Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Motion_Blur válasza Sandrew (#50) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Valamilyen szinten fel kell nőni szerintem az ilyen döntésekhez.

Egy autó arra való - szerintem - hogy minél kevesebb ráfordítással a lehető legtovább szolgáljon és megbízhatóan elvigyen A-ból B-be. Nem hinném hogy egy autó az önkifejezés eszköze. Ha szerelemből vennék autót akkor Ferrari-n kívül mást nem tudnék elfogadni, szal sokáig nem lenne autóm :B ez alatt meg csak az ész érvek döntenek.

Senki nem lesz attól egyedibb egy suzukisnál hogy egy idősebb, megbízhatatlanabb, valszeg rejtett hibákkal teli tankert választ.

Lassan 2 éve van meg az autóm (Swift II 2006), most van benne 90e km de makulátlan állapotban van műszakilag és és esztétikailag is. Olajat egy cseppet se eszik, pedig van amikor olyanom van hogy tolom neki.. szervizben azt mondták ha vigyáz rá az ember és megvannak a kötelező olajcserék, ezek a motorok simán elmennek 400e km-t bármiféle generál nélkül.. úgyhogy felőlem lehet szidni a márkát, én megtapasztaltam az ellenkezőjét mindannak amit az átlag magyar kivagyi, sznob társadalom ráaggatott erre a márkára.

Na end off, csak kijött belőlem, sok baromságot olvastam ma ezzel kapcsolatban.. :B

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#52) Sandrew válasza Motion_Blur (#51) üzenetére


Sandrew
őstag

:R
Egyetértek.
Suzuki Üzlete van édesapámnak. Lásd aláírásom. Soha nem csalódtunk még a márkában. De a VW-ben nem is egyszer pedig új passatot vettünk 2007-ben...

[ Szerkesztve ]

(#53) Újoncka válasza Sandrew (#52) üzenetére


Újoncka
tag

a rover csak egy kérdés volt mert kinézetre tetszik!

Psychonaut
Azért nem mentem át oda mert az értelmetlen balablánál már itt több infót kaptam!
Ott meg csak a bla bla bla bla bla megy semmi indok okfejtés semmi... Ennyierővel az óvodában is kérhetnék tanácsot! Úgy hogy maradnék itt!

Utána néztem a rover alkatrész áraknak, jelentősen nem drágább mint egy opel vagy egy suzuki! Ha nem bontott alkatrészeket nézem... Tény ritkább mint a másik kettő! De bárdi,unix ban nem olyan eget verő a különbség az árakban!

Motion_Blur
A suzukis véleményed én is osztom! Nincs azzal a kocsival semmi baj főleg a Swift2 vel!
Kasztnija jó sőt vannak már nála rosszabbak is! A régi suzuk meg ugye karambolozni kell vagy autókázni? Persze jó ez nem függ össze!

Sandrew
Köszi neked is :R

Ui: Akkor még mindig Opel vagy Suzuki :D

(#54) Drenadar


Drenadar
veterán

És swift II-t lehet e kapni 400ert?

Tény, legyen megbízható a kocsi, de ez is sok ismeretlenes egyenlet. Ami a legfontosabb, hogyan bántak vele előtte.

(#55) Újoncka válasza Drenadar (#54) üzenetére


Újoncka
tag

Ez mindenre igaz :) Még a nőkre is xD

Egyenlőre ezzel szemezgettem valami hasonlóra vágyom külső állapot ügyileg! A belsőhöz meg viszek egy szerelőt :R

[ Szerkesztve ]

(#56) Sandrew válasza Drenadar (#54) üzenetére


Sandrew
őstag

300ert is

(#57) Újoncka válasza Sandrew (#56) üzenetére


Újoncka
tag

Biztos hogy nem kapsz Swift2-t 300 ért!
Swift kettő az új swift :)

[ Szerkesztve ]

(#58) Sandrew válasza Újoncka (#57) üzenetére


Sandrew
őstag

Ami most fut swift az az 5. kiadas

(#59) Újoncka válasza Sandrew (#58) üzenetére


Újoncka
tag

Tudom hanyadik kiadás :) De ennek az is a neve hogy Swift2
a többi az mind Swift :)

(#60) Motion_Blur válasza Drenadar (#54) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem, kerek 1m-el került többe :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#61) Sandrew válasza Újoncka (#59) üzenetére


Sandrew
őstag

Ennek is az a neve, hogy swift. Nincs semmi2.
Hidd el jobban tudom.

(#62) Újoncka válasza Sandrew (#61) üzenetére


Újoncka
tag

Nem hiszem el :R Nem véletlen Esztergomi Suzuki gyárban dolgoztam :R

De azért bebizonyíthatod hogy nincs igazad :R Nem kötekedés de sajnos ez így van!

(#63) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Suzuki Swift MK1 (1983 – 1988)
Suzuki Swift MK2 (1989 – 1991)
Suzuki Swift MK3 (1992 – 2003)
Suzuki Swift MK4 (2005 – 2010)
Suzuki Swift MK5 (2010 –től)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#64) Sandrew válasza Újoncka (#62) üzenetére


Sandrew
őstag

25eve foglalkozik apam suzukikkal. Csak tudom. De a kollega felettem leirta.

(#65) Újoncka válasza Motion_Blur (#63) üzenetére


Újoncka
tag

Így ahogy tetszik mondani! Gyárilag ez a megfelelő! Gyakorlatilag meg még is Suzuki II :) Ha tetszik ha nem :R

(#66) doc válasza DeFranco (#28) üzenetére


doc
nagyúr

en mikor autot vettem, korbetelefonalgattam nehany szerelot/szervizt, vegul egy idosebb szerelot sikerult talalni akihez delutan elmentunk az eladoval egyutt
az oreg a sajat garazsaban rendezett be egy kis muhelyt, elvitte az autot egy korre (olyat rallyzott hogy alig birtunk kapaszkodni), felemelte, alament, belemaszott a motorterbe derekig, es elmondta hogy mi az ami a kovetkezo kb. 1 evben eselyes hogy javitas/csere, tokeletesen be is jott minden amit mondott
megvettuk az autot, most mar tobb mint 6 eve huzza az igat :)

szoval ha szerelo kell, fogni egy telefont, meg reklamujsagokat/internetet/stb, parezer forintert bevallaljak, ennyit boven meger...

MOD: egyebkent a sokat hangoztatott "franciat es olaszt NE" velemennyel abszolut egyet tudok erteni, szoval ha auto kell, akkor szerintem japan...

[ Szerkesztve ]

(#67) DeFranco válasza doc (#66) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha ez a szerelő budapesti akkor egy számot légy szives privátban :R

Blikkre, tapasztalat és referencia nélkül nem fogom rábízni senkire egy telefon alapján, hogy megszakértse a kiválasztott autót. Ez azért elég rizikós lenne. :F

(#68) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Manapság már nem tanítják, mire való a felkiáltójel? :U

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#69) doc válasza DeFranco (#67) üzenetére


doc
nagyúr

pfff... hat eve volt :D
Nagytetenyi volt az oreg, ha jol emlekszem az utca neve amugy newyorkiasan '13. utca' volt

annal jobb megoldast, mint hogy autoszerelot hivok fel akinek az a munkaja hogy ertsen az autokhoz, nem nagyon tudok (kiveve persze ha van a haveri korben, de szerintem azert ez eleg ritka)

mondjuk itt sem art, ha valami rutinos oreg rokat talal az ember, ma mar sokan csak addig jutnak hogy radugja a ketyeret az auto computerere, kiolvassa hogy mi a szitu, oszt' rendeli az uj alkatreszt :W

(#70) DeFranco válasza doc (#69) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sok a kókler, sok a lehúzás... a szakik jó része arra megy, hogy minél több munkája legyen bármi áron. Barátságosan megszakért nekem egy autót, aztán ha hiba van, elmondja, hogy kopó alkatrész, vagy típushiba, 45.320 Ft lesz a csere. Közben kicserél valami jó alkatrészt, egy gyorsított amortizációjúra, hogy párezer km után megint beköszönjek.

Nem vicc, nem egy ilyenről tudok.

(#71) doc válasza DeFranco (#70) üzenetére


doc
nagyúr

igen, ilyennel en is talalkoztam sajna
es a legtobbszor eleg jo szineszek, siman elhitetik magukrol hogy verprofik

egyszre kollegam szolt, hogy indexelesnel az osszes indexem villog, elvittem egy szerelohoz aki eppen raert, kozolte hogy 'o, hat ez tipushiba, az indexkapcsolo kar bedoglik, 15-ert kicsereli'
mondtam hogy egyelore nem kell, majd meglatjuk. elvittem autovillamossagis szakihoz, aki kb. 20 perc alatt megcsinalta, a riasztonak lett valami baja, semmi alkatresz nem kellett :U

de autovasarlasnal nem erdeke hogy hulyeseget mondjon meg hazudjon, miert kedvezne akar az eladonak, akar a vasarlonak?

[ Szerkesztve ]

(#72) DeFranco válasza doc (#71) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mert ha jól előadja, hogy megszakértette az autót, utána a nedves vevő hozzá fogja vinni az autót, ha gond van. És mo' gond, mo' money...

Na ezért kell nekem egy olyan szerelő, aki nem csak úgy lóg a levegőben, hanem ajánlja valaki.

(#73) doc válasza DeFranco (#72) üzenetére


doc
nagyúr

nem csak azon mulik, hogy adja elo
ha megveszed az autot, es ket honap mulva kijonnek olyan hibak, amiket nem vett eszre pedig kellett volna, akkor bukta, es biztos nem mesz hozza tobbet

az ajanlas nyilvan nagyon jo dolog, de ha pl. 200 km-rol veszel autot, akkor nehezen mukodik hogy olyan ismerost talalj, akinek adsz a szavara, es ismer ott jo szerelot

(#74) Sandrew


Sandrew
őstag

Összeségében írja nem pedig suzukikra. Saját példa is van benne...Olvasd el

[ Szerkesztve ]

(#75) Pitterix


Pitterix
őstag

Na van már kocsi???

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#76) Repsol600


Repsol600
addikt

Opel, sose kop el mert előbb szétrohad ;]
Nah de téll ha régi Opelt választasz a kasznira figyelj oda mert téll nagyon rohadósak sajna ezeknek ez a betegségük. Swift jó választás mint ahogy írták is sokan mivel nagyon sok van belőlük és bontoba nagyon olcsón hozzá lehet jutni az alkatrészhez ha kell. Vagy még esetleg 2-es disel Golf. Kasztnira már ott is kell figyelni de azoknak a motojával nemigazán van gond is merős belehajtott 1mill km-t és a motorhoz hozzá se kellett nyúlni.

(#77) Újoncka válasza Pitterix (#75) üzenetére


Újoncka
tag

Hát anyagi okok miatt :) Kicsit többet szeretnék spórolni tél végére marad: Február környékére!

(#78) nappa


nappa
tag

Szia!

Szerintem az opel és köztük az F astra jó választás első autónak is és amúgy is. mert igaz ahogy irták is elöttem hogy rohadós a kasztija de ki lehet fogni még 1-2 szép darabot :) de viszont a motorjuk és a fogyasztásuk nagyon jó. ha azt veszed hogy az 1.6os ecotech ami kb 100lóeró és eszik városban 6-7et még akkor is ha kicsit nagy a lábad :D ezt más kocsival nem nagyon lehet elérni. és mellettük szoljon az is hogy ha esetleg nem figyelsz és elszakad a vezérműszij akkor opelnál kevés az esély arra hogy tönkre mennek a szelepek esetleg a hengerfej..csak felteszel egy másikat és mehetsz is :) és nem mellékesen olcsó hozzájuk az alkatrész! de ha esetleg csak 8 szelepest akarsz az is jó válásztás igaz csak 75lóerő az 1.6os verzió de amig van a motorba olaj és a tankba benzin nem hagy ott :)
és igazából ha dieselt akarsz abba is jók mert ugyis keveset eszik csak azokra több mindenre kell odafigyelni pl izzitógyerták, adagoló , porlasztók.
hát egyenlőre ennyi :)
remélem tudtam valamit segiteni és ha esetleg még lenne kérdésed irj nyugodtan :)

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#79) Újoncka válasza nappa (#78) üzenetére


Újoncka
tag

Hát ott tartok hogy:
3 variáció áll még a fejembe:
Opel Corsa B
Opel Astra F
Suzuki Swift!

Minél újabb annál jobb! Lehet kapni már 2-300 körül de úgy vagyok vele hogy inkább legyen kicsit több de biztos ne legyen darabokban!
400-500 között elég szép darabok vannak! Ferde hátút (csapott seggűt) szeretnék! De a sedantól se zárkózom el!

Aztán így ennyi! Suzuki átlag 5l fogyasztanak ami mellettük szól! Kasztni szar! Ez van nem roncs-derbizni kell! Opelek 6-6,5! Szerencsére a lábam nem nagy :) Nem sport autót akarok csak hogy elvigyen A-ból B-be!

Így röviden ennyi :)

(#80) nappa válasza Újoncka (#79) üzenetére


nappa
tag

Hát szerintem ezek közül astra a legjobb..kicsit több a fogyija de 100lóeró ha az 1.6ost veszed és mégis egy opel ...volt már mindhárommal dolgom nem is egyszer ( autószerelő vagyok) és én astrát vennék a helyedbe! jó motor. kevés fogyi. és jól is néznek ki!

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#81) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Szia!
Nemrég estem át én is ezen a folyamaton, nekem ez sokat segített. /*Nem saját szerzemény, ha szükség lenne nyomtatható változatra, küldj egy privit.*/
A három felsorolt típus közül bármelyiket bátran ajánlom, szerintem megbízhatóak.
Suzuki swift: olcsó fenntartású, igénytelen, kis fogyasztású kocsi. Könnyű vezetni, nőknek is ideális. De számomra kicsit furcsa volt elsőre a sok zörgő elem az utastérben, de megszokható:D.
Opel Astra F: megbízható jószág, de oda kell figyelni vásárlásnál. 250-300e km feletti példányok már veszélyesebbek lehetnek. Kombi szinte mind munkásautóként szolgált. Sok a fapados példány belőlük. 1.6-os benzines, 8 hengeres motor talán a legjobb választás (bár igényeidet nem ismerem), alacsony fogyasztás, viszonylag igénytelen.
Opel Corsa B: sajnos nincs tapasztalatom velük (de rosszat nem hallottam), így inkább nem írok semmit.

(#82) ch003067


ch003067
addikt

Miért lett bannolva a tag ? :F :F :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.