Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

amelyben egy Ryzen 3 1200, 8 GB RAM, 1 TB-os HDD és egy GTX 1050 Ti grafikus kártya teljesít szolgálatot, és ezzel a legtöbb játékban már Full HD felbontást is használhatunk, anélkül, hogy különösebben butítani kéne a játékok beállításain. -> Ok, de ez kb. mit is jelent a gyakorlatban?! Régebben ezt az "elfogadható" szintet stabil, minimum 30fps-nél határozták meg. Egy ilyen gépnek ez menne High beállításokkal egy gépigényesebb mai játéknál?! Vagy ma már 60fps a mérce limit, vagy 45 vagy tudomisén?! :F

(#2) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nem lehetne a fullHD-nál kisebb felbontásokat lassan elfelejteni, még notebookok esetén is? :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3) deja vu


deja vu
addikt

Jó pár hulladék dolog került be a cikkbe. :DDD

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#4) villamos


villamos
őstag

Amd mellé Geforce? Érdekes... bár mivel a Radeonok arany árban vannak, így nincs más lehetőség... :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#5) Kisgépkezelő válasza villamos (#4) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

MIért ne? Ha az ember nem fanboy/hater, hanem észérvek alapján választ hardvert akkor szerintem egyáltalán nem elvetendő a Piros-Zöld párosítás. Én az elmúlt évtizedben már a létező összes kombinációt összeraktam. Volt Intel-Nvidia, Intel-AMD, AMD-AMD, most meg AMD-NV. Sőt az alplapi integrált hálózati vezérlő az Inteltől van, úgyhogy most mindhárom nagy gyártótól van valami a gépemben. :)

(#6) Piftuka válasza Kisgépkezelő (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

Ráadásul ezek a konfigurációk is rámutatnak, hogy manapság egyre jobb helyzetben van az, aki napjainkban egy jó multimédiás számítógépet szeretne otthonra. Mindez 150.000-200.000 forintból megvalósítható nagyon könnyen.

Ráadásul már több üzlet foglalkozik azzal, hogy 3 év jótállással kiegészítve komplett konfigurációkat állít össze. A vásárlónak elég megvenni, otthon beüzemelni, és használni. Szerintem ez nagyon klassz dolog.

A technológia annyira beelőzte az arra alkotott szoftvereket, hogy sokkal tovább használható egy PC konfiguráció, mint 10, vagy 20 évvel ezelőtt; amikor ha valaki az aktuális, újabb, nagy grafikai teljesítményű játékokkal szeretett volna játszani viszonylag kompromisszumok nélkül, akkor fél évente, de legalább évente fejleszthette a számítógép főbb komponenseit.

"Aquila non captat muscas."

(#7) #25583896


#25583896
törölt tag

Ideapad 110:
"az Ethernet port maximális sebessége 100 Mbps"
Ennyi erővel le is hagyhatták volna a portot :C A 10(!) éve ugyanennyiért(!) vásárolt Acer 5735Z is gigabites volt már...

(#8) Lacok válasza deja vu (#3) üzenetére


Lacok
őstag

Nem baj nemsokára jön a Black Friday akkor mindent megvesznek . ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#9) #04441088


#04441088
törölt tag

Azért azt a Trust hangszórót megnézem majd. :K

(#10) Piftuka


Piftuka
veterán

A Trust billentyűzet is jónak tűnik, ám nekem nem szimpatikus ezeknek a mechanikus billentyűzeteknek (tudom, ez csak nagyon hasonló) a kialakítása olyan szempontból, hogy a világítás a billentyűk mellett-alatt jelenik meg.

Szerintem ez rendkívül zavaró. Ezeknél a modelleknél nem megvalósítható, hogy csak a billentyűkön lévő betűk adjanak fényt?

"Aquila non captat muscas."

(#11) puco350 válasza Fryskitt (#2) üzenetére


puco350
csendes újonc

Miert is? En sulinetes monitorral nyomulok ma is, es persze igy a phenom x4 910e -vel is minden fullon megy,
Miert kene akkor elfelejteni akkor a fullhd alattikat? hm?

(#12) Acélfarkas válasza puco350 (#11) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Talán mert nem évtizedes hardvereket ajánlgatnak itt többnyire? A 100mb-s ethernet porttól most tekintsünk el. :W

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#13) e00dgy válasza puco350 (#11) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Azért mert olyan kicsi számban vagytok ilyen felhasználók, hogy erre már senki nem tervez semmit.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#14) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi az összefoglalót. :R

(#15) DonaldJames


DonaldJames
tag

Game PC v3 ezél ütös,köszi a tesztet. :R

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A gépet elsősorban Wi-Fi hálózathoz érdemes csatlakoztatni, a beépített WLAN-adapter ugyanis már 802.11ac-kompatibilis, míg az Ethernet port maximális sebessége 100 Mbps. "
Honnan kukáztak 100-as hálóchipet? Az ólajtó is gigabit má'

A karaoke láda jó cucc, szerintem utcazenészek örülnek majd neki :)

@Fryskitt : Nézegesse a fullhádét 14"-on akinek 5 anyja van. Kifolyik a szemem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) puco350 válasza Acélfarkas (#12) üzenetére


puco350
csendes újonc

Inkabb a suletlensegeidtol tekintsunk el.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-MA69G-S3H-rev-10#ov
Features high speed Gigabit Ethernet and IEEE 1394

Koszike.

(#18) puco350 válasza e00dgy (#13) üzenetére


puco350
csendes újonc

Szia, reszben igazad van, de pl https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-MA69G-S3H-rev-10#ov viszonylag fiatal.
Es az uj jatekok erdekes modon visszahozzak a regi felbontasokat opciokent, mig par eve meg kuzdeni kellett, hogy legyen pathcekkel. (vagy jobb programokat irnak)

(#19) Viktor77 válasza puco350 (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Viszonylag fiatal? 10.5 éves. Ez a számítástechnikában fényéveket jelent.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) puco350 válasza Viktor77 (#19) üzenetére


puco350
csendes újonc

ehh, akkor megis vennem kellene uj hardvert? Miert is?

(#21) Viktor77 válasza puco350 (#20) üzenetére


Viktor77
titán

Ne vegyél. Ha neked megfelel az 1280, ne vegyél. De ne ugorj már neki annak, aki fHD-t szeretne 2018-ban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) puco350 válasza Viktor77 (#21) üzenetére


puco350
csendes újonc

En??? na ne viccelj..
"Nem lehetne a fullHD-nál kisebb felbontásokat lassan elfelejteni, még notebookok esetén is? "
en erre irtam. leszarom hogy masvalaki barmi nagyobb felbontasu HW-t vesz.

En csak arra afflektaltam, hogy ne felejetsenek el, minket kispenzo prolikat, akiknel meg lehet sulinetes monitor is duborog! Es meg csak 40 kozepen jarunk!

hehe :-)

[ Szerkesztve ]

(#23) Acélfarkas válasza puco350 (#17) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Te most komolyan azt várod el hogy 10+ éves hardwerekröl cikkezzenek a hardwer ajánlóban? :Y
A 100 Mb-es portot meg azért említettem meg, mert az már 10 éve is elavultnak számított. Szóval gáz eleve bármibe is beletenni már spórolás céljából. De látom nem értetted a hozzászólásom lényegét.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#24) hcl válasza Viktor77 (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem kell minden választ külön írni...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) Viktor77 válasza hcl (#24) üzenetére


Viktor77
titán

Igen? És elmondod hogy szerkesztem 18 percen túl az elözőt?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Kedves cikkírók! Legyetek szívesek, jegyezzétek már meg, vagy nézzétek meg, mikor is van a "vénasszonyok nyara" . Mert nem most, az egyszer biztos.

Ez olyan, mint az idegen kifejezések nem odaillő használata. Akik nem ismerik ott lehet, hogy menő, egyébként vérciki.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#27) StLui válasza Sza_Sa (#26) üzenetére


StLui
veterán

pl időkép szerint is most tart a vénasszonyok nyara, mindenhol csak azt olvasom, hogy az az időszak amikor ősszel kellemes, nyarat idéző napos idő van

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28) b.


b.
félisten

Uh jó sok gagyi gyártó és cucc került be a cikkbe, de azért érdekes és sokszínű és van pár olcsóbb termék is a palettán.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) CJ4567 válasza StLui (#27) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam a 18-20 fok nem nyarat idézi. :P

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#30) hokuszla válasza StLui (#27) üzenetére


hokuszla
aktív tag

idokep
bruhaha
kb. annyira értenek ehhez is, mint az "időjósláshoz"

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#31) hcl válasza Viktor77 (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, sry, a puco350-nek akartam, csak ugyanolyan az avatarotok :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) StLui válasza hokuszla (#30) üzenetére


StLui
veterán

Akkor linkelnél valami megbízható forrást?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#33) MeszesKPT válasza Acélfarkas (#23) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Mi az a hardwer? :U

(#34) Acélfarkas válasza MeszesKPT (#33) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Hardver :P Nem tudom miért írtam dupla v-vel, ráadásul 2x is. :U

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#35) Fryskitt válasza puco350 (#11) üzenetére


Fryskitt
addikt

Mert túlhaladott. Azért. A munkahelyen van egy képcsöves tévé is. Ha szeretnéd neked adjuk. Végül is teljesen jó.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#36) BiP válasza Fryskitt (#35) üzenetére


BiP
nagyúr

Tényleg vicces, hogy amikor a 8K létjogosultságáról megy a diskurzus az ilyen ajánlókban, hírekben, akkor vannak gyártók (neves gyártók), akiknek van pofájuk 768p-vel laptopokat gyártani 2017-ben.
5 éve is gáz volt.

Értem én, hogy "olcsó", de nehogymár egy 1600x900-as ma már semmiképp nem fér bele. Ha olcsó, miért kell egyből szarnak is lenni? Miért nem lehet olcsón jobb?

[ Szerkesztve ]

(#37) puco350 válasza Fryskitt (#35) üzenetére


puco350
csendes újonc

Köszi, de nemrég vettem egy 32 colos Panasonic Quintrix-et, valami nevetséges 10 ezer forintért (nem is használták, szinte új a távja is), szóval több szobám meg nincs sajnos.
Milyen tipus es mekkora amugy?

A túlhaldottról meg annyit, hogy amig szaggatásmentesen futnak a mai játékok rajta, addig nálam nem túlhaladott.

Pont ezért irtam a legelején, hogy nem lenne szerencsés eltörölni a fullHD alatt TFT felbontásokat, mert sok ember lassú hardware-el is szépen elboldogul (és örömét is leli benne ;-) ).

(#38) Fryskitt válasza puco350 (#37) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nagyobbról kisebbre bármikor leveheted a felbontást, fordítva ugye nem. De mindegy is, nem azt mondom, hogy mindenki cserélje le, amilye van, csak azt, hogy a most megjelenő cuccok már talán ennyit tudjanak.
A tévé amúgy picike, 14 collos, de pont elfér a polcon és senki nem akar beruházni egy modernebbre amíg működik. :))

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.