Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

A Western Digital lemezei azok nagyon tetszenek, de az adatbiztonságuk vajon milyen? Jól jönne egy 4TB-os.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) QwErTy42


QwErTy42
addikt

A 120 gigás Intel 535 nem kicsit drága. Lassan egy éve vettem az 520-at 20 rongyért. Az új gyakorlatilag semmivel sem jobb a réginél.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3) Raysen623 válasza Kékes525 (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Ha ez segít: én csak és kizárólag WD merevlemezeket veszek jó ideje. Seagate-el meg a többivel akadtak már problémáim, de ezzel még nem. Mai napig jól mennek az 500Gb-osak is a gépben. Lassan cserélnem kellene, de nem azért mert öreg, hanem mert kicsi :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4) thomasa válasza Raysen623 (#3) üzenetére


thomasa
senior tag

Pedig a Seagate Archive széria eléggé megbízható adattárolás esetére.

(#5) icp1970


icp1970
senior tag

Inspiron 15 5000 tetszik,és nem is drága.

(#6) hemaka válasza Kékes525 (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nincs velük semmi probléma, legalábbis amiket én használok, jól működnek.

(#7) foxymaci válasza icp1970 (#5) üzenetére


foxymaci
senior tag

Hát egy kicsit lehetne olcsóbb, és most vettem 135- ért lenovo z50-70-et core i3 4030U, 2gb Gforce 840m, full hd, ha egy 10-el olcsóbb lenne a Dell akkor tényleg jó vétel lenne

Most néztem az oldalukat az Usanotebooknak vannak jobb Dell felszereltségek 130 ért szóval érdemes rájuk lecsapni :)

[ Szerkesztve ]

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#8) Kékes525 válasza Raysen623 (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

Én is újabban csak WD lemezeket veszek.

(#6) hemaka: Ez jó. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) QwErTy42 válasza foxymaci (#7) üzenetére


QwErTy42
addikt

A Dell még így is jobb vétel. Sajnos amit vettél nem igazán ajánlott típus. A garanciája gyakorlatilag csak dísznek van, míg a Dell-é 3 év és kiválóan működik.
Egy laptop nem csak a specifikációs listát jelenti.

Ha megnyomkodod a laptopod billentyűzetét, akkor leül a gép segge. Ennél azért jobb a Dell Inspiron sorozat.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10) foxymaci válasza QwErTy42 (#9) üzenetére


foxymaci
senior tag

Hát nem tudom lehet akkor szart vettem mondjuk vettem rá biztosítást is, de ebbe a kategóriába a Dell olyan ház minőségekez produkál mintha petpalackból lenne legyártva szóval azért vettem lenovot mert ár/érték és anyagminőségben is jobban nézett ki

Egyébként tudatlanságomból kiindulva tényleg nem tudom miért nem ajánlott ez a széria szóval ha kérhetem elmondanád?

[ Szerkesztve ]

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#11) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Nem lesz az az Intel 835-ös kicsit drága? :Y

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#12) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hát az Intel 535 már jó ideje kint van a hazai piacon, le vagytok maradva. :P Egyébként csak én érzem túlárazottnak az intel ssd-ket? Vagy ennyire minőségi darabokról beszélhetünk?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#13) janos1988


janos1988
addikt

Az Alcor tábla oldaláról: "8GB beépített tárhely (ebből kb. 5.6GB érhető el a felhasználók számára kb. 2.7GB és 2.9GB-os felosztásban, a többi az Android rendszer részére van fenntartva)" - Hogy erről a felosztásról egyszerűen képtelenek leszokni, így szinte majdnem, hogy használhatatlan.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14) sb válasza Dyingsoul (#12) üzenetére


sb
veterán

Ez engem meglepett, de lehet, hogy csak engem:
"fogyasztásuk 5-165 mW között mozog"

(#15) #16939776 válasza sb (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezen program lefutása közben mért átlagos érték:"MobileMark* 2007 with SATA Link Power Management (LPM)enabled."
Amúgy 3-6W között van a kapacitástól/terheléstől függően a max. teljesítmény felvétel spec@2.3

(#1) Kékes525: Szét kell szedni egynek a tápját(my book) és megnézni mennyire megbízható alkatrészekből, és milyen minőségben van összeszerelve.

[ Szerkesztve ]

(#16) Raysen623 válasza thomasa (#4) üzenetére


Raysen623
addikt

Újabbakkal nincs tapasztalatom, ezért írtam a "jó ideje" meghatározást. :D Szóval lehet jó a Seagate is, de én már maradok a WD termékeknél.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#17) _Atesz


_Atesz
addikt

Tessék a VGA-t negyedmillióért, tessék! :DDD

(#18) icp1970 válasza _Atesz (#17) üzenetére


icp1970
senior tag

Hát igen.Megdöbbentő hardver ár 2015-ben.

(#19) SLYM válasza _Atesz (#17) üzenetére


SLYM
veterán

erről az jut eszembe, hogy 2003 csúcskártyája is belekerült anno 500$-ba, ez meg most 550-650 dollár, annak idején még se nagyon láttunk sokkal 100.000 feletti árakat. pedig a drágulás a dollár inflációval egyenlő kábé, tehát indokolt az 550-650-es ár. [link]

[ Szerkesztve ]

(#20) PSti


PSti
tag

Két merevlemezes WD My Book Duo tárkapacitása 4, 6, 8 vagy 12 GB lehet <-- GB gondolom TB akart lenni.

(#21) Thocy a ZAGY válasza Dyingsoul (#12) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

"Egyébként csak én érzem túlárazottnak az intel ssd-ket? Vagy ennyire minőségi darabokról beszélhetünk?"

Nincs különösebben nagy összehasonlítási alapom, de nálam lassan 4 éve megy 2db 320-as sorozatú 180GB-os SSD-jük és egy éve 1db 240GB-os 520-as különböző gépekben, mindegyik Ubuntu Linux oprendszerrel, nulla trükközéssel (semmit nem állítottam/helyeztem át, vagy tiltottam le) rendszermeghajtóként és köszönik szépen, jól vannak.

Igaz, a szintén 3-4 éves Samsung 830-as 64GB-os is rendben teszi a dolgát, pedig az is kapott hideget-meleget (rengeteg oprendszer telepítés, frissítés, pihenésképpen pedig egy laptopban rendszermeghajtó).

Nyilván pár jó (vagy éppen rossz) darab kifogása mindenhol előfordulhat, de engem egyelőre meggyőztek, a következő is intel lesz, ha valamelyik egyszer beadja a kulcsot.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#22) #16939776 válasza Thocy a ZAGY (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

"Nyilván pár jó (vagy éppen rossz) darab kifogása mindenhol előfordulhat"

Érdekes módon ahol nincsenek rendszeres meghajtó halálok, ott mindegyik gyártmány megbízhatónak bizonyul. A többiek még mindig ugyan arra a tápra kötik az SSD-ket amin előtte hullottak a HDD-ik, és verik a mellüket hogy sz@rok/megbízhatatlanok az SSD-k...

Ki érti ezt!? ;]

(#23) Luck Dragon

A Dell noti egész jó ár értékkel rendelkezik, Csak az akkut tartom kicsinek,

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) UnSkilleD válasza Raysen623 (#3) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nekem meg jópár wd ment már tönkre, ennyit érnek ezek a vélemények

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#25) pusszycat válasza Luck Dragon (#23) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor esetleg varható egy lenovo csere?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#26) Kékes525 válasza UnSkilleD (#24) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy HDD tönkrementekének nagyon sok oka lehet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) Raysen623 válasza UnSkilleD (#24) üzenetére


Raysen623
addikt

Akkor egálban vagyunk :D Én nem mondtam egyikről sem, hogy tökéletes...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#28) Luck Dragon válasza pusszycat (#25) üzenetére

Még nem.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) HAX


HAX
tag

A Zalman ZM-HPS300 fejes nagyon tetszik, olcsó is, valakinek van tapasztalata vele?

(#30) _Atesz válasza SLYM (#19) üzenetére


_Atesz
addikt

Pont akkoriban vettem a 9800 pro kártyámat kereken 60 ezer ft-ért. Minden ment maxon és felment rá a 9800xt bios is. :DD

(#31) SLYM válasza _Atesz (#30) üzenetére


SLYM
veterán

én 43.000-ért vettem akkor a 9600 XT-t, illetve talán picit később, mikor kijött. előtte szerettem volna 9500-at, hogy bekapcsoljam a gyárilag letiltott 4 pipeline-t és legyen egy űberfasza kártyám (9700 pro akár), de nem lett belőle semmi :D

[ Szerkesztve ]

(#32) Reggie0 válasza SLYM (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol a fagyi sokkal jobban dragul es azt semmi sem indokolja. A VGA arak rendben vannak, ahogy irtad.

(#33) klrz válasza Raysen623 (#3) üzenetére


klrz
tag

Ha eseteg eladnád,akkor gondolj rám légyszives!-megveszem!!

Krisz

(#34) peter.21 válasza HAX (#29) üzenetére


peter.21
csendes tag

Lassan féléve használom és meg vagyok vele elégedve. Brutálisan erőteljes a mély hangzása, Egyedül abba a gagyi hangerőszabályzóba akadok bele állandóan. Előtte a hps200-at használtam pár hónapig, annál telitalálat a hangerőszabályzó (bal oldalon hátul) viszont elég nyekergős műanyagból készült. Hangzásra sokkal jobb a hps300.

(#35) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

A két merevlemezes WD My Book Duo tárkapacitása 4, 6, 8 vagy 12 GB lehet

Nem lesz ez kevés...? :B Látom már más is jleezte.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36) Raysen623 válasza klrz (#33) üzenetére


Raysen623
addikt

Sajnos vinyót soha nem adok el egyet sem....ha gépből ki si kerül, akkor megy át külső tárolónak :D Sry

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#37) HAX válasza peter.21 (#34) üzenetére


HAX
tag

Köszönöm a véleményt akkor ennyiért lehet, hogy bepróbálok egy darabot. :R

(#38) caprine


caprine
aktív tag

A Western Digital My Book Duo tetszik, de 4TB vinyoval, illetve 2 db 2TB-ossal a 110e azért a röhej kategória. 80-ból vesz az ember egy 2 fiókos NAS-t, meg egy 4TB WD RED/purple vinyot, és szerintem több zmepontból jobban is járunk vele.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#39) Ricardo128 válasza HAX (#29) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Tapasztalatom nincs, de én is ezzel szemezek. Illene már lecserélnem a külön füles-külön mikrofon kombót! :DDD :DDD

gölmétcsül ©

(#40) gerii válasza Dyingsoul (#12) üzenetére


gerii
addikt

Szerintem ha sebességben nem is, de minőségben többet ér mint sok gyártó. Az öt éves Elitebookokat is X25-tel szerelték, legalábbis az enyém ilyen, azóta is teszi a dolgát, ha cserélem egyszer az is Intel lesz.

(#41) tyaty1 válasza foxymaci (#10) üzenetére


tyaty1
tag

A Z50 billentyűzetétől, 5-10 leütés után elkezd viszketni az ujjam vége,rendszeresen "befagy" a gép 10mp-re SSHDD-vel , a látószögei olyan rosszak, hogy egy weboldalon ugyanaz szín nem látszik egyformának két különböző helyen.

(#42) lexter00


lexter00
őstag

Ez a Zalman 10BT valami szitázott noname kínai cucc lehet mert már több márkanév alatt láttam Pl. de a Lidl is árulta sajáta márkanév alatt nagyon nyomott kb 7eft áron [link]

(#43) Klaus Duran válasza lexter00 (#42) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Napasztmek, munkatársamnak is ilyen van, valamilyen osztrák márkájú cucc. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#44) TaS1kaaa válasza HAX (#29) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Nem tartom valószínűnek, hogy ennyi pénzért bármire is használható legyen. Inkább egy Sennheiser vagy steelseries vagy razer ha játékra kell.

(#45) Tonyk válasza Dyingsoul (#12) üzenetére


Tonyk
veterán

Nyilván ha az Intel MLC-s SSD-jét hasonlítod pl egy Samsung TLC-shez, akkor "túlárazott", viszont nincs rajta írási limit (már ha ezt elérné valaki garancia időn belül). Ha a Samsung PRO szériához nézed akkor már az intel olcsóbb, de a samu még mindig limites (150TB).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#46) kibergx válasza foxymaci (#7) üzenetére


kibergx
csendes tag

Èn is egy ilyen lenovo z50-70 laptopot vettem. Tènyleg azt mondjak hogy a szerviz nem az erőssègük, de annyira nem èrdekel. Ilyen árban best buy, tobb mint feleve meg van, semmi gond vele.

(#47) Piftuka válasza Dyingsoul (#12) üzenetére


Piftuka
veterán

"Egyébként csak én érzem túlárazottnak az intel ssd-ket? Vagy ennyire minőségi darabokról beszélhetünk?"

Az Intel termékeire általánosan jellemző a jó minőség, a megbízhatóság és stabilitás... és természetesen az ezzel együtt járó, a konkurenciához képest magasabb árszínvonal. Ez mindig is így volt.

Aki "sallangmentes" megbízhatóságot akart, az Intel rendszert épített.

"Aquila non captat muscas."

(#48) SLYM válasza Piftuka (#47) üzenetére


SLYM
veterán

és ez (eleve nincs tömeges megbízhatósági probléma SSD-kkel) indokolja az 50%-os felárat egy átlag felhasználónak? ugyanmár, túlárazott termék

[ Szerkesztve ]

(#49) icp1970


icp1970
senior tag

Asus ROG Shuttle 17 hátizsák 29 000 forint :DDD Ezt komolyan gondolták?

(#50) Piftuka válasza SLYM (#48) üzenetére


Piftuka
veterán

Mi a probléma? Legfeljebb nem veszel Intel terméket. Szerencsére van rengeteg más alternatíva.

Egyébként ez: "eleve nincs tömeges megbízhatósági probléma SSD-kkel" egész egyszerűen nem igaz.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.