Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zuzu000


zuzu000
őstag

Nagyon jo cikk,hamarosan en is neki latok.
koszi :R

(#2) Youri


Youri
veterán

Köszi a cikket, még nem olvastam bele, de érdekel a téma :R

RTX ON

(#3) R2D20208


R2D20208
addikt

Remélem sokan hasznát veszitek ! :R A konyha folyamatos fejlessztésben van. Ha valami egyből nem jön be bizonyos típusokon(amit tapasztaltam pl SGS2 lockscreen), az természetesen nem az én hibám :)

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#4) Sokka


Sokka
aktív tag

ARTU Kérésednek eleget téve átköltöztettem rövidke leírásomat ebbe a topikba. SystemUI.apk\res\drawable-hdpi\status_bar_background.png ezt kiszedtem, paint-el beleraktam a képet, előtte full feketére színeztem, aztán visszamásoltam. Telefon restart, és tá-dá. Ja és ugyanezt a képet mentettem a twframework-res azonos mappájába is.
Remélem tudtam segíteni.
Amúgy, ha a SystemUI-ban, a framework-res-ben, és a twframework-res-ben a png-ket végignézitek, szinte mindent lehet módosítani. Ez a konyha remekül szolgál arra, hogy megteremtsünk egy formai alapot, amit aztán szanaszét tudunk színezni. Már csak az áttetsző háttér problémámra kéne valami megoldás, és akkor határ a csillagos ég. Sajnos addig a térerő, aksi, és egyéb ikonokat nem tudom módosítani.

Példaként az alábbi képem:

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#5) R2D20208 válasza Sokka (#4) üzenetére


R2D20208
addikt

Köszönjük ! Ez is jól jön majd valakinek ! :R (másik blogom törölve lett, itt folytatódik)

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#7) combonari válasza #15376896 (#6) üzenetére


combonari
tag

WTF?! :Y Beraktam google fordítóba, íme:

"Hi guys, I got 7 "Android 2.2 Tablet PC via stopfinger.com. Absolutely like.
Everyone wants a 7 "Tablet PC, but do'nt want to pay retail prices. There you go."

Ennek ellenére még mindig nem értem mit keres ez itt :DDD

(#8) R2D20208 válasza combonari (#7) üzenetére


R2D20208
addikt

Ki volt ez ? Valami reklámcég ügynök? :O Már semmit nem keres itt ;]

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#9) Binczet


Binczet
aktív tag

Na, már törölték is. Hát igen, magyarra egyik fordító se tud értelmes mondatokat fordítani. :-D
Cikkhez: még nem olvastam át teljesen, de gondolom az android grafikáit lehet kicserélni. Régen a k750-emmel sokat szórakoztam ilyenekkel. Amúgy ha Photoshop-ban kitörlöd azt a részt, amit átlátszóra akarsz úgy, hogy már a pepita háttér látszódjon, az úgy nem lesz jó?

(#10) Keeperv85 válasza Binczet (#9) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem lesz jó. Azért nem lesz jó, mert az Android ismer egy bizonyos draw9pach nevezetű szabványt, ami nem lehet ARGB színpalettával kitöltve, ha az A értéke 0. Ellenkező esetben összeomlik a fordító.

Kiküszöbölni úgy lehet, hogy a hivatkozott kép nem kap draw9patchet, de ekkor nem is lehet ilyen szabvány szerint méretezni, ergo pl. a fejléc, ami landscape módban "nyúlik" bűn csúnya és nem utolsó sorban rendkívül optimalizálatlan lesz.

Amúgy jó cikk, de erősen sikerült készülékspecifikusra írni. :B Pl. a legtöbb droid verzióban nem három, hanem kettő fájl van a GUI-ban, de 2.2-től lefelé ezek is csak a fő rendszerelemeket tartalmazzák (System UI, Framework-res), nem lehet velük igazán komolyan témázni, mert a framewokr.jar fájlban pl. már nem eszközölhetünk az UOT motorral módosítást.
Továbbá rengeteg esetben a recovery nem a hang fel, hanem a hang le gombon vagy egyéb kombináción van.

Tovább komplikálja a helyzetet, hogy a layout nem hibatűrő, így többek közt az UOT sem bántja. Az animációk megint külön téma, abból is van pár féle itt, de ez sajnos még nagyon kevés.

..és a hab a tortán: a T-Mobile-féle téma motor. Külön apk-ban, külön xml leírókkal.. külön hiányosságokkal... és akkor még a MIUI-t ne is mondjam ide, mert ahhoz az UOT hozzá sem nyúl....

(#11) DeathAdder válasza R2D20208 (#5) üzenetére


DeathAdder
veterán

Így már teljes :C
Grat a cikkhez :R

(#12) R2D20208 válasza Keeperv85 (#10) üzenetére


R2D20208
addikt

Koszonom szakszeru hozzaszolasodat. Az este folyaman, javitani fogom. Ez igazan , es igazad van, SGS - 2 topickban sokak keresere tortent a leiras...Es, mint emlitettem, az en leirasom SGS-2 - vel tortenik. Most javitom a dolgokat, es megegyszer koszi a szakszeru hozzaszolasodat !

(#11) DeathAdder :R

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#13) Keeperv85 válasza R2D20208 (#12) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igazán nincs mit köszönni! :B :B

(#14) r4z


r4z
nagyúr

Imádom a konyhát, rengeteget használtam a Dézivel is. :K

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#15) Sokka válasza Keeperv85 (#10) üzenetére


Sokka
aktív tag

Úgy látom, te igazán ott vagy a témázgatásban. Nem tudnál ajánlani valami progit, amivel úgy tudnám színezni az ikonjaimat, hogy a hátterük áttetsző maradjon. Köszi előre is.

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#16) R2D20208 válasza Sokka (#15) üzenetére


R2D20208
addikt

Nem hozzám szólt a kérdés tudom, de mi van ha egy átlátszó png vel oldod meg a dolgot ?

én pl igy csináltam meg a névjegyzékem, hogy teljesen átlátszó legyen...

a dolgot fölött ott egy átlátszó png, azt le tudod menteni. Hátha....

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#17) R2D20208 válasza Sokka (#4) üzenetére


R2D20208
addikt

Na mai munkásságom

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#18) leonejoci2


leonejoci2
tag

Jajj, de jó ez az írás!Gratula!"Blokkolom"'Pont jókor jött!
:C

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#19) Keeperv85 válasza Sokka (#15) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Közhelyek jönnek... :B

Ingyen: GIMP
Nem ingyen: Photoshop

Mint ahogy a fórumtár is írja: transzparens png-ket használj. Azok "tudnak" ilyet. Mellesleg: elég macerás egyesével ikonokat cserélni, de pl. a Go Launcher Ex-hez van témaszerkesztő. Nos abban az összeset lehet cserélni. :K

(#20) R2D20208 válasza Keeperv85 (#19) üzenetére


R2D20208
addikt

A következő a helyzet...van egy x téma, abban vannak x színű betűk...Azokat szetném. Ezek, ha minden igaz, framework-res ben vannak, res/color ha gondolom, és itt, az összes XML fájl. Kétféleképpen próbáltam. 25 db XML van ugyebár. Megpróbáltam egysével felülirni(nem sikerült) és megpróbáltam, konkrét, a romomból törölni a color mappát, és bemásolni a másikéban lévő color mappát.(ez sem sikerült) Hogy lehet felülirni az alaprom betűszinjét? Illetve hogy tudod egy másikéból behelyezni, felülirni? Köszi, ha megosztod tudásodat!

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#21) zuzu000


zuzu000
őstag

Na kipróbáltam,de nem sikerült
Amikor cwm-el feltettem a .zipet,boot,majd semmi nem változott,minden ugyanolyan maradt.
Xperia X8-Gingerbread

(#22) Keeperv85 válasza R2D20208 (#20) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az egy kicsit komplikáltabb ennél. Eleve egy fájl van, a többi azt hívja meg.

Tehát a framework-res\res\color mappa tartalmazza az alkalmazások beállításait, de a színeket nem.

Azok ugyanis a framework-res\res\values\colors.xml fájlban vannak, vagy helyhez kötve egy-egy helyen.

Magát a beállítást viszont a framework-res\res\values\styles.xml állítja be. Konkrétan innen olvas be vagy az első vagy a második helyről értéket\értékeket a framework.

Itt persze csak a 2.3-ról van szó. A korább verziók alatt a színek a framework.jar fájlban vannak kódolva...

(#23) R2D20208 válasza Keeperv85 (#22) üzenetére


R2D20208
addikt

Akkor, ha az ember, amiket leirtal, kicsereli, elvileg akkor megkapom az alltalam vagyott szint, vagy eselytelen? Koszi amugy ! Megkerdezhetem, mi kozod van az androidhoz ? Szakmai szintu ?

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#24) Keeperv85 válasza R2D20208 (#23) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos csak hobbi. Bár szakmám a programozás, de messze nem elég mély a tudásom a droid világához. A JAVA-t amúgy sem nagyon csípem, a C-re meg csak ránéztem és.. fujj... :DD (Gyűlölöm a pointereket azóta is... :DDD )

Hogy válaszoljak is: ki kell kódolni a fájlokat, mert koránt sem biztos, hogy egyikben megvan ugyan az, ami kell a másiknak. Az meg a másik dolog, hogy részletesen sem ártana beállítani, mert néhány szín nem egészen úgy mutat egy másik kijelzőn, ahogy az előző készüléken. ;)

(#25) R2D20208 válasza Keeperv85 (#24) üzenetére


R2D20208
addikt

Na a kodolas, az tavol alljon tolem...Bizonyos mappak csreje, felulirasa tehat semmikepp nem jatszik itt akkor...Na mindegy...Sokkal kozelebb allsz a droidhoz mint en. Programozo VS Felszolgalo :DDD De engem erdekelne ez az egesz.

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#26) Keeperv85 válasza R2D20208 (#25) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát alapozás nélkül a droid elég kemény... főleg, hogy nem csak JAVA és C nyelv van benne, hanem a Linux miatt erősen kötődik a scriptekhez, mint pl a Python. A kernelben pedig van egy kis Assembly is.

Csak maga a JAVA-s alkalmazásfejlesztés is megér 400-500 oldalas könyveket...

Kezdésnek tudom javasolni: [link]

(#27) R2D20208 válasza Keeperv85 (#26) üzenetére


R2D20208
addikt

Koszi, szerintem szorgalmasan olvasgatom majd ! Nem szeretnem magas szinten, de szivesen tanulmanyozom... :R

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#28) fo_di válasza R2D20208 (#20) üzenetére


fo_di
őstag

The Ultimate Android Themeing Guide
itt írnak a témázás alapjairól, xml szerkesztésig belemenve, néhol smali is van
leírják benne, hogy miket nagyjából hol találsz meg, miket kell szerkeszteni, hogyan és főleg mivel
(témázáshoz szerintem nem kell a java alapokig beletúrni magad, a nagyja xmlben megoldható)

[ Szerkesztve ]

(#29) BusterI


BusterI
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy próblémám. Minden szép jó. Csak egy a gond 2.3.6-os android k-16 speedmodkernel ... ráraktam és ... nem boot-ol nem indul hogy tudnám megoldani vagy ráerőszakolni a saját témámat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.