Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Mi az, ami nem folyamatos működésre tervezett? :F

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

A tartósság már azzal növelhetö lenne, ha a tengelyt mindkét végén megámasztanák.Egy mágneses csapágyban mi tud elromlani?

Mennyi a tervezési minimális élettartam?

[ Szerkesztve ]

(#3) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én láttam elég sok "folyamatosan" használt gépet , használták vagy 10 évet. :DDD Meghalni leginkább a chipseten lévő ventillátort láttam még csak.
Ezzel a hűtővel is az a baj, hogy a hűtő lamellái nagyon sűrűek és tele mennek porral egy két év alatt teljesen eltömik a hűtőt és nem áramlik át a levegő közötte.

Ha annyira a folyamatosság lenne a lényeg ezt is észrevehették volna ,mert egy hűtő kitakarítás is pont ugyanakkora munka és idő mint rápattintani egy esetlegesen meghibásodott ventit.
A 6 év gari viszont dicséretes!

[ Szerkesztve ]

(#4) Cifu válasza Locutus (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az Artic Cooling a CO szériáinál tartósabb ventiket használ. Ezt leszámítva ez is csak egy marketing BS...

@Silentfrog: Az AC a nem CO CPU hűtőinél is 6 év (korlátozott) garit ad. Amin röhögtem, hogy még a passzív CPU hűtőkre is... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Egyik új hűtőnél sem látom AM4 támogatást. Elvileg március-április és itt az AM4 ami változtat az eddigi AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1/FM2/FM2+ lefogatáson.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#6) #06658560 válasza Cifu (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Amin röhögtem, hogy még a passzív CPU hűtőkre is... "

Forrasztás is elengedhet mechanikai fáradás miatt.

(#7) Cifu válasza #06658560 (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

A honlapjuk szerint sajtolással gyártják őket, szóval talán ezt a magyarázatot elvethetjük. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) jerry311


jerry311
nagyúr

Dupla golyóscsapágy?
Nem tudom, sírjak vagy nevessek.

(#9) #06658560 válasza Cifu (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

na igen, ennél az sem jön szóba. Extrudált alu, kis forgácsolás, egy tömb.

(#10) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

"...réztalpból kiinduló..."

Alumínium a talpa, amibe belesajtolták a 3, a processzorral közvetlenül érintkező hőcsöveket.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#11) ViZion


ViZion
félisten

Hamarosan piacon lesz az NO (Night operation) széria, fluoreszkáló eloxálással, amit éjjeli üzemre terveztek. További fejlesztések vannak még az asztalon, mint például a kisméretű LO (light operation) modellek, amik az alacsony igénybevételre vannak tervezve. A sarkkörön túli felhasználóknak jön az RO (reverse operation) széria, ami a hideg éghajlaton fűti a procikat majd. ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12) #20655360


#20655360
törölt tag

6 év gari, mx 4 paszta (ok, olcsóság, de legalább nem kell külön rendelni).
Teljesen rendben van ez.

(#13) alfamate89


alfamate89
tag

Olcsóbb lenne a pontosabb kiegyensúlyozás. Arctic F12 Rev2.0 ventijeim rezonálnak mint az állat.

(#14) LamerGyuri válasza alfamate89 (#13) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Az F12 egy olcsó házventi, nem egy kategória ennek a ventillátorával.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#15) Cifu válasza LamerGyuri (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az AC az F12-est rakja a nagyobb sima CPU hűtőire, a CO hűtőkre az F12 PWM CO ventit rakja.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) cashzoli válasza Silentfrog (#3) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Megfogtad a lényeget, viszont nem nagyon tudok elképzelni más megoldást, hogy megnöveljék a felületet, hiszen valahogy le is kell adni azt a hőt.

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#17) BBorg


BBorg
tag

Festhettek volna rá terepmintát is, hogy hadi felhasználásra szánják... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.