Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jó lesz az nekik... úgyis mindig megy az észosztás, hogy az ios ilyen jól optimalizált, meg olyan jól nem is értem miért kell minden évben új proci a telefonokba. :D :D :D :D

(#2) #88470784


#88470784
törölt tag

Én nem vagyok apple párti és készülékük sincs tőlük, de nem hinném, hogy olyan rossz lenne az a 2018-as hardver. Mondjuk emiatt adhatták volna kicsivel olcsóbban, de az már más kérdés.

(#3) <Lacy85> válasza INGJOKE (#1) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Föleg ha azt nézzük, hogy a mai napig ~másfélszer olyan erős a hardver, mint bármelyik androidos kiadás.
Tab S6 Antutu: 448 ezer pont.
iPad Pro: 710 ezer.

Szóval ja, jó lesz ez a szar is a 2020-as iPad-be. :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Tomy Yayo válasza INGJOKE (#1) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Ez egyébként való igaz, 5-6 éves hardverről elsőkézből tudom nyilatkozni, hogy mai napig kiválóan teljesít szolgálatot friss rendszerrel, ami példaértékű. A teljesítmény is, meghogy egyáltalán megkapja a friss rendszert, mert pl. Samsung Note 8-9 a rokonságban kapott egy főverzió frissítést, aztán el is engedték, de igazából tetszőleges gyártó beilleszthető. Méregdrága csúcskészülékek is megjelenés után kapnak még egy, nagyon jó esetben talán 2 főverzió váltást, aztán kuka.

Ami nem követendő példa az Apple-nél, az hogy ettől függetlenül ennyiért 2 éves hardvert adni pofátlanság. Ha már új és Pro az az iPad, akkor ne spóroljanak már a procin, olyan sokat nem nyomott volna a marginon :D

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#5) <Lacy85> válasza Tomy Yayo (#4) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mindegyik Note két főverziót kapott. Mint általában az összes flagship Samu. De nyilván ez is messze van az 5 évtől.

(#6) arn


arn
félisten

ennyi penzert... pedig vartam nagyon, de nem adok 1000 eurot egy ket eves vasert.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem hiszem hogy tragikus, de nem mutat jol, az biztos. De ez meg mindig szerencsesebb, mint az, hogy kint volt az iPad Mini 5 (2019) A12-vel, aztan megjelent az iPad 7 (2019) A10-zel, mint amivel az iPad 6 (2018) is, raadasul dragabban. (Oke plusz 0,5 col, de ez nem erdekes.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) joey04


joey04
titán

elkényelmesedtek konkurencia híján.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Lagtec94 válasza #88470784 (#2) üzenetére


Lagtec94
újonc

Hát az a 2018 hardver így is erősebb mint egy új snapi 865,

(#10) talamasca


talamasca
senior tag

Azt nem kell elfelejteni, hogy minden modell megkapta a + 2GB RAM-t.
Ami meg az Apple esetén igen nagy update.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#11) gPéter


gPéter
tag

legalább lesz ok arra, hogy ősszel is jöjjön egy új Pro az új procival:)

(#12) hogabesz válasza <Lacy85> (#3) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Na, az király. Akkor bárkit le tudok majd nyomni antutuban.

(#13) <Lacy85> válasza hogabesz (#12) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Geekbench eredmények is hasonlóan alakulnak. ~2600 vs. ~4600.
Ha ehhez még hozzávesszük a szoftveres optimalizációt is, akkor meg.... :U
Lehet úgy is nézni, hogy gáz, meg úgy is, hogy minek erőlködjenek? A 2018-as hardverüket is kb. 3 év lemaradással tudják befogni.
Ha valakinek tényleg a legdurvább tablet kell, úgyis ezt veszi.

[ Szerkesztve ]

(#14) adamssss


adamssss
veterán

Már a 12x is overkill volt. Szerintem ember nem volt aki ki tudta volna használni azt a soc-ot. Most meg egy kicsit még erősebb lett. Ugyanakkor az árazás - főleg a tok (400usd) - elég pofátlan bár konkurencia sincs...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15) nozs23


nozs23
addikt

Bar nem terveztem a vasarlasat, szerintem ez szegyen es duhito. Elvileg ez lenne a Pro iPad, az ara melto is ehhez, erre nem kaphatja meg az elerheto legjobb mobil procit, mint az iPhone 11? Vicc. Nagyon olcso huzas.

[ Szerkesztve ]

(#16) <Lacy85> válasza nozs23 (#15) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A számozás ne tévesszen meg. Az A12Z, meg az A12X is hülyére veri az i11-ben lévő A13-at.

(#17) nozs23 válasza <Lacy85> (#16) üzenetére


nozs23
addikt

Az jo. Ettol fuggetlenul tartom a velemenyem, epitkezhettek volna az uj SOC-ra.

(#18) moleculez válasza nozs23 (#17) üzenetére


moleculez
veterán

Szerintem meg lehet hogy el akarják engedni X szériát, és ez volt az utolsó mohikán ezzel a tuningolt iPhone SoC-cal.

Inkább az ARM alapú MacBook pletykák irányába tekintenék, szerintem lehet, hogy már arra gyúrnak, abba való SoC-cal és ezért nem törték magukat egy A13X-szel. Aztán a köv iPad Pro megkapja a MacBook SoC-t.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#19) Decske válasza <Lacy85> (#3) üzenetére


Decske
aktív tag

Ajánlom ezt a videót 13:40-től, hogy mennyit érnek a való világban az antutu, meg a geekbench számok. Papíron lehet, hogy jobbnak tűnik, de ha dolgozni kell a Snapi 855 jobb választás mint egy A13.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#20) <Lacy85> válasza Decske (#19) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ebből nekem csak az derült ki, hogy ez a program jobban fut androidon.

(#21) q2w3


q2w3
senior tag

Én megértem, hogy miért nem dobtak még ki erősebb SoC-t. Nincs rá szükség, és a 2018as ipad pro meghaladta az idejét, nem csoda hogy nem adnak ki újabbat 2 éven belül.
Szintetikus teszteknek nem hiszek, de 4k render és kép szerkesztés exportálás pont olyan feladatok, amit sokan használnak. Erre készült egy jó kis összehasonlítás: [link]

Nehéz olyan laptopot találni, amely le tudja nyomni ezeken a területeken az ipad prokat és mobil (kisebb mint 15" ). Azt nem tudom, hogy mikor throttlingol el, olyan tapasztalatot még nem olvastam.

(#22) hogabesz válasza <Lacy85> (#20) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Az antutu meg az ájfonon ;]

(#23) <Lacy85> válasza hogabesz (#22) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Jaja, az előtted lévő kommentben is azt igazolja a teszt, hogy csak Antutu-ban jó az iPad... :U
Nem is értem amúgy, hogyan keveredtek ide az iPhone-ok. :D

[ Szerkesztve ]

(#24) hogabesz válasza <Lacy85> (#23) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Akkor ájóesz. A lényegen nem változtat te is tudod.

(#25) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Amennyiert megveszel hozza minden kacatot annyiert vehetsz egy munkara alkalmas gepet. Ott a Blade Stealth GTX 1650-nel ennyiert es feltorli a padlot ezzel a moslekkal. Es nem mellesleg ha epp vege a munkanak mehet rajta a Doom Eternal orrverzesig.

Nalam ezek az oszverek epic fail kategoriaba tartoznak. Nem jok semmire, megis legombolnak erte rendesen.

(#26) Mr.Grincs válasza Cattle_Decap (#25) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

+1
Ennél szebben én sem tudtam volna megfogalmazni a lényeget.

Anno amikor megjelent az iPad mini 1 nagyon megtetszett és baromira akartam venni egy olyat. 3 évvel ezelőtt be is szereztem egy iPad minit, mondván milyen király lesz a Macbook és az iPhone mellett, meg hasznos lesz...Aha. kb 4 napig volt izgalmas utánna csak, nyűg volt, mert kényelmetlen volt tartani, nagy volt és nem adott semmi pluszt és rájöttem, hogy ez nekem nem kell meg minek is vettem meg? És full kreténség az egész?..aztán el is adtam bukta nélkül és boldog voltam, hogy még kerestem is rajta egy 10-est és megszabadultam tőle. :U

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#27) Noukoum válasza nozs23 (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Az a12x erősebb mint az a13 nem?
Amúgy minek az erősebb proci, inkább adnának hozzá pencilt, vagy lenne olcsóbb 100dollárral.
Bárki akinek fontos az ár érték arány az úgysem ezt veszi, akinek meg tökmindegy az meg úgyis ezt fogja venni mindegy milyen proci van benne. Legalább 2022-ben lehet mutatni mennyivel erosebb mint a 2020as ipad pro :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) joey04 válasza hogabesz (#24) üzenetére


joey04
titán

A lényegen nem változtat te is tudod.

Igen, hogy skippelni kell a hozzáoszlásaidat.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) #95462144 válasza Decske (#19) üzenetére


#95462144
törölt tag

Telefonon videót vágni eléggé mazochista dolog szerintem.

(#30) nozs23 válasza Cattle_Decap (#25) üzenetére


nozs23
addikt

Hogy osszehasonlithato a ketto? Mindkettonek van elonye es hatranya is. En peldaul 12 eves korom ota nem nyultam jatekokhoz, tehat ez a resze nem erdekel.

Ipad elonye a jobb uzemido, a sulya a kisebbiknek majd 1/3-a, a nagyobbik is kevesebb, mint a fele az emlitett laptopnak. LTE opcio, touchscreen, pencil opcio. Windows vs iPad OS. Es lehetne sorolni. Arban is ki lehet jonni itt olcsobban, 800-rol indul a kisebbik, az emlitett gep pedig 1100-rol. Nem minden a teljesitmeny, mondom ezt ugy, hogy az elobb fikaztam le az Apple-t azert nem eroltette meg magat ezen a teren, de meg igy is gondolkodas nelkul valasztanam ezt a cuccot egy windowsos laptop helyett.

(#31) hogabesz válasza joey04 (#28) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Tégy belátásod szerint, attól még ez egy vicces védelmi reakció : "ez a program jobban fut androidon"

(#32) CsabaZz válasza <Lacy85> (#3) üzenetére


CsabaZz
tag

Oh boy, megint előkerültek a megbízhatóságukról mérföldeken át híres benchmark appok, na azok aztán a valóságot 100%-os precizitással trükköző... bocsánat, tükröző szupermegoldások. :U

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#33) Decske válasza #95462144 (#29) üzenetére


Decske
aktív tag

Itt nem a videó vágáson van a hangsúly, hanem azon, hogy hiába az Apple által hangoztatott hihetetlen hardveres előny, ha azt te semmilyen módon nem tudod kihasználni, esetleg nem is létezik...
Amúgy meg aki követi Juan Bagnellt, ő már régóta feszegeti a saját és az eszközeinek határát. Sok videóban és blogposztban foglalkozik azzal, hogy egyes feladatokban mennyivel jobbak lettek a telefonok. Érdemes böngészni a videóit és a blogját.
De ha nem kényelmes neked mobilon vágni, kirakhatod nagy kijelzőre és egérrel meg billentyűzettel is csinálhatod. :)

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#34) Decske válasza <Lacy85> (#20) üzenetére


Decske
aktív tag

Tehát a papíron erősebb hardverrel, és a híres iOS-es optimalizációval együtt (amit itt emlegettek) Droidon jobban "fut a program" (csak hogy tisztázzuk itt nem program fut gyorsabban, a rendering CPU heavy, tehát az erősebb vasnak előnyt kellene jelentenie). Nem érzed ezt ellentmondásosnak? :U
De érdemes ezt is végignézni, ahol (igaz még csak az XS-t vizsgálja) az apple iMovie programját (first party, minden trükköt ismernie kell, minden erőt ki tud(na) facsarni a hardverből) használja benchmarknak, ugyan így leszerepel való életben (az A12 a 845-el "harcolt", de még az egy évvel korábbi 835 is gyorsabb volt nála).
Szóval nem, nem erősebb (annyival meg pláne nem, amit az Apple hazudik) az aktuális A szériás SOC az aktuális Snapdragon 8XX-nél.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#35) <Lacy85> válasza hogabesz (#31) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem volt ebben semmi védelmi reakció. A vicces meg nem ez volt, hanem amire válaszoltam.
Levonhatjuk a következtetést, hogy a snapi 855 jobb munkára, mert talált 1db szoftvert, ami jobban fut androidon, mint iPhone-on.
Mindezt persze úgy, hogy iPad a téma, amiben meg alapból sokkal erősebb a SoC, mint az iPhone-ban.
Szóval értem én a logikát, csak na. :D

(#34) Decske:

"Nem érzed ezt ellentmondásosnak? :U "

Az optimalizáció szó mond valamit?
Nézd meg mondjuk Mac-en hogy fut egy Premiere, meg egy Final Cut. Pedig ugyanaz a hardver.
Arról meg nem a gép tehet, ha nem tudnak rendesen megírni egy szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#36) #95462144 válasza Decske (#33) üzenetére


#95462144
törölt tag

Azt én értem, de a valós körülmények számítanak, ilyen Geekbench, meg ezekhez hasonló tesztek nem mutatnak rá az optimalizációkra sem a hardveresre sem pedig a szoftveresre, maximum egy adott szoftveren belül.

És minek vágnék ARM architektúrán videót, amikor arra ott van a 12 magos asztali gépem?
Eszem ágában nem lenne rákötni semmit az idő pénz és még mindig nem vagyok mazochista, hogy a drága időmet a saját szívatásomra fordítsam.

(#37) Noukoum válasza #95462144 (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezzel pontosan mindenki így van. Ezt a táblagépet általános felhasználásra veszik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) <Lacy85> válasza Noukoum (#37) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezt minden topikban leírod. Ha meg esetleg megkérdezik, hogy ezt mire alapozod, akkor a válasz kb.: "Há mi másra használnák?" :DD

(#39) Lagtec94 válasza Decske (#34) üzenetére


Lagtec94
újonc

[kép] Itt meg egy másik vágó program és itt a snapi 865 előtt végzet az iPhone

[ Szerkesztve ]

(#40) t72killer válasza INGJOKE (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tabletfronton extrém sovány a konkurrencia, kb bármit megtehetnek... Megrögzött droidosként a következő tabletem valszleg almás lesz :(((.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) Noukoum válasza <Lacy85> (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Hány videót vágtál meg tableten?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#42) smc válasza Noukoum (#41) üzenetére


smc
addikt

Mindet ott vágom, a laptop belepusztulna. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43) <Lacy85> válasza Noukoum (#41) üzenetére


<Lacy85>
addikt

És te hány 12 magos PC-t hordasz a táskádban napi szinten? :D

(#44) Noukoum válasza <Lacy85> (#43) üzenetére


Noukoum
veterán

Ki hordana egy 12 magos pc-t a táskájában? Senki
Ki vágna tableten videót? Senki

Hidd el, kár ezt nyomatni senki nem fog 600-700ezerért tabletet venni hogy videót vágjon.
Az macbookot vesz és azon ott a final cut. (Vagy premier stb)
Majd esetleg 5-10 év múlva ha szoftver is asztali szintű lesz. De ugye az applenek nem ez az érdeke hanem az hogy vegyel macbookot és ipadet is.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#45) <Lacy85> válasza Noukoum (#44) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Ki vágna tableten videót? Senki"

Akkor szólj már annak a sok fejlesztőnek, akik video vágó szoftvereket fejlesztenek rá, hogy ne erőlködjenek, mert te tudod, hogy senki nem használja őket. :DD

(#46) Noukoum válasza <Lacy85> (#45) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem én tudom, a világ tudja. De ha mutatsz nekem pár embert aki arra használja a tabletjét akkor elismerem hogy van aki arra veszi :) De mivel nem nagyon van ilyen, érted nem?
Max az influenszerek mutogatják, meg az apple teszterek.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#47) <Lacy85> válasza Noukoum (#46) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Persze, a fejlesztők meg csak unalomból, meg hobbiból fejlesztik rá a szoftvert.
Másért nem, mert bevételük nincs belőle, hisz nem veszi senki. :D
Nem, hogy tableten, még telón is vágnak videót. Pl. a lányom is iPhone-on csinálja, pedig van pár laptop, meg asztali gép a családban.

Nagyon bírom, amikor a kis szűk látóteredet akarod kivetíteni a világra. Ha te valamit nem látsz, vagy valamire nem használod, akkor tuti más sem, mert az ellent mondana a fizikának.

Erre van egy nagyon frappáns, de igaz mondás: "Ha nem tudod, hogy mi a különbség egy olcsó és drága eszköz között, vagy gőzöd nincs, mire való, akkor azt nem neked találták ki."

[ Szerkesztve ]

(#48) Noukoum válasza <Lacy85> (#47) üzenetére


Noukoum
veterán

Jó nekem elég volt mert ez eléggé felesleges, felőlem magyarázhatod még hogy sportautón milyen jó szalámit darabolni én elhiszem. Azt is hogy van aki ezt csinálja.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#49) <Lacy85> válasza Noukoum (#48) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Már megint csak a terelés, meg a hülyeség. :D
Fentebb már linkeltek is egy tesztet.
Simán van olyan produktív, mint egy ennél jóval drágább laptop.
Rá tudsz kötni monitort, billentyűzetet, egeret, közvetlenül a kameráról rá tudod tolni a képeket, videókat, stb.
Csak ehhez még egy frankó tollat is tudsz használni.
A kijelzője meg simán akkora, mint a MacBook-omnak.

Szóval ha szerinted ezen olyan videót vágni, mint egy sportautón szalámit darabolni, akkor laptopon se csinálj ilyesmit, mert ugyanott vagy. :D

(#50) janeszgol válasza Noukoum (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

A legbeomlon lehet, nem? :)
Tetszik a pelda.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.