Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Taky


Taky
senior tag

Azt honnan tudják egyébként, hogy én pl 1,7v-ot adok neki? Logot készít magának? :))

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#2) hackeeeee válasza Taky (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A fene se tudja már, lehet ha visszaküldöd gariba az OCZ-nek, mert megsült, ők valahogy kitudják olvasni belőle, hogy mekkora fesztől halt meg a ram :DDD

A poént félretéve, lehet hogy ezeknél szigorúbban fogják venni a garanciát ha úgymond "megég". Bár most sem sűrűn cserélik ki az olyan hardware-eket, amik megégtek, a felhasználó "hibájából".

Véleményem szubjektív...

(#3) #56573440 válasza Taky (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

leginkább sehonnan. eddig is voltak memóriák amikre ráírták hogy x volton hozza a ráírt sebességet. erre van gari, ha többet adsz neki és azért hal meg, de nincs semmi külsérelmi nyom, leégett alkatrészek stb, akkor boltban nem tudják kideríteni hogy agyonfeszelted vagy nem, a gyártó meg nem fogja megnézni az összes befutó darabot, sőt egyet sem szerintem.

(#4) Psych0 válasza Taky (#1) üzenetére


Psych0
őstag

elektronikailag egyszerű. egy feszültségérzékelő, ha elér egy határt átállít egy regisztert vagy valamit, amit csak a gyárban tudnak kiolvasni és kész.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Remélem volt írásos engedély a logo használatára, különben ajaj és ejnye-bejnye lesz. :D

(#6) Taky válasza Psych0 (#4) üzenetére


Taky
senior tag

Köszi a választ...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#7) mephi666 válasza Psych0 (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

ott a pont... régen tanultam elektrót, de pofonegyszerűen megoldható az egész... :) aztán simán tudják tesztelni a ramot, hogy mi vezetett a halálához... még azt is meg tudják állapítani, hogy mennyinél döglött... :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Psych0 válasza mephi666 (#7) üzenetére


Psych0
őstag

érdekes, hogy nem használják a gyártók, hiszen rengeteg alkatrészt tesznek tönkre így. procik, alaplapok hídjai, memók.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#9) #56573440 válasza Psych0 (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem annyira érdekes. ha megölöd kiskerbe viszed vissza. ott semmit nem tudnak megnézni csak hogy tényleg nem megy, adni kell valamit mert nem bizonyítható hacsak nincs szenesedés hogy tényleg túlfesz volt. azt mondod hogy meghalt nem kelt fel reggel, és pont. onnan megy a nagykerbe, ott sem lesz cucc tesztelni, onnan a csatornákon vissza a gyártóhoz. ha még ott ki is derül mit csinálnak? semmit, te már otthon ölöd kicsit moderáltabban az új kitet... akkor lehetne ha a kiskerben is 100% ban meglállapítható lenne a túlfeszelés miatti halál.

(#10) mephi666 válasza #56573440 (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha általánosan elfogadott elven működne ez a dolog az összes memgyártónál, akkor lehetne csinálni ilyen teszter-lapot hozzá fillérekből, amibe ha belenyomod a ramot, kiolvasná, hogy nem-e túlfesz miatt égett szénné... aztán visszajelezné, mennyin halt... nem lenne nehéz megcsinálni... szerintem elektróhoz konyító fiatalok lazán meg tudnák valósítani... és megúszható lenne a sok fölösleges kisker->nagyker->gyártó->nagyker->kisker utaztatás :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) einstein válasza mephi666 (#10) üzenetére


einstein
senior tag

De pont ez az, hogy nem utaztatják, hanem adnak egy újat és kész. Másrészről nem is biztos, hogy a gyártónak megérné ezzel vesződni. Több idő/pénz menne el vele, ha fenntartanának egy külön gari jogosságát tesztelő kis csapatot, mintha csak simán odaadnak egy másikat... (itt most persze olyan hibákról van szó, ami szemmel nem látható)

(#12) mephi666 válasza einstein (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

de itt végülis nem a csapatról van szó, akik tesztelhetnének, mert ha ez egy univerzálisan használt és elfogadott dolog lenne, akkor pl egy ilyen "teszter" kerülne 1-2ezer ft-ba és akármelyik földi halandó bele tudná dugni a ramot a slotba... (nem kellene hozzá semmiféle képzettség) aztán a boltban kiderülne azonnal, hogy a ram volt a rossz, vagy pl "Marcika" a megengedettnél 20%-kal több feszkót engedett a márkás ramjára... mert az utóbbi esetben integetni lehetne a garinak és vehetné az új modult a páciens... :) azért szerintem megérné ezt az aprópénzt a gyártóknak, hogy ne legyen emiatt akkora kiesésük, mint amekkora van...
lényegében egy apró fejlesztésről lenne szó, minden ram esetében... meg hozzá kellene lennie egy olcsó teszternek és ennyi... akármelyik szervizes tesztelhetné a ramokat, mert fél perces "munka" lenne...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) #56573440 válasza mephi666 (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

és ha ez meg is valósulna szerinted mi lenne ha a táp véletlenül kiengedne egy kis túlfeszt vagy túláramot? aztán magyarázzam el hogy vargáné miatt volt?

szerintem az eladások jelentős részét nem a tuningőrültek generálják, és azok akik még túlfesszel gyilkolnak kevesebben vannak... szerintem meghibásodás szinten ez az egyik leg kisebb réteg.persze itt ph-n sokan vannak akik túlhajtanak, de ez világviszonylatban, az összes géptulaj tekintetében elenyésző, ezért nem is érdemes pluszt tenni a memóba, mert ha tonnaszám ontják a cuccot akkor is sokba kerül.
szerintem ;)

(#14) mephi666 válasza #56573440 (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

túlfesznél meg marad a biztosító és a villámkár :) aztán vagy bejön-vagy nem... járt úgy ismerősöm, hogy kapott egy szép nagy túlfeszt a gép, a tv-outos kártya átengedte egy részét a vadiúj sony tv-jére, aztán az is döglött az alaplap+cpu+ram+vga+stb mellé... aztán a biztosító egy fillért nem fizetett :S erre még annyit tudok mondani, hogy egy jó táp sokmindentől megvédi a gépet :)

mind1, csak azt akartuk kihozni a "kollégával", hogy nem nagy művészet lenne egy ilyen dolgot beleépíteni a ramba, amivel simán lehetne tároltatni, hogy mekkora maxfeszt kapott a modul... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Szép a színe. És milyen jó, hogy ezt direkte a Core i7-es processzorokhoz fejlesztették... Biztos hatalmas teljesítménybeli különbség érhető így el. :U

(#16) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Vettem nemrégiben egy 2x1GB kitet
Memória típusa DDR2, OCZ2P800R22GK
Méret/kiszerelés 2GB kit (2x1GB)
Órajel PC2 6400 / 800MHz
Időzítés 4-4-4-15
Feszültség 1.9-2.1
Hűtőborda OCZ Platinum XTC hűtőborda

Ez eddig szép, és jó.
De valamiért nem áll fel a rendszer, újra indul a gép, csinálja az ellenőrzéseket meg van hogy felugrik egy kék kép valami memoria szöveggel és számol .De nem tudom elolvasni mert mire felfogom h jahj kék! addigra eltűnik.

Most ilyenkor mit csináljak? :(

Válaszokat előre köszi!

(#17) Muton válasza Psych0 (#4) üzenetére


Muton
addikt

ez csak akkor lenne megoldás, ha a lapok leadott feszei megegyeznének a biosban beállított értékekkel.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#18) mephi666 válasza Zefír (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem próbáld ki másik lapban a ramokat, ha ott is gond van velük, akkor garis csere... ha pedig másik lapban megy, akkor kompatibilitási probléma is lehet... habár ez ocz-nél szerintem nem valószínű giga lapban... nekem 800as ddr2-es goodram-om van... 2x1gb és azthiszem 5-5-5-15-tel tökéletesen mennek... nem próbáltam eddig faragni rajta, mert elvagyok vele így... asrock lapban is jól érezték magukat meg asusban is... mondták többen, hogy ez mindennel kompatíbilis :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Zefír válasza mephi666 (#18) üzenetére


Zefír
őstag

Holnap jön át haverom és vele kipróbálom az összes lehetőséget.
De ez tuti a lap hibája, mert ha csak az 1-iket teszem be akkor meg megy :W

Köszi a választ! :R

(#20) Đ@n! válasza Zefír (#19) üzenetére


Đ@n!
tag

Adj feszt az északi hídnak :)

szerk: ahogy láttam h g31 tuti az a baj sztem :R

[ Szerkesztve ]

skillZ#Oc Team

(#21) tome.jr válasza Zefír (#16) üzenetére


tome.jr
addikt

Próbálj egy kis feszt adni a memóriának. Ha nem megy sehogy mindent állíts be a BIOS-ban alapra.

(#22) tome.jr


tome.jr
addikt

A memória garizással kapcsolatban az a véleményem hogy ha valamelyik gyártó nagyon komolyan venné ezt a túlfesz-garivesztés dolgot akkor tőle nem nagyon merne venni senki. Azzal meg vitába szállnék hogy elenyésző hányada tuningol a felhasználóknak. Na persze nem az extrém tuningra gondolok de szerintem a többség már valamit belepiszkált a gépébe.

(#23) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Hali mindenkinek! Az lenne a kérdésem qkérésem, hogy akinek MSI Eclipse alaplapja van (X58 Chipset és core i7-el) az tudna nekem segíteni annak a kérdésnek a megválaszolásában, hogy az alaplap AUTO beállítása mennyi feszkót ad a RAM-oknak? Mert azt nem írja oda a lap hogy mennyi a feszkó, csak azt hogy AUTO!
Az Everest és s CPU-Z Vmiért nem írja ki, esetleg vmi más progi is jöhetne, ami RAM feszkót tud kiírni! :R

Két féle RAM is van:
1,
2x1 GB OCZ Platinum RAM 1600 Mhz-es. (gyárilag az van ráírva hogy 1,95 V és 7,7,7,20)
ebből 3 kit, tehát 6 GB RAM. (ez ugye még a "régebbi" fajta DDR III mivel párban árulják nem 3-as kitben és csak nagyobb feszkón üzemel hibátlanul elméletileg)

2,
Valamint:
3x2 GB Mushkin Enchanted 1600 MHz (7, 8, 7, 20 és 1,65 V van megadva neki)
ebből két kit tehát 12GB RAM. (Ez az újabb fajta ami 3-as kitben árulnak és 1,65 V-on is megy)

A probléma tehát az, hogy eddig az OCZ-kkel volt használva a lap AUTO beállításon és arra lennék kíváncsi, hogy az mennyi feszt oszt a RAM-oknak! Egyébként Auto-n csak 1066 Mhz-en akartak menni az OCZ-k. Próbáltunk aztán sokat állítgatni, de nem jött össze úgyhogy a kevesebb szenvedés és a nagyobb biztonság érdekében lett lecserélve Mushkinra.

Aki tud segíteni nagyon szépen kérem írjon Privit, mert fontos lenne az infó! :R Előre is köszi mindenkinek! Üdv! L.D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.