Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domi007


domi007
őstag

Érdekes cikk, akik itt élünk inkább úgy tűnik (nekem legalábbis), hogy minden romlik, de hála neked egy kicsit a pozitív oldalt is látni vélem :))

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#2) talmida válasza domi007 (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, a jót általában csak bizonyos távlatból látni. :K Rááadásul általában a jót meg is szokjuk, csak a hiányát vesszük észre. :B

IN GOD WE TRUST!

(#3) buherton


buherton
őstag
LOGOUT blog

Első oldalon hirtelen nem értettem hogy ez most tényleg Mo-n van vagy csak vicc az egész. De aztán a combinot megláttam. Hát hogy is mondjam. Bp egy nagy rakás visszafele fejlődő külsőleg letakart sz@r kupac. Igaz 3 éve lakom itt, de azért jártam sok fele, meg laktam is több kerületben, és nem győzött meg arról "világváros". Buda még hagyján, mert az még egész kulturált. Jó vannak részei amik nem, de minden városban vannak ilyenek, viszont Pest az tragédia. Általánosságban elmondható, hogy ha letérsz a körútról, vagy egy-két kiemelt útról, akkor a lepusztult sötét rendezetlen utcák és épületek várnak sok-sok sötét rossz arcú figurával. :U És ez alól bizony a VI. ker sem kivétel. Oké persze nem VIII. ker, de azért nah. Nem beszélve a BKV-ról. Az elmúlt években semmit sem fejlődött, volt néha-néha újítás, de összességében meg sem látszódik, bezzeg az SZKT helyből felújította a összes villamos vonalát, mindenhova új kocsik. Régi trolijait is már réges-régen leselejtezte (Ziu-k ma Bp-n rendszeresen közlekednek, addig szegeden nosztaliga járat már), sőt épült az új vonal! Ha emlékezetem nem csal akkor új villamos vonal is épült. És akkor az emberekről nem is beszéltem. Elég jó részük sötét bunkó idióta paraszt kulturálatlan népség. Ismerkedni lehetetlen bp-ivel. Szomszédok is szarnak a fejedre és a többi... Épületünkben két lépcsőház van a hátsóról nyílik a lakásunk ajtaja. Azt a lépcsőházat senki nem használja, és elég sokan ott hagyják a szemetüket, de ez még talán oké, még az is hogy a lépcsőház mellett cigiznek, de az már nem hogy eldobott csikk miatt meggyulladt a szemét pont a lakásunk előtt... :U . Mondtam is barátnőmnek nem tudom min lepődik meg Bp-n vagyunk :W .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

borítékolom a következendő hsz.-ek tartalmát: irigylünk Téged, hogy a szebbik oldalát tudod látni a dolgoknak :) :R

ui.: rendőrt nem szabad lefotózni ;]
-----------------------------
sz.: egyszer valamelyik határátkelőnél voltam tanúja, hogy vmi turistacsoport le akarta fotózni a rendvédelmi erőket, de azok nem engedték, mivel szabálysértési eljárásnak minősül(t ?) és elkobozták volna a gépét.

(habár nekem is sikerült már nem egyszer tiltott zónában fotózni ;])

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) talmida válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez komoly? :D Mármint, hogy nem szabad lefotózni? :Y

buherton Szerintem a tömegközlekedés szuper! :)) A "világ végére" is el lehet jutni bérlettel és sehol nem érzi elveszettnek magát az ember, mert totál be van hálózva az egész város és környéke. :R Most nem a tisztaságról, meg a büdös, széteső buszokról beszélek, hanem, hogy egyáltalán van. Mondjuk ez nem újdonság. :D De az USAban pl nem mindenhol ilyen jó a tömegközlekedés. :N

Aztán sötét alakok is mindenhol vannak, legfeljebb nem ilyen gyönyörű, csipkés kődíszes palotaházak díszletében. ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#6) buherton válasza talmida (#5) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Továbbá a hidakat, alagutakat és a vasutat sem szabad. De ma már hülyeség az ilyen jogszabály, hisz ott van a gugli maps :D .

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7) Mr.Csizmás válasza buherton (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezeket szabadna elvileg nem?

sokkal izgisebb egy ex-jugoszláv állam határállomásán fotózni, vagy a balkánon vasutat (még mindig elsőrendű katonai fontosságú objektumok, holott már régen vége a háborúnak)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) talmida válasza buherton (#6) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Micsoda?? :Y Ki mondta ezt? :F És mióta? Pedig pont a hidakat akartam célbavenni. :D ;]

IN GOD WE TRUST!

(#9) buherton


buherton
őstag
LOGOUT blog

(#7) Mr.Csizmás & (#8) talmida: Módszerváltás előtti időkből maradt fent, hogy nem szabad, de már a kutya sem foglalkozik vele. Mondjuk engem már hajtottak már el, de igazából mindenki tesz rá.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#10) talmida válasza buherton (#9) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm a választ!

IN GOD WE TRUST!

(#11) wdtv


wdtv
tag

viccnek jo volt XD

(#12) luw2win válasza wdtv (#11) üzenetére


luw2win
őstag

Majd amikor hosszabb idora kiteszed a buksidat Magyarorszagrol (foleg 4 evre), majd ertekeled hogy mi van otthon, persze gondolok en itt mi lett mas, mi valtozott.

En fel eve vagyok tavol, de mar kivancsi lennenk a kis varosomra h mi valtozott, pedig tudom hogy semmi az egadta vilagon. Ez olyan honvagybol felnagyitott dolgok, de szerintem nem az volt a szerzo celja hogy lehuzza az orszagot, mert akkor nem lett volna kiemelt iras, mert lehuzni sokan le tudjak (mivel ottis van). Irni egy cikket a mai helyzetrol ketperces munka, szeppe tenni hat bele se fognenk.

Koszi az irast!

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#13) vikvuk válasza wdtv (#11) üzenetére


vikvuk
aktív tag

hehe, én meg eleve csak lefelé nézek, nehogy kutyaxarba lépjek, fülhallgatómban csak a zenét hallom, éjszaka is napszemcsiben vagyok, úh érdekes képek :D

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#14) siriq válasza talmida (#5) üzenetére


siriq
őstag

Mert meg nem voltal Angliaban. Eltem majd 5 evet az USA-ban, de itt a busz az nagyon ott van. Szinte mindehova elvisz.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#15) kraftxld válasza luw2win (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igaz, én is kíváncsi vagyok mennyi változást látok amikor 4 év után újra Magyarországra látogatunk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) talmida válasza luw2win (#12) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem a honvágy miatt van :N , mert elárulom, hogy első perctől honvágyam volt haza, Pensacolába. :B Ott meg még soha nem volt honvágyam. De ami igaz, az igaz, és vak lennék, ha nem venném észre, hogy mennyi minden megváltozott, jobb lett!! :R :R :R

wdtv Egyáltalán nem viccnek szántam :B Tejesen komolyan és őszintén írtam minden. Nekem újnak tűnnek ezek a négy éves múlt után. A muskátlik is óriási hangulatbeli különbséget csinálnak, :K ..meg a többi is mind, amit leírtam. Az emberek jobban öltöznek, és még az öregek is követik a divatot. :D Pl. térdig érő kis nadrágokban flangálnak és a színharmóniára is nagyon odafigyelnek. :K a fiatalok meg mindenütt egyformák :DDD Valaki kért tőlem egy farmert, de nem mertem hozni neki, mert mostanában csak koptatott, rongyos farmert árulnak, de láttam, hogy itt is abban járnak sokan. :DDD Mindenkinek telefon van a kezében. A buszon az öregek szatyrában is megcsörren. Nekem fantasztikusnak tűnt, mert régebben ez nem volt ennyire elterjedt, most meg totál természetes. :D Higyjétek el, nagyon hosszú a pozitív változások sora. :K Sok dologról nem is szóltam.

A személyimet és az útlevelemet is meg kellett újítatnom és telek ügyekben is sokat mászkáltam az önkormányzatoknál. A sorszámrendszer régebben nem volt ilyen patentos és gyors, mint most!!! Le a kalappal!! És mindenütt van információs asztal is, ahol megmondják, hogy merre-meddig. Ez sem volt azelőtt!!! Ti, fiatalok beleszülettetek a kényelembe, vagy nem jártok intézkedni mostanában, ;] vagy vakok vagytok :DDD

siriq Ha nem is ott élni, de voltam már Angliában hosszabb időre is, és tudom, hogy milyen szép. :R Az USA még szebbnek tűnt, amikor odamentem. Persze ott is vannak lepukkadt részek még adós vagyok annak a bemutatásávalOFF] :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#17) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Köszönöm ezt a bejegyzést, és teljesen egyetértek veled.

Szeretek itt élni, az ország minden kis hülyesége ellenére.

Ez az ország, és ez a város olyan, mint egy jó gulyás. Fűszeres, zsíros, nem tesz jót az egészségnek, de van benne anyag, és mindezekért nagyon lehet szeretni.

(#18) talmida válasza DeFranco (#17) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:R Köszönöm, hogy időt szántál rá, hogy megnézd! :B

IN GOD WE TRUST!

(#19) plömplöm


plömplöm
őstag

én szeretem és értékelem az iróniát, úgyhogy tetszett :K

pld két hete voltam ocsmányirodában, volt jegy, persze, útlevél ügyintézéshez egy parkolásos ügyintézőst nyomott a kezünkbe a biztonsági őr, aztán a hetekkel előtte lefoglalt időponthoz képest fél órával később jutottunk be, mely félóra a két (viszonylag kis)gyerekkel nagyon mulatságos volt ám... ebben a félórában nagyjából négy ember ment be az irodába csak úgy, soron kívül. magyarország, én így visellek el.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#20) talmida válasza plömplöm (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem volt benne irónia, de persze mindenki azt lát benne, amit akar. :D

Ugyan már, fél óra az semmi. :DDD Mindenütt kell várni egy kicsit. ;) Az USAban is előfordul, hogy bejelentés ellenére se azonnal kerülsz sorra. ;)

Tíz évvel ezelőtt, amikor legutoljára hivatalos ügyeket intéztem itthon, egy-egy eset szószerint egy egész napot vett el. :(( Most viszont hihetetlen gyors minden!! :R
Na, de most megyek a Földhivatalba. ;] Rémálom volt régen. Kíváncsi vagyok, ott van-e valami fejlődés?

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#21) DeFranco válasza talmida (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk egy lakás adásvétel intézése két éve kb 2x15 percet vett igénybe. Challenge accepted? ;)

(#22) talmida válasza DeFranco (#21) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, erről beszélek! Nagy fejlődés!!! :)

IN GOD WE TRUST!

(#23) strike-force


strike-force
őstag

húgom 10 éve él kint az USA-ban és minden évben hazajön karácsonyozni, de 3 nap után meg szokta jegyezni, hogy itt semmi sem változott. pl: OTP-ben bankszámla megszüntetése, okmányirodában jogsi meghosszabbítása illetve hozzá az alkalmassági megszerzése, emberek dolgokhoz való hozzáállása ugyanaz mint volt. a rendőröket viszont mindig ki tudja dumálni, hogy ne büntessék meg! :)

véleményem szerint vannak dolgok, melyek nagyon lassan, de jó irányba mennek, míg mások egyáltalán nem változnak.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#24) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Azért a tömegközlekedés fejlődése pont annyi, amennyit mutattál. Vettek Combinókat és az már 2006 ban volt, tehát 5 éve :))

Láttál te már külföldi metróhálózatot? Csomószor át kell szállni itthon, hogy normálisan eljuthassál távolabbi helyekre. Nem a 4-es Metrot kellene építeni, hanem a 7-est.

Az Európai Unióban vagyunk. Úgy-hogy, ezek minimális elvárások.

A bevásárló központos képen is ha jól látom az Árkád szerepel ami már vagy 10 éves.

Graffiti, kosz, büdösség, sok kutyasz*r. Ez van. Jártál a mellékutcákban? Szerinted miért ide járnak háborús filmeket forgatni? Az épületek romosak, még golyót is találhatsz egyik-másikban!

[ Szerkesztve ]

(#25) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A nagy multik is azért járnak ide mert adókedvezményt kapnak.
Felhúzzák a nagy monstrumokat, még oda is, amit elönt az árvíz!
Megszedik magukat, aztán lelépnek, vagy más néven újrakezdik az egész mókát.

Egyszer majd sétálj egyet estefelé a 8.kerületben, illetve a 14.kerületben a Thököly úton.
Prostituáltak, zajongás, cigányok. ( vannak rendesek is elvétve )

Az a nagy mázli, hogy én Budapest szélén lakom a kertvárosban, itt legalább nagyrészt nyugalom van és tisztaság.

Na részemről ennyi volt. Minimális fejlődés talán volt, de ez kevés.

[ Szerkesztve ]

(#26) vikvuk válasza Fancy-boy (#24) üzenetére


vikvuk
aktív tag

rosszabbul élünk, mint 4 éve

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#27) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Szia!

Ismét egy nagyon jó cikk. Most már írhatnál egy rosszat is. :))
Meddig leszel itthon?

(#28) ch003067


ch003067
addikt

Szép képek, az írás se lett rossz ;)

(#29) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Rájöttem, hogy azok az amerikai államok amiket bemutattál, semmivel sem szebb helyek, mint Magyarország!
és ezt honnan veszem? onnan, hogy szerintem a poklot is be tudnád mutatni egy csoálatos helynek!
Én Budapestet nem láttam valami hű de szép városnak, de ahogy most írtál róla pár sort, illetve amiket képeket csináltál, egyszerűen káprázatosnak mutatja be fővárosunkat!
Nagyon nagy melegséget hoztál ezzel a kis bemutatóval a szívembe, amiért ezer hála neked :R

(#30) talmida válasza Fancy-boy (#24) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A Combinók nem tűntek föl 2007-ben. Most vettem csk észre. :B Szerintem akkor még csak elvétve voltak, most meg tömegesen. :B

Láttál te már külföldi metróhálózatot? Igen, láttam. Washington DC-ben is elég szuper van. :B De én Magyarországot nem az USA-hoz vagy bármihez hasonlítom, hanem önmagához, és az önmagához képesti fejlődése szembetűnő szerintem.

A bevásárló központos képen sem az a lényeg, hogy az most pont melyik, hanem, az, hogy megszaporodtak. :B

A graffiti, kosz, büdösség és egyebek már 2007-ben is megvoltak, szóval az nem újdonság. ;]

Jártál a mellékutcákban?
Igen.

Az épületek romosak, még golyót is találhatsz egyik-másikban! OK, olyant is láttam. :K Mégis tartom az állításomat, ui azok a golyónyomok se az utóbbi 4 évben születtek. ;] A fejlődés viszont letagadthatatlan. Persze mindig lesznek türelmetlenkedők, akik csak a rosszat látják. :U

Egyszer majd sétálj egyet estefelé a 8.kerületben, illetve a 14.kerületben a Thököly úton.
Prostituáltak, zajongás, cigányok.
Ez viszont tényleg elkeserítő. Ki kéne tiltani a priosttikat Bp-ről. Csakhát az is szakma lett már. :W

strike-force minél gyakrabban látja valaki a várost, annál nehezebb észrevenni a változásokat, mert az ember hajlamos megszokni a jót.

vikvuk Na, látod, ezzel sajnos egyet kell értenem. :((( ...mert drága lett az élet, de ezt említettem is..

SzalaiG Szia, köszi! :R :B Jövő héten már megyek vissza.

ch003067 Köszönöm szépen!! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#31) talmida válasza bacsis (#29) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Na, ugye! :)) ezt nem neked írtam, hanem azoknak, akik nem látják szépnek. :P

Örülök, hogy tetszett és hidd el, hogy teljesen őszintén írtam. :U Én így látom.

És az is igaz, amit írtál, hogy az amerikai államok amiket bemutattam, semmivel sem szebb helyek, mint Magyarország! :D Ez az igazság. Ott is vannak lepukkadt helyek, amivel nem dicsekszik az ember. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#32) Kidus


Kidus
őstag

Micsodaaaaa?
Lecso 1700 Ft-ert? :Y
Es mi van benne, par szottyos zoldseg :S
Nevetseges.
Turistakra tervezik a piacot. Csak mert 8-9 dolcsi egy reggeliert ugye nem sok, sot, meg baratsagos is ha az ember kimegy valami normalisabb helyre. De itt az embernek nem 300 dollar az alap fizetese ugye....
Panaszkodnak nagyon az otthoniak, hogy nehez, de azert ez most megis meglepett.

Assuming Control

(#33) Fancy-boy válasza talmida (#30) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A bevásárlóközpontos résszel továbbra sem értek egyet.

Külföldiek, nem magyarok. Legalább akkor magyar cégek lennének. Szerinted mert felhúznak pár áruházat, ez a fejlődés?
Elveszik a kisebb boltok bevételét, tönkreteszik a gazdákat, mert olyan alacsony áron kínálnak 1-2 terméket (termelői ár alatt ), pl. dinnye csak azért, hogy becsalogassák az embereket.

Komolyan kérdezem, Szerinted ez mióta tartozik hozzá Magyarország előbbre jutásához?

Mert nem ettől fejlődik egy ország az biztos.

Akkor inkább a Mercedes vagy Audi gyárat hoztad volna elő.

Persze nem akarok veled vitázni, de ez egy kicsit rózsaszín köd effektus. :DD

[ Szerkesztve ]

(#34) DeFranco válasza Kidus (#32) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem találtam meg, melyik képen láttad, de csak Gundel éttermes étlapot láttam a képek között.

A Gundel abszolút top árfekvés, a rongyrázás teteje, gondolom Amerikában is van ilyen, hogy pl. egy hamburger 20 dollár mert annyira exkluzívak vagyunk. A TV-ben legalább is mutattak ilyet :P

Drága-drága Budapest, de ez extrém példa. A fény utcai piacon olyan lángost kapsz 250-ért, hogy a tíz ujjad megnyalod, 450-ért meg telepakolják neked pluszban füstölt sajttal, paprikás kőrözöttel, és szalonnapörccel. (Azt hiszem tudom is, mit ebédelek, nyami...)

@Fancy-boy: haters gonna hate. Túl sötéten látod a dolgokat. Az nem gond, hogy megvilágítod a másik oldalát is a dolgoknak, de nekem ennyi keserűségtől már lyuk lenne a gyomromon. Menj ki külföldre pár évre, aztán meglátod, hogy ott sem fenékig tejfel az élet, sőt, nagyon nem az, átértékelnéd az itthoni helyzetet, az biztos.

Más: érdekes, osztrák, egyébként Bécsben, jó állásban dolgozó echte osztrák ismerősöm panaszkodott ugyan erről, amiről te, hogy Ausztria gyarmatország lett, és mindenre rátelepszenek a multik. Na, ez milyen már :)

[ Szerkesztve ]

(#35) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Káromkodásban nagyhatalom voltunk mindig is, ebben nincs újdonság. Sajnos egyre többször azt tapasztalom, hogy a magyarok nem tudnak magyarul beszélni és főleg nem írni! Káromkodni is lehet művészi szinten, minden lehetőség adott rá a magyarban. Ennek ellenére csak "bazmegolni", meg *aszozni tud a nagy többség.
Talán ezért is tűnik számodra gyakoribbnak a káromkodás, mivel minden esetben ezek a trágár szavak pattannak elő, nem pedig a mókásabb, árnyaltabb kifejezések. Eltűnőben a nyelvi kreativitás...
Más.
Aki azt állítja, hogy egyre rosszabb élni Budapesten, annak tudni kellene azt is, hogy a legtöbb külföldi (nyugati) nagyvárosban sem pozitív irányú folyamatok zajlanak. Ott is csökken az életszínvonal, költségeket faragnak, járatokat ritkítanak, az utcák szemetesek, hajléktalanok és koldusok is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#36) Fancy-boy válasza DeFranco (#34) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Oké-zsoké :)) Egyébként én a belvárosról beszélek, hiszen arról írt. Nem azt mondom, hogy egész Magyarország lepukkant. Vannak szép helyek és mint mondtam én Budapest szélén lakom, és ez is teljesen rendben van.
Lehet körül kellene néznem jobban külföldön, talán majd jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#37) talmida


talmida
Közösségépítő

Nem csak a Gundelnél van ez. :N Egy mezei kis külkerületi étteremben is jól elkérték az árát egy szintén mezei kis halászlének. :B

Na, meg a BurgerKinges junior whopperről nem is beszélve, ami ugye az USAban 99cent, az itt 500Ft!! :W (és ízre se teljesen ugyanaz, valahogy a füstölést itt nem tudják olyan jól csinálni. Sőt illata meg semmi, --amúgy finom volt, de azért itthon szívesebben eszem meg a hamisítatlan és utolérhetetlen magyaros kosztot ! ;)

A "rendes" (felnőtt adag) whopper itt 1200Ft körül van, "ugyanez" az USAban max 3$. Na, szóval, maradjunk annyiban, hogy a kaja itt nem annyira olcsó. Hacsak nem járom le a lábam a piacokon és nem űzök sportot a leárazott kaják polcairól való vásárlásból. (minden boltban van ilyesmi, ami örvendetes, DE, azért azon csodálkoztam, hogy szemmel láthatóan penészes cuccot is szemrebbenés nélkül eladnának az ilyen részlegeken :U )

Fancy-boy

Jártam mindenfelé. Még vidéken is. :K az igaz, hogy csak Budapestre van kihegyezve a cikk. :B A Mercedes és Audi gyárakat sajnos nem láttam. Hol vannak? :F

És igen, körül kell nézned külföldön. Nem csak nyugaton :B Állítom, hálás leszel Magyarországért! :K

TompapaTM Azért szerintem a nők nem voltak ennyire szabadszájúak régebben. :N

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#38) nem_tom


nem_tom
őstag

Budapestnek tényleg vannak szép részei, itt-ott modern közlekedési eszközök stb, de nekünk akik itt élnek nem olyan jó. Viszont jó, hogy Te ilyen pozitív szemekkel nézed az országot. :K

[ Szerkesztve ]

(#39) talmida válasza nem_tom (#38) üzenetére


talmida
Közösségépítő

;) És a kedvedért itt van még több bizonyíték a fejlődésről. :P

ezek mind új dolgok :R nekem legalábbis. :B

IN GOD WE TRUST!

(#40) nem_tom válasza talmida (#39) üzenetére


nem_tom
őstag

Még hinnék is neked, ha Budapest legjava így nézne ki. :D
A politikát meg már ne is említsük. :U

(#41) Fancy-boy válasza nem_tom (#40) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Már az is szép lenne, ha legalább a belváros így nézne ki mindenhol.

(#42) nem_tom válasza Fancy-boy (#41) üzenetére


nem_tom
őstag

Hát igen, legalább a látvány lenne jó mindenütt.

Viszont a legtöbb megyeszékhely szép szokott lenni. :K

[ Szerkesztve ]

(#43) sviba válasza luw2win (#12) üzenetére


sviba
tag

Testvérem 4 éve kint él, ő is azt mondta a cikkre hogy viccnek jó volt...

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#44) Kidus


Kidus
őstag

Nehogyma lehessen errol az orszagrol ugy irni, hogy az embert ne szedjek szet :)
Ha rosszat akkor az a baj, ha jot akkor az a baj.
Errol megint a belga jut az eszembe, kuldom mindenkinek szeretettel :U

Assuming Control

(#45) DeFranco válasza Kidus (#44) üzenetére


DeFranco
nagyúr

áh, inkább mégsem, félreérthető. Nem írtam semmit. Itt sem vagyok. :B (Amúgy egyetértek veled ;) )

[ Szerkesztve ]

(#46) talmida válasza Kidus (#44) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Pontosan! :D :R

IN GOD WE TRUST!

(#47) Benőke


Benőke
őstag

Az emberek sokat változtak szerintem is. 10-15 éve az ember haját leüvöltötték a zebrán ha autó jött, most pedig lehet nem mindenki áll meg, de viszonylag gyorsan megáll egy autós ha folyamatosan mennek a 4 kerekűek, majd átengedi a gyalogosokat. Ügyfélszolgálatokon is sokfelé csak pozitív irányú eltolódással találkoztam. Persze kivételek vannak és ugyan mi magyarok azt mondjuk, hogy a kivétel erősíti a szabályt, de ettől még pozitív a változás.
Az hogy a politikai életben mi történik, azzal pedig nem szabad törődni. Egy nagyvárosban hajlamosak az emberek közömbösök lenni, de egy szintre szükség van sajnos, mert lépten-nyomon jön mindenféle ember kéregető, vagy süket, néma, sánta, sőt süketnéma aki vak és sánta is.Az embernek tele lesz a hócipője, így akire meg kéne arra sem figyelünk oda. Harc folyik a tömegközlekedésen az ülőhelyekért. Néha látom hogy más is ezt a harcot figyeli, aztán csak mosolygunk. De az állandóan szidott BKV ellenőrök között is találkoztam normálisokkal. Sőt lehet velem van a baj de csak ilyenekkel. Kivétel van de minden változik és javul. A sebesség képlékeny, a hülyékkel meg nem kell foglalkozni csak ha nagyon muszáj. Lehet velünk van a baj hogy a rosszak között ezekre az apróságokra is immunis lett az emberek nagy része, pedig jó dolgok is vannak nem csak rosszak. Mindenki a rossz híreket olvasgatja. Csak át kell nézni a politikai és pénzügyi híreken.

[ Szerkesztve ]

(#48) talmida válasza Benőke (#47) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Így van. ..és egyébként az senkinek sem jó, ha ezerrel az "AZ A BAJ"ra van ráhangolódva. :B Saját magán is könnyít az ember, ha mindenben igyekszik a szépet és jót észrevenni. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#49) keIdor


keIdor
titán

Bizony drága az élelmiszer, meg úgy egyébként minden... de ez igaz az egész volt keleti blokkra is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#50) keIdor válasza talmida (#37) üzenetére


keIdor
titán

McDonald's meg KFC-t nem hasonlítottad össze az ottanival? Amúgy irigylem tőletek a Taco Bell-t akarok ide is! :O

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.