Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Mostanában( majd úgy 10-20 év múlva ) annyi minden forradalmasítja az elektronika( számítástechnika ) világát, hogy alig győzöm kapkodni a fejem. Igazából meg megy a trükközés a Moore-törvény kicselezésére/ kitolására. Jó dolog az elmélet, de messze van a tömeggyártástól.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#2) Kendek válasza ]Phobos[ (#1) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tényleg elég sok minden, kísérleti jellegű dologról olvashattunk már itt. Ha csak a fele is megvalósul, már hatalmas előrelépés lesz az emberiség történelmében. Szerteágazóan folynak a kutatások, fejlesztések szerte a világban, és azért vannak komoly, ténylegesen felhasználható eredmények is. Majd kiderül, hogy ez is egy ilyen lesz-e. Csak érjük is meg.

<-ƘƘ->

(#3) Laci_a_Paci


Laci_a_Paci
tag

Lyukkártyás számítógép, bakelit lemez, katódcsöves tévé... Minek ide újabb technológia! Ezek a fiatalok a számítógépeikkel...

[ Szerkesztve ]

(#4) julius666


julius666
addikt

a tudósok következő célja az, hogy folyékony héliumos hűtés igénybevétele nélkül is kontrollálhassák az elektronok spinjét az elektromos tér modulációjával

Hát igen, a többi hasonló kutatás is itt szokott leragadni :)

(#5) tocsa válasza ]Phobos[ (#1) üzenetére


tocsa
senior tag

Az a bokkeno, hogy a legtobb otlet meg nagyon messze jar a tomeggyartastol, vagy egyaltalan a miniaturizaciotol.
Ehhez pl folyekony helium kellett es valszeg egyetlen egy db tranzisztor volt.
De azert elobb-utobb egyik-masik technologiabol csak kisul valami.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#6) ]Phobos[ válasza tocsa (#5) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Jah, amivel vén troggyosként biztos sokra fogok menni. Kezdem úgy érezni, hogy ez a témakör olyan lesz, mint az űrkutatás, kitűznek egy időpontot és sok dodó meg halasztás után feladják, majd előről az egész. Persze a párhuzam nem teljesen jó, mert erre biztos lenne igény, csak itt meg a technika tömeggyártásba állítása hiányzik. Amúgy meg quantum PC-t mindenkinek! :P

Laci_a_Paci:
Erről az a kép jut eszemben, amin egy fa gps van egy nagy X-el és you are here felirattal :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#7) shabbarulez válasza ]Phobos[ (#1) üzenetére


shabbarulez
őstag

Anno 10-20 éve is megkezdték azokat a kutatás-fejlesztéseket, amik végül kiteljesedtek abban hogy ma pl. meg tudsz vásárolni egy 45nm-es gyártástechnológiával gyártott procit vagy pár hónap múlva már akár egy 32nm-est. Ha anno az alap kutatásokat nem végzik el, idáig sosem jutottak volna el.

A félvezető gyártás már csak ilyen, a kutatás-fejlesztés akár egy vagy több évtized is eltartanak mire megvásárolható termék fomájában materializálódik. Sőt a kutatás-fejlesztés már csak olyan hogy nincs 100%-ban sikerre ítéltetve. Sokszor több évtizednyi munka és beleölt több milliárd dollár után sem sikerül elérni azt amit eredetileg szerettek volna. Ilyenkor vagy jegelik és visszatérnek rá újabb pár évtized múlva vagy végérvényesen feladják és más területen próbálkoznak tovább.

Ugyanúgy ahogy 10-20 évvel ezelőtt is folytak kutatás-fejlesztések amik megalapozták a ma elérhető technológiát, ugyanúgy ma is folynak olyanok amik majd csak egy vagy több évtized múlva fognak megvásárolható termékben megjelenni. Csak 10-20 évvel ezelőtt még nem volt net és ilyen hírek, hogy annak fórum részében ugyanígy le lehetett volna írni hogy, áá ebből úgysem lesz semmi, sok ilyennel ámítottak már korábban is. Anno ugyanúgy futurisztikusnak tűnhettek a fejlesztők publikációi, ahogy ma is annak tűnnek, mert a fejlesztők azóta sem szoktak le arról hogy publikálják az eredményeiket. Persze ezekből nem minden fog megvalósulni. Vannak olyanok amikről már első blikkre több évtized távlatát feltételezi az ember, ahogy pl. ennél a hírnél is, vannak ahol rövidebb vagy közép távra való megvalósulást is feltételezhetőbbnek tart.

(#8) Dany007 válasza shabbarulez (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ezt szépen összefoglaltad! :R

Annyival egészíteném ki, hogy sok technológiai újítás hozzájárul egy másik technológiai újítás létrehozásához, illetve annak felgyorsításához.
Ezért bizony szinttől, bizonyos területeken a növekedés exponenciális lehet.
Pl, a számítástechnika, illetve a mobiltelefon iparban ez szerintem jól megfigyelhető.
Elvégre számítógép már létezett a 70-es években is. Mégis 2 évtized kellett, hogy 7köznapi jelenség legyen. Onnantól viszont nem volt megállás.
Elég megnézni a fejlődés görbét a 70-es évektől a 90-esig, majd a 90-estől a 2010-esig. Míg az első szakaszban - saccolok csak - 10-15x-ös teljesítmény növekedést értek el (vagy még annyit se) , addíg a második szakaszban több százszorosat!
Ugyan ez a mobiltelefonoknál.

(#9) benedekco válasza Dany007 (#8) üzenetére


benedekco
addikt

a mobilok szét vágnak agyilag... ma már olyan grafikájú játékok futnak rajta, mint annak idején egy p200 3dfx kombóval futottak :Y

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#10) kraftxld válasza Laci_a_Paci (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tudtad, hogy a számítógép az földönkívüli techinológia? Bár mondjuk nekem már a kerék is gyanus volt :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.