Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Ehh... megvettem már én is, de még ki sem bontottam. Na majd ha hazamegyek, megnézem.
Remélem csak egyedi hiba, h rossz feliratot tamponoztak rá. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) föccer


föccer
nagyúr

Lol :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3) danih


danih
addikt

Az előző újsághoz a falcon-t adták, gondolom rájuk maradt egy csomó tartó :)

Ps a lézerágyún jól néz ki az a kék színű "díszítés" :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Иван


Иван
őstag

Millenium X-Wing.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#5) Huma


Huma
addikt

Millenium Falcon, X-Wing. Egykutya. Tud hangos lézersugarat lőni az űrben és nem birodalmi jármű. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6) Z86 válasza Huma (#5) üzenetére


Z86
őstag

A képregényboltban egy ilyen mondatért rád borítanák az újságos pavilont :D

(#7) darál0w


darál0w
Jómunkásember

és vajon mind ilyen, vagy te fogtál ki csak ilyet :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8) Huma válasza Z86 (#6) üzenetére


Huma
addikt

Egy Star Wars gyűlésen pedig meglincselnének.
[link] :D

(#9) Thunderzolee:
Inkább Jabba lennék és pár szemrevaló cosplay-es hölgyet tartanék rabláncon. :D

(#10) daa-raa: Tudom. Direkt ezért írtam. A birodalom a költségvetésének a 20%-át az űrben is hangot adó lézer kifejlesztésére fordította. De azok a szemét lázadók is lenyúlták. ;]

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) Thunderzolee válasza Z86 (#6) üzenetére

Ja, valami hasonló jutott nekem is eszembe. :D

Humát a következő Holdfény Conra el kéne vinni rabszekérbe bilincselve, így járt táblával a nyakában. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10) #65675776 válasza Huma (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az űrben nincs hang.

Egyébként nem tudom ezektől mit vár bárki is, mikor még az összeépíthető készletek is igen súlyos hibákkal terheltek. Ezek az egybegyártott akármik nagyon messze állnak a minőségi kivitelezéstől.

(#11) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hát ezeröccázé mégis mit várjunk? Ha minőséget nem is, de legalább egy helyes nevet. :)

Egyébként kíváncsi vagyok,hogy más járt-e így. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#12) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ez nem a Millennium Falcon? ;]

[ Szerkesztve ]

(#13) Domxc


Domxc
senior tag

Hat ezek az ujsag melle ajandekok, sohasem valami minosegiek... (pl.: a Metropol melle a CD sorozat)

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#14) Jhonny06 válasza #65675776 (#10) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az első találatig kellett volna menni: [link]

(#15) Huma válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


Huma
addikt

Idéznék a linkből:

"Valójában az űr végtelen kiterjedése nem teljesen üres. És még egy parányi anyagrészecske sűrűség is elegendő, hogy bizonyos feltételek mellett továbbítsa a hanghullámokat – olyan hangot, ami annyira mély és halk, hogy csak a legkifinomultabb berendezéssel lehet hallhatóvá tenni."

Ez szerintem nem egyelő azzal, hogy van hang. Főleg nem olyan ami a Star Warsban is hallható. Bizonyos feltételek mellett pl én vagyok a világ legszebb férfija. (Pl ha minden más hímnemű elpusztult.)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) hoffman_ válasza Huma (#8) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A zene kicsit Daft Punkos, főleg a refrén, király.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17) Jhonny06 válasza Huma (#15) üzenetére


Jhonny06
veterán

De, ez pontosan egyenlő azzal, hogy van hang. :)

(#18) EczkE


EczkE
addikt

Rossz hírem van, a tiéd selejtes. Az enyém rendben van. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#19) Huma válasza Jhonny06 (#17) üzenetére


Huma
addikt

Nem. Ez azt jelenti, hogy bizonyos esetekben előfordulhat, hogy van hang, de általában nem ez a jellemző.
Pl bizonyos esetekben előfordulhat, hogy megnyerek egy olimpiai futószámot (ha mindenki mást diszkvalifikálnak), de általában nem ez a jellemző.

Ha nincs összefüggő anyagréteg (pl gáz) akkor nincs hang sem. Illetve addig terjed ameddig az anyag. Összefüggő anyagfelhő pedig nagyon csekély arányban van jelen a világűrben.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#20) darál0w válasza EczkE (#18) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

[link] ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21) EczkE válasza darál0w (#20) üzenetére


EczkE
addikt

Nem olvastam végig a kommenteket. :B :R

Asszem mindenféleképpen!

(#22) Kassadin válasza Recon666 (#12) üzenetére


Kassadin
addikt

Áh, birodalmi lépegető inkább.

(#23) Thome


Thome
addikt

Ez nem egy star trekes gép?

(#24) Kassadin válasza Thome (#23) üzenetére


Kassadin
addikt

Áh, abban ilyen golyóbis formájúak vannak.

(#25) Huma válasza Thome (#23) üzenetére


Huma
addikt

Szentségtörés miatti BAN! :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#26) Jhonny06 válasza Huma (#19) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Nem. Ez azt jelenti, hogy bizonyos esetekben előfordulhat, hogy van hang, de általában nem ez a jellemző."

Te magad írtad le. ;) Általában nem jellemző, hogy megnyerik az 5-ös lottót, de meg szokták. Olvass utána kicsit mélyebben (én azóta már megtettem). Egyszerűbb, mint játszani ezt az oda-vissza dolgot, amit a filmes topicban is láthattunk tőled. Igen - nem, igen - nem.

(#27) Recon666 válasza Kassadin (#22) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akkor jól gondoltam. :DDD

(#28) Huma válasza Jhonny06 (#26) üzenetére


Huma
addikt

Most nem értem. Az hogy (most hasra ütök) az űr 99%-ában nincsen hang 1%-ában meg van, miért egyelő nálad azzal, hogy van hang?
Ha van valami egyéb infód akkor oszd meg. Az oda-vissza dolgot csak addig szoktam folytatni amíg valaki meg nem cáfol.
Jelen esetben te vagy az oda-vissza dolog generátora nem pedig én. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#29) mephi666 válasza #65675776 (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

szombat-vasárnap megnéztem mind a 6 részt és vannak jó nagy robbanások meg lézerprüttyögések az űrben :DDD (...mármint a filmben... meg mondjuk nyitott légzsilip mellett is kényelmesen elsétálgatnak... na, de nem is ezek miatt szeretjük a sw-t)

nem is tudtam, hogy van ilyen sorozat: karakterek is lesznek majd? hátha csubakkára biggyesztenek egy ewok feliratot ;]

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) V.Stryker válasza EczkE (#18) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ezzel nem vigasztalódom az biztos. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31) #65675776 válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha nem érzékelhető gyakorlatilag semmilyen szenzorral, főleg nem az emberi füllel, akkor nincs. Téziseket és teóriákat mindenre lehet gyártani, de csak akkor válik igazzá bármelyik is, ha egyértelműen bizonyítod. Márpedig a linkelt cikk semmiféle bizonyítékot nem vonultat fel. Tudományos megfigyeléseket is csak akkor fogadnak el ha azt legalább egy másik független megfigyelés is megerősíti. Itt ez sincs meg. Szóval a tudomány jelenlegi álláspontja szerint nincs hang az űrben. Az ember által hallható hangfrekvenciás tartományban pedig főleg nincs semmilyen.

(Ahogy űrjárművekben nincs erővisszahatás sem a kormányokra, még akkor sem ha ez sok űrszimulátorban meg van valósítva.)

(#32) EczkE válasza V.Stryker (#30) üzenetére


EczkE
addikt

A tiéd legalább egyedi. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#33) Syl válasza mephi666 (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

Én eddig csak egy filmben láttam igazi űr megvalósítást - 2001 Odüsszeia.
Persze attól még szeressük a SW dolgokat :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34) mephi666 válasza Syl (#33) üzenetére


mephi666
nagyúr

az alien-ben is szerintem hitelesebben van megvalósítva... és: in space no one can hear you scream :)

a 2001űrodüsszeia pedig szerintem marha elvont film... még tizenéves fejjel láttam először, de homály maradt... (újra kellene néznem valamikor, hátha többet értek meg belőle... sógorom 40 fölött van, nagy scifi-rajongó és kb 1tucat megnézés után sem érti teljesen :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35) Huma válasza mephi666 (#34) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem az a film értékelhetetlen. Olyan szinten vontatott és unalmas, hogy az már művészet. Ismerősöm szerint (aki végigszenvedte) a könyvben jobban kifejtik a dolgokat a filmből pedig kimaradt egy-két kulcsfontosságú dolog.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36) Syl válasza mephi666 (#34) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, az űrodüsszeiát olvasni kell. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37) Thome válasza Kassadin (#24) üzenetére


Thome
addikt

Áhh, tévedtem, akkor ez nem tudom miből van. :P

(#25) Huma: Jajj dehogyis, Star Warst manapság már ki az, aki néz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#38) Huma válasza Thome (#37) üzenetére


Huma
addikt

Múlt vasárnap néztem meg a baljós árnyakat. Most vasárnap pedig a második részt fogom megnézni. A barátnőm kényszerít rá. :O

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#39) Thome válasza Huma (#38) üzenetére


Thome
addikt

Na igen, mint kiderült, nálunk is hasonló a szitu. Szóval jóság van, szereti a Star Warst. :D
De tudom, hogy ha elkezdjük megnézni...nem érünk a film végére. :U :DDD

(#40) Иван


Иван
őstag

Valamit eszembe jutott, de mire a HSZ-t elkezdtem volna megírni, elfelejtettem. Úgyhogy most ezt írtam ide.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.