Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) body007 válasza #20749568 (#1) üzenetére


body007
addikt

Már nem sokáig. Nemrég volt egy cikk, h szeretnék elhagyni ezt a rossz szokásukat :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

"A hackerek által megszerzett e-mailek közül a legkorábbiak 2014-esek, egy igencsak forrongó időszakból, és az tűnik ki belőle, hogy Szurkov nemcsak Ukrajnában, hanem Georgiában (régebben használatos nevén: Grúzia) is."

Ezen még cizellálni kéne!

(#4) WildBoarTeam válasza body007 (#2) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Sőt, szép lassan minden nyugatit lecserélnek a saját hazai fejlesztésű szoftverekre és oprendszerre.

Lehet pont ezért törték fel most, amíg lehet... :)

blabla

(#5) Воланд


Воланд
titán

Ez nem Outlook fiók, hanem Exchange.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6) danih válasza #06658560 (#3) üzenetére


danih
addikt

Szerintem is, illetve az még mindig Grúzia magyarul, senki sem Georgiázik

(#7) kymco válasza Воланд (#5) üzenetére


kymco
veterán

Ott a pont :)

www.refujvaros.hu

(#8) NandoXXL válasza WildBoarTeam (#4) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Vagy az új 'high tech' rendszerük lett kompromittálva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) Neil Watts válasza danih (#6) üzenetére


Neil Watts
veterán

A 69/644. (2009.XII.14.) FNB. Áf. illetve a 71/655. (2010.VI.21.) FNB. Áf. szerint a Georgia név használata a magyarban nem támogatandó (1. Régen a nyelvben ugyan Georgiaként hivatkoztak a területre 2. Könnyen összetéveszthető az USA állammal, így szerencsésebb a Grúzia elnevezés). Az MTA Földrajzinév-bizottsága is az én eszmefuttatásomat követi (vagy inkább fordítva, az jobban fedi a valóságot :D), ám mostmár az alternativ - tehát nem új! - (Georgia) elnevezést sem utasítja el.

Üdv. core2

(#10) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Amikor megnyitottam a cikket, még csak sejtettem, hogy orosz vs. amcsi dolog lesz. Nem kellett két bekezdést olvasni, már biztos voltam benne. És persze amit a hackerek állítanak, az mind 100% igazság. Nagyszerű! :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#11) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Aztán majd kiderül hogy Soros Gyuri terrorista,csaló és egyebek :D

Majd utánna kiderül hogy az Amerikaiak támogatják az IS-t.

Majd kiderűl hogy az Usa és oroszország vezetői már régen eldöntötték egymással megbeszélve mondjuk az elkövetkezendő 50 évet.

Bírom az ilyen kibertámadásokat, mert "pappira" kerülnek azok a dolgok,amiket egy értelmesebb ember már úgy is tud, vagy minimum él benne a gyanú :)

(#12) dajkopali válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


dajkopali
addikt

csak a pontosítás végett: Snowden ügye sem azért szólt akkorát, mert nem sejtettük volna a megfigyeléseket, hanem azért, mert dokumentumokkal bizonyította ezt - ez azért nagy lépés az összeesküvés-elméletekhez képest

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#13) Forestal


Forestal
tag

Ez erősen gyanítható volt már, de most végre bizonyíték is van rá.

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#14) cheatergs válasza Neil Watts (#9) üzenetére


cheatergs
senior tag

Szakartvelo, oszt' jól van!

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#15) #24737024 válasza Neil Watts (#9) üzenetére


#24737024
törölt tag

Könnyen összetéveszthető az USA állammal

Magam is láttam olyan prospektust, ahol az USA tagállam zászlaja virított a grúz nyelvű szöveg mellett :DD

[ Szerkesztve ]

(#16) cami][us


cami][us
senior tag

(#17) #06658560 válasza #24737024 (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ehhez már kerestem az idevágó Família kft. epizódot, de egyszerűen nem lelem.

#16 cami][us: Play hard, live hard, party hard!

[ Szerkesztve ]

(#18) tomazin válasza dajkopali (#12) üzenetére


tomazin
veterán

En nem erzem sajnos, h nagyot szolt volna. Azelott siman lehulyeztek az embert, aki ilyesmit "kitalalt". Annyi valtozott, h most mar hulye vagy, h ilyesmivel foglalkozol, hiszen nincs takargatnivalod, ugye?
Aztan mikor felhozom peldanak, h kinaban a facebook ismeroseid alapjan akarnak hitelt adni, akkor annyi a reakcio,h itthon ugyse lesz ilyen.

(#19) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Inkább a billentyűzettel püföljék egymást, mint ballisztikus rakétákkal...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20) Dare2Live válasza tomazin (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"En nem erzem sajnos, h nagyot szolt volna."

Sztem ami bekerül olyan szinten a mainstrame médiába, hogy hetekig, hónapokig foglalkoznak vele az baromi nagyot robbant. És ez a snowden ügynél megvolt.

Mondjuk az ukran, krím, donbasz vonal eddig is egyértelmű, "bizonyított" volt, a jelenlegi hír ebben nem mond újat, max mégjobban megerösíti.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) sh4d0w válasza dajkopali (#12) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Emlxem, amikor errefele mindenki konteosoknak tartott minket...

https://www.coreinfinity.tech

(#22) dajkopali válasza sh4d0w (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

a konteónak van egy nagyon fontos jellemzője: sem bizonyítani, sem cáfolni nem lehet az adott piillanatban
ez ugyanakkor nem zárja ki, hogy ha valaki feltételez valamit, és az később bebizonyosodik

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#23) Apollyon válasza dajkopali (#22) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A konteó, összeesküvés-elmélet kifejezések mára már szitokszavakká váltak.

Arról nem beszélve, hogy paranoiásnak lett bélyegezve aki otthoni körülmények között is igyekszik az NSA és társai féle kémkedés ellen bármit is tenni. Akik mégsem azok közül idővel egyre többen és egyre nagyobbat koppannak, így majd egyszer ez a szitokszó is kikopik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Georgiában (régebben használatos nevén: Grúzia)"

Régebben??? A mai napig úgy hívják magyarul. A Georgia az angol elnevezése, nyilván abból lett a cikk fordítva.

(#25) Dare2Live válasza Apollyon (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A konteó, összeesküvés-elmélet kifejezések mára már szitokszavakká váltak."

Mert egész elképesztő hülyék, hülyeségek vannak rengeteg nagyhangúval megáldva.

Anno az index hülyeség cikke nagyon tetszett a témában. [link] érdemes végigolvasni, röhögni/sírni.

de a chemtrail és alufolia sisakosok végtelen tömege se gyenge, hogy már azokat ne emlísem akik szerint az, hogy melyik nap, melyik percben születtél meghatároza az életed (és nem az, hogy milyen DNSt örököltél, milyen oktatást kaptál...).

amúgy meg a föld lapos. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) dajkopali válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


dajkopali
addikt

nem, olvass utána

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#28) Venyera7


Venyera7
senior tag

A hackerek által megszerzett e-mailek közül a legkorábbiak 2014-esek, egy igencsak forrongó időszakból származnak, és az tűnik ki belőlük, hogy Szurkov nemcsak Ukrajnában, hanem Georgiában (régebben használatos nevén: Grúzia) is menedzselte a helyi mozgalmakat.

Persze, majd pont emailben fognak a helyi mozgalmakkal tárgyalni arròl, hogy hogyan kell destabilizálni politikailag egy adott országot. LOL. :U

[ Szerkesztve ]

(#29) ]Phobos[ válasza Dare2Live (#25) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Azok a cikkek OMG :Y Nagyon kemény.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#30) Neil Watts válasza dajkopali (#26) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ha már itt belebonyolódtunk kissé az elnevezésbe:

Tudtommal a 19. században a magyar nyelvben - mint fent is utaltam rá - a Georgia megnevezés volt általánosan elfogadott. (lásd Pallas nagy lexikon illetve Révai nagy lexikon), úgy kb. a II. vh-ig.

Nagyon off: cheatergs fórumtárs jó gondolatot adott. Szakartvelo az ország elnevezése. Ez az elnevezés a karta szóból eredhet, míg mások Kartlosz személyével azonosítják (ebben is van ráció, mivel elméletben az ő leszármazottja minden a néphez tartozó ember, így logikus, hogy olyanról neveznék el magukat aki jelentős volt történelmükben, pláne ha olyan nem mellékes dolgok is kötődnek a nevéhez mint a legendás Karli városának felépítése.)

A középperzsában pl. Varkánának hívták, ez az újperzsában Gurg-ra egyszerűsödött (a megfelelő ékezeteket az egyszerűség kedvéért nem tettem ki)

Amire akartam utalni, hogy mindkét elnevezés helyes, és egymás alternativájaként használható.

Üdv. core2

(#31) Apollyon válasza Dare2Live (#25) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Elhiszem hogy vannak elmebetegek, de én nem róluk beszéltem.

Hanem arról, hogy amikor az átlagember találkozik egy kellemetlen ténnyel, akkor a konteó szócskával szépen lesöpri az asztalról az egészet, majd tudomást sem vesz róla, nehogy kizökkentse a kis komfortzónájából. Nevezhetnénk akár struccpolitikának is. Aztán vannak az ilyen rendes gyerekek is, mint a Hóden, csak aztán lassan ő is feledésbe merül mintha mi sem történt volna.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#33) Alchemist válasza Dare2Live (#25) üzenetére


Alchemist
addikt

Erre is van egy konteo-m: üzleti/hiszékenységi szondázás, a social engineering egyik webes módszere.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#34) dajkopali válasza Neil Watts (#30) üzenetére


dajkopali
addikt

én erről azt tartom, hogy ugyanaz a helyzet, mint a személyneveknél: egy embert, egy népet vagy egy országot úgy kell hívni, ahogy ő elvárja (ha van ilyen elvárása), ez felülír mindenféle nyelvi szabályozást

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#35) Dr. Akula válasza dajkopali (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor a vlachokat rómaiaknak vagy dákoknak kéne írni. :) Egy rakás nép panaszkodhatna a görögöknél hogy leszkítázták őket, az olaszoknál meg a barbárok tömkelege. De mi se Uhorskoban lakunk, ami persze a tót történelemhamisítókat pont nem érdekli.

(#36) macskea válasza dajkopali (#22) üzenetére


macskea
őstag

Rengeteg olyan konteo van, ami egyrészt cáfolható, de még egy jelentősebb részét cáfolni sem kell, mert a többség számára józan ésszel belátható, hogy baromság. Csak sajnos jelenleg ugyan azt a szót vagyunk kénytelenek használni arra, hogy vajon milyen befolyással van az USA és Oroszország egymás kül- és belpolitikájára, illetve a szíriuszi gyíkemberekre. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#37) UnA válasza macskea (#36) üzenetére


UnA
Korrektor

"Csak sajnos jelenleg ugyan azt a szót vagyunk kénytelenek használni ... "

Nem igaz.

Igazán nem kéne összekeverni egy 100%-ig misztikus kérdéskört egy olyan témával, ami tapasztalati tényekre és az arra adott válaszokra koncentrál. Ha a válaszok nagyrészt nem elfogadhatóak a mainstream számára, akkor szokták konteónak nevezni, de még ez sem jelenti azt, hogy ezek közül valami ne lehetne igaz.

Sőt, ha benézel a Konteó blogra, akkor láthatod, hogy csakis a második típusú kérdéskörrel foglalkozik, és ezekben a témákban meglepően igényes cikkeket olvashatsz. Nem véletlen, hogy Tiboru már két könyvet is kiadott a témában.

Itt felmerült a chemtrail témakör, ami a létező jelenség (kondenzcsík) és egy félelem (szándékos környezeti módosítás) között próbál összefüggést találni. Erre lehetne legyinteni, hogy csak hülyeség, de hogyan lehetne kizárni, amikor tényleg voltak hasonló dolgok, pl. a fluor hozzáadása az ivóvízhez, ami mai napig egy eléggé ellentmondásos gyakorlat bizonyos országokban.

(#38) Mercel


Mercel
senior tag

"tegnap szólalt meg Vlagyimir Putyin, aki határozottan tagadta, hogy Oroszország beavatkozna az USA belpolitikájába."

Nem, nem dehogy a jóságos rúszkik abszolút semmi rosszat nem akarnak és soha semmilyen módon nem avatkoznak más országok politikai, gazdasági és társadalmi folyamataiba.

Magyarországon sem pénzelnek oroszbarát kamu híroldalakat.

Bármi ilyesmi csak barbár és rosszindulatú feltételezés, hogy ártsanak oroszország egyébként fedhetetlen nemzetközi hírének!

Marcel

(#39) Mercel válasza noPublicFG (#10) üzenetére


Mercel
senior tag

Jelenleg nem is tudom melyik kevésbé hiteles.
Vajon egy agresszor pofátlanul cinikus - mindent tagadó - nyilatkozata vagy egy részben megszállt ország bizonyítékokat szerző csoportja.

Az egyébként érthető fenntartásokon túl vajon melyik?:)

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#40) mzso válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


mzso
veterán

Ezt rohadtul nem értem. Nem mindegy nekik? Még ha a Szakartvelo-t tolnák az megérteném. De georgia nem is a saját nevük magukra, csak egy fura ragadvány.

(#41) Dare2Live válasza UnA (#37) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"amikor tényleg voltak hasonló dolgok, pl. a fluor hozzáadása az ivóvízhez, ami mai napig egy eléggé ellentmondásos gyakorlat bizonyos országokban."

Az a konteo akkor tiltakozzon a zöldségek, tengeri halak ellen is mert alap esetben azok a szervezet fő fluorid forrásai. Egen fluorid mert az nagyon kis mennyiségben de kell, ellenben a fluorral ami egy nagyon reaktív anyag, ha tetszi nagyon durva méreg. Erre épít a konteo is... hogy az emberek nem tudják a kettő közti különséget... és 98%ban tényleg nem.

De hát akkor már tiltsák be a [link] is.

86% szerint veszélyes 12% nem tudja mi, 2% képbe volt. Össze is jött a 98%

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42) UnA válasza Dare2Live (#41) üzenetére


UnA
Korrektor

Látom nem igazán sikerült megragadni a lényeget. Nem arról beszéltem, hogy ez a példa igaz lenne vagy sem, hanem arról, hogy egy jelenség vagy esemény és a hozzá tartozó bizonytalanság szüli ezeket a magyarázatokat.

"az emberek nem tudják a kettő közti különbséget"

Ennek megint nem volt értelme volt, mert nem a fluor / fluorid különbségen van a hangsúly (mivel az elnevezés angol hatásra jött így át). A vízhez nátrium-fluoridot adnak, ami szintén erősen mérgező. De még ez sem volna baj, mert ez a kijelentés igaz a gyógyszerek többségére is (ezért fontos a helyes adagolás). A konteó csakis arra épít, hogy nem egyértelműen bizonyított az eljárás helyessége, és talán csak valamiféle gonosz kormányzati dolog. Ami sajnos a 20. század után nem is tűnhet értelmetlen feltételezésnek...

(#43) Dr. Akula válasza mzso (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet hogy nincs már semmi más problémájuk, és ezt az utolsót még szeretnék elrendezni. :D

(#44) robohw válasza mzso (#40) üzenetére


robohw
aktív tag

"De georgia nem is a saját nevük magukra, csak egy fura ragadvány."

Európa nem szláv nyelveinek többsége (így a régi szövegekben a magyar nyelv is) a Georgia nevet használja. A 19. század legvégén megjelent Pallas nagy lexikonában és a 20. század elején megjelent Révai nagy lexikonában még a Georgia név alatt található csak szócikk, a Grúzia bejegyzésnél annyi áll: „Georgia orosz neve”.

My own programming language: http://www.robomax.online

(#45) Dr. Akula válasza robohw (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez olyan mint hogy mostanában Kim Dzsong-Unra is a Kim Jongunt használják magyar cikkekben, mert angolból ctrl+c, ctrl+v, és 1 percet nem gondolkodnak rajta hogy magyarul hogy kéne leírni

(#46) Dare2Live válasza UnA (#42) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"nem arról beszéltem, hogy ez a példa igaz lenne vagy sem"

Nem, hanem, hogy ellentmondásos egyes országokban. És ez pont az mind, hogy a globális felmelegedés ellentmondásos egyes országokban.

"Ennek megint nem volt értelme..."

Pedig tökéletes példája annak, hogy is születik meg egy konteo. Bár lehet a lapos föld vagy a vietnami tea jobb plda...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47) kpityu2


kpityu2
őstag

Georgiát kényelmetlen kimondani a két dubla magánhangzó miatt. Grúziára szavazok.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#48) UnA válasza kpityu2 (#47) üzenetére


UnA
Korrektor

Figyelembe kell venni a beszédhibásokat is, legyen a jövőben inkább Gúzia, vagy Gúza. ;)

(#49) Dr. Akula válasza UnA (#48) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Vagy csak simán "G". :P

(#50) mzso válasza robohw (#44) üzenetére


mzso
veterán

Ezt én is olvastam. De a lényegen nem változtat. A Georgia egy ragadványnév aminek az eredete is kétes.
De az biztos, hogy nem maguk találták ki. Nem tudom miért ragaszkodnak hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.