Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Hajrá Xiaomi! Ide is lehet hozni a jó ár/érték arányt. :K

https://utdetailing.hu/

(#2) kenand


kenand
veterán

Inkább egy 2-3 éves brand MILC...

(#3) hito


hito
nagyúr

Na ez érdekes hír. Ha elviselhető/jó képminőséget hoz korrekt szolgáltatáskínálattal és normális szervízháttérrel, akkor még konkurenciája is lehet a nagyoknak ezzel az árazással. Mindenesetre nem ijesztette meg őket, hogy a világ egyik vezető elektronikai vállalatának (Samsung) sem sikerült helyet találnia magának a piacon. ;] Bátrak :)

Mondjuk a szenzorméret még beleférhetett volna a hírbe, ha ismert.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4) Graphics válasza tibcsi0407 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem Xiaomi :) ne keverd ide.

A Yi egy külsős cég, ők szállították a Xiaominak az akciókamerákat, mondhatni OEM-ként, majd ezt követően rájöttek, hogy egyedül is felfutottak, és így is megjelentek a piacon.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Grga_Pitic válasza hito (#3) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

MFT szenzorral jön (Sony IMX269), ez van az Olympus Pen-F-ben is.
A nagy kérdés, és erről semmi hír nincs, hogy van-e bármi kompatibilitás a Pana vagy Oly objektívjeivel.
A kialakítás szerintem okos, ezzel magukhoz tudják csábítani az okostelefonról feljebb lépőket, de azért még van mit csiszolni rajta. Első lépésnek viszont nagyon meggyőző.

(#6) tibcsi0407 válasza Graphics (#4) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez nem ugyanaz a YI? :F
Akkor sikerült jólmegaztmondanom. Köszi a helyesbítést.

https://utdetailing.hu/

(#7) Pompi válasza hito (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Sony IMX269 szenzor lesz benne (ugyanez van pl. a Panasonic GX8-ban), ez mikró négyharmad (Micro Four Thirds) méretű szenzor 17.3 mm x 13 mm. [link]

Szerk: upsz, mire megírtam megelőztek ;)

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#8) .mf


.mf
veterán

Kimaradt a hírből, hogy m4/3-os.

Szóval ezért nem jutott a G80/85 és PL8-ba 20-as szenzor, mert a mockosz kínaiak felvásárolták őket ;]
A specifikációk kicsit vegyesek, de hajrá, az Oly és a Pana egy kicsit elszállt mostanában az árazásban, nagyon ideje lenne egy kis árversenynek.

Grga: igen, pár hete csatlakoztak hivatalosan a m4/3 "családhoz"

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) fairi válasza hito (#3) üzenetére


fairi
addikt

m4/3 az objektív csatlakozás és a szenzorméret is és 20 Mp sony szenzor van benne. Elvileg panasonic és olympus m4/3 objektíven is jók lesznek rá.

(#10) hito válasza Grga_Pitic (#5) üzenetére


hito
nagyúr

Innentől kezdve ha van egy kis eszük, akkor mft bajonettet tesznek alá. Ott már van egy "szerény" objektívpark. Nem kell annyit foglalkozni saját objektívpark felépítésével, elég csak pár kötelező darab. Aztán jöhetnek az olcsó, ütős vázak talicskaszám ;]

fairi: kezd még érdekesebbé válni. Belépő szintnek szerintem nagyon jó lesz, mert Panánál az olcsó vázakban nincs 4k, Oly-t meg inkább hagyjuk videót terén.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#11) Graphics válasza tibcsi0407 (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanaz ,de a Xiaominak csak egy beszállítója. :)

Tehát ez nem Xiaomi termék.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Grga_Pitic válasza .mf (#8) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Kösz az infót, innentől már mindjárt érdekes is ez a YI M1.

(#13) atok666


atok666
őstag

Messzirol akar Leicanak is tunhet a logo alapjan. Gondolom az se veletlen :)

Atok

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, hajrá kínaiak meg minden, tényleg jó, hogy nyomják a megfizethető árú kütyüket. De miajólópikulának kellett még a piros logót is koppintani a lajkáról?? Fájdalmat okoz nekik, ha nem másolhatnak?

#15: nyilván a speckók csábítóak, csakhát egy fotógép elég komplex masina, 0-ról nemigen fog egy lelkes csapat versenyképes+minőségi terméket dobni a piacra aprópénzből, még akkor se, ha a hozzávalókat (pl szoftverháttér) lopták. Kicsit olyan ez, mint a kínai okostelók ~4-5évvel ezelőtt. Külsőre jól koppintották a szifongalaxyt, aztán amikor a beltartalomnak kellett volna dolgozni, neadjisten garis probléma merült fel...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Ezt nemigen ide szánták megint, Kína lesz a célpiac, ott simán tarolhat.

A szoftvere meg valószínűleg olyan lesz mint a telefonoknak, ígéretes, de sosem csiszolják tökéletesre.

(#16) Graphics válasza atok666 (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nagyon messziről?

Batár hülyének kell lenni, hogy ezt valaki Leicának nézze azért..

@t72killer: A YI logó a kezdetek óta ilyen... Ez hasonlít a Leica-ra? Tehát ami már azonos színű is másolás...

Neee.... Ezt a belemagyarázást.

A 4-5 évvel ezelőtti kínai okostelók Spreadtrum-os rettenetek voltak, meg fake adatlapos szarok

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) fairi válasza t72killer (#14) üzenetére


fairi
addikt

Objektív téren baj nem lesz,összes MFT obi használható rajta,persze tesztek kiderítik lesz-e kompatibilitási baj.
Kiemelkedő AF sebesség nem várható,sportra senki ne fogja használni. MILC-ek egyszerűbbek mint a DSLR-ek. Biztos sok kis bug lesz, de majd kijavítgatják.

Xiaomi ellentétben sok egyéb kínai gyártóval a kamerás mobiljai elég jó képeket lőnek, korrekt cuccot össze fognak tudni rakni.

ha Yi akar dobbantani sztem az SLR magic fényerős objektív kollekciójából kéne Af-st varázsolni jó áron, elfogadható képminőséggel, sztem lenne rá vevő.

(#18) tibcsi0407 válasza Graphics (#11) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Így már értem, köszi! Ma is tanultam valamit. :) :R

https://utdetailing.hu/

(#19) Grga_Pitic válasza Graphics (#16) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Jogos, a logo tényleg más.
Kérem keressék meg az 5 eltérést a két képen. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Pompi válasza Graphics (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Azért csak van benne valami máshol is így jelent meg a hír, pl:

Xiaomi-backed mirrorless camera gives you Leica looks for $330

The Yi M1 is an Ultra Cheap Mirrorless Camera with Leica Looks

Feel Good Inc.

(#21) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Kiegészítettem a szenzorral/mérettel, köszi mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22) Graphics válasza Grga_Pitic (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akad azért. Markolat is más.

NEkem szintén mindegy amúgy, ha minőségi terméket kapok a pénzemért.

Láttunk már durva nyúlásokat is a történelemben, meg eredetinek se könnyű lenni a piacon már :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Közben képek is vannak.

https://utdetailing.hu/

(#24) Sebaj Fóbiás válasza tibcsi0407 (#23) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Karóra fotózáshoz nem a legjobb választás... :DDD

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#25) tibcsi0407 válasza Sebaj Fóbiás (#24) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A csajokhoz, már annál inkább ;)

https://utdetailing.hu/

(#26) #06658560 válasza Grga_Pitic (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy közös pont van, a váz felülnézeti kontúrja.

(#27) Degeczi válasza osztraksajt (#15) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Digitális fotómasináknál azonban a szoftver talán legfontosabb részét, a képkidolgozó motort márkás vázaknál is sokan váltjuk ki külső RAW feldolgozó alkalmazással!
Márpedig itt nagyon pozitív, okos döntés a DNG formátum használata, mert így helyből támogatott lesz.

Persze ettől még elronthatják a szoftver vázat üzemeltető részét is, sok ott is a hibalehetőség - de az esély is nagyobb a jó megoldásra (vagy frissítéssel javításra), ill. bizonyos működtetési nyűgökkel akár együtt is lehet élni, a képek attól még szépek lehetnek.

Szóval még ha nagy is homály, mindenképpen biztató, rég várt fejlemény.

(#28) Grga_Pitic válasza #06658560 (#26) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A két tárcsa és a bekapcsoló helye, a videó gomb kivételével a kialakításuk, a vakupapucs, a váz teljesen sima teteje, az élek lekerekítése, a markolat mind egyforma, vagy nagyon hasonló.
Mivel ezek együtt meghatározzák a gép kinézetének kb. 80%-át, így szerintem nem túlzás azt állítani, hogy ez egy óriási koppintás.

(#29) Graphics válasza Grga_Pitic (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Markolat nem egyforma. Hasonló , jaaa

80%? Hogy jött ki?

Nem tetszik? Kellemetlen, de előfordul.

Nem akkora tömegtermek. Hogy azt mondaná rá az ember:" Bakker. Ez egy Leica?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Criminal017


Criminal017
őstag

Itt még van pár kép, infó:
[link]

Azért 124 ezer Forintra átszámítva elég komoly kis ketyerét + 2 obit kapunk. (Tudom, hogy annyiért max. Kínában fogom megvenni.) Bár a 12-40mm-es obejktív elég kitobisra sikerült. :D

(#31) Grga_Pitic válasza Graphics (#29) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

De, tetszik. Ettől még egy rohadt nagy Leica koppintás. Nézz meg egy Pen E-PL8-at, Pana GX80-at, GM1-et, Sony A6300-at, Fuji X-A3-at, mindegyiknek megvan a maga karaktere. Ennek nincs semmi egyéni stílusjegye, csak ami a Leicának.

A kínaiak így csinálják, a Yongnuo pl. Canon vaku másolat.

(#32) #06658560 válasza Grga_Pitic (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

A két tárcsa kialakítása nem hasonlít. A kínaiaké magasabb, mintha sima lenne, de minimum finom recés. Plusz van rajta piktogram, a Leica totál csupasz. A Leica teteje nem teljesen sima, a kínaié igen. Nem összetéveszthető a kettő, csak azon vakoknak, akik egy Samu Tabot képesek voltak Ipadnek nézni.

(#33) Pompi válasza #06658560 (#32) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Elveszel a részletekben. Nyilván lehet látni a különbségeket, de ha elsőre ránézel...

Feel Good Inc.

(#34) Grga_Pitic válasza #06658560 (#32) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Azt hiszem kár volt beleállni ebbe a parttalan vitába, így a mostani válasszal részemről befejezem.
Kicsit úgy érzem, hogy foggal-körömmel véded a YI-t átesve a ló túloldalára, pedig nem fikáztam, sőt, kifejezetten örülök az érkezésének, jó koncepciónak tartom, és - !!! - még tetszik is a formája.
Viszont azt, hogy főbb vonalaiban a Leicáról másolták - bocsánat a kifejezésért, ez nem személyeskedés -, csak a hülye nem veszi észre.
Persze, nem tök egyformák, vannak eltérések bizonyos részletekben, de muszáj is, ha valamikor az európai, vagy az amerikai piacra szeretnének vele lépni.

(#35) #06658560 válasza Grga_Pitic (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elkezdtél valamit, megcáfoltalak, maximum fél percig nézve a két terméket. Szóval talán kicsit okosabban kéne akkor neki kezdeni. amúgy védi a halál, szerintem venni sem fogok soha ilyet sem.

#33 Pompi: Mondom, maximum fél percig néztem a két terméket. És van még millió részlet, ami eltér, vagy nem megmondható, hogy azonos. Pánttartó szemek, valami érzékelő a Leicán a kínaiak logója helyén, beépített vaku, stb.

[ Szerkesztve ]

(#36) Pompi válasza #06658560 (#35) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Részemről is ez az utolsó, és sem bántani sem védeni nem akarom a terméket én sem, hidd el.
Első ránézésre ez egy Leica. Ha az Engadgetnek és egy Petapixelnek is ez a véleménye, akkor fogadd el, hogy van benne valami. Ennyi. Túl van ragozva a téma. Kiszálltam.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#37) kenand válasza Criminal017 (#30) üzenetére


kenand
veterán

100 000 FT körül lehet venni brand MILC-et 2 objektívvel. Olympus E-PL5
Nem mai gyermek már, de tudja azt amit kell. Az ingyen osztogatott DXO Optics Pro 8/9 támogatja, így szépen lehet manipulálni a raw fotókat.
Én 1.5 éve vetem, majd találtam hozzá 20 000Ft-ért egy EPM1 vázat (akkisval, töltővel) , így nem kell csereberélnem az obikat. Nem így a kínai árából kijött 2 db brand -korosabb- MILC, és 2 brand objektív....
Nem vagyok profi fotós, de Optics pro-vel együtt egészen szép fotókat tudtam összehozni.

(#38) fairi válasza kenand (#37) üzenetére


fairi
addikt

Nyíregyházán egy beragadt darab,vagy valaki visszavitte idióta indok miatt, hibát nem találtak és nem tudtak vele mit csinálni és újra el akarják sózni.
Yi M1 a 4k videó miatt lesz érdekes és ha Af rendszer nem lesz rossz akkor érdekes váz lesz.

(#39) kenand válasza fairi (#38) üzenetére


kenand
veterán

De ennyiért vettem én is...videóban tény nem a legjobb, de én fényképezésre vettem :)
Sok kínai cuccom van, de azért a régi motorosok csak jobbak a fényképezőgépek terén..

[ Szerkesztve ]

(#40) Grga_Pitic válasza kenand (#39) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A kolléga szerintem arra akart utalni, hogy egyébként már gyakorlatilag sehol sem kapható, maradt a jóval drágább E-PL7.

(#41) Criminal017


Criminal017
őstag

Közben hivatalosan elkezdték Amazon US-en forgalmazni, a 2 obi+gép verzió 700 dollár.

(#42) fairi válasza Criminal017 (#41) üzenetére


fairi
addikt

Ha ez hozzánk jön akkor legalább 219000 Ft lesz megérzésre. Ahogy egyik hand-on reviewba láttam középpontos vakukat fogad vagyis TTL vakuzás nem lesz. Kezelőfelület kegyetlenül lag-es,érintéseket is esetlenül fogadja.
Könnyen licenselhető TTL vakurendszer nem létezik vagy mi egyéb oka lehet a középpontos vakunak?

(#43) Criminal017 válasza fairi (#42) üzenetére


Criminal017
őstag

Vaku kérdésben passz.

Viszont akkor ilyen lesz, vele szemezek egy ideje: Sony Alpha 6000

(#44) kenand válasza Grga_Pitic (#40) üzenetére


kenand
veterán

Tényleg eltűnt a jó árú PL5 és 6 :(......egy éve mindkettő volt picivel 100 000Ft felett 2 objektívvel a boltokban
Megkímélt használtat esetleg ki lehet fogni...

[ Szerkesztve ]

(#45) mazsi


mazsi
senior tag

HAsznál valaki még ilyet? Nem nagyon találok magyar fórumot sehol :(

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.