Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94) talmida válasza fkosa (#72) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, eléggé lemaradtam a hozzászólásokra való reagálásban, de igyekszem mindenkinek válaszolni, aki kérdezett, vagy kifogásolt..

Kicsit mosolyogtam a hsz-odon :D , ne haragudj.

Igen, voltam vagy 30 államban az 50-ből, kettőben meg több évig is éltem. (Texasban --Dallasban 3 évig, Floridában meg lassan 10 éve élünk..jelenleg is)

Nem vonom kétségbe a tapasztalataidat, csalódottságodat, de kicsit felszínesnek tűnnek az ismereteid. :F Az igaz, hogy egyes helyeken előre kell fizetni a tankoláshoz, de ez elég ritka, ..majdnem, mint a fehér holló. A legtöbb helyen betolod a kártyát és kész..

Az én tapasztalatom szerint a családi összetartás sem csak a mexikói származású amerikaiakra igaz. Persze ez az összetartás nem azt jelenti, hogy egy kupacban élnek a fiatalok a szülőkkel, hanem azt, hogy nagy ünnepekkor évente min 1x (pl Thanksgivingkor) akár a világ végéről is összejön a család apraja-nagyja, amibe a dédik, nagymamák, nagynénik, nagybácsik is beletartoznak.

Mi nagyon jóban vagyunk itt (is) sokakkal, ..annyira jóban, hogy nem egyszer volt már szerencsénk résztvenni ún."zártkörű" családi összejöveteleken is pl thanksgivingkor, karácsonykor is.., mint tiszteletbeli családtag. :B Annyit tudok mondani, hogy nálunk Magyarországon még karácsonykor sem volt divat az x-edik unokatesokat is meghívni egy családi banzájra. Emlékezetem szerint ( javítsatok ki, ha tévedek) a magyarok csak temetéskor és esküvőkön szoktak a rokonság teljes skálájában fölvonulni, itt meg minden évben, minden Thanksgivingkor.

-enni szinte csak gyors-kajáldában lehet,
Hát, ez sem igaz, bocs. ;] Olyan sok a "kajálda", hogy egy élet kell, hogy mindent kipróbálj. Nagyon sok jó, minőségi étterem van elérhető áron. A külső kinézet persze európai szemnek talán furcsa lehet, mert pl itt délen sok épület olyan, mintha nem lenne teteje, lapos, mexikói stílusú. Emiatt az egész épület kicsit nyomottas kinézetű, de belül klassz kaja van. ;)

-L.A. kb. 10-15 felhőkarcoló, a többit inkább bódéként jellemezném
(ok, Beverly Hills tényleg szép volt). A Holliwood Bouleward gyakorlatilag az a mozi + 1-2 szálloda amit a TV-ben mutogatnak, a többi inkább bódé jellegű.
Hát ezen a beszóláson jót nevettem. :DDD Szerintem "aranyos" és tipikusan magyar duma. :DDD Remélem senkit nem bántok meg ezzel..de tényleg érdekes, hogy mennyire más szemszögből is lehet nézni a dolgokat. Érdekes az is, hogy ki mit vesz észre és abból milyen "tanulságot" vagy következtetést szűr le.

Igen, sok épület bódé-szerű, --hogy a te szóhasználatodnál maradjunk. :D De, mint azt az előbb is említettem, gyakran az a mexikói stílus miatt van. LA régen Mexikóhoz tartozott. :K Bizony. A mexikóiakkal vívott csatában anno az amerikaiak egészen a mostani Mexico Cityig hatoltak és amerikai zászló lobogott Mexicó Cityben is, de megelégedtek California mostani határával.. Eredeileg az az egész vidék spanyol ajkú volt (Texas is , Arizóna is, California is stb) Tehát az építészeti stílus sokszor ezért bódészerű ezeken a helyen. Voltunk Mexikóban is, ..az aztán az igazán megdöbbentő látvány. A '80 as évek Romániája egy Dubai ahhoz képest. Ha LA neked bódészerű, akkor Mexikó nem tudom milyen jelzőt kapna tőled. :DDD

Geller_1972 Értékelném, ha nem itt öntenéd ki a bilit, vagyis a politikai jellegű felháborodásodnak nem itt adnál hangot! Légyszi! Thx! :R

tibi666 véletlenül akadt meg a szemem a hsz-odon.. A WM kínálata nagyon változó még egy városon belül is, nemhogy egy európai országban... Az itteniek tiszták, nagyok, általában nagy választékkal. A "nép" megy oda, nem az elit. Majd erről is írok. Van azért minőségibb WalMart is, különösen a nyaralók mellett. :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.