Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) #09819904 válasza #51736960 (#31) üzenetére


#09819904
törölt tag

:R

Azzal, hogy tiltják az illegális dolgokat egyetértek! Aki akar majd hozzájut ahogy akar. Nyilván nem kell nagy tudás, hiszen elegendő maga a Google és a letöltés szó.
Viszont, ha már van egy Szabályzat vagy Alapelv, ami kimondja, hogy:

"„Warez”: a szerzői és szomszédos vagy egyéb vagyoni jogok (vagy általában jogszabályok) által védett bárminemű szoftver / adat / képanyag / hanganyag / filmanyag / stb. jogosulatlan használatának elősegítése (információ megadásával, linkeléssel, bárhogyan); segítségkérés, használatra buzdítás (például: szoftver illegális regisztrációjához, működéséhez szükséges kód vagy azt kijátszó eljárás; elektronikus készülék szoftverének jogellenes megváltoztatása, kijátszása, megváltoztatása a szolgáltatótól való függetlenítéshez, fájlcserélő oldalak meghívói)."

Vagyis információ megadása, bárhogyan, ahogy fogalmaz, abban szerintem bőven beletapos ez a cikk!

A másik fele az hogy a warezes, torrentes társadalom úgyis értesül valamilyen formában, hogy hova költözött az oldal. Erről külön cikket írni felesleges!
Ennyi erővel arról is lehetne mindig egy cikket írni, hogy az N... oldalon tegnap karbantartás volt illetve halloweeni játék érhető el. Ugyan közvetlenül nem a letöltésre utalunk, csak odarakjuk a usert a küszöbre. :D
Na, az ilyenektől tudják vakarni a fejüket a bírók. :) Jelen voltam nem egy pernél és bizony a jogvédők, az ügyvédek is olykor jól elszöszmötölnek, hogy most akkor igen vagy sem, jogsértés vagy sem?! Aztán a végére úgyis bedobják, hogy ráutaló magatartás, ráutaló tartalom és még, ha nem is közvetlenül, de a ráutalással eljuttat nem egy embert az illegális tartalomig...

De nekem aztán mindegy, hogy melyik oldalról írnak cikket. Csak zavar, hogyha egy cikk, amit jogilag tudnának ám rágcsálni Artisék meg a többiek, az úgymond szabad, de, ha megemlíti ugyanezt Bandi1982 akkor már warez miatt egy hét ban... :F :U

Tudom, ilyenkor jön majd ez:
"A PROHARDVER Informatikai Kft. mindent megtesz azért, hogy a prohardver.hu, itcafe.hu, mobilarena.hu, gamepod.hu oldalakon megjelenő információk naprakészek, pontosak és teljesek legyenek, de felelősséget nem vállalunk az oldalainkon szereplő információk felhasználásából eredő következményekért."
Most akkor, ha nem vállal felelősséget az oldal, ami érthető és jogos is! Maximálisan egyet is értek! Akkor ennyi erővel pl. a Gru 2 letöltési linkjét miért ne lehetne publikálni a Logouton? :) Mondván felelősséget nem vállalnak, illetve, ha majd a jogvédő kéri akkor eltávolítják a tartalmat. Egész pontosan hivatkozást, mert a tartalom effektíven nem a Prohardver szerverén van. :)

Na, mindegy! Részemről teljesen mindegy, hogy marad vagy törlik. Az biztos, hogy jogilag ebbe nagyon csúnyán beletudnak kötni, HA akarnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.