Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DBob


DBob
őstag

Remélem azért ebbe az 'innovációba' nem öltek túl sok mérnökórát és pénzt...

(#2) Noukoum


Noukoum
veterán

És ez már hűteni is fog, vagy továbbra is csak dísznek lesz a dobozban?
Gondolom az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Mi a baj vele? Sohasem volt más hűtőm, mint a gyári intel és sosem volt még bajom belőle.

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jujj de vad...

Az Intel hűtők évek óta vékonyodnak... Mindegy, hogy ki gyártja Nidec, Foxconn, Delta..

Aki gyári cooler-rel akar hűteni egy újabb konfigot, jobban jár, ha a fiók mélyéről előkeres egy stock i5-2500-as hűtőt... Abban szó szerint több az anyag.

Pedig a procik fogyasztása már mérséklődött olyan szintre, hogy a gyári hűtő letekerve elviszi simán... Kivéve , ha morgós ventivel szerelt kivitel.

A rézmag meg inkább újdonság, vagy inkább visszatérés, mert egy időben én már csak sima alu bordát kaptam bármely 6-7-8.genes i5-höz.

Szerintem itt annyi történt, hogy volt egy kis megmaradt rézmagos hűtés, aztán újracsomagolják :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Fekete! Csak úgy sugározza a hőt lefele! :DDD

(#6) shteer válasza Graphics (#4) üzenetére


shteer
titán

Az összes intel morog alacsony fordulaton..

..szerintem jónak tűnik

(#7) Graphics válasza shteer (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem valamelyik ventis nem morgott, volt hasonlítva, de nem tudnám megmondani ,hogy melyik gyártó terméke volt az.

Egyszerre több példány volt nálam, a Nidec, Delta, Foxconn trióból.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) koko52


koko52
veterán

Alap órajelekre jók egy irodába. A K-s hoz komolyan gondolták azokat a csodákat (?), mert 240-360-as vizet is forralják húzva és egy K-s procit ki nem húz?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az anyumék gépében lévő 8100-as i3-ra tökéletes, a K-shoz meg úgyse ad, az ahhoz venni kell.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) awexco válasza Watchdog (#5) üzenetére


awexco
őstag

A fekete szín infra tartományban sugároz .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#11) awexco válasza Graphics (#4) üzenetére


awexco
őstag

“Pedig a procik fogyasztása már mérséklődött olyan szintre, hogy a gyári hűtő letekerve elviszi simán... ” ja csak azokat nem intelnek hívják 🤣

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#12) cucka válasza koko52 (#8) üzenetére


cucka
addikt

Nekem K-s procim van és nem húzom, pedig megtehetném.

(#13) koko52 válasza cucka (#12) üzenetére


koko52
veterán

:C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#15) snecy20


snecy20
veterán

Szinte annyira vad, mint az Intel hűtők az elmúlt 15 évben bármikor. }

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Ugy is a dobozban marad, ha valaki nem akar repulo mellett ulni. 😂

(#17) XuChi


XuChi
addikt

Micsoda inováció, micsoda meghökkentő mérnöki munka, elképesztő hölgyeim és uraim. Ez igen, jár a taps az intel-nek :C :C :C

Komolyan, valaki még vesz intel, a sok fanboy-on kívül ? :DD

(#18) koko52 válasza XuChi (#17) üzenetére


koko52
veterán

Az "új" procikhoz "új" hűtő jár ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#19) Noukoum válasza XuChi (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Pont elég a sok fanboy, meg az a sok “informatikus” akik nonstop csak azintelt ajánlják a hozzá nem értőknek.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#20) RubbishBin válasza Krugszvele (#3) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Én a 4790K-t vittem grillezésekre. Meg erdei táborokba, hogy ne hiányozzon a városi forgalom zaja.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#21) adamssss


adamssss
veterán

Legalabb ezt fejlesztik ha mar a procikat nem tudjak ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#22) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ez is 14nm-en készül? ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Egon válasza cucka (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Szintén zenész, én se tuningolok. Beérem a gyárilag magasabb alapórajellel.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) Piftuka válasza Graphics (#7) üzenetére


Piftuka
veterán

Nekem az Intel Core i5-760 processzoromon ilyen gyári hűtő volt: [kép]

Alapvetően tette a dolgát, és mivel nem tuningoltam, még elegendő is lett volna. Ám amikor időnként maximmra felpörgött (szerintem ez valami "fan test" lehet az Intel rendszernél), akkor ennek is brummogós hangja volt.

Ezért aztán nagyon gyorsan lecseréltem egy kis "Cooler Master Hyper TX3"-ra. No az már teljes csendben végezte a dolgát, és szignifikánsan jobban is hűtött.

Nem értem az Intel döntéshozóit... A drága felhasználói áron értékesített processzorai mellett tényleg ezen spórolnak?

Igazán mellékelhetnének valami jobb, használhatóbb gyári megoldást. (Az AMD a Wraith hűtőkkel képes volt rá.)

"Aquila non captat muscas."

(#25) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

nem fekete !
kormos...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26) Noukoum válasza Piftuka (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Pontosan olyan gyári hűtőm volt, most ryzen 2600 gyári hűtőm van. Ég és föld. Pedig elvileg ez is “gyenge” meg “kevés”, azonban tökéletesen helytáll.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#27) GreatL


GreatL
őstag

A processzor még hagyján... de az alumíniumborda, az már költség!

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#28) Busterftw válasza XuChi (#17) üzenetére


Busterftw
veterán

(#29) koko52 válasza Busterftw (#28) üzenetére


koko52
veterán

Helyes, legyen pénz fejleszteni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#30) awexco válasza Piftuka (#24) üzenetére


awexco
őstag

Azért a hangkártyát berakni a videókártya elé nem volt sok értelme ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#31) Aprósólyom válasza XuChi (#17) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Van aki 1-2 játék miatt priorizálja az Intel procit, mert azokban jobban teljesít, akkor miért ne? Pl. PUBG-ben emlékeim szerint.
Szerintem a legnagyobb hiba, amit el lehet követni, nem az, hogy milyen márkát ajánlunk valakinek, hanem, hogy nem a vásárló igényeinek megfelelőt ajánlunk.
Szóval szerintem poénnak is savanyú ilyeneket kijelenteni... :U

Jevons paradox

(#32) koko52 válasza Aprósólyom (#31) üzenetére


koko52
veterán

Jó lenne egy teszt. Leültetni 10 embert egy monitor elé. Játszana mindegyik i9 10900k-val és 3600-al. VGA 2080ti, 1080p, no limit, 144hz monitor. Lejátszanának 10 meccset, majd húzni kellene egy X-et mikor melyik proci lehetett. Kíváncsi lennék van-e különbség ~ 200 vs 220 FPS között.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#33) XuChi válasza Aprósólyom (#31) üzenetére


XuChi
addikt

Jah értem, akkor +20 Fps kedvéért kell intel-t venni ? Hát hajrá :)

Kazán, technikailag elmaradott, sebezhető, és drága. Tessék csak intelt venni!! :C

(#34) awexco válasza koko52 (#32) üzenetére


awexco
őstag

Ember föggő mert pl sokan a mikrolagokat nem veszik észre . Valaki meg idegbajd kap tőle .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#35) koko52 válasza awexco (#34) üzenetére


koko52
veterán

És a 3600 pl mikrolagol ennél az adott esetnél?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#36) carl18


carl18
addikt

Más lett a szine, megerőltették magukat idén is! :R
Legalább egy pár milliméterrel lett volna vastagabb vagy "új dizájn"
Adnak hozzá valamit ami hüt a többi le van tojva.

Igazat megvallva én 775 óta nem használtan gyári intel hütést...

Itt még nem volt kisporolva az anyag a gyári hütésből! Ameddig 775 foglalaton voltam, addig ezt használtam. Egy E5450-et is lazán 60 Fok alatt tudok tartani teljes terhelésen. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#37) Noukoum válasza awexco (#34) üzenetére


Noukoum
veterán

A hit is fontos ám! Valaki jobban érzi magát ha egy 2080ti van a gépben, mintha egy 1060 pedig lehet hogy mind2 teljesítménye bőven elég lenne.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) Busterftw válasza XuChi (#33) üzenetére


Busterftw
veterán

Akkor vegyel AMD-t, mi a gond? Akinek kell az a +20FPS hadd vegyen mar azt amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#39) Noukoum válasza Busterftw (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Mindenki azt veszi amelyiket akarja :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#40) fanti


fanti
addikt

szép.....legalább annyira szar, mint az amit hűteni próbál....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#41) Krugszvele válasza Noukoum (#19) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Az a macska amelyik megégette magát a forró sütővel nem fog még egyszer felugrani.. a hideg sütőre sem. Az az ember, aki annak idején ötször-tízszer megszívatta magát az AMD-vel, nem biztos, hogy könnyen fogja ajánlani, főleg, ha ő adja hozzá a támogatást.
Én például sohasem tenném.
És nem az AMD processzorral volt a baj régen, az zseniális volt, hanem a hozzá gyártott chipsetekkel és alaplapokkal. mindig örültem, mikor egy elhullott és lehetett intelt tenni a helyére.

(#42) awexco válasza Krugszvele (#41) üzenetére


awexco
őstag

nVidia álltal gyártott AMD chipsetek jók voltak .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#43) maláj


maláj
őstag

ez annyira vad lett, hogy szavakba sem tudom önteni "meghatódottságomat" :DDD

(#44) Noukoum válasza Krugszvele (#41) üzenetére


Noukoum
veterán

Oké de ezt ugyanígy leírhatnám úgy hogy felcserélem a két gyártó nevét..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#45) twollah1976


twollah1976
őstag

Valahogy nem hozta ki belolem az allatot a teljesen fekete huto latvanya.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#46) arn


arn
félisten

aszta... a 200-300 wattok melle ilyen lefogatast hasznalnak meg mindig? 14 eve is borzalom kategoria volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) awexco válasza arn (#46) üzenetére


awexco
őstag

0 fejlesztési költségek . Mint a chipseteiknél . A sok lamellás hőleadő képességére lennék kíváncsi . Bár az jóval magasabb is .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#48) Noukoum válasza awexco (#47) üzenetére


Noukoum
veterán

Teljesen logikus, így nagyobb a profitjuk. Helyette inkább pénzel tömik a tesztereket. Marketing.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#49) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Így látatlanba nekem túl vastag a borda a ventihez, nem hinném hogy teljesen áthatja rajta a levegőt, inkább oldalt jön ki, a fele borda meg csak dísznek van. Nem ártott volna oldalra valami borítás hogy kényszerítse a levegőt az áthaladásra.

(#50) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

De most komolyan mi van? Mindenki parázik, hogy az új gen procikhoz nem lesz elég a gyári léghűtő és feltétlen vizes "izé" kell hozzá extra pénzért?

Kiráz a hideg a gondolttól, hogy vizet vezessek a PC belsejébe, remélem ezek a múlt heti cikkek is csak túlkapott click bait hülyeségek voltak ezzel kapcsolatban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.