Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) foxxmotor


foxxmotor
tag

Nem semmi masinák.

(#2) nord_


nord_
veterán

A 77-esre azért kíváncsi lennék testközelből!

(#3) olbaidhun válasza nord_ (#2) üzenetére


olbaidhun
őstag

Azért már a korábbi modell is elég vállalható! Szeretnék egy ilyet, de az áruk..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#5) zsirfecske


zsirfecske
addikt

a sony eléggé jön fel a csúcskategóriában, ezek az alphák már-már canon szintű hájppal bírnak :) ennyire jók tényleg?

[ Szerkesztve ]

(#6) St3venson válasza zsirfecske (#5) üzenetére


St3venson
tag

Nekem még 550-esem van, és egyáltalán nem bánom, szerintem felveszi a versenyt a konkurenciával.

(#7) kts88 válasza zsirfecske (#5) üzenetére


kts88
senior tag

Nekem régi a200 van, canon 400D-vel összevetve, pariban van vele.

[ Szerkesztve ]

(#8) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nagyon érdekel milyen lesz a videója autófókusz és rolling shutter szempontból. Nem elhanyagolható a NEX-VG20 kamera sem amivel csereszabatosak ez objektívek. Ha tuti halk fókuszkövetést tud és jó a szenzor videóra akkor ezzel elléphet a Sony. Veszel egy objektívet és ugyanaz mehet a kamerára is. Még mindig nem vettem DSLR-t, de úgy néz ki lesznek itt érdekes dolgok...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9) kts88 válasza M@trixfan (#8) üzenetére


kts88
senior tag

Az a kamera E bajonettes, ezek meg a hagyományos minolta-a még.

(#10) Iomega


Iomega
őstag

Szuper gépek!

Én is szeretnék egy SLT modellt venni, csak várom az SLT a-55 -ös utódját, hacsak nem az a65-ös az éppen. Az utód modellről azt olvastam, hogy nagyobb lesz a váz, nekem az fontos, mert az A-55 -ös markolata elég rövid na meg a váz is önmagában kicsi, egy ilyen tudású géphez meg pláne.

Canon párti vagyok, vagy voltam idáig. Miután kijöttek az SLT vázak, azóta a Sony-ra voksolok. Jóval több technikai pluszt ad ugyanazért az árért, mint amennyiért a Canon. A Canon árai most már az én szememben, a név miatt alakulnak úgy , ahogy. És sajnos SOKAN a mai napig is, csak azért veszik meg a Canon fényképezőgépeket, mert nagy a márkanév, tekintélye van. Hol ott, ha a tényleges tudást mérjük le, mondjuk egy Canon 600d és egy árban hasonló Sony SLT A-55-tel, akkor már elgondolkodtató, hogy melyiket is érdemes megvenni. Én biztos, hogy az SLT A -55-öst választanám. Ezzel csak az a kifogásom, hogy kicsire készítették el , magát a vázat, így hát most várakozás van. Kíváncsi vagyok, hogy mennyi lesz az A-65 ára. :F

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#11) jap


jap
aktív tag

teszt

24,3 MP-es APS-C -> 128 vonalpár/mm objektív kell hozzá, ami f/6,3-nál szűkebben diffraktál ezen a vázon... :F
(a 18 MP-es 7D-t is szidják a fos képe miatt...)

képminőség lassan elmegy a kompaktok felé; videjózásra még használható

[ Szerkesztve ]

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#12) M@trixfan válasza kts88 (#9) üzenetére


M@trixfan
addikt

Köszönöm, ennek még utána nézek. Láttam egy hivatalos Sony objektív adaptert amiben autofocus motor is van. Lehet azzal lehet csatlakoztatni. :F

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#13) kts88 válasza M@trixfan (#12) üzenetére


kts88
senior tag

ezt találtad? Mert ezzel csak néhány beépített fókuszmotoros fog menni, és az sem túl jól, mert nem kontrasztAF-re tervezték. De bejelentettek egy adaptert amivel menni fog minden :)

(#14) rumos14 válasza Iomega (#10) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem az A55-nek most nem várható direkt utódja. az A35 a belépő SLT, az A65 egy felet, vagy inkább csak egy negyedet feljebb lépett. ha tetszik az SLT koncepció, de az A55 kicsi neked, akkor az A65 lesz a te embered... akarom mondani, géped ;)

nem akarok állást foglalni, hogy a Canon jobb-e vagy nem, de az biztos, hogy az elmúlt években ők most lendületből haladnak, a Sony-nál viszont rengeteg érdemi újdonság van. persze ettől még a Canon gépek nagyon jók, csak éppen centire, grammra fejlődnek, míg a Sony valódi újításokkal, ötletekkel áll elő. amitől persze még nem lesz sem sikeres a cég, sem a piac legjobbja a gép.

ha A65-öt veszel, a kitobit javaslom egyből valami jobbra cserélni, az a 24 mpixel rengeteg, melegen ajánlom a Carl Zeiss jelzésű Sony 16-80/f3.5-4.5 obit, ami szerény véleményem szerint a legjobb általános célú alapzoom, minden jelenleg életképes bajonettet figyelembe véve (azért fogalmaztam így, hogy a Zuiko 12-60-t most ne kelljen számításba venni :B ) újonnan elég drága, érdemes egy használt darabot keresni, de a tudását figyelembe véve megéri az árát.

mivel az A65 dollárban számolva u.annyiról indul, mint az A55 tette 1 éve, a kitobis kiszerelés nagyon valószínű hogy 250k lesz.

(#15) rumos14


rumos14
nagyúr

sajnos az itteni írás egy szót sem szól az új 16-50/f2.8 obiról, pedig érdemes megemlíteni azt is.
700 dolláros árával a 2/3-a a vele összevethető Canon és fele a Nikon 17-55/2.8-aknak. (a Nikon mit szívott, amikor beárazta ezt az obit?)
az SLRGear teszt szerint optikailag igen jó, emellé még valamelyest időjárás álló és nem is böszme nagy.

(#16) Iomega válasza rumos14 (#14) üzenetére


Iomega
őstag

:R

Az nem lenne rossz, ha az A-65 az A-55-ös egykori kezdőárán lenne kezdetben. Később még menne is lefele az ár, az meg különösen jó lenne. Ha itthon 250 körül lesz, külföldön akkor, kb. olyan 200 körül fog alakulni az induló ár.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#17) rumos14 válasza Iomega (#16) üzenetére


rumos14
nagyúr

ejj, most, hogy utánanéztem, 50 USD-vel lejjebb (850 USD a váz) kezdett az A55, elnézést :B
remélhetőleg ez Ft-ban nem jelent nagy különbséget az A65 áránál (900 USD -> 260k?)

(#18) Iomega válasza rumos14 (#17) üzenetére


Iomega
őstag

Szerintem, akkor kb. 210-220 lesz külföldön. Jövő nyáron lesz érdekes, hogy mennyibe fog kerülni, mert én úgy is 1 év múlva tervezem a vásárlást. Reménykedem, hogy addigra egész jól süllyed a vételára. :K

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#19) kerelo


kerelo
senior tag

Nagyon jó gépeket csinál a Sony mostanában.Ezek is tetszenek.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#20) Iomega


Iomega
őstag

A65 Áttetsző tükör technológiájú cserélhető objektíves fényképezőgép

Ha egy év múlva az ára, a mostani A-55 árával lesz kb. egyenlő, akkor egy ilyet fogok vásárolni. :K

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#21) Iomega


Iomega
őstag

1000 USD Nem ár , ráadásul indulóár. Az a baj, hogy MO.-n, mindig jóval drágább.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22) tailor válasza Iomega (#21) üzenetére


tailor
őstag

Ami Amerikában dollár ár, az nálunk euró... És tudjuk, hogy ez mivel jár :(

(#23) Iomega válasza tailor (#22) üzenetére


Iomega
őstag

Na majd berántatom ismerőssel Amiból, ha nagyon durva ár lesz idehaza. :K

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#24) tailor válasza Iomega (#23) üzenetére


tailor
őstag

Csak akkor számolj azzal, hogy garid sem lesz! Én is kacérkodtam ezzel a gondolattal, de azért az itthoni 3 (vagy most nemrég volt az akciós 5 ) év azért eléggé megnyugtató...

[ Szerkesztve ]

(#25) Iomega válasza tailor (#24) üzenetére


Iomega
őstag

Igen , ez elgondolkodtató. Vagy reszkír és nyersz vele, vagy többért garival.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.