Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) arty válasza Viktor0610 (#150) üzenetére


arty
veterán

Jah, brutálisan megszívatták az INGYENES szolgáltatást igénybevevőket, hihetetlen mértékű kár érte a fogyasztókat, jó, hogy időben beavatkoztak! :D

Komolytalan. Egyértelműen koncepciós eljárások mennek a digi ellen, kell a viktoréknak a cég.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#152) nuke7 válasza Viktor0610 (#150) üzenetére


nuke7
veterán

mármint az, hogy az ingyenes szolgáltatás végés és nem korlátlan..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#153) gpuco


gpuco
csendes tag

mocskos .... -ok.. bakker, minden jók velük... Csak sajna nem ide jönnek Jászberénybe!

[ Szerkesztve ]

(#154) ricsi99 válasza nfsu17 (#104) üzenetére


ricsi99
addikt

Most mi van? Milyen rémhírek?
Az hogy az ismerősömnél az optikai kábel végére egy olyan dobozt tettek amin 1 db analog koax kimenet van? És csak akkor hajlandók lecserélni ha előfizetsz netre is?
Ugyan annyi a tv előfizetési díj mintha lenne mellé tv is.
Akarsz erről képet is zseniálisteknős?
Az hogy olvasni nem tudsz egy dolog nem is vártam mást...,de lehülyézni mást meg bunkóság.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#155) ricsi99 válasza jerry311 (#101) üzenetére


ricsi99
addikt

Na most erre mit tennél? mert dvb-c az nem jön ebből csak szép hagyományos rf-jel.
Tv-men van mindenféle bemenet hidd el... ami a gond hogy ezen az 1-ft szutykon nincs digitális kimenet (se) ...de majd előfizetünk netre is,, és akkor rögtön tudnak adni olyan dobozt amin van hdmi is...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#156) ricsi99 válasza Boond (#112) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem tudom mit rágdsz a scart-on... ha elolvastad volna azt irtam ,hogy a "dobozon nincs még scart se" ...102-es tv nálad mit jelent?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#157) nfsu17 válasza ricsi99 (#154) üzenetére


nfsu17
veterán

Továbbra sem tudom, hogy mit szeretnétek a digitől. Ha ismerős tvre fizet elő, akkor olyan eszközt kap, ami a vételt biztosítja. Segítek. A koax dugóra rá kell tenni egy bizonyos típusú kábelt, másik végét bedugja a tvbe és lekeresi a csatornákat. Nem tudom, hogy jön ide scart...és az miben segítene.
Nem látom, hol is 'hülyéztem' volna.

#155

Volt valaha koax kábel a tvbe bedugva és csatornakeresés??? Komolyan kérdem. Vagy csak a hőbörgés ment?

Segítek megint.
Nincs olyan ONT a diginél, amin van scart, hdmi vagy bármi amit szeretnél.
Van rajta telefonkimenet, koax, LAN.
És most a hdmi kapcsán ne keveredjünk bele a set top box kategóriába, ami megint más eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#158) razorka777 válasza nfsu17 (#157) üzenetére


razorka777
veterán

Szerintem itt annyi a sztori, hogy keveri a modemet a set top box-szal.😃

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#159) ricsi99 válasza razorka777 (#158) üzenetére


ricsi99
addikt

Stimm.. ott voltam kiakadva ,hogyha csak tv-t rendelsz a digtől ,akkor egy vackod sóznak a nyakadba... bezzeg ha rendelsz mellé netet akkor kapsz elfogadható cuccot
régi vhs- szintjén jön az összes csatorna

"nfsu17"
lehet kicsit konyítok a szakmához ,ezért visítok ekkora kicseszésen
ha már rólam feltételezed ,hogy azt se tudom ,hogyan kell csatornát behangolni egy szutyok tv-n
Gyengébbek kedvéért:
1.) optikai (digitális) jelből egy full gagyi átalakitóval csinálnak egy moslék analóg jelet
2.) Tilos ,lecserélni ,hozzábabrálni a cucchoz.
3.) Ha rendelsz netet is akkor kapsz egy közepes cuccot ami legyen a kedvedért "set top box" kategória

Miért is?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#160) nfsu17 válasza ricsi99 (#159) üzenetére


nfsu17
veterán

Látom konyítasz hozzá, ezért én itt inkább ki is szállok és csak popcornnal a kezemben olvasom tovább az eseményeket.

(#161) ricsi99 válasza nfsu17 (#160) üzenetére


ricsi99
addikt

:R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#162) nyogo83 válasza ricsi99 (#159) üzenetére


nyogo83
senior tag

" optikai (digitális) jelből egy full gagyi átalakitóval csinálnak egy moslék analóg jelet"

Legyszi, google-n vagy valahol frissitsd fel akkor a tudasod.

Teljesen veletlenul nalam is egy ilyen "vacak" van az optika vegere berakva, onnan megy koaxbol a "moslek analog jel" ket fullhd tvbe. Erdekes modon digitalis es HD adasok jonnek be a TV-n kristalytisztan. de amig egy HD ready TV-m volt DVB-C dekoder nelkul, addig analog-on is tokeletes adas jott be.

Ha a TV-ben nincs digitalis/DVB-C dekoder, akkor marad az analog jel. Ha annak rossz a minosege, akkor a mediakonverter/ont kozotti kabelezes a szar vagy egyszeruen a keszulek.

Ezt pedig a Digi oldalarol:
"
Hogyan lehet igénybe venni / mi szükséges a digitális szolgáltatáshoz?

A Digitális és HD adások vétele az erre alkalmas SD és HD típusú berendezésekkel történik, valamint olyan tévével, melyben található DVB-C (KTV) vagy DVB-S/S2 (DTH) tuner. A berendezések bérlésére és megvásárlására egyaránt lehetőség van. További részletekről itt tájékozódhat.
"

[ Szerkesztve ]

(#163) W.Wilson válasza ricsi99 (#159) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Nagyon nem vagy képben. A koaxon megy a DVB-C.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#164) tatararpad


tatararpad
őstag

Ez azért elég ciki a GVH részéről. Nem kellene lesüllyedni erre az amerikai "ne tegyél élő macskát a mikróba melegedni" színvonalra. Avagy pereljünk bárkit bármi indokkal csak el ne kelljen ismerni, hogy hülyék voltunk. Vagy ez is csak a szokásos csesztessük a DIGI-t valamiért minden évben hogy esélyük se legyen egy tenderen sem indulni a következő 100 évben eset.

(#165) togvau válasza nfsu17 (#157) üzenetére


togvau
senior tag

Minek kéne set to box? Éppen az a lényege a digi tv szolgáltatásának, hogy nem kell stb.
Ha te külön akarsz lehet bármilyen stb-t bármilyen boltban.
Csak kérdés hogy minek...

hitler, sztálin, micro usb

(#166) lionhearted válasza ricsi99 (#159) üzenetére


lionhearted
őstag

Gyengébbek kedvéért:
1, amit az eszköz csinál, az ez: [link]. Nem analóg jelet átalakít (ez a szó amúgy szerencsédre többértelmű), mert az RF jelentése nem analóg, hanem rádiófrekvencia... ami ugye egy gyűjtő alkategóriája az elektromágneses sugárzásnak (a spektrum része), de egy másik része a spektrumnak, mint az optikai kábelen használt fény.
2, az RF-ként érkező adat kódolásának (legyen az digitális vagy analóg) feloldásához szükséges lehet a set-top-box. Lehet azért, mert "kódolt csatorna" (lásd HBO), vagy azért mert a megjelenítő készülék nem, vagy másfajta tunert tartalmaz (lásd monitorok, analóg TV-k digitális adáshoz, régi digitális tévé DVB-T tunerrel vagy MPEG2 codeckel, stb.) Ha a fogadó TV készülék rendelkezik minden szükséges technikai tudással, ami nem az átlójából derül ki, akkor ez a set-top-box redundáns, így szükségtelen.
3, ha konyítasz hozzá, nem hívod 102-es TVnek, mert colban határozzák meg a TV átlóját. Az a sejtésem a 102-es TV nem 102" átlójú.
4, soha egyetlen szolgáltató se engedi, hogy belekontárkodj a hálózatába. Jelen esetben a szolgáltatási végpont egy koax kimenet, ami annyira azért nem meglepő egy kábeltv szolgáltatáskor. Nem tudom hol éltél az elmúlt 30 évben (vagy hát a nevedből sejtem), de ez így volt mindig is.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#167) nuke7 válasza ricsi99 (#155) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem keresd meg az ügyfélszolgálatot, vagy szólj az ismerősödnek, hogy keresse meg őket és mondják el neki, hogy hogy kellene használni és milyen készülék kell a szolgáltatás igénybevételéhez... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#168) Boond válasza jerry311 (#147) üzenetére


Boond
addikt

"Nem értem miért ne lehetne negatív véleményem"

Erre is van egy mondás, véleménye mindenkinek van, ahogy más is... de a kutyát sem érdekli :P
Egyébként meg amit írtam, ott pár ezres településről van szó max, nem 180-200k-sról...

De ha már ennyire belemegyünk Az emirátusokban ott pl a sivatag is ki van világítva, ahol megy az út...
Ha ezt nézzük, meg azt, hogy még netet sem képesek, állításod szerint bevezetni... Akkor a nyugat olyan, mint az az egykor volt gazdag nemes, aki mára már elszegényedett, és csak a szöveg maradt...

Amúgy meg tudtommal, általános lefedettségben, nem állunk rosszul. Legalábbis volt vhol ilyen táblázat. Technológiákat, és egyebeket nézve... De persze elégedetlenkedni mindig lehet :)

Igazából, ha mindenhol hiperszuper net lenne, akkro sem lennének elégedettek az emberek. A gondolkodás mód, hozzáálláson is sok múlik. Vannak országok, ahol nincs net, vagy más, mégis sokkal boldogabbak :)
Még talán bölcsebbek is :)

(#159) ricsi99
"Az hogy az ismerősömnél az optikai kábel végére egy olyan dobozt tettek amin 1 db analog koax kimenet van? És csak akkor hajlandók lecserélni ha előfizetsz netre is? "

:DDD :DDD

Ez viszont szórakoztató... miért adna a szolgáltató ingyen netet? Ha nem fizettél elő? Ez nem iptv :DDD

Amúgy vicce,s hogy vannak akik szerint a koax elavult, és hajrá iptv :) Mert az milyen menő... olvastam pár felvilágosultat, akik a digi topikba eszméltek rá, hogy nekik nem kell ósdi koax- és csak utp van a falban... most meg bonthatják a falat, mert diginél nem így megy : :DDD

"Nem tudom mit rágdsz a scart-on... ha elolvastad volna azt irtam ,hogy a "dobozon nincs még scart se""

Akkor hogy örülj, a scarttal sem lennél előbbre, mivel analóg :)

(#157) nfsu17

Ő szimplán összekeveri az eszközöket, a scart, hdmi, ezek bemenetek a tv-re, előbbi pl vhs-nél is volt már, a vége felé, vagy régi dvd lejátszóhoz (scart), ezzel lehetett összekötni tv-vel. A hdmi meg ugye digitális... pl ha van kér/vesz set top box-ot, ha régi a tv-je, akkor oda kellene bedugni a koax-ot, és úgy már tud scarttal csatlakozni tv-hez...

Tehát itt vmi zavar van az Erőben :D Ahogy írják, valószínüleg keveri a készülékeket... nekem pl mint gondolom másoknak is, simán koax megy a tv-be... digitális jel.

". bezzeg ha rendelsz mellé netet akkor kapsz elfogadható cuccot"
a netnet semmi köze, hozzá, csak megsug(juk). Amúgy esetleg kapcsolj át digitálisra, analógról...

[ Szerkesztve ]

(#169) Boond válasza togvau (#165) üzenetére


Boond
addikt

pl annak, ha vkinek a tv készüléke nem alkalmas a dvb-c-re... vagy vmilyen okból szeretne egy boxot, nekem van a tv mellet box is, pedig a tv dvb-c képes.

(#170) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Igaza van a GVH-nak. Éppen most nyomom fel a Magyar Közút... vállalatot, mert a kisautóm az autópályán is csak 110-et bírt menni!
:C
hwswrol copypaste

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#171) jerry311 válasza Boond (#168) üzenetére


jerry311
nagyúr

Erre is van egy mondás, véleménye mindenkinek van, ahogy más is... de a kutyát sem érdekli :P

Mégis itt vagy és olvasod véleményem, sőt válaszolsz is rá, úgyhogy tudok is egy helyet a kidugott nyelvecskédnek. ;]

Ha lenne 50/5 Mbps vezetékes internet értelmes áron mindenhol, akkor már nem ekézném őket. Jelenleg még messze vagyunk ettől. :(

(#172) Boond válasza jerry311 (#171) üzenetére


Boond
addikt

A topicot olvasom, nagy különbség... Nálunk van 60/20 kb. Nyilván nem digi ár, de itt a Telekom a legolcsóbb.. az alternativa, csak drágább... és upp-ban nem ad ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#173) togvau válasza Boond (#169) üzenetére


togvau
senior tag

Vegyen, ott van a mediamarktban egy csomó. De ha nem dvb-c képes is tud nézni egy csomó analógot. T-etveskomnál vagy STB, vagy semmi...
Dvbc-s tvhez amúgy minek stb?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#174) ricsi99 válasza nuke7 (#167) üzenetére


ricsi99
addikt

Ja... ilyen vacak van... amit mivel süle vagyok nem bírok behangolni...
Még ezer szerencse hogy 2 emelettel feljebb van egy ismerős és felvittem...
Érdekes módon ott meg a vakszerencse kísért... ugyan úgy digi ,csak kissé más doboz... ugyan aza tv csomag mellé... ott meg érdekes módon jó minden... na mind1 ,gondolom mindenkinél ez a csodadoboz figyel ,így gyakorlati tapasztal rendelkeztek.... legyen ...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#175) nuke7 válasza ricsi99 (#174) üzenetére


nuke7
veterán

ebben a tv-ben nincs digitális tuner ha jól látom :U
Tuner/Broadcasting
Ready
Analog Tuner
Auto Channel Search
Teletext (TTX) (1,000 pages)

https://youtube.com/user/nuke7

(#176) Boond


Boond
addikt

(#175) nuke7, de van

" tuner rendszer
DVB-C
DVB-T "

Lehet, manuálisan kellene keresni a csatornákat, vagy országot állítani, olvasd el a digi topic tájékoztatóját, hátha előbbre jutsz :)

[ Szerkesztve ]

(#177) ricsi99 válasza Boond (#176) üzenetére


ricsi99
addikt

"Még ezer szerencse hogy 2 emelettel feljebb van egy ismerős és felvittem...
Érdekes módon ott meg a vakszerencse kísért... ugyan úgy digi ,csak kissé más doboz... ugyan az a tv csomag mellé... ott meg érdekes módon jó minden..."

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#178) W.Wilson válasza ricsi99 (#174) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

És a szomszédnál is a koaxot dugtad bele, vagy scartot?

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#179) tordaitibi válasza ricsi99 (#177) üzenetére


tordaitibi
veterán

Írd le a modem pontos típusát.
Valóban létezik olyan ami csak a hagyományos SD felbonrást tudja és vannak települések ahol a HD adást nem szolgáltatják.

(#180) bambano válasza tordaitibi (#179) üzenetére


bambano
titán

légyszíves sorold fel azokat a településeket, ahol a digi egy épületen belül az x+2. emeleten szolgáltat hd adást, az x. emeleten pedig nem!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#181) tordaitibi válasza bambano (#180) üzenetére


tordaitibi
veterán

Hat ahol a kollega lakik :)
Ertelek csak leirtam hogy valoban van olyan telepules.
Akkor marad a tv boxa, kertem hogy adja meg a pontos tipusat.

(#182) ricsi99 válasza tordaitibi (#179) üzenetére


ricsi99
addikt

Megyek ma ismihez ,csinálok pár képet... holnap majd feltöltögetem.

W.Wilson
Coax... csak itt a beállitott sávok mellett megtalálta a digitális tuneren is a jó minőségű adásokat... aztán lehoztam a tv-t (állitgatás nélkül) s még mindig savanyú volt a szőlő..

Ma karácsony van :D Kellemes ünnepeket mindenkinek.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#183) jerry311 válasza ricsi99 (#182) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezt itt a fórumon senki sem fogja megjavítani neked. De ha ilyen stílusban telefonálnál be ügyfélszolgálatra, akkor én is csak a minimumot tenném érted, ami ahhoz szükséges, hogy ne legyen problémám a hívásból és ügyintézésből.
Digit kell felhívnod, elmondani, hogy nem megy a digitális adás, és az analóg is rossz minőségben fogható csak. Hozzáteheted, hogy ugyanez a TV két lakással arrébb jól működik.
Esélyes, hogy lecserélik az ONT-t. Lehet hibás darab bármikor, egyik gyártási folyamat sem 100%-os.

(#184) ricsi99 válasza jerry311 (#183) üzenetére


ricsi99
addikt

Neked is kellemes ünnepeket.

Legalább ilyenkor ne vitatkozz.

Nem is kell senkinek megjavítani, segítséget sem kértem ,ha az első hsz-emet elolvastad volna látnád.
Volt annyi eszem ,hogy a digi-vel már konzultáltam ,sőt a szerelő is volt kint mivel olyan jó minőségben volt elhelyezve (sarokba bedobva+rajta 1m-es coax) a modem ,hogy rögtön megtört az üvegszál ,ahogy hozzányúltam (mivel csak feltekeredve lógott a vezetéken). Mint tudjuk az üvegszál jó igy simán lengőbe "oszt jóvanazúgy.. :D"
Kisujjam-ból találtam ki amúgy az egész sztorit mivel annyi sütnivalóm se volt ,hogy hivjam az ügyfélszolgálatot....ahol szépen elmagyarázták ,hogy sima tv-nél ez a dobozka jár... internet +tv-nél már modem +set top box... addig ez van mert jó az....
Nekem semmi bajom a digivel... nekem max a helyi 19ker ügyfélszolgálattal meg max a szerelővel lett volna gondom... Sajnos én melóztam amikor kijöttek hibavizsgálatra , az ismerősöm volt otthon...aki kijött csóka az lecsipett a kábel végéből 5 centit... felrakott ismét egy egyszerhasználatos csatit és ugyan úgy visszakerült a sarokba.. képet meg nem tudta tesztelni mert annyi esze nem bolt hogy a tv-be vissza kéne dugni a kábelt ,igy rávágta hogy sz@r a tv , és ment mint aki jól végezte dolgát.
Én lehet aztán a nyakára is tekertem volna 1-2m-t a lógó ,s felesleges üvegszálból és a kezébe adtam volna a dobozt ,hogy vigye akkor isten hírével.

Stílusom meg akkor ilyen, ha nem nézik ki belőlem ,hogy az iq-tesztem is pozitív lett...
addig állcázom magam békés birkának.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#185) W.Wilson válasza ricsi99 (#184) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Akkor rosszul magyarázták, mert a nethez sem jár set top box. Azt 300 Ft-ért bérelheted havonta, ha van net, ha nincs. De nincs rá szükség, ha van DVB-C-s tévéd.
Ha lenne net is, annyi változna, hogy ugyanabból a dobozból, amit linkeltél, menne tovább az optika egy ONT-be, a koax meg ugyanúgy a TV-be (nem a modemből, hanem abból a dobozból). Régebben nem volt ez a doboz, hanem olyan ONT-t adtak, aminek volt koax kimenete is, de ma már nem ez a divat.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#186) asdf_ válasza vmarci21 (#64) üzenetére


asdf_
veterán

Valamelyik oldal hasonló cikkének Facebook megosztása alatt olvastam olyan kommentet, amiben arról szólt a panasz, hogy a Digi olyan routert adott, ami nem tudott WiFi-t, és csak ezért kellett külön plusz routert vásárolnia.

Afaik akkor kap csak wifi nélküli cuccot az ember, ha két telefonvonalat kér. Olyat meg ÁSZF szerint aszem csak cég kérhet, magánszemély nem.

(#187) asdf_ válasza bambano (#139) üzenetére


asdf_
veterán

én azt látom, hogy az első képen valami jzt kft van, a másodikon meg a znet. a jzt kft mérőszervere nálam alsókukutyinfalva, amivel kapcsolatban semmit nem tudsz garantálni. lehet azért pocsék eredmény, mert a szerverük tele van.

Ezzel csak az a gond, hogy a Digi szerveres speedtest nálam pl. rendszeresen alámér a többihez képest. Friss kötés a gigabitnek nyoma sincs, lefele 5-600 körül van, 650 felett meg nem mértem. Digis szerverről 300-akat mértem, amint átklikkeltem AH vagy Telekom szerverre, egyből 500+ lett.

(#188) togvau válasza ricsi99 (#155) üzenetére


togvau
senior tag

A DVB-C egy rf jel... ott jön ki a koaxon. Meg mellé analóg is, mert azt is szolgáltatnak.
Ez egy kis buta doboz, nem tud róla hogy milyen jelet alakít át mivé, mert az írt hullámhosszon minden optikai jelet egy az egyben elektronikus rf jellé alakít.

hitler, sztálin, micro usb

(#189) looser


looser
addikt

Én sajnos, többetekkel ellentétben nem értek a fentiekhez, épp ezért kérdeznék is. Úgy egy éve jártam a Shopmark DIGI kirendeltségén hogy a 100-as netet emeljük meg. A DIGI tájékozatott, hogy nálunk legfeljebb 500Mbit (FTTB) lehetséges. Az is szuper, bőven elegendő. Visszajeleztek, hogy megerősítve a kérelmünk, fáradjunk be a legközelebbi kirendeltségbe, ahol viszont arról tájékoztattak, hogy a vonalas telefont meg kell szüntetni, csak akkor fog menni az 500-as net. Elég pipa voltam, mert a vonalas telót használjuk és erről tájékoztathattak volna levélben, hogy csak így fog menni. A mobiljuk viszont korrekt, itt a fővárosban, a telken (Tóalmás) viszont nincs jel (októberi az utolsó tapasztalat).
A kérdés: mi az a technikai korlát, ami miatt nem tudták végül megoldani, hogy menjen a vonalas telefon és az 500-as net?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#190) 7Heads Drago válasza ricsi99 (#184) üzenetére


7Heads Drago
veterán

.....,hogy rögtön megtört az üvegszál ,ahogy hozzányúltam....
Egy régebbi hsz-ed: ....lehet kicsit konyítok a szakmához ,ezért visítok ekkora kicseszésen....
Ez látszik is és a kábel is érezte.... :C
Túl sok infót adsz meg magadról.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#191) ricsi99 válasza 7Heads Drago (#190) üzenetére


ricsi99
addikt

Azért szeretem a ph-t mert a okostónvagyokigybeszólokamásiknakmerterreverem trollok is is itt vannak... szerinted?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#192) pusszycat válasza looser (#189) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nálam is igy volt de mi kaptunk a vonalas helyet egy sim-es telefont ami pont úgy nézet ki mint a vonalas. (kagyló, jó nagy) Annak az akkuja 3 hónap alatt elszállt úgy hogy visszaadtuk boldogítsa őket inkább.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#193) kevinium válasza looser (#189) üzenetére


kevinium
aktív tag

Valószínűleg eddig egy ethernet kábelen nyújtották a szolgáltatást, amiből az egyik érpárt felhasználták a vezetékes telefon biztosítására.

Sajnos nagyobb sebességű ethernet-kapcsolathoz szükség van az összes érpárra a kábelben, ezért nem tudtak a továbbiakban vezetékes telefont biztosítani.

Megjegyzem úgy emlékszem, hogy lehet kérni nomadikus telefonszolgáltatást. Ez ugyanúgy működik, mint a vezetékes, csak interneten keresztül. A nomadikus telefont ugyanúgy ethernet kábellel a routerhez kell csatlakoztatni. Egyetlen hátrány, hogy megváltozott volna a vezetékes telefonszámod, de legalább használhattad volna a szolgáltatást.

(#194) togvau válasza looser (#189) üzenetére


togvau
senior tag

Ahogy írták, az utp-n jött a telefon is, és 100mbithez elég 2 érpár a 4-ből (maradék 2-re mehet akár 2 telefonvonal is), 500-hoz (gigabites ethernet kapcsolat) viszont 4 érpár kell.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#195) 7Heads Drago válasza tordaitibi (#111) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Köszike :R

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#196) bambano válasza kevinium (#193) üzenetére


bambano
titán

"ezért nem tudtak a továbbiakban vezetékes telefont biztosítani.": miért ne tudnának?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#197) kevinium válasza bambano (#196) üzenetére


kevinium
aktív tag

Azon az egy kábelen, úgy ahogy eddig tették, mert lusta trehány banda, és nem akarnak molyolni az új eszköz kicipelésével / új kábel kihúzásával.

Például.

Meg mert mindig azzal védekeznek, hogy majd mindjárt (3-5 éven belül) jön az FTTH és addig már egy szalmaszálat nem akarnak keresztbe tenni.

[ Szerkesztve ]

(#198) looser


looser
addikt

Köszönöm a válaszokat, így már tiszta :R
A telefonszámunk megvan vagy 30 éve, nem szeretnénk váltani, a 100-as net is elegendő, csak mivel nem lett volna túl nagy difi árban, ezért gondoltam, hogy upgrade-elnék.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#199) bambano válasza kevinium (#197) üzenetére


bambano
titán

nekem simán behúztak két ethernet drótot, másodpercig se vacilláltak rajta.
tehát az az állítás, amire én reagáltam, hogy nem lehet gigás net mellé vezetékes telefont, nem igaz. lehet is, szoktak is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.