Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picike8


Picike8
aktív tag

Szeretem olvasni az írásaidat. Mindegyiknek olyan különleges hangulata van! :K
A nyugdíjas éveidhez (legyen jó sok) pedig jó pihenést, jó egészséget!

(#2) saja


saja
tag

Ha valaki, akkor te biztosan kiérdemelted a pihenést. Legalábbis ahogyan az írásokból, hozzászólásokból kiderültek a munkakörülményeitek.
Mire én is ennyi idős leszek, talán már nem is lesz nyugdíj. Vagy ne adj isten magyar állam se.

keep calm and code erlang

(#3) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Persze, hogy megérdemelt, amondó vagyok, 45 folyamatos munka után ló*asz ez a pénz... :(
Én most vagyok 22, érettségi és szakmunkásképző után dolgoztam, szeptemberben hagytam ott a cégem, nemsokára irány külföld. Úgy látom, hamarabb megdöglök, mint megérjem a 6x évet...

when the sun shines, we'll shine together

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm, hogy elolvastátok. :)

Soha nem bővelkedtem földi javakban, mindenért keményen meg kellett dolgoznom. Az én korosztályom általában így van ezzel. Mondjuk az is tény, hogy például a sóderszállító sofőrök nagyon sokat kerestek, ha nem is hivatalosan. Nekem is megvolt rá a lehetőségem, de nem tudok lopni. Egyszerűen nem megy. Két hét után otthagytam a céget.

Amire szükségünk volt, azt előteremtettük. Soha nem éheztünk, nem volt rongyos, foltos ruhánk, saját ágyunkban tértünk nyugovóra saját lakásunkban.
Volt szerető feleségem, aki nagyon tudott tutujgatni, így űzve el az esetleges összeroppanásomat.
Kellhet még valami?

Addig nyújtózkodj...
Kívánom nektek azt a megelégedettséget, derűt, amellyel megélem a rám kiszabott életutat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Eastman


Eastman
őstag

Tényleg szép teljesítmény. Töltsd hasznosan az időd! Még korai a számvetés.

É.J.!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) FatalEror


FatalEror
addikt

Csak egy kérdés!
Ez pénz elég arra,hogy kényelmesen megélj?

HardCore is my LifeStyle

(#7) Vakegérke válasza FatalEror (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Dúskálás nuku, de ha tegnap meg tudtam venni az új VGA kártyát, akkor biztos elég. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) FatalEror válasza Vakegérke (#7) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát gondolom,hogy nem dúskálsz,hisz víz-gáz-villany az nem kevés,és még nem ettél!
De akkor remélem,hogy megvagy!

HardCore is my LifeStyle

(#9) Kiki18


Kiki18
őstag

Első írásod,amit olvastam,de tetszett. Igaz,megérteni nem tudom,mert csak 19 vagyok,de úgy érzem hasonló jövő vár rám is,ha csak valami "csoda" nem történik.
Mindenesetre részemről is megillet a dicséret,hogy végigjártad a munkás évek rögös útját. :K

(#10) Csoffadalom válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Csoffadalom
tag

Hali Mentor. Képzeld el! Ihletet adtál ám nekem megen. Megírom a különbséget a mostani meló helyem és a Cumigyár között. Szerintem érdekes lesz.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#11) Vakegérke válasza Csoffadalom (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Írjad csak, írjad. Elsőként jelentkezem olvasónak. ;)

Aprópopó. Címlapra írod?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) tildy válasza Vakegérke (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Orulok, hogy emeltek, es vegre szaz folott vagy.
Gondolom ez altalanos emeles volt, tudok olyat 37.5 munkaviszony ( ebben van mernokaszisztensi resz is) utan is meg joval 100 alatt van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Vakegérke válasza tildy (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, általános emelés, 5,2%.
Mit mondjak, szabadabban lélegzem. Augusztusban pedig feléled az özvegyi nyugdíj, ami körülbelül 20 ezer lesz. Anyucim gondoskodott rólam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Lauda válasza tildy (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Emeltek, hogy a sok begyoposodott nyugdijas szavazzon. Aki meg megtermeli az ehen hal lassan. De amugy tenyleg jo. :W

[ Szerkesztve ]

(#15) tildy válasza Lauda (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem jelen esetben nem a nyugdijasokat kene szidni, akik kozul rengetegen kapnak 60-70 ezret, 35-40 eves munkaviszony utan.
Az, hogy a kormany mindenkit mindenkivel probal osszeugrasztani, nem feltetlen az o hibajuk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Lauda válasza tildy (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is szidtam a nyugdijasokat.

(#17) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Anyámnak 43 éve van, apámnak 38 körül, összesen (tehát ketten) kapnak 90 körül.

(#18) tildy válasza Lauda (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

"begyoposodott" . Mindegy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Lauda válasza tildy (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Mert nem azok? Oszinten. Ez nem szidas, hanem teny.

(#20) Vakegérke válasza Lauda (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs duzzogás, csak kérdem: mit értesz azon, hogy begyöpösödött?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) 8th válasza Kalandor (#17) üzenetére


8th
addikt

Borzasztó, hogy Magyarországon ennyit ér ~4 évtized munkája.

Apám 37évet lehúzott (29év vasöntöde egyhuzamban aztán 8év porfestő műhely) teljesen rá is ment az egészsége. Leszázalékolták 3évre rá el is ment. Anyám 36év munkaviszony után özvegyivel együtt kap 87ezer párszáz forintot.

Húzd barom, húzd :(((

#19: Ez egy hatalmas baromság már megbocsáss. Mitől lenne ez tény? Csak mert te azt mondod? Édesanyám a 63. életévét tölti. Nem értelmiségi ember, kétkezi munkás volt világ életében. Ennek ellenére ritkaságszámba menően tiszta, józan gondolkodású ember. Soha nem fog ezekre a #&@! szavazni és azokra sem akiket ezek váltottak. De jobbat mondok! Nagyanyám 83éves és megingathatatlan jobbik szimpatizáns. Na ilyenkor mi van? Nem minden nyugdíjas éljenzi azt aki választások előtt rezsit csökkent és egyéb módokon húzza el a mézesmadzagot az emberek orra előtt... :U

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#22) Lauda válasza Vakegérke (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi idosen nem tudod mit jelent?

Had ne kelljen leirnom.

(#23) ferensz válasza Lauda (#22) üzenetére


ferensz
senior tag

:DDD

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#24) Lauda válasza 8th (#21) üzenetére


Lauda
félisten

Kivetelek mindig vannak. ;)

De most a konkret rokonaid leszamitva, akikkel nyilvan elfogult vagy, szerinted ilyen a nyugdijas magyarorszagon, mint amit leirtal?

[ Szerkesztve ]

(#25) Vakegérke válasza 8th (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerencsésnek mondhatom magam, hiszen a 9 év meló a Cumigyárban nem tett tönkre.
Amit apukád művelt, azt kevesen csinálnák utána.

Ami azt illeti, anyám nyugdíja valahol 60 körül van. Ő sem lustálkodott életében, ennyi jutott neki a jóból. Nélkülem is megélne, de segítek silány anyagi helyzetén. Már pusztán ezért is örülök, hogy elfogadható a nyugdíjam.

Lauda: Hidd el, tudom, hogy mit jelent a szó. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy nálad mit jelent, és mire alapozod feltevésed.
Azt már meg sem merem kérdezni, hogy mi a véleményed a családodban fellelhető idős emberekről.

fec555: Tudom, hogy nem kedvelsz, de azért hadd köszönjem meg magvas, lényegre törő hozzászólásod.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Igen szomorú, hogy ez az ország arra játszik, hogy termelj, aztán dögölj meg, ez miért csak itt divat?
Apám anno 100%-osan le lett százalékolva, kapott 53k körül (4 éve), másfél évig kapta, aztán meghalt. Ennyit ért a munkája...

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#27) Lauda válasza Vakegérke (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Ha tudod mit jelent, akkor felesleges tovabb magyarazni. Azt ne is kerdezd inkabb. :DDD Hozzateszem tok mindegy szamomra, hogy csaladtag vagy sem, aki nem lat ki a szoba ablakan, annak tok mindegy. :W

(#28) Vakegérke válasza Lauda (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Félsz egy kis eszmecserétől? Netán nem akarsz magyarázkodni, vagy lesüllyedni egy olyan öreg szellemi szintjére, mint amilyen én vagyok?

Rébuszokban beszélsz, talán nem kéne.
"...aki nem lat ki a szoba ablakan, annak tok mindegy."
Ezt meg hogy értsem?

Továbbra is reménykedem, hogy kifejted, mire alapozod, hogy a nyugdíjasok gyöpösek, és azt is elmondod, hogy ez nálad konkrétan mit jelent.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) Lauda válasza Vakegérke (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Nem felek. Azt irtad tudod mit jelent.

Mi az hogy lesullyedni? Ki mondta, hogy szellemileg lent vagy? :W

(#30) Vakegérke válasza Lauda (#29) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az, hogy tudom a szó jelentését, attól még nem tudom, hogy nálad mit jelent, ha egy idős ember gyöpös.
Arról nem is beszélve, hogy általánosítva tetted meg kinyilatkoztatásodat.

(#19) Lauda: "Mert nem azok? Oszinten. Ez nem szidas, hanem teny."
Szóval nem némelyik, hanem általános értelemben gyöpös a nyugdíjas.

Tudod mit?
Nem szeretnélek kényelmetlen helyzetbe hozni. Nem kell magyarázkodnod, nem kell rám áldoznod idődet, szókincsedet. Sértetlen lélekkel, önmagad igazának tudatában csinálhatsz egy hátra arcot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) Lauda válasza Vakegérke (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Hat azt nem is tudsz.

Amugy ilyenkor milyen magasan ulsz a lovon, mikor meg zudul rad a lavina, huzod fuled farkad.

:D

(#32) Vakegérke válasza Lauda (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd, jöttél, láttál, és egyből a "begyöpösödött" kategóriába skatulyáztad a nyugdíjasokat. Hogy ez nálad mit jelent, azóta sem vagy hajlandó elárulni.
Azt is nehezményezted, hogy eltartottak vagyunk, tehát a dolgozó réteg nyűge.

Némi magyarázatot megérne a dolog, de bár tettél egy kinyilatkoztatást, mégsem vagy rá hajlandó. Pár kérdés után elengedtelek, mehetsz békével, talán nincs is a tarsolyodban ép ésszel megfogalmazható magyarázat.

Ja, hogy magas ló? :)
Aki értelmes, azzal lehet beszélgetni, megvitatni mindazt, amiben egyetértünk, vagy nem értünk egyet. Csak ennyit szerettem volna, de nem vagy rá hajlandó. Betudom félelmednek.
Ami pedig azt illeti, egyáltalán nem biztos, hogy a férfiasság tuti jele, ha felveszi az ember a ledobott kesztyű(ke)t. A türelem erény, és ugye az okos enged. Lavina? Vagy inkább falkaszellem?

Ami pedig azt illeti, hogy "Aki meg megtermeli az ehen hal lassan." Mármint ugye nem meg-, hanem kitermeli. A nyugdíjat.
Hallottál egyetlen idős embert panaszkodni, hogy munkás életük során el kellett tartaniuk a nyugdíjas réteget? Nem hinném.
Tényleg majdnem 45 évet gályáztam, a zsebem üvegből volt, turkált is benne Állambácsi. Vitte az őt illető részt, hogy nyugdíjat osszon, fizesse a mentősöket, tűzoltókat, rendőröket, meg a csuda tudja, hogy kiket. Egy szót sem szóltam, hiszen ez az élet rendje. A 104, 105, 107 tegye a dolgát, a nyugdíjas pedig éljen meg lehetőségei szerint, megdolgozott érte élete folyamán.
Ezt akarod elvitatni?
Tegyük fel, és remélem, hogy így lesz, nyugdíjas leszel. Lesz annyi vér a pucádban, hogy nem kéred a téged joggal megillető pénzt? Ugyanis csak így lesz hiteles mostani kirohanásod a nyugdíjasok ellen.

Még most is azt mondom, hogy nem kell válaszolnod. Főleg úgy, hogy úrias eleganciával hanyagolod a neked feltett kérdés(eke)t.
Vigyázz, csapda.
Ha maradsz, és megint elém csapsz valami sértett szólamot, csak belebonyolódsz a dologba.

Köszönöm, hogy elolvastad írásom, és megszólaltál a topicban. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) Lauda válasza Vakegérke (#32) üzenetére


Lauda
félisten

Belebonyolodtal olyan dolgokba, amiket en nem irtam le. Nem sajnalom a nyugdijat Toled, nem is irtam ilyet. Senkitol sem sajnalom. Az idegesit, hogy amig kb 4 millio ember dolgozik aktivan es 3 millio a nyugdijas es xarban van az orszag, addig miert a nyugdijakat emelik.

De gondolom Teged boldogsaggal toltene az el, hogy amikor en 10 ezerrel kevesebbet kapok, addig a szomszed 10k-val tobbet, mert nyugdijas. Neki dragabb a kenyer, magasabb az inflacio, dragabb a gaz ugye? Ja ez tok jo. :W

(#34) tildy válasza Lauda (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

wtf?!

Dobj meg egy pofont azoknak is, akiknek makula degeneraciojuk van. Vannak dolgok, amikben ragaszkodnak az idosek valamihez. De ezek az emberek alapoztak meg, hogy te tanulhass, ezek az emberek tartottak anno el, adoikbol, befizeteseikbol . Sokan rengeteget dolgoztak, es most megkapjak hogy begyoposodott nyugdijasok, meg csak lognak az allam nyakan.

Igen, biztos vannak ilyenek is. Altalanositani nem kellene.
Ha meg ez a problemad, hogy "Az idegesit, hogy amig kb 4 millio ember dolgozik aktivan es 3 millio a nyugdijas es xarban van az orszag, addig miert a nyugdijakat emelik." , akkor ne a nyugdijasokat gyoposozd, hanem a politikai demagogiat es populizmmmust szidd.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Vakegérke válasza Lauda (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne vergődj, nincs értelme.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) Lauda válasza tildy (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Latom megint nem erted mirol beszelek. Mondjuk meglepve nem vagyok.

(#37) moonlight115 válasza Vakegérke (#35) üzenetére


moonlight115
tag

Tényleg nincs. :U
Tildy-vel - volt már rá példa - egyetértek.
Egérke, fel a fejjel! 100 éves korodra dőzsölni fogsz, ha ez így folytatódik... :D
De viccet félretéve: jó, hogy leírtad ezeket a gondolataidat, jó volt olvasni.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#38) Vakegérke válasza moonlight115 (#37) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vannak, lesznek még gondolataim, még ha látszólag kenyeret kunyeráló kódis is vagyok, holott élősködöm a dolgozók terhét növelve. ;]
Nem volt épkézláb mondat, de ahogy jött, úgy írtam le.

Egyébként ráéreztél. A gondolataimat írom le, és nem tervezem meg előre, hogy legyen-e csattanó. Hétköznapi gondolatok, hétköznapi írások.
Ha érdekel valakit, az jó, ha nem, hát akkor magamban beszélgetek.
Tény, hogy nem hallgatok el, életem végéig megosztom gondolataim azokkal, akiket érdekelnek egy vén egérke szavai.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39) moonlight115 válasza Vakegérke (#38) üzenetére


moonlight115
tag

Nem tudom, ezt olvastad-e? Érdekes...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#40) Vakegérke válasza moonlight115 (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Neked köszönhetően most elolvastam. :)

"Az írás különös dolog. Egészen más, mint gondolkodni valamin. A gondolkodás sokszor körbeforgó, önigazoló, az írás szembesít, kényszerít a megfogalmazásra és a kifejezésre. "

Én ezt úgy élem meg, hogy kényszert érzek az írásra. Nem tolakodót, de a gondolataim arra ösztökélnek, hogy írjam ki magamból őket.
Egyébként soha nem éreztem, hogy kényszer lenne a megfogalmazás, kifejezés. Ösztönös az, amit művelek, csak úgy dől belőlem a szó, a kezem lassú ahhoz, hogy lezongorázza. Töredékét nem írom meg annak, ami a fejemben bóklászik.

- Hogy menjünk, kis gazdám? Úgy-e, mint a szél, vagy úgy, mint a gondolat?

Még a szelet sem tudnám követni gyorsaságban. Hogy vehetném fel a versenyt a gondolataimmal?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) tildy válasza Lauda (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Dehogynem ertem. Megy a nagyarckepzes, mint ahogyan megszokhattuk mar toled. Egyszerubb altalanositani, leszolni , begyoposodottnek tartani minden nyugdijast. Jelen esetben te beszeltel magas lorol, bar azon nem vagyok meglepodve, hogy nem szegyelled erte magad.

Viszont latom nem sikerult felfogni, hogy azert, mert a nyugdijasok tobbet kapnak, valojaban nem ok okolhatok. De fujjoljal mindenkire, usd a kulfoldre menoket is ha eddig meg nem tetted, halleluja.

Egyet tudj, vannak amiert tenyleg okolhatk, van ami tenyelg csak kis odafigyelest igenyela reszukrol - ilyen peldaul, hogy ne csucsidoben utazzanak ok is, ha nem muszaj, ne ilyenkor menjenek, ez nem kerul penzbe, de emberseges - ha emiatt szidnad, meg is ertenem. De azert mert ok tobbet kapnak most... Ez abszolut nem az o hibajuk.

Egyebkent tyukszemre leptel, anyum nem igazan lat ki a szoba ablakan, leven -15 szeme van mar gyerekkoratol, majd idoskorra makulaval sulyosbodva. A begyoposodott helyett viszont maskor hasznalj kevesbe serto szot, siman megfelelt volna egy "konzervativ" , "regimodi" is, mar ha tanultal otthon egy kis illemet.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) moonlight115 válasza Vakegérke (#40) üzenetére


moonlight115
tag

Van benne gyakorlatod, az biztos.
Mikor először írogattál, már akkor is könnyedén ment?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#43) Vakegérke válasza tildy (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

"De azert mert ok tobbet kapnak most... Ez abszolut nem az o hibajuk."

Talán fogalmazhatunk úgy, hogy az érdemük? Nem vagyok biztos benne, így lábujjhegyen suttogok.
Tény, hogy a mai nyugdíjasok zöme a lelkét kitette, becsülettel dolgozott.
Üvegzseb rulez, szedd ki belőle Állambácsi, amennyit jónak látsz. Tudjuk, hogy kell a pénz a nyugdíjakra, meg egyebekre. Nem reklamálunk, megérdemlik.

No most ugye vannak azok, akik nem jutnak munkához.
De vannak olyanok is, akik egyszerűen nem hajlandók melózni "baksisért". Apukáék eltartják, szerintem értelmetlenül, balga módon. Az ilyeneknek jár leginkább a szájuk, hogy a nyugger csak nyűg, és ha nem vinnék el a lóvét, több jutna a melósnak.

Ahogy már mondtad, nem a szél fújta össze a mai ifjúság tandíjának, neveltetésének költségeit. Sok mai nyugdíjas rakta össze rá a pénzt, és nem háborogtak miatta.

Ami pedig azt illeti, a nyugdíjak emelése logikus döntés. Infláció ennyi, kompenzáljunk, legalább ne szenvedjenek a vén trottyok, adjuk meg nekik a mindennapi falatot.
Arról ki a franc tehet, hogy a melósok bére valahogy lemarad az infláció mögött? Nem részletezem, utaltál rá.

moonlight115: Nem gyakorlat kérdése. Akinek vannak gondolatai, és kedve is van az íráshoz, vagy kényszert érez rá, az csorbítatlanul ömleszti sorait az olvasók elé.
Tény, hogy örök szószatyor vagyok, de itt tudtam igazából kiteljesedni. A LOGOUT lángbetűkkel égett be a lelkembe, és remélem, hogy egy parányit én is adtam a közösbe.
"Mikor először írogattál, már akkor is könnyedén ment?"
Könnyebben, mint most. Akkor még nem éreztem ellenszenvet, nem kellett lavíroznom a szavak között, hogy elfogadható legyek. Még egy kaja leírásánál is igyekszem úgy fogalmazni, hogy abba az ellenzők bele ne köthessenek.
Lassan ott tartok, hogy nem érdekel, ki mit mond. Megvonom a vállam, és visszatérek önmagamhoz. Írom, ami az eszembe jut, aztán ha valakinek nem tetszik, az az ő dolga.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) ferensz válasza Vakegérke (#25) üzenetére


ferensz
senior tag

Nem az hogy nem kedvellek, vannak olyan dolgok amikben nem értünk egyet, ez természetes. A legnagyobb bajom, hogy sok olyan dolog van, amik szabhatják többek csőrét, de a bajukat elő tudják adni modoroskodás és sajnáltatás-szerűség nélkül is. Ott azzal a hsz-el magas labdát dobtál fel, főleg Lauda ellen. Ebből megint az kanyarodott ki, hogy többé-kevésbé direkt történt, hogy legyen mivel kötekedni a továbbiakban.

Nem, nem sajnálom tőled a nyugdíjadat, és elismerem, hogy ennyi idő után meg is érdemled, bárcsak úgy állna az ország, hogy adhasson többet neked is és a többi nyugdíjasnak is, illetve nekem, és a többi dolgozónak is egyaránt.

tildy: Nem védeni szeretném Laudát, de ekkora mértékekben vizsgálódva átlagot szokás használni. A másik oldala a dolognak, hogy személyes tapasztalatok alapján is ezt a jelenséget veheti észre az ember. Tudom, hogy van nagyon sok ellenpélda, de mivel nem ők a renitenskedők, ezért nem is szembeötlőek.

Egyébként DeFranco-tól megirigyelve a mindenrevanegybelgaszám kezdeményezést megtoldanám egy mindenrevanegybelgadalszövegrészlet nézőponttal, valamelyest szűkítve a kört.

Kormány Gyula vagyok, Budapesten születtem és itt végeztem a tanulmányaimat is. 2009-ben szereztem jogi diplomát az ELTÉ-n. Szeretek bulizni, zenét hallgatni, moziba járni, tévézni, kedvenc ételem a spagetti, Ikrek jegyben születtem és minden vágyam, hogy megnyerjem a Nagy Voksot és honatya legyek a parlamentben, hogy a lehetô legtöbbet tehessek zseb… ô… tehessek az emberekért. Hiszem, hogy a nyugdíjasok többet érdemelnek, ezért szakértôk bevonásával egy olyan koncepciót dolgoznék ki, mely a városi nyugdíjasoknak – minden megyeszékhelyen és a fôvárosban – külön városrészek létrehozásának megvalósítását irányozná elô. Ezen körzetekben csak nyugdíjasok élnének, ahol speciálisan nekik kialakított kisboltok, patikák, orvosi rendelôk, luxus wellnessvárótermek kerülnének kialakításra. Létrejönne a 3 nyugdíjas tévécsatorna, melybôl az egyik egy 24 órás kívánságkosár, a második pedig sorozatokat, filmeket sugározna szintén a nap 24 órájában, természetesen nyugdíjas témában. És a körzet saját pénznemmel is rendelkezne, a Nyugeróval. A koncepció elônye, hogy a nyugdíjasok nem találkoznának a türelmetlen fiatalokkal, hátitáskás iskolásokkal, a buszokon több lenne az ülôhely, kevesebb a nézeteltérés. Nincs érintkezés, ergo nincsen stressz. Köszönöm, hogy meghallgattak!

Szerk.:

Vakegér #43: Ez az, hogy nem mindig sikerül lavírozni a szavak között. Ha tudod, hogy az ellenszenv miatt úgy is üsd-vágd lesz a vége, akkor nem teljesen mindegy, hogy kísérletezgetsz mindenki kedvére tenni, vagy csak írni, ami eszedbe jut?

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#45) Lauda válasza tildy (#41) üzenetére


Lauda
félisten

Dehogy erted, nem is szamitottam ra, hogy megerted. Azt meg tudjuk, hogy a Te csaladod mindig mas mint a tobbi. De amit irtam mar korabban is, probaljuk a sajat szferankat felretenni es ugy nezzunk ki a fejunkbol. Ha igy jobban tetszik, tisztelet a kivetelnek, de a magyar nyugdijasok rohadtul be vannak gyoposodve, iszonyat naivak es a teszkos meg aldis ujsagon tul nem latnak semmit. :W Ja de igen varjal csak. A gyf-et is meg v ikit is latjak es halljak es mindent el is hisznek. Meg a mai fiatalok trogerek, nem akarnak dolgozni es drogoznak.

[ Szerkesztve ]

(#46) DeFranco válasza ferensz (#44) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne fesd az ordogot a falra ;]

(#47) moonlight115 válasza Lauda (#45) üzenetére


moonlight115
tag

Ez még akkor is általánosítás, ha hozzáteszed: tisztelet a kivételnek.
A körülöttem élő nyugdíjasok, illetve akikkel találkozom és beszélgetek is velük, sokfélék. Nem lehet egy kalap alá venni őket. Az sem igaz, hogy zömmel ilyenek vagy olyanok. Minden ember más. Attól, hogy nyugdíjas lett, nem szűnik meg más lenni, mint a többiek.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#48) Kiki18 válasza Lauda (#45) üzenetére


Kiki18
őstag

Szerintem a probléma inkább az,hogy mindkettőtöknek igaza van,valamennyire. Csak más-más világban nőttetek fel.Rendszerváltás előtt nem is ismerték az emberek a munkanélküliség fogalmát,mert az állam minden embert begyömöszölt a gyárakba(legrosszabb esetben) és ha mást nem,ajtót kellett nyitogatnia,vagy gombot kellett nyomogatnia. Nem lehetett belőle megélni,de dolgozott.

Rendszerváltás óta persze ez megszűnt létezni,és ott tartunk ,ahol.Nem lehet szakmát végezni,nem lehet suliból egyből katonának menni,onnan pedig nem irat be az állam egy céghez,hogy dogozzál!
Most ott tartunk,hogy mindenki magának oldja meg úgy,ahogy tudja.(Részben ezért is virágzik a feketemunka,és sorolhatnám...)

A lényeg,hogy mindenki más világot élt meg,másról tud nyilatkozni.Az idősebb embereket megértem,hogy számukra ez nevetséges,hogy egy 20 éves ha nem dolgozik,hajléktalan is lehet akár 1 éven belül(szélsőséges eset,de nem 1x megtörtént már).

Amit leírtam,iskolában tanultam és lesírkítva írtam le.A lényeg remélem azért érezhető.Vitázni azon,hogy kinek rosszabb és miért,szerintem felesleges.

UI: Én is szívesen dolgoznék,de gimi után semmi szakmás,semmi képesítésem,egyetemre nem jutottam be pontszámok miatt,pedig az eszem a helyén van,sose voltam hülye se suliban,se máshol.Én is szidhatnám fűt-fát,de értelmét nem látom. Majd lesz valahogy...

(#49) ferensz válasza DeFranco (#46) üzenetére


ferensz
senior tag

Csak gondoltam az egyszerűbbek kedvéért, akik esetleg egy adott számban beleköthetnének, hogy há' de a másik 2/3-ában a dalnak teljesen más a jelentése. Másik eshetőség, hogy a szám linkelése után sem esik le a delikvensnek, hogy mi merre hány óra :DDD

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#50) tildy válasza ferensz (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

A szemelyes peldat nem azert hoztam, hogy kivetelt mutassak.

Nagyon durva altalanositas amit levagott , de nemcsak durva, de serto is . De meg az altalanositast is lehet korrekten mondani,ugy, hogy ne tunjon arcoskodasnak.

Lauda: mondtal anno valamit. Akkor nem biztos, hogy valaszoltam,de be szoktam ismerni, hogyha tevedek, es elnezest is szoktam kerni. itt a Ph-n nem egyszer volt ilyen.
Viszont veled kapcsolatban ilyet meg nem lattam. Lehet volt, de nem lattam. Hasonlo, sertegeto viselkedest viszont annal tobbet. Jobb lenne, ha nem tenned, tiltja az alapelvek is. Ahogyan az ilyen "dehogy erted" stb. folenyeskedo szemelyeskedest ist.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.