Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zenke


zenke
aktív tag

Ennek is valami elvetemült ára lesz attól tartok

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#2) #25954560 válasza zenke (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

'Az ára 449 dollár körül lesz'

(#3) zenke válasza #25954560 (#2) üzenetére


zenke
aktív tag

csak mire kis hazánkba elér inkább €-k fog megfelelni mint sem $-nak.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#4) #25954560 válasza zenke (#3) üzenetére


#25954560
törölt tag

igy van. sajnos ez a tapasztalat. tehat tudsz saccolni.

(#5) errorcode06


errorcode06
őstag

Szép és jó, de ahogy előttem is leírták, mire hozzánk elér legalább a dupláját (200 - 250k) kell majd kifizetnem érte...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#6) .mf


.mf
veterán

"Sajnos a háromcellás akkumulátor nem mondható acélosnak"

Hjah. Valamivel el kellett b@szni, nehogy már túl jó legyen... :U

Remélem a Lenovonál készül majd valami X120e vagy X130-hoz hasonló, csak immár Brazos helyett Kabinivel: strapabíró, roll cage, rendes anyaghasználat, és 6 cellás akku opció...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) C1trom


C1trom
tag

Ilyen hardverrel már egy tisztességes tabletet lehetne építeni. Microsoft surface-t is vinnék mint a cukrot hasonló konfiggal a tré atom helyett... de hagyományos notiba még ha 'ultra' vékony is, ez édeskevés. Ez gyakorlatilag egy drága netbook, ami nem véletlenül halt ki.

(Meg mondjuk elég gagyin is fest, de nem is vártam többet az acertől.)

(#8) Oliverda válasza errorcode06 (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Légyszi mutass egy gépet, ami az USA-ban $450, itthon pedig 200-250K.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) SentryGun válasza zenke (#3) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Már többször leírták különböző híreknél, hogy az USA árakat nettóban, az EU árakat bruttóban kell érteni.

(#10) Gadgetfan_ válasza errorcode06 (#5) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Baromság, már ne haragudj. Számtalan példát lehetne felhozni, hogy az 450$ árcédula, nálunk kb. 135-140 ezer forint hivatalos árat jelent, az ÁFA és vám után.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#11) errorcode06


errorcode06
őstag

Amerikai nettó ár kb 450
bruttója kb (államtól függően) 500-520
EU-s ár árfolyamtó függően : 510-520€
Magyarisztáni különleges vám és persze az áfa 580-590€
Opcionális:
Véletlenszerű elszólás/szájnyitás 3-4%-os árfolyameséssel
Artisjus díj - mert hát ha már megvetted úgyis illegális dolgokra használod
Már össze is jött egy 190 - 200k-s kezdés. DE ne legyen igazam...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#12) Oliverda válasza errorcode06 (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerencsére nincs igazad. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) Gadgetfan_ válasza errorcode06 (#11) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ez inkább így néz ki:

USA nettó ár 450$ + 8% EU vám = 486$/370€, + Magyar ÁFA 27% = 617$/470€ = ~138.000 Ft. (mai árfolyamon)

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#14) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nem mintha eleve 450 dollárt megérne ez a csoda. Mindenből a lehető legkevesebbet kapja.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) errorcode06 válasza Gadgetfan_ (#13) üzenetére


errorcode06
őstag

Tévedtem.
De remek látni azt a csodát, hogy csak nálunk ilyen **** a rendszer...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#16) TESCO-Zsömle válasza errorcode06 (#15) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A rendszernek nincsen semmi baja. Tőlünk nyugatabbra is ezt használják. A felhasználókkal vannak gondok...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) hallador


hallador
addikt

Hat ez ha jol ertem, akkor ez en Aspire One 722-esem egy tovoli leszarmazottja (az enyem egy C60-as amuval van szerelve). Az a helyzet, hogy ezek a gepek arra jo, amire gyartottak, internetezesre, nem tobbre nem kevesebbre. Esetleg neha egy film belefer meg.
En is terminal servernek hasznalom ezt a gepet na arra nagyon jo meg 80 000 Ft-ot megert, egy jatekgepnek. De amugy masra nem alkalmas.

120 - 140k ezert a gepert mocskosul sok penz. Ez max 100 000 Ft-ot er meg, ismerve az en gepem ambicioit, ez a gep sem lesz sokkal gyorsabb, a korhoz igazitottak a teljesitmenyet, meg a technogiai feljettseget. De akkor is sok penz erte.

Gyakorlatban akik megveszik ezt a gepet, azoknak a grafika 8-ad rangu dolog lesz a gep meretebol adodoan is, egy processzor teljesitmenyben meg kategoriakkal jobbat lehet kapni ma is. Hazon belul is.

[link]

[link]

Szoval nem latom a termek piaci felvasarlo kozonseget ennyi penzert, ha csak nem a technikai erdekesseg szintjen maradunk.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#18) Gadgetfan_ válasza hallador (#17) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"Gyakorlatban akik megveszik ezt a gepet, azoknak a grafika 8-ad rangu dolog lesz a gep meretebol adodoan is, egy processzor teljesitmenyben meg kategoriakkal jobbat lehet kapni ma is. Hazon belul is."

Nem vagyok benne biztos, hogy Gyakorlati felhasználás során, az általad belinkelt, a leggyengébb Core i3/HD3000 -vel szerelt gépekkel szemben, nagyon alulmaradna az AMD-A6/Radeon HD 8280-as IGP kettőse, nem hogy "kategóriákkal rosszabb lenne". Arról nem is beszélve, hogy azért egy érintőkijelző és egy kilenc órás üzemidő sokaknak (nekem is) bőven megér ennyi "felárat". Persze minden függ attól, mire használja az ember a gépet, de szerintem amire az emberek 90%-a használna egy ilyen kis notebookot, arra bőben jó, és ár/érték arányban sincs elszállva. De majd meglátjuk a konkrét árazás és a tesztek után.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#19) hallador válasza Gadgetfan_ (#18) üzenetére


hallador
addikt

Na igen dekonkretan ebben a gepben az az AMD messze van az I3-tol. 1GHz? Az enyem is 1 GHz-es. Interbetezesre jo. Jo az enyem is elvileg 7 ora, gyakorlatban 3 - 5 ora.

Persze minden függ attól, mire használja az ember a gépet, de szerintem amire az emberek 90%-a használna egy ilyen kis notebookot, arra bőben jó, és ár/érték arányban sincs elszállva. De majd meglátjuk a konkrét árazás és a tesztek után.

Internetezesre 140 000 Ft sztem sok. Masra ezt a gepet nagyon nem tudod hasznalni. Mersze ez szigoruan szvsz.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) Gadgetfan_ válasza hallador (#19) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Én most egy Thinkpad E-135-öt használok hurcolászni, irodai munkára, kisebb fotós utómunkákra, netezni stb... Abban egy AMD E2-1800 proci van, ami önmagában éppen csak erősebb egy kétmagos Atomnál, de mégis mindent el tudok végezni vele, mert az önmagában szintén nem túl acélos ATI HD7340 grafikus vezérlővel elég kis ütős párost alkotnak, és gyakorlati felhasználáskor eddig még mindig elég volt. Az egyik kollégámnak Thinkpad E-130-asa van Core i3-as procival, és használtam is a gépét párszor, nem érzetem a különbséget a munka közben.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#21) And01 válasza hallador (#19) üzenetére


And01
aktív tag

Röviden:
A te gépedben egy többéves lebutított kétmagos brazos van!
Ebbe pedig egy új négymagos temash kerül, ami várhatóan azonos
órajelen lényegesen gyorsabb mint az előd, és akkor még nem volt szó
a magok duplázásáról!
Bár az i3-al nem vonnám egy kalapba, de a temash a celeronokat várhatóan megszorongatja lényegesen alacsonyabb fogyasztás mellett!

[ Szerkesztve ]

(#22) hallador válasza And01 (#21) üzenetére


hallador
addikt

+ 1

Koszonom a valaszt.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) errorcode06 válasza And01 (#21) üzenetére


errorcode06
őstag

Ráadásul mindezt aktív hűtés nélkül! Csakhogy teljes legyen a kép...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#24) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Ennek látom értelmét, csak hanyagolhatnák az érintőkijelzőt. Kicsit több ram, kicsit több üzemidő, és tökéletes lenne.

(#25) Gadgetfan_ válasza DaveHutt (#24) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"...a Temash SoC APU alacsony fogyasztásának és energiagazdálkodásának hála még így is tovább bírja a termék kilenc óránál."

Ennél több? :F

Az érintőkijelzőt meg minek hanyagolnák, mikor ez a lényege. Ezer másikat is választhatsz, ha neked nincs rá szükséged, elég nagy a felhozatal "sima" 11,6"-os laptopokból, és gyanítom lesz majd nem is egy Temash Soc APU-ra épülő, nem érintős laptop is...
RAMból valóban tehetnének bele többet, az nem nagy tétel, és valószínű lehet majd rendelni több rammal is pár ezer forint felárral.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#26) apatyas


apatyas
Korrektor

"A hardver mindenképp alkalmas ezekre a feladatokra, hiszen ugyanezt a platformot kapják meg a tabletek is."
Áááá :W ez ugyanaz, mint amikor 15"-be rakják a legerősebb brazost. NEM ODA/IDE való! Tabletbe találták ki, tessék tabletbe rakni! Attól hogy van négy magja még nem lesz annyival jobb.
11.6"-ba tessék szépen 4* 1.5GHz-et vagy nagyobbat tenni! (agyfaszt kapok a gyártóktól)
Lenovo E135 -öt használok E2-1800 béléssel, ez így arányos, ezt a kombinációt tessék továbbfejleszteni. És akkor "shut up and take my money"
Sz: de legalább terveznek vele, az is valami. csak legyen kapható is...

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#27) DaveHutt válasza Gadgetfan_ (#25) üzenetére


DaveHutt
őstag

Ha az érintőkijelző a lényege, akkor eleve bukásra van ítélve. Nem ez ad el egy notebookot. Fölösleges tartozék, többször meg lett már itt is említve a ph-n.

(#28) Gadgetfan_ válasza DaveHutt (#27) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

EZ EGY ÉRINTŐKIJELZŐS NOTEBOOK aminek a lényege az érintőkijelző, anélkül csak egy egyszerű notebook. Szerintem tök felesleges volt beírnod egy érintőkijelzős gép topikjába, hogy "hanyagolhatnák belőle" az érintőkijelzőt.
Az, hogy kinek mi felesleges, mitől vesz vagy nem vesz meg egy notit, egyéni szocprobléma. Nem hinném, hogy a te, vagy az én véleményem lenne ebben a mérvadó, majd a piac eldönti.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#29) Baroc


Baroc
tag

Németeknél már kapható, 449€ kezdőáron

(#30) DaveHutt válasza Gadgetfan_ (#28) üzenetére


DaveHutt
őstag

Lóval nem lehet sakkozni.

(#31) TESCO-Zsömle válasza DaveHutt (#30) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Villával pedig vizet merni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) darealkilla


darealkilla
aktív tag

teszt

én vagyok az ördög

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.