Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moha21


moha21
addikt

Jönnek a bika gépek ma úgy látom. :C

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2) mmdms válasza moha21 (#1) üzenetére


mmdms
addikt

Ez a cikk nem volt már? Láttam már valahol ezt a épet...

moha21: sry nem válasz akart lenni...

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3) hyperspace


hyperspace
őstag

hardveresen nem passzol hozzam ez a szornyeteg :), de a haz tetszik. kinyithato kis ajto az elejen, kis kulccsal zarhato.
de, csak nekem tunik kevesnek az 500GB-s hdd?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#4) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

szval ha modellezni akarok egy bögre H2O-t akkor tudom mit kell venni :C

(#5) Móci


Móci
addikt

Valami hasonló volt már... amúgy jó 'kis' gép nagyon.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) Rive


Rive
veterán

Új távlatokat nyit az Asus személyi szuperszámítógépe

Mer' ezen má' rendesen fog futni a crájzisz, azé' :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) D.Orion


D.Orion
veterán

Uramatyám! :Y MI az a "vga" szendvics ott? Ha arra rászabadítanak valami igazán nagy étkű programot 24órára, akkor hét szentség, hogy jelentősen megrövidíti a vga"-k élettartamát a fellépő hőmérséklet(ugye milyen diplomatikus voltam). Szerintem pár rögzítő hevedert is mellékelhettek volna a géphez, mert a 100%-on forgó vga ventik, miatt közel lesz a hangja egy Cessna-hoz.(értsd fel(/el) fog szállni) ;]

(#8) joi29


joi29
őstag

-Na arra kíváncsi vagyok hogy ez a micsoda meddig bírja üzem idővel?
-Ugyanis ha jól látom akkor a (téglák) kártyák eléggé szorosan
fekszenek egymás hegyén hátán és nem hinném hogy a ventiknek megfelelő
mennyiségű frisslevegő jut azon az alig fél centis résen. :N

(#9) divrapier


divrapier
tag

1.1teraflop az sok? a xeon mellette mennyit tud? amúgy single vagy double?
jó lenne valami viszonyítási alap. amúgy klasszul néz ki.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#10) lorenzen válasza hyperspace (#3) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"csak nekem tunik kevesnek az 500GB-s hdd?"

Nem kevés, gondolom nem fájlszervernek fogják használni ezt a gépet.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11) peterm711


peterm711
aktív tag

hűha, nem semmi! csodálkozok az nvidián hogy újra az FX jelzést használja :DDD :DDD :N, bátrak a gyerekek :))

(#12) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Gondolom nem úgy tervezik-rakják össze ezeket a nem olcsó gépeket hogy a videokártyák olyan hamar kidurranjanak.

Romani ite domum.

(#13) Bici válasza joi29 (#8) üzenetére


Bici
félisten

A Quadro kártyák teljesen jól elvannak ilyen elrendezésben is - gondolom, a Tesla-k szintúgy.
Hangjuk, mint a porszívó, de modernebb helyeken külön légkondis teremben vannak a gépek, tehát nem számít.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) moha21 válasza peterm711 (#11) üzenetére


moha21
addikt

Ez nem játékra van kitalálva. Ez nem ugyanaz, mint a 5800fx..
[link]
[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15) moha21 válasza divrapier (#9) üzenetére


moha21
addikt

[L:Machine:%20Cray%20T3E%20Classic.%20Year%20of%20introduction:%201996.%20Year%20of%20exit:%201997.%20Type:%20Distributed%20memory%20RISC%20based%20system,%20max.%202048%20processors.%20Theoretical%20Peak%20performance:%201228%20Gflop/s%20Reason%20for%20disappearance:%20replaced%20by%20Cray%20T3Es%20with%20faster%20clock%20(see%20below).%20][link][/L]
ez 97-ben volt 3,5 millió $-ért /persze ez csupán számítási teljesítmény adat teljesen különböző felépítés/

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) LackoMester


LackoMester
addikt

jól nézni,meg el is fogadnám...de minek is :U

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#17) Silentfrog


Silentfrog
veterán

tetszik a letisztult belső,sehol egy vezeték!

(#18) lenox válasza joi29 (#8) üzenetére


lenox
veterán

Mivel kinyomjak a levegot a dobozon kivulre, ezert az alig fel centi eleg a friss levego beszivasahoz. Kulonosen a teslak, azoknak ketszer annyi resen megy ki a levego. En 295-os kartyakat hasznalok cudara hasonlo elrendezesben, mert ugye 2-szer annyi a gpu rajta, es egyelore eleg a memoria (kb. annyival tud tobbet a tesla, hogy 4 gb memoria van rajta), es siman birja, bar nyilvan nem nyomom evek ota folyamatosan. Mondjuk mikor dolgoznak a gpu-k, akkor felszall az orion (felporognek a ventik), de 8x fok fole akkor sem megy a gpu homerseklet. Inkabb ha valami miatt egyeb kartya kell meg kozejuk, ami nem nyomja ki a levegot, azzal lehet baj.

(#19) #95904256 válasza mmdms (#2) üzenetére


#95904256
törölt tag

Biztos az IT café-n olvastad, még a múlt hónapban... [link]

[ Szerkesztve ]

(#20) Tenken


Tenken
őstag

crysis vajon eldöcög rajta... :U

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#21) Psych0


Psych0
őstag

nem azért, de a lapack egy függvénykönyvtár amit lineáris algebrára találtak ki és nem egy program. max a benchmark program használja lapackot.

amúgy miért kellett ehhez egy egyetem hozzájárulása?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#22) MuFFo


MuFFo
tag

Azért az ehhez a hardverhez kapcsolódó/megvásárolandó szoftverek ára sem lehet semmi.

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#23) joi29 válasza Bici (#13) üzenetére


joi29
őstag

-Ez megnyugtat de a címbe az olvasható hogy személyi szuperszámítógépe
vagyis nem hinném hogy egy terminálon hálózaton keresztül tartaná vele
a kapcsolatot a kedves felhasználó hanem inkább ott zúgolódik az asztal alatt.
-De még ha van is lég kondi és tegyük fel állandó 20C° a tervező iroda
hőmérséklete, akkor is kicsi az a lyuk ahhoz hogy egy 189W fogyasztással
bíró kártyát lehűtsön arról nem is beszélve hogy a levegő nem csak hátrafele
áramlik hanem, a borító lemez reteszein keresztül az alatta lévő szinte
ugyanolyan forró kártya nyákjára fújja.
-De ezt biztos kiszámóták a mérnök urak azon az egyetemen.

coonee
-A Quadro-kat már 2003 óta FX-el jelölik.

divrapier
-Hát ezaz mert ha azt nézzük akkor a HD5870-nek 1.36 TFLOPS,
de ugyebár ennek a grafikai műveleteknél veszi hasznát és nem
összekeverendő a matematikai algoritmusok futatása során lemért
számítási kapacitással vagy mi. :D

lenox
ok

[ Szerkesztve ]

(#24) Bici válasza joi29 (#23) üzenetére


Bici
félisten

Hát, én eddig két helyen dolgoztam ilyen gépekkel, és minkét esetben külön gépterem volt.
Azok is asztali gépek voltak. Egyszerűen praktikusabb, a gépteremben tárolni több szempontból.
A hűtést meg megoldja a magas fordulatú venti, ki ven ez találva, nem kell félteni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25) bsh válasza divrapier (#9) üzenetére


bsh
őstag

egy ilyen xeon elhanyagolható teljesítményű a kártyákhoz képest. olyan 30-40gflops, nagyságrendileg.

(#26) JoeYi


JoeYi
őstag

kis lépés a darpa mini szuperszámítógép projectje fele

(#27) TESCO-Zsömle válasza D.Orion (#7) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én eddig nem tudtam, hogy a repülőtek (különösképp a cessna-t) a hang hajtja előre és emeli a levegőbe.

Hiába no! Minden nap tanul valamit az ember... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hm. Egy kérdésem azért lenne. Most ezt az nV oroszlánrészes fejlesztést úgy kell elképzelni, hogy volt is a vállalatnak bármi köze a gép összerakásához, tudnak is róla? Vagy csak annyi volt a fejlesztésük, hogy legyártották a VGA-kat, majd az ASUS bevásárolt belőlük és összerakta a gépet az alaplapjával? Esetleg az ASUS csak a nevét adta a dologhoz, mert egy egyetemen rakták össze? Mert azért nem mindegy. :D
Amúgy nehéz elhinni, hogy az ASUS beengedett külsős fejlesztőket a gép azon komponenseinek megtervezéséhez, amelyek a márkájuk alatt fut.
Vegyük bele talán akkor az Intelt is, hisz ők adták a procit. :DDD

<-ƘƘ->

(#29) antikomcsi válasza Kendek (#28) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Elképzelhető, hogy nem két perces munkája van az nv-nek a szoftverek fejlesztésében, amivel ezt használni is lehet. Mert megfelelő programok hiányában ez is csak egy halom e-hulladék.

Persze, be lehetne venni az Intelt is, de mint már írták a proci szerepe elenyésző ez esetben. Akár egy jó kis phenom II proci is lehetne a gépben szerintem, és észre sem vennénk a különbséget az Intelhez képest.

(#30) darkarthur


darkarthur
senior tag

Az a második kép nagyon duva :DDD

Samsung S23 Ultra 5G

(#31) Geönczy válasza darkarthur (#30) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Az első kép után engem is megdöbbentett.
Nem gyenge.

(#32) P00By


P00By
nagyúr

ü, tégla tégla hátan :D

(#33) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

elég durván néz ki! csak tehették volna valami szebb házba is ... nekem kifejezetten csúnya amibe szervírozzák! de a belső látvány az kárpótol mindent ! Asus Triton 88 hűtő meg az a sok remek VGA ( azonnal fellökném a DOS BOX -ot és küldenék rajta egy DOOM -ot :C )

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#34) DriderG


DriderG
tag

Szépen összerakott kis gép, a Mac Pro-kban láttam ehhez hasonló precíz összeszerelést. Egy grafikus munkaállomásnak, kisebb jelenetek helybeli utórendereléséhez biztos jó lehet. A General Motors-nál is el tudnám képzelni aerodinamikai tesztekhez és CAD-es alkalmazásokhoz. Egy hálózati szervernek viszont túl erős, ott fölöslegessé válik a Quadro FX 5800, meg talán még a 3 Tesla is.

(Érdekes viszont, hogy minden kártyába csak 1db 6 tűs csatlakozó van csatlakoztatva, gondolom a PCI-Express 2.0-ás szabvány miatt)

[ Szerkesztve ]

(#35) lenox válasza Kendek (#28) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem a dobozhoz nem tul sok koze van az nvidianak, ha ezt kerdezed. Az alaplapon van nv chip az intel chipek mellett, ugyhogy ahhoz van kozuk, meg nyilvan a szoftverekhez is.

(#36) aronocs


aronocs
tag

Csak nekem hianyzik, hogy a Tesla-rol nem szol a cikk akar csak egy-ket mondat erejeig, hogy eszik-e vagy isszak?

Ugyan mar nem vagyok olyan naprakesz, mint par evvel ezelott, de feltetelezem, hogy vannak meg hozzam hasonlo olvasok, akiknek konkretan halvany segedfogalma sincs arrol elso blikkre, hogy mi is az a Tesla.

Persze rakerestem, de valahogy megis ugy erzem, hogy ez hianyzik a cikkbol.

Aut inveniam viam aut faciam.

(#37) Psych0 válasza aronocs (#36) üzenetére


Psych0
őstag

Ha játszottál Red Alerttel, tudod mi a tesla.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#38) Termigáßor válasza joi29 (#23) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Kártyák hűtésével kapcsolatban:
Láttad már milyen NYÁK-ja van az ilyen kártyáknak? A hátul lévő (előre fújó) ventilátor alatti rész félkör alakban ki van vágva. Gyakorlatilag lyukas a kártya. Na most ezt pont azért csinálták így hogy ha szorosan van több ilyen kártya akkor ezek a lyukak egy plusz légcsatornát alkotnak a kártyák között (azokon keresztül) és azok ventilátorai lényegében egymást segítik a hűtésben (a szélén lévő kártya felől is jut friss(ebb) levegő a belül lévő kártyákhoz.

Jobbára ártalmatlan...

(#39) Quan-Chi válasza Psych0 (#37) üzenetére


Quan-Chi
őstag

igenigen :D pont ez jutott nekem is az eszembe ! Tesla trooper : "Charging Up" :C

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#40) joi29 válasza Termigáßor (#38) üzenetére


joi29
őstag

-Biztos hogy egy kártyáról folyik a diskurzus, mert az fx5800-as nem hogy
nem lyukas de még be is van borítva, a c1060-al karöltve.

(#41) Bici válasza joi29 (#40) üzenetére


Bici
félisten

Másik hátul. :D
[link]
[link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#42) joi29 válasza Bici (#41) üzenetére


joi29
őstag

-És ezeken hogy szív be a venti friss levegőt, talán megbontja
a tér/idő kontinumot... :DDD

(#43) Duree


Duree
veterán

Sok egymásra rakott kártya hogyan szellözik vajon?elöl beszív,hátul kifuj?
Ha ez elég akkor viszont jó hangos lehet

duree54

(#44) Quan-Chi válasza Duree (#43) üzenetére


Quan-Chi
őstag

valószínű pont ezért van a hűtőtesthez képest egy jó centivel mélyítve a venti rész ! csak nemtudom mennyire elég a kártyának az a légtér... ráadásul alatta 1 centivel egy 70 fokosan izzó másik kártya van ! valószínű nagyon igényli a jól szellőző házat :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.