a véleményem, mert nem bírtam ki. A szerző egoról kezdett beszélni, holott ő tesz magasról mindenki fejére. Kicsit begőzöltem, de úgy gondolom, hogy a válaszom korántsem olyan sértő, mint az ő parasztozása, vagy birkázása. Azért ne feledjük, hogy mi is megyünk vásárolni, mi több, édesanyáink is. Hadd vegyem a lelkemre, ha valaki édesanyámat birkának tartja.
Ennyi.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Vakegérke válasza kevlarvest (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd, egod túl hatalmas ahhoz, hogy megértsd mindazt, amit elmondtam. Részemről feladom.

Élj boldogan, sok sikert kívánok ezután megszületendő írásaidhoz.

Üdvözlettel: Vakegérke

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) Lenry válasza kevlarvest (#12) üzenetére


Lenry
félisten

Fogalmad sincs róla, hogy ki ő és az írásezen részének az volt a célja, hogy ne is legyen - akkor ne is várd el, hogy megértsük, hogy mit akarsz, ha direkt úgy írod, hogy ne értsük - l'art pour l'art, de ne várd, hogy mindenki szeresse, a kritikát, pedig tessék megértően fogadni... Vakegérke pedig szerintem az utolsó ember volna a PH-n, aki "fröcsögne"

ezen kívül: "Szerelem és undor furcsa keverékét érzem a számban." szerintem ez eléggé egyértelműsíti, hogy kivel találkoztál

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) Vakegérke válasza Lenry (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hogy ködösebb legyen:
"...a mesélő ebben az esetben él az indokolatlan utálathoz való jogával."

Mesélő? Ugyan kérem. Nem mesél, hanem kijelent, méghozzá saját szemszögéből ítélve meg a történteket.
A meseíró nem ilyen. A meséket csak illő tisztelettel, áhítattal illik írni.

Indokolatlan útálatról beszél frissensült barátunk, holott útálata tárgya nemrég még érzelmeit birtokolta. Akkor tévedett, amikor szeretett, vagy most, amikor indokolatlanul útálkozik?

"Szerelem és undor furcsa keverékét érzem a számban."
Akkor most én mesélek valamit, ami valóban megtörtént.
Anno éltük kamasz életünket, jókat ökörködtünk, és persze minket is elért az, amit úgy hívnak: szerelem.
Barátságok bomlottak fel miatta, aztán a szerelem múltával újra épültek. A szerencsésebbje megmaradt a baráti körben, közben szerethette választottját kritériumok nélkül, nem szóltunk bele érzelmeibe.
Aztán alább hagytak az érzelmek. Volt aki gond nélkül átvészelte a szakítást, ám másféle érzelmi kitörés is akadt.

Egyik barátunk láthatóan boldog volt választottjával. Együtt gondolkodtak, és ha egyikük indult, másikuk sem késlekedett. Aztán beütött a krach, külön váltak útjaik. Egyikünk sem kérdezte barátunkat a miértekről, anno még élt a diszkréció.
Botrány, ordibálós vádaskodás, vaskos leszólás. Hogy ez a **** ***** menjen az anyja "akárhova"...
- Figyu, Tomi, mi bajod a lánnyal?
- Egy szemét ****, menjen a...
- Szeretted?
- Igen.
- Már nem szereted?
- Szeresse a k...
- De ha szeretted, akkor csak ér valamit, nem?
- Egy szemét ...
- Nem gondolod, hogy szereteted tárgya nagyobb tiszteletet érdemel?
- Menj Te is a ***-ba!
Elmentem a ***-ba.
Jópár kiló kenyeret megettem, már kevesebb van hátra, mint amennyi elfogyott. De sohasem fogom megérteni, hogy miért kell negatív módon szemlélni, beállítani olyan személyt, akit nem is olyan rég még szerettünk.

Élje csak ez a szerzőcske saját világát, nem poén. Fröcsögtem? Az sem poén. Nem veszem zokon.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Lenry válasza Vakegérke (#16) üzenetére


Lenry
félisten

hmmm... furcsa ez...
életemben egyszer voltam/vagyok szerelmes, még sosem szakítottam senkivel, sosem csaltak meg, sosem hagytak el. egy párom van, és Vele vagyok már 2 éve, és nem is áll szándékomban ezen változtatni.

így nem tudom milyen, ha elhagynak, én hogy éreznék, azt nem tudom. de valahogy nem tudom elképzelni, hogy így beszéljek arról a nőről, akit (vagy akit valaha) az Egyetlennek gondolok/gondoltam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) KilgoreTrout válasza Vakegérke (#16) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

"Mesélő? Ugyan kérem. Nem mesél, hanem kijelent, méghozzá saját szemszögéből ítélve meg a történteket.
A meseíró nem ilyen. A meséket csak illő tisztelettel, áhítattal illik írni."

Nem akarlak megsérteni, de könyveket szoktál olvasni?
Mondjuk Satre, Camus, ilyesmi?

Ők is indokolatlanul utálkoznak... Értéktelen. Nem is értem hogyan vették a bátorságot, hogy leírják mindazt a mocskot...Miközben én is mérges vagyok néha, de utána meg már ha eszem elég kenyeret, akkor elmúlik!! Hülyék ezek az írók mind. :D

Amúgy az, hogy valakit szerettél egy ideig miért jelentené azt, hogy nem változhatnak meg az érzéseid irányába? Ha mondjuk valaki első találkozáskor hasba vág, kötelességed gyűlölni életed végéig? Az ember nem tévedhetetlen, és a jelen tapasztalatai felülírhatják a múlt jóslatait.

[ Szerkesztve ]

(#19) Lenry válasza KilgoreTrout (#18) üzenetére


Lenry
félisten

Ha mondjuk valaki első találkozáskor hasba vág, kötelességed gyűlölni életed végéig? - nem
de a szerelem más

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) KilgoreTrout válasza Lenry (#19) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Hát az is inkább ösztön, mint racionális mérlegelés eredménye...
A másik meg, hogy az emberek változnak. Lehet valaki aranyos évekig, aztán meg egy ködös hajnalon hidegvérrel megöli a kutyádat.

[ Szerkesztve ]

(#21) Vakegérke válasza KilgoreTrout (#18) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hogy ki milyen indíttatással ír mesét, az ő dolga.
Nem sértettél meg, de a vitát kiváltó szerzőt talán kényelmetlenül érinti a dolog.

Örülnék, ha nem én lennék a célkeresztben. Gond nélkül elviselem, ha saját írásom kapcsán kritizálsz. Azonban itt nem hiszem, hogy meg kéne ásnom síromat.

Nézd, egy furgont tele lehetne pakolni annyi könyvvel, amennyit már elolvastam. Ez talán érezhető hangvételemből, és talán a helyesírásommal sincs nagy baj. Kimaradt jópár író? Bizonyára. Ma viszont ott tartok, hogy én publikálok. Sokaknak tetszik, sokaknak nem.

Akinek nincs véleménye, azt nem érdekli a téma. Akinek van, az vagy szóvá teszi, vagy hallgat.
Én bizony szóvá teszem a véleményem, és nem zavar, ha mások másként vélekednek.

Nem az zavar, hogy az érzések változnak. Itt hadd hivatkozzak szigorúan #16-os bejegyzésemre. Az zavar, ha valaki megveti azt, akit szeretett, hiszen ezzel önmagát is megveti.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) kevlarvest


kevlarvest
csendes tag

Na, azért engem sem kéne élve eltemetni, léccilécci. :)) De köszönöm a kritikát, örülök, h nem ugyanazt írja mindenki, meg hogy legalább elolvastátok...

go Ken go

(#23) Vakegérke válasza kevlarvest (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem temetlek, szó sincs róla. Csak vannak ugye az agarak, és nem ártana hátrébb cibálni őket.

Az, hogy békülékenyen fogadod a kritikát, igencsak méltánylandó.

Nézd, én szívesen olvastam írásod, és ez nem kamu. Nem is kritizáltam.

Nézd, jól írsz, és ha lefaragod az ego dolgot tudatodból, akár még dícsérni is foglak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valahol át tudom érezni a cikk hangulatát :D
-A Karácsony már régen a gazdaság ünnepe :(
-Sokkal jobban szeretek saját gyártmányú dolgokat adni Karácsonyra, csak ritkán jön össze :(
-A reklámok idegesítőek
-A szórólapok még inkább (könyvet is PDA-n olvasok, így 2008 tajékán már nem kéne ennyi papírt feleslegesen elhasználni, szórólap, reklámújság címén... a legtöbb azonnal iktatódik, jobb esetben a kukában, rosszabb esetben a földre dobják)
-Mondjuk kevlarvest, talán ha tanulnál a vizsgáidra, akkor lehet át is mennél :D NEkem legalábbis ált. csak úgy ment...
-Az ex-csajok meg van hogy csúnyán megszívatják az embert (ettől lettek exek), és olyankor a háta közepére nem kívánja az ember, nem hogy még leálljon vele bájologni az utcán.

MIndenki válogassa ki :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) Omega81 válasza Sh4rKy (#4) üzenetére


Omega81
senior tag

visít a túrója

:D csak nem Zsöme Cuprája? :))

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#26) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

ami nekem az irasbol es nehany kommentbol lejott (azon tul, hogy az iras technikailag jol, szepen, osszeszedetten van megirva es atadja a hangulatot, amit akar):

- nem akarok tulozni, de 10 cimlapos irasbol kb 4 teljesen szemelyes blogbejegyzes, a szerelmi csalodas targykoret feszegeto vagy befordult, depresszios, emos iras.
- ezzel persze nincs baj, de tenyleg ennyire depis a mai magyar fiatalsag?
- az miert meno, hogy a valaki az "1.8T" jajdeturbo kuprajaval amatorversenyzozik az utcaban? idevago napirajz (minden jog a napirajz.hu szerzojet illeti) http://napirajz.hu/search/R%C3%96T%C3%96PEM

meg egyszer, az iras onmagaban jo.

(#27) hcl válasza Dr. Oid (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A 3. pont az hogy jönide...? MOndjuk én sem értem, de ...

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) ipavlidu! válasza Dr. Oid (#26) üzenetére


ipavlidu!
tag

Detto ugyanezt akartam mondani, csak nem tudtam igy megfogalmazni.

(#29) Dr. Oid válasza hcl (#27) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

jogos, elnezest a szerzotol is, azt Sh4rKy hozzaszolasa inspiralta...

szerzőhöz:
multkor én is hasonlóan sz@r nap után hasonlóan annak tudtam őrülni, amikor haverom az 1.8T ~260lovas leon cuprájával elpisszegett mellettem és az egész kis utca a betontömbök között attól visszhangzott ahogy kaparja el a kerekeket és visít a túrója...

[ Szerkesztve ]

(#30) Sh4rKy válasza Dr. Oid (#29) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

amatőrversenyzőzik... lol
tudod ki amatőrversenyzőzik? aki 17 éves fejjel még a jogsiján meg se száradt a tinta de már üvölt a 2méter átmérőjű kipufogó az 1.0 suzuki swiftjén de egy kanyart nem tud bevenni normálisan és erre veri magát... szerintem ha valakinek van egy gyönyörű szép, igényesen megépített és erőtől duzzadó autója, aki ezek mellett még vezetni is tud, az miért ne élvezhetné egy kicsit (és ha esetleg járkál arra egy két olyan hasonló felfogású autómániás egyén, akkor az is biztosan, csak úgy mint ahogy én is örömmel hallgatja ezt a "muzsikát") ?
ártani azzal nem árt senkinek, ha egy olyan utcában csinálta és csinálja párszor ezt, ahol egy ember nem sétál az úttesten még véletlenül se.... ha ez meg az ott lakóknak nem tetszik, akkor sajnálom, de ez a városközpontal és a tömbházakkal jár... én is abban lakom és még se rinyálok az miatt, hogy egy nyáron keresztül a szemetesautó zajára keltem reggel 7kor évekkel ezelőtt... pedig szívesen aludtam volna tovább, ha volt rá lehetőségem

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#31) Dr. Oid válasza Sh4rKy (#30) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

figyi, szerintem a kukasauto es a leonmotorbogetes gumifustoles es tarsai nagyon nem ugyanazok. de tenyleg nem akarok beledkotni, csak egy eszrevetel volt.

(#32) kevlarvest válasza Dr. Oid (#31) üzenetére


kevlarvest
csendes tag

Na figyi srácok, köszi, meg örülök, hogy van legalább egy autófan (respekt Sh4rKy
), de amit itt megbeszéltek az nem egészen ide tartozik. Merthogy az égvilágon nem volt szó arról, hogy amatőrversenyzés folyna, meg egyebek. Ti meg már itt a kukásautó által generált elkerülhetetlen zaj és a turbósLeon kibocsátotta kvázi fölösleges hangorkán közötti korrelációról beszéltek. Szvsz meg szíve joga mindenkinek, h szeresse a kocsikat, meg az is, hogy ne.

go Ken go

(#33) Omega81 válasza kevlarvest (#32) üzenetére


Omega81
senior tag

:D

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#34) Dr. Oid válasza kevlarvest (#32) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

uh oh :) ertem.

mondjuk biztos tobb temaba vago hozzaszolas lenne, ha valaszolnal is az elozoekben felvetettekre.

(#35) hcl válasza kevlarvest (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez nálam csak egy kérdés volt ha figyelsz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) kevlarvest válasza Dr. Oid (#34) üzenetére


kevlarvest
csendes tag

Jó, akkor válaszolok :). Azt válaszolom, hogy szerintem elég nagy képzavar van az amúgy is torz "depis" és emos fogalmakkal kapcsolatban.

go Ken go

(#37) Dr. Oid válasza kevlarvest (#36) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

nem tudom, hogy most szimplan hulyenek nezel vagy csak a fogalmakon lovagolsz, esetleg zavar, hogy valaki kommentelni mer a cimlapra kirakott irasodra. ha ez utobbi, akkor egyszeru a megoldas: irjal szemelyes blogot es senki sem fog se kerdezni, se kommentelni :)

ha nem tekinted depresszivnek az irasod hangulatat, akkor nevezzuk fasultnak, szomorunak, spleenesnek akar. mivel mar az elobb is autoellenesnek titulaltal, gyorsan leirom, hogy engem ez ugyan nem zavar, szabad mindenkinek azt erezni es gondolni, amit akar. csupan egy ido utan szoget ut az ember fejebe, hogy ennyi a fiatal, aki ezeket a szerelmi banatos, munkahelyi gondos, emberi kapcsolatokkal valo problemas, befordult irasokat rakja ki, mintha ma ez lenne a divat, vagy egyszeruen ennyi lenne a szomoru ember, ilyen fiatalon is. meg egyszer, nem zavar engem, inkabb az erdekel, hogy tenyleg ilyen a mai foiskolasok, egyetemistak, kozepiskolasok vagy fiatal palyakezdok hangulata, elete? mintha mindenkivel folyton csupa rossz tortenne.

(#38) FPéter


FPéter
aktív tag

Azt hiszem, hogy ezt át kell írnom.

(#39) KilgoreTrout válasza Dr. Oid (#37) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Mindig is volt ilyen, legfeljebb kicsit fiatalabb korban.
Amikor megjelent Goethe Werther-je, akkor is csomóan lettek öngyilkosok, pedig az sem tegnap történt ám...

Amúgy elég a blog.hu-s kommenteket olvasgatni néha, és valóban képet kapsz, hogy milyen sok frusztrált/életunt/mindezt agresszivitásba fojtó ember van...

(#40) Dr. Oid válasza KilgoreTrout (#39) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

nekem egyre inkabb ugy tunik, hogy 20 ev korul ket veglet van, az egyik ez a vilagfajdalom, a masik meg a partifotos arcok. hova tuntek a "normalis" fiatalok? (mondom ezt harminc evesen :D )

(#41) Vakegérke válasza KilgoreTrout (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

"...milyen sok frusztrált/életunt/mindezt agresszivitásba fojtó ember van..."
Na ezaz. Pont a céltalan agresszivitás az, ami zavar. Az írásban ugyan nem szerepel tettlegesség, mégis töményen agresszív.

Bozodi János: Az ifjú titánok egymást nevelik, az öregek tanácsai leperegnek róluk. Még a szülők is csak kerékkötők számukra. "No future."

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) hcl válasza Vakegérke (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, én ismerek pár 20+pár éves embert akiknek az egyetlen bajuk hogy nincs sok kilátásuk, máskülönben teljesen normális emberek.

Csak manapság aki nem csinál valami nagyon meredek dolgot, vagy nem nyal, vagy hasonló az nem tűnik fel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) Vakegérke válasza hcl (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha valaki önmagát adja mesterkéltség nélkül, az baj?
Persze nem bűn, ha valaki ki akar tűnni a tömegből, de annak szerintem nem az a módja, ha vicsorogva küld el mindenkit a francba, miközben az anyjukat szidja.

Muszáj feltűnősködni? Ugyan minek?

Tény, hogy a fiataloknak szinte semmi esélyük arra, hogy bebiztosítsák jövőjüket. Vagy túlképzettek, vagy alulképzettek, vagy "csak úgy" nem kapnak munkát. Lakásról csak álmodozhatnak, ergo nem alapítanak családot, gyermekáldásról szó sem lehet.
Ezen lehet dühöngeni, avagy szomorkodni, mindkettő sajnálatos, és még szimpátiát is kiválthat.

Azonban egyáltalán nem szimpatikus egy sörözés előnyben részesítése a dolgozatra való felkészülés helyett.
Nem szimpatikus, hogy az elégtelent "na bumm" módon veszi tudomásul valaki.
Az sem szimpatikus, de pláne nem, hogy ezzel a mentalitással édesanyja szája ízét keseríti az illető.
Na meg az sem szimpatikus, hogy egy munkáját végző BKV ellenőrt csak úgy zsigerből leparasztoz.
Hadd ne legyen szimpatikus, hogy az ajándékokért szaladgáló embereket birkának tartja valaki, aki ezzel egyértelműen kifejezi azon véleményét, hogy még az én édesanyám is birka.
Talán az szimpatikus tett, hogy összegyűrve, és eldobva a szórólapot, a szemét miatt hőzöng valaki? Muszáj volt elfogadni azt a papírt? Nem. De hőzöngeni muszáj.
A legkevésbbé szimpatikus az, hogy azt gyalázza, aki nemrég még mindenkinél fontosabb volt számára.

Szó sincs arról, hogy ne lenne igazad. Sajnos igazad van.
Én az értelmetlen agresszivitást tettem szóvá. Ebben viszont úgy vélem, hogy nekem is igazam van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) hcl válasza Vakegérke (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hehh, ha megnézed a témában az első hozzászólásomat, akkor látni hogy mit írtam a sörözés - tanulás viszonyban...

Nekem sem kellett soha kétszer mondani hogy igyunk egy sört, de ettől függetlenül soha nem mentem úgy vizsgázni hogy nem tanultam -nem azért van 2 diplomám mert nem tanultam.

Feltűnősködni nem muszáj, nem ezt mondtam, csak azt hogy a világ ezt várja el, de ez nem jelenti azt hogy ez helyes...

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Vakegérke válasza hcl (#44) üzenetére


Vakegérke
veterán

"-Mondjuk kevlarvest, talán ha tanulnál a vizsgáidra, akkor lehet át is mennél NEkem legalábbis ált. csak úgy ment..."
Egyetértünk, és gondolom, nem csak ebben. Van még mit ragozni?

Részemről azt tartom a leginkább sajnálatosnak, hogy a szerző továbbra is rendíthetetlen önbizalommal hiszi, hogy neki van igaza.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) kevlarvest válasza Vakegérke (#45) üzenetére


kevlarvest
csendes tag

Eléggé elvont fogalom ez a "kinek van igaza". Mert ugye nézőpont kérdése. :) Elismerem, hogy bunkó dolog leanyázni a buszost meg az ellenőrt még magamban is, meg szórólap, meg mindenki rohadék stb. csak ugye ne felejtsük el, hogy ez FORDÍTVA is meg szokott történni, ebből következik, hogy az embernek vannak jó, meg rossz napjai.

go Ken go

(#47) Dr. Oid válasza kevlarvest (#46) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

ebben igazad van. neha termeszetesen mindenkinek van rossz napja, ez nem vitas. ilyenkor mondjuk hasznos lenne, hogyha vegiggondolnad es lehiggadnal, majd esetleg kisse szolidabb hangnemben leirnad ugyanezt a tortenetet :) 40 evesen nagyobb esellyel leszel kiegyensulyozott hapsi, mintha az agressziv kismalac-hozzaallas uralkodik el rajtad :)

ja, es egy egyszeru megoldas a szorolaposok ellen: ne vedd el toluk a vackaikat :) en sem szeretem ezt a fajta "munkat", foleg, ha bosszanto stilusban csinaljak. tobbszor elofordult, hogy a Nyugati aluljaroban igyekeztem reggel a melohely fele, egyik kezemben kezitaska, masikban az esti kosarhoz a cucc nagy sporttaskaban, szoval nem igazan volt szabad kapacitasom. gyerek szorolapozik, mar 3 meterrol egy energikus mozdulattal loki felem a papirjat, probalok tovabbmenni, de nem adja fel, oda akarja adni, jon mellettem. 3 lepes utan feladom, elrohogom magam, es megkerdezem: " szerinted melyik kezemmel vegyem el?" eskuszom, ekkor csillant csak a megertes szikraja a szemeben, szinte lattam, hogy a helyukre kattannak a fejeben az alkatreszek, es arrebb ment :D most egy ilyenre legyek ideges?

(#48) kevlarvest válasza Dr. Oid (#47) üzenetére


kevlarvest
csendes tag

Ja, hát igaz... Nem is a szórólapossal van a legnagyobb baj, hanem amiből kiindul ez az egész. Huszonegyedik század. Nehogy már fákat kelljen kivágni mindenféle szirsz@r hülyeség miatt. Hogy gyere ebbe a boltba, meg vegyél ezt, meg csatlakozz ehhez a vallási körhöz. Erre megy el Amazónia pl. Ma már erre nincs szükség. Mert egyrészt spam, ami önmagában nem akkora baj, másrészt környezetvédelmi szempontból káros. Most erre lehet mondani, hogy már megint zöld-duma, de nem hiszem hogy bárki meg tudná cáfolni az igazságtartalmát.

go Ken go

(#49) Dr. Oid válasza kevlarvest (#48) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

aki ennek az igazsagtartalmat cafolna, az valoban hulye lenne :) mindenesetre ilyenkor ugye ket dolgot tehet az ember: magaban fustolog vagy tesz valamit a dolog erdekeben, akar a maga keretei kozott is, pl . szelektiv hulladekgyujtes, takarekoskodas az elektromos arammal, a nem szukseges berendezesek kikapcsolasa, teljes aramtalanitasa, sot, ha naggyon foglalkozik a dologgal, akkor a termeszetet nem karosito termekek vetele, ilyesmik. akar be is lehet lepni a greenpeace-e aktivistanak (ez mar tenyleg poen :) )
nem kioktatni akarlak, inkabb csak eszrevetelkent mondom, hogy ha annyira zavar pl a szorolap, akkor tenyleg minek veszed el tole? ezzel tulajdonkeppen hozzajarulsz te magad is amazonia eltunesehez. tobbek kozott ez is egy olyan dolog,amit megtehet barki a kornyezetvedelem erdekeben, meg ha csepp is a tengerben, legalabb a gondolkodasmodjat, a hozzaallasat javitja vele.

(#50) hcl válasza Dr. Oid (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gyűjtheted szeletíven a szememet, attól nem termelnek ki kevesebb fát, csak még több szemét lesz...

(Egyébként én is szelektíven gyűjtöm, de sajnos több a látszatja mint a tényleges haszon :( )

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Változás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.