Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) liksoft


liksoft
nagyúr

Élettertam garancia. Szép. Vagyis amíg élek? :W Már megint egy megfoghatatlan reklámfogás. :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2) Hulk24 válasza liksoft (#1) üzenetére


Hulk24
aktív tag

nem biztos! Crucial-nál működik...

(#3) #72042496 válasza liksoft (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Élettartam garancia, vagyis addig érvényes, amíg a memóriák élnek. :D

(#4) liksoft válasza Hulk24 (#2) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis amíg a RAM él, vagy amíg én, vagy amíg gyártják azt a típust? :F A harmadik esetben az elsőknek jó, az utolsóknak szívás.

Nekem a megfoghatatlan kifejezéssel van a gondom. Legyen 5-10-20 év vagy akármennyi, de az "élettartam" gyakorlatilag értelmezhetetlen fogalom! :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5) #19617792 válasza liksoft (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Addig érvényes, amíg gyártják a típust.

Szép RAM-ok, de 1,65V-on ennyire melegednének, hogy ekkora hűtőborda kell, vagy ez csak parasztvakítás?

(#6) D1Rect válasza #19617792 (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Parasztvakítás. :K

(#7) Hulk24 válasza liksoft (#4) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Nem, Ősemberrel azt beszéltük, hogy az éppen aktuális szériából kapsz, ha már a ramodat nem gyártják...de hamarosan kiderül mert küldöm vissza a Crucial BallistiX Tracer-jeimet, meglátjuk!

(#8) Ősember válasza Hulk24 (#7) üzenetére


Ősember
őstag

ugy van :K ha már nem gyártják azt a szériát, akkor mást kapsz helyette, tehát az élettartam garancia nem addig tart, ameddig az adott tipust gyártják :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#9) DroneZ


DroneZ
aktív tag

na mára egész jó áron lehet már kapni megfelelő minőségű ddr3 ramokat. ezt örömmel olvasom :)

(#10) TK36


TK36
aktív tag

Egyébként egy memóriamodulra kell hütőborda? Esetleg mikor van rá mindenképpen szükség (mivel ha jól emlékszem sok gyártó hoz ki ilyen hütőbordás modulokat)?

De szép memóriák. :K

(#11) Kendek válasza TK36 (#10) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor van rá szükség, ha nagyon melegednek a memchipek. Mondjuk hatalmas nagy órajelen már tudnak fűteni, de inkább csak akkor, ha a szabványosnál sokkal több feszt kapnak. Általában parasztvakítás az egész, pár + MHz-et lehet RAM-hűtéssel elérni nem többet. Egyébként egy "normál" modulra nem kell ilyen borda.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#12) #65675776 válasza Ősember (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gyártója válogatja kinél mit jelent.

(#13) LGLuke


LGLuke
őstag

Az a cl9-es időzítés nem túl magas?
Egyébként nem a frekvencia miatt kell hűteni, hanem kizárólag a magas feszültség miatt.

(#14) Kendek válasza LGLuke (#13) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, én is így gondoltam, csak a magas órajelhez több fesz kell általában, habár Intel bácsi tett róla, hogy mégsenem igaz ez feltétlen. Na meg igazából a magasabb teljesítménynél többet kajálnak, ezáltal több hőt is termelnek aktív használat mellett.

<-ƘƘ->

(#15) liksoft válasza #65675776 (#12) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor most mit jelent?

Tulajdonképpen pont erre akartam rávilágítani, hogy iszonyúan jól hangzik, mindenki bekajálja, de senki nem tudja épp annál a terméknél mit takar! Ez így kissé érdekes számomra. :U

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) Atis707


Atis707
tag

cikkhez: ,,a rajtuk található chipek pedig 1600 MHz-es órajelen járnak."

effektív órajelen, ezért DDR3 1600. Úgy már DDR 3200 lenne! :))

Amúgy pistikének már piros kell, felejtsük el a kéket 2009-ben! ;]

(#17) Kendek válasza Atis707 (#16) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor mondjuk azt, hogy PC-12800, ez hangzik igazán jól. :D
Amúgy, DDR3-1600 200 MHz-es memória cellákat használ, szóval ennyiből ha 1600-asakat használna akkor már 12800 MHz-es lenne effektív.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#18) P00By


P00By
nagyúr

Jó magas lett.

(#19) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Amúgy már többször felmerült bennem egy kérdés. A festék nem hőszigetelő? Vagy ez hőáteresztő anyag a hűtésen? :F Mert, ha szigetel, akkor sok értelme nincs, felmelegszik a fém és megreked a hő, nem tudja leadni a környezetnek a meleget és túlmelegszik az egész, mintha hűtése se lenne.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#20) Ari18


Ari18
őstag

Egész szép árak. :C

(#21) evone válasza liksoft (#1) üzenetére


evone
őstag

Uristen, kb tobb mint 10 éve letezik az elettartam garancia jelzo, most mi a baj ezzel?

Ugy csinaltok mintha ez ujdonsag lenne... hol éltek? :W

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#22) evone válasza TK36 (#10) üzenetére


evone
őstag

2002 igy néz ki minden HyperX ram.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#23) Ősember válasza #65675776 (#12) üzenetére


Ősember
őstag

nyilván nem arra kell gondolni, hogy neked van egy 20ft-os edo ramod és azt akarod gariztatni :U azzal senki sem akar foglalkozni, ha jol gondolom te sem. de persze azt megköszönném, ha konkrétan rámutatnál melyik gyártora gondolsz :K

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#24) evone válasza Ősember (#23) üzenetére


evone
őstag

Egyebkent en ugy tudom hogy hivatalosan kb 10 evet jelent ez. Dehat addigra meg nyilvan ugyis elegge uj technologia lesz... szoval edo ram effektus.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#25) #65675776 válasza Ősember (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bármelyik lehet, amelyik szimpatikus. Az egyiknél 5 év, a másiknál 10, a harmadiknál a gyártás leállítása utáni plusz 3 év, van amelyiknél a technológiai ciklus... Melyik hogy látja jónak. Meg kell nézni az adott gyártó garanciális feltételeit.

Mondjuk szerintem sok értelme nincs az ilyen élettartam garoknak gyorsan avuló dolgoknál.

(#26) Kendek válasza #65675776 (#25) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hiszen pont ezért adnak rájuk ekkora nagy parasztvakító garit, mert úgyis tudják, hogy normál használat mellett többet kibírnak ezek mint amilyen gyorsan lecserélődnek új technológiásra. Ergo előbb kukázod őket mint, hogy bemondják az unalmast. Az a pár, alapból gyengébb darab meg nem akkora bukta, a selejtje amúgy is tönkremegy hamar.

<-ƘƘ->

(#27) evone válasza Kendek (#26) üzenetére


evone
őstag

Gondolom akkor jobb lenne ha odaírnák hogy nincs garancia, ugy legalabb nem parasztvakitanank a gyokerek. :F Dogoljenek meg amiert mernek garanciat vallalni mert ugyse romlik el, rohadt szemetek!

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#28) Atis707 válasza evone (#27) üzenetére


Atis707
tag

Hátja, rohadt szemetek, meg is akarnak élni, hogy képzelik? :DD

(#29) #65675776 válasza evone (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert mitől lenne kevesebb a többieknél ha azt írná oda, hogy két vagy három év garancia?

(#30) evone válasza #65675776 (#29) üzenetére


evone
őstag

Miert rossz az ha 10 ev garanciat ir oda?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#31) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

a ddr2 ramjaim gyártó által megadott feszültsége 2.2-2.4V..
nálam 1000-en futnak 2.3V mellett
hűtés nincs rajtuk, de még a házban sincs légáramlat
működnek
ezekre ez alapján nyilván kötelező a jóóó nagy, kék borda.. ventilátoros edition is lesz?

(#32) total90


total90
veterán

Engem az zavar, hogy pl. egy CM GeminII vagy egy CM Z600-as proci hűtőt ezek mellé nem is lehetne berakni. Nem hiszem, hogy kell ezekre ekkora hűtés. Mondjuk nekem is HyperX-ek vannak 1066MHz-esek a DDR2-es "családból" de ha ráteszem az ujjam, akkor egyáltalán nem meleg, sőt langyos sem... kb. mint ha a ház oldalára raknám az ujjam.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33) evone válasza CsíkosMókus (#31) üzenetére


evone
őstag

Miert baj neked hogy van rajta egy kek borda? 2002 ota minden hyperxen van egy kek borda, es?

Mindenki csak fikazni jár már ide eskuszom..

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#34) Atla


Atla
senior tag

Akkor én is fikázok egy kicsit! :P
DDR2-es HyperX-eim,nem viszik a gyári értékeket :C 2.2v-felett csak az 1000Mhz-et,de az
1066 az már nem stabil!:) Olyan 2,4v felett mondanám stabilnak az 1066-ot de annyin meg
nem akarom használni!Persze lehet user error vagy csak a lapom a xar,de azt tudom h anno egy fele annyiba kerülő kisebb nívójú márkával /KINGMAX/ jobban jártam volna!

Egy biztos ha váltok DDR3-ra ezt a márkát kihagyom a listámból,amiben már benne van az
OCZ,és a Corsair! :DDD
Ez természetesen csak egy magánvélemény volt,szóval én senkit nem akartam befolyásolni! :R

(#35) CsíkosMókus válasza evone (#33) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Sajnálom, hogy téged zavar az, hogy engem zavar a 2002-3 óta terjedő búcsús parasztvakításos pécé-optikai-tuning..
A hyperx-ek kék bordájától is rosszul vagyok. Ugyanúgy a saját ramjaim pirosan világító szemű sárkányaitól is..
Ami jó az jó, azt én is elismerem.

(#36) evone válasza CsíkosMókus (#35) üzenetére


evone
őstag

"Ami jó az jó, azt én is elismerem."

Ha rajta van ez a kek borda akkor már nem jo?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#37) fgordon válasza Atla (#34) üzenetére


fgordon
senior tag

Szia, ezek is Kingmax-ok, alap fesz-en, 1.8V-on mennek 1066-on, ha 4x2 gb van, nem 2x2 gb, akkor kell 2.0V hogy menjen 1150-en, de soha nem adtam még többet mint 2.0V, mert nem kellett.

Neked ezek mennyik a Kingston-nal?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#38) bsh válasza Badman 4ever (#19) üzenetére


bsh
őstag

természetesen ez nem festett, hanem eloxált alumínium, csak a ph szakértő cikkírói ilyen sötétek, ezt a hibát már többször elkövették és nem bírják megtanulni...

(#39) CsíkosMókus válasza evone (#36) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Kb ja. Ha máskülönben ugyanolyan, mint azok, amiken nincs borda, akkor nálam "bazári csicsa" minősítést kap.

(#40) evone válasza CsíkosMókus (#39) üzenetére


evone
őstag

Kb azt mondod most hogyha megveszed es rajta van a borda akkor szar lassu fos, ha leszeded akkor hirtelen jo lesz. :C

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#41) CsíkosMókus válasza evone (#40) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

kurvára nem ezt mondom.

ha van egy termékcsoport, amire általában nem szükséges hűtés, és az egyik gyártó hiperszupermegagiga néven kiad valami hasonlót szép színes ormótlan bordákkal, az a parasztvakítás maga

ezt a tapsikolós smiley-t meg normális ember nem használja.:)

[ Szerkesztve ]

(#42) liksoft válasza evone (#30) üzenetére


liksoft
nagyúr

De nem azt írta oda.

Valamint miért jó Neked az, hogy kiforgatod mások magánvéleményét? Az az Övék! Az, hogy Te azzal a véleménnyel nem tudsz azonosulni, a Te gondod. De hogy tiszteletben sem tudod tartani, az már sokkal nagyobb!

Egyébként a marketingesek vakításait én is elítélem! Egy berendezés legyen stabil, hozza a gyári paramétereket, és ettől lehet puritán is! Akinek meg kell a csicsa, az vegye meg hozzá, ne kényszerítsen arra a gyártó, hogy azt is ki kelljen fizetnem, teljesen feleslegesen. Pont ilyen szempontok miatt ha tehetem, túlreklámozott, nyereményjátékokban résztvevő termékeket sem vásárolok. Nem akarom megfizetni másnak a nyereményét, hanem olcsóbb termék vásárlása mellett összespórolom, és hitel nélkül veszem meg a nyereményt, ha kell nekem. Ha nem, akkor meg másra használom a pénzem.

Lenne azért még egy fontos kérésem. A fentiek az én véleményemet tükrözik, nem fogok változtatni rajtuk a kedvedért, ezért választ, reakciót nem kérek!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Valahogy a Kingston-al fenntartásaim voltak mindig.. inkább Corsair akkor már. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.